SVĚT KOSTEK OLOMOUC podzim 2017

Založil Izabella08, 25.04.2017, 06:45:39

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

patkutil

Patkutil-převezmu si svůj film v Olomouci:)
patkutil

davroman

Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Stimpi

je to ono?

ogar49

Citace od: Chairudo kdy 27.09.2017, 21:44:30
Snažím se nějak vyřešit východ z výstavy, jak uzavřít východ pro přicházející, ale odcházející ať se můžou  vyprovodit sami.
Ideální by byla branka na pružinku. Měl by jste někdo šikovný a hlavně cenově nenáročný nápad jak to udělat?



Asi bych to realizoval tak, že pro vstup by byly dvoukřídlé dveře neustále otevřeny a pro odchod by byly využity ty jednokřídlé, kdy tyto by si otvírali sami odcházející, Z venku značka jednosměrky na odchodové dveře :)

davroman

Citace od: Stimpi kdy 30.09.2017, 15:14:27
je to ono?

Musí být 3 study široký a černý. Pak je to on.  ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Chairudo

Citace od: ogar49 kdy 30.09.2017, 22:32:44
Citace od: Chairudo kdy 27.09.2017, 21:44:30
Snažím se nějak vyřešit východ z výstavy, jak uzavřít východ pro přicházející, ale odcházející ať se můžou  vyprovodit sami.
Ideální by byla branka na pružinku. Měl by jste někdo šikovný a hlavně cenově nenáročný nápad jak to udělat?

Asi bych to realizoval tak, že pro vstup by byly dvoukřídlé dveře neustále otevřeny a pro odchod by byly využity ty jednokřídlé, kdy tyto by si otvírali sami odcházející, Z venku značka jednosměrky na odchodové dveře :)

Dveře jsou jen jedny a panely se skládají jako harmonika, odchod a příchod je tedy stejný :(
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

MLT

Citace od: Chairudo kdy 30.09.2017, 22:43:43
Citace od: ogar49 kdy 30.09.2017, 22:32:44
Citace od: Chairudo kdy 27.09.2017, 21:44:30
Snažím se nějak vyřešit východ z výstavy, jak uzavřít východ pro přicházející, ale odcházející ať se můžou  vyprovodit sami.
Ideální by byla branka na pružinku. Měl by jste někdo šikovný a hlavně cenově nenáročný nápad jak to udělat?

Asi bych to realizoval tak, že pro vstup by byly dvoukřídlé dveře neustále otevřeny a pro odchod by byly využity ty jednokřídlé, kdy tyto by si otvírali sami odcházející, Z venku značka jednosměrky na odchodové dveře :)

Dveře jsou jen jedny a panely se skládají jako harmonika, odchod a příchod je tedy stejný :(

Ze svojí zkušenosti a to nejen u nás, ale i na různých jiných akcích musím /bohužel/ konstatovat, že žádný ani plně automatizovaný klasický turniket bez FYZICKÉ ostrahy a přítomnosti "hlídače" ti nezajistí to, aby ti tam lidé neprocházeli, a to i ve velkém.
Bohužel.....

Co je zcela a naprosto spolehlivé je toto :  http://azpohony.cz/turnikety-plnorozmerne-turnikety-c-161_225.html?zenid=caac81dfe4cbc580bb7ce0eca8748852
Ale to je spíše někam do zoo :-)

Stimpi

Citace od: davroman kdy 30.09.2017, 22:41:03
Citace od: Stimpi kdy 30.09.2017, 15:14:27
je to ono?

Musí být 3 study široký a černý. Pak je to on.  ;)

jj to by sedělo, beru ho sebou ;)

Ivansliz

Od kolika hodina můžu v pátek přijet do polytechnické školy instalovat LEGO město?  >:D
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Izabella08

Citace od: Ivansliz kdy 01.10.2017, 14:07:45
Od kolika hodina můžu v pátek přijet do polytechnické školy instalovat LEGO město?  >:D
Ivane, jistota je 9.00 až do večera.

Chairudo

Citace od: Ivansliz kdy 01.10.2017, 14:07:45
Od kolika hodina můžu v pátek přijet do polytechnické školy instalovat LEGO město?  >:D

škola je otevřená od osmi, s Pavlou přijedeme kolem deváté, každý přivezeme dodávku MOCů a všemožných serepetiček které dělají výstavu takovou jaká je.

Je třeba přesunout na místo a položit ubrusy na asi 200 stolů, potom položit a slepit koberce pro hrací koutky, složit stěnu pro pokladnu a další drobnosti.
Stoly by mohly být připravené někdy po poledni, přesný čas nedokážu říci.

Pokud má někdo z místních čas sílu nám pomoci s přípravami hlaste se prosím, budeme moc rádi za každou pomocnou ruku.

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

jojik

     Ahoj

přijedu taky v 9 a do 12 vám budu moct pomoct , ale pakt už budu muset dávat dohromady to svoje abych to stihl do soboty.
Tapetu za hrad ještě mám ( nevyhodil jsem) a mám už i koberec pod moje duplo.
Už se pomalu dostavuje cestovní a výstavní horečka ;D .

Stimpi

Pokusím se přijet co nejdříve, na instalaci to nemam náročný, takže budu k dispozici. Příjezd plánuju tak na 10.

MiHo

#193
S kolejištěm přijedeme mezi 10:30 až 11:30 dle propustnosti dopravy.
Stavět budeme na stoly postupně po řadách. Tj. nejprve první řada deseti "zadních" stolů na svém místě s přístupem ze všech stran. Metrová ulička a ostatní stoly budou za uličkou zatím jako manipulační.
Až bude na první řadě postaveno, pak se teprve přisune další řada deseti stolů. Až bude postaveno i na druhé řadě pak se teprve přisune třetí řada stolů na níž bude čelo kolejiště.

Kuba

V kolik je mozno prijet v sobotu? Mam instalaci cca na 1,5h

Hacislav

Bylo by možné přespat u nějakého Afola s Olomouce? Stačí mi prostor kam si dám karimatku a spacák.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Chairudo

Citace od: Kuba kdy 01.10.2017, 20:12:46
V kolik je mozno prijet v sobotu? Mam instalaci cca na 1,5h

V sobotu otevíráme krám v 7 hodin :)

Citace od: Hacislav kdy 01.10.2017, 22:16:04
Bylo by možné přespat u nějakého Afola s Olomouce? Stačí mi prostor kam si dám karimatku a spacák.

Zeptej se Yoshimaky, jeho královský palác by měl být v tuto sváteční dobu zpřístupněn veřejnosti ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Izabella08

Citace od: jojik kdy 01.10.2017, 17:31:11
     Ahoj

přijedu taky v 9 a do 12 vám budu moct pomoct , ale pakt už budu muset dávat dohromady to svoje abych to stihl do soboty.
Tapetu za hrad ještě mám ( nevyhodil jsem) a mám už i koberec pod moje duplo.
Už se pomalu dostavuje cestovní a výstavní horečka ;D .
Super, Marti...neboj, my tu horečku máme již delší dobu:)

peki

Pro jistotu píši i sem.
Přijedu v sobotu brzo ráno.
Přivezu:
1) cenu do soutěží pro děti (od Lega ČR)
2) Duplo herní koutek (zapůjčený od Lega ČR)

Dále budu mít s Sebou:
1) nějaké stavebnice jako odměnu pro vystavovatele cca 10 kusů celkem
2) kostky které rozdávám, pouze pro ty kteří se osobně budou vyskytovat v Olomouci
3) připravím aukci (nějaké stavebnice, přebytky z lugbulku, pytlíčky s kostkama/figama)

Místo/termín aukce bude s největší pravděpodobností v restauraci (pokud Izabela/Chairudo nenavrhnou něco jiného). Kostky by jsem potom rozdával asi také na tom samém místě. Večer bych potom přítomné seznámil s novinkami/"potřebami" ze strany lega v oblasti pořádání výstav organizace podpory Lugu. Také bychom se mohli pobavit o přístupu k účasti na mezinárodních akcích. Viz info z poslední akce v Dánsku  

Foton

Zase jsem to prokaučoval  >:( NIcméně Vám můžu přijet v pátek  pomoct s instalací ( cca 9 - 14h). S rodinkou pak dorazíme v neděli odpoledne.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Kuba

Citace od: Chairudo kdy 01.10.2017, 22:23:02


V sobotu otevíráme krám v 7 hodin :)


ok takže v 6 vyjedu z domu a v 7 jsem tam jak na koni. :)
Je možné pak nechat auto po celý víkend u školy?  ;)

Chairudo

Citace od: Foton kdy 02.10.2017, 14:00:33
Zase jsem to prokaučoval  >:( NIcméně Vám můžu přijet v pátek  pomoct s instalací ( cca 9 - 14h). S rodinkou pak dorazíme v neděli odpoledne.

To budeme rádi :)

Citace od: Kuba kdy 02.10.2017, 14:40:36
Citace od: Chairudo kdy 01.10.2017, 22:23:02


V sobotu otevíráme krám v 7 hodin :)


ok takže v 6 vyjedu z domu a v 7 jsem tam jak na koni. :)
Je možné pak nechat auto po celý víkend u školy?  ;)

Ano, na místě je cca 200 parkovacích míst.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Tomik

Chtěl bych poprosit někoho, kdo bude na výstavě autem, jestli by mě v sobotu ráno kolem 8:15 vyzvedl na vlakovém nádraží a dovezl do školy. Budu mít s sebou dvě IKEA krabice s Legem (každá 56x33x41cm).
Předem děkuji.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Ivansliz

Podařilo se nám nějak zpropagovat výstavu? Do rádia, do novin? Internetové noviny? Blogy? Snažím se teď využít všechny FB kanály, co jdou...  >:D

A co se mě týče, tak stavět přijdu v pátek večer asi až mezi 17-20:00...  :-[
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Izabella08

Citace od: Ivansliz kdy 02.10.2017, 18:13:38
Podařilo se nám nějak zpropagovat výstavu? Do rádia, do novin? Internetové noviny? Blogy? Snažím se teď využít všechny FB kanály, co jdou...  >:D

A co se mě týče, tak stavět přijdu v pátek večer asi až mezi 17-20:00...  :-[
Ivane, reklama frčí na Rádiu Haná, psát se bude v Olomouckém deníku a MF Dnes, na netu Olomoucká drbna  a Kdy z nudy a náš Facebook +
´milion´další reklamy:)...ALE paráda a díky za Tvoji iniciativu:)

Petronel

#205
Pro zajímavost:
na této výstavě představím svůj tajný projekt na kterém jsem 5 měsíců pracoval a teď o víkendu konečně dokončil!
A pokud se nemýlim, tak do tohoto tématu se ještě nikdo nikdy na kostkách nepustil a ve světě jsem toho také moc nenašel, max. na počet prstů jedné ruky.  ;)
Nechte se překvapit! Mohu jen prozradit, že je to trochu slané...  :D

Přijeďte také pomoc na výstavu, nebo se alespoň podívat!

Kuba

Prosim nekdo s dobrym fotakem, nafotil by mi v olmiku nekdo muj novy Moc? Cca 10-15 fotek, ktere bych si pak uz sam orezal. Bratranec co mi stabilne foti Mocy je dlouhodobe pryc...

Izabella08

Citace od: Petronel kdy 02.10.2017, 19:53:45
Pro zajímavost:
na této výstavě představím svůj tajný projekt na kterém jsem 5 měsíců pracoval a teď o víkendu konečně dokončil!
A pokud se nemýlim, tak do tohoto tématu se ještě nikdo nikdy na kostkách nepustil a ve světě jsem toho také moc nenašel, max. na počet prstů jedné ruky.  ;)
Nechte se překvapit! Mohu jen prozradit, že je to trochu slané...  :D

Přijeďte také pomoc na výstavu, nebo se alespoň podívat!

Petroneli, to je pěkná agitace:)

Izabella08

Citace od: Kuba kdy 02.10.2017, 21:11:00
Prosim nekdo s dobrym fotakem, nafotil by mi v olmiku nekdo muj novy Moc? Cca 10-15 fotek, ktere bych si pak uz sam orezal. Bratranec co mi stabilne foti Mocy je dlouhodobe pryc...

Kubi, zeptej se Hacislava...pravděpodobně dorazí a fotí více než skvěle.

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.