(Vlastní) Alternativní model ze setu 42094

Založil Tomik, 15.02.2020, 21:41:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Po delší době se mi podařilo postavit něco většího z Lega Technic a dokonce i s "aktuální" zimní tématikou - sněžnou rolbu. Rolba je postavená pouze z dílů setu 42094 a je v pořadí mou třetí rolbou postavenou z Technicu. Na fotce níže je bok po boku s menším bráškou ze setu 9391.





Rolba má dvě mechanické funkce:

  • zvedání radlice pomocí malého linear actuatoru ovládaného ozubeným kolem na střeše kabiny
  • zvedání "sněžného hřebenu" pomocí páky za motorem

Při stavbě jsem vyšel z podvozku oficiálního alternativného modelu, který jsem rozšířil o 2 study a mírně modifikoval. Vzhledem k tomu, že set obsahuje jen jeden linear actuator a žádného červa (worm gear), je hřeben držen ve dvou polohách (zvednutá/spuštěná) pomocí dvojice tlumičů. Prvotní verze měla ještě převodovku, takže obě funkce byly ovládané ze střechy kabiny, ale soukolí nedokázala přenést obrovský kroutící moment nutný k překonání odporu pružin, takže jsem převodovku z modelu vyhodil. Její torzo jsem použil k vytvoření tlumiče výfuku. Video a návod budou následovat v blízké době. Naživo bude vidět na kostkování v Olomouci a poté v Pardubicích a Lysé nad Labem.

Návod ke stavbě je na rebrickable.com





www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr