(Vlastní) Alternativní model ze setu 31052

Založil Tomik, 29.11.2016, 00:41:52

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Set číslo 31052 je sám o sobě dost povedený a nabízí trojici poměrně dost odlišných modelů - obytný autobus, loď a domek.



Takže čím bych ho mohl doplnit já? Jasně že letadlem! Při jeho stavbě jsem se inspiroval setem 60116 (záchranářské letadlo). Mé letadlo tak získalo dva vrtulové motory na křídlech a rozdvojený ocas umožňující snažší přístup do přepravního prostoru. Kromě zadních vrat lze otevřít i čelní sklo a střechu. Uvnitř je velmi jednoduchý stolek se dvěma sedadly. Ke stavbě jsem použil sice jen stěží polovinu dílů setu, ale s přihlédnutím k tomu, kolik času a úsilí jsem letadlu věnoval, je to dobrý výsledek. Poslední ale hlavní funkci modelu vám osvětlí krátký bonusový komiks níže.






BONUSOVÝ KOMIKS
Pro ty z vás, kteří neovládají angličtinu jsou pod obrázky překlady bublin.

Kdesi v divočině...


Syn: "Hustý! Tohle je první medvěd, kterýho jsem v životě viděl!"


Syn: "Mami, můžu si vzít toho medvěda s sebou domu?"
Matka: "CO?!? Vždyť ho tam nemáme jak odvézt..."


Syn: "Můžeme ho zkusit naložit na palubu našeho letadla."
Matka: "Dobře... Pojďme to zkusit!"




Medvěd: "Do pr**le! Kam jsem to vlezl?!?"
Syn: "Díky, mami. A teď už poleťme domů!"


Závěrem bych chtěl podotknout, že ten medvěd se opravdu vejde do letadla - zde je důkaz místo slibů: ;D

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Petronel


grohl


Tomik

Díky za komentáře - jsem rád, že vás tahle srandička s přepravou medvěda zaujala.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Faire

Letadlo je super (s podvozkem toho člověk moc nenadělá), ale ten komiks mě dorazil :)
Jenom teda nevím, jestli medvěd nechtěl říct spíše "what did I get on"?

Tomik

Citace od: Faire kdy 30.11.2016, 13:40:26
Letadlo je super (s podvozkem toho člověk moc nenadělá), ale ten komiks mě dorazil :)
Jenom teda nevím, jestli medvěd nechtěl říct spíše "what did I get on"?
Neříkám, že jsem nějaký odborník na angličtinu, ale když se ptám "Kam?", tak používám slovíčko "Where?".
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Asi nemá smysl to tu rozebírat tak dopodrobna, ale to "What" mi taky přišlo dobré. Víc to odkazuje na ten vtip. V české verzi by to byl rozdíl cca mezi "Kam jsem se to dostal?" a "Do čeho jsem se to dostal?".

Jinak letadlo jako takové mi sice přijde trošku těžkopádné, ale to asi musí být (z toho setu) a i má být (těžké dopravní letadlo na medvědy). Vtip s medvědem je suprový. Pochopil jsem to správně, že jsi žádné kostky nepřidával? A tedy když postavím z toho setu tvoje letadlo, tak pořád zůstanou kostky na původního medvěda? To je perfektní.

Je vidět, že jsi profík, spolehlivý dodavatel letadel a vtulníků. A jako správný profík se nenecháš rozhodit maličkostí jako je set na vstupu. Jak víme z nedávna, ani když je to Friends...
Pán na Žlutém hradě

hobby

Když už je řeč o tom komiksu - já nejsem angličtinář; ale proč to nemůže být napsáno česky? To jako, že bychom byli málo 'světoví'? >:D
Nenapadlo by mě psát na československé fórum cizí řečí, stejně jako třeba psát na německé fórum česky.

martinlx

Hezký! Letadel není nikdy dost. Napřed mě překvapily konce vrtulí, ale nakonec u alternativního setu, proč ne?

Tomik

Citace od: milanv kdy 30.11.2016, 15:11:09
Jinak letadlo jako takové mi sice přijde trošku těžkopádné, ale to asi musí být (z toho setu) a i má být (těžké dopravní letadlo na medvědy). Vtip s medvědem je suprový. Pochopil jsem to správně, že jsi žádné kostky nepřidával? A tedy když postavím z toho setu tvoje letadlo, tak pořád zůstanou kostky na původního medvěda? To je perfektní.
Letadlo je takové bachratější kvůli dostupným dílům (omezený počet větších placek a úzkých šikmin) a požadavku na přepravu medvěda. Víc než těžkopádnost mi ale vadí ta zelená barva na spodku trupu. Bohužel to nebylo čím zamaskovat nebo nahradit. Co se týká dílů, tak žádné jsem nepřidával, tj. letadlo je postavené pouze z autobusu, přívěsu a motorového člunu.

Citace od: milanv kdy 30.11.2016, 15:11:09
Je vidět, že jsi profík, spolehlivý dodavatel letadel a vtulníků. A jako správný profík se nenecháš rozhodit maličkostí jako je set na vstupu. Jak víme z nedávna, ani když je to Friends...
Po pravdě letadlo nebo vrtulník je mnohdy taková z nouze cnost, když nevím, co ze setu postavit, a náhodou je v něm dost placek anebo něco, kolem čeho se může otáčet vrtule.

Citace od: hobby kdy 30.11.2016, 16:37:25
Když už je řeč o tom komiksu - já nejsem angličtinář; ale proč to nemůže být napsáno česky? To jako, že bychom byli málo 'světoví'? >:D
Nenapadlo by mě psát na československé fórum cizí řečí, stejně jako třeba psát na německé fórum česky.
Důvod je jednoduchý - kostky nemají vlastní úložiště obrázků, takže fotky nejprve nahraju na MOCpages a z nich je sem vkládám přes odkazy. A právě MOCpages frčí v angličtině. Druhým důvodem byla samozřejmě moje lenost dělat ten komiks ve dvou jazycích. ::)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr