Společný projekt: Šachy

Založil Sihaja, 04.02.2016, 13:53:15

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Klaj

Wow. krasni policajti. Ja v mezicase pripravuju hasice v. 2.0  >:D
Draco dormiens nunquam titiliandus

Aki

Citace od: Davroman kdy 06.03.2016, 16:38:52
Pak tu máme koně neboli policejní minivozy s jezdci.
Co jim postavit segway?

Foton

Citace od: Ravenhorn kdy 04.03.2016, 14:58:49
CitaceCitace: Ravenhorn  02.03.2016, 20:07:39

    Mimo to, počítá se toto do společných projektů pro Lipno 2016 tj. je možné si za Lipno objednat jeden set jako podporu?


Podpory se objednávají předem?!

Teď jsem trošku zmaten. Myslel jsem, že podpora slouží např. k příští podpoře dalšího projektu. Tj. když třeba teď budu něco vystavovat na Lipně, tak za to je možná podpora setu(ů) za výhodnější cenu pro další projekty. Je to tak?

Hmm, nevím. Možná máš pravdu.
Já myslel, že nejdřív musíš něco vystavit a PO výstavě (popř jejím zahájení) se přihlásíš o podporu. Já  například zvažuju něco na Lipno, ale nevím jestli to stihnu/ bude přijato. Tak mi přijde divné žádat o podporu.

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Ravenhorn

Na šachy se to prý stejně nepočítá  :P
Castle, Pirates a Star Wars.

davroman

Citace od: Aki kdy 06.03.2016, 17:16:15
Citace od: Davroman kdy 06.03.2016, 16:38:52
Pak tu máme koně neboli policejní minivozy s jezdci.
Co jim postavit segway?

Dobrý nápad, zkusíme něco vymyslet.   ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

MÍLA

Může figurka přesahovat rozměr pole na šachovnici ?

peter

Citace od: MÍLA kdy 07.03.2016, 14:25:28Může figurka přesahovat rozměr pole na šachovnici ?

Myslím si, že by neměla.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Petronel

Citace od: MÍLA kdy 07.03.2016, 14:25:28
Může figurka přesahovat rozměr pole na šachovnici ?

Jistěže ne. To by se s nimi nedalo ani hrát. ::)

MÍLA

#68
Stavbaři mají zájem o hru.
v reálné verzi mi zatím chybí šachovnice a ty jeřáby.
fotku reálného stavu mají organizátoři.



Foton

Hihi, to je dobré, to se mi líbí.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

davroman

Citace od: Aki kdy 06.03.2016, 17:16:15
Citace od: Davroman kdy 06.03.2016, 16:38:52
Pak tu máme koně neboli policejní minivozy s jezdci.
Co jim postavit segway?

Segwaye jsou zde ... (na prvních fotkách porovnání vývojových variant).   ;)
Plus jsme sladili podstavce do modro bílé.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

milanv

výborné, výborné, výborné. Díky za prodloužení života - nebo tak se to aspoň o smíchu říká, ne? ;) Já se neskutečně bavím. Jezdci, střelci, pěšáci jsou opravdu jezdci, střelci a pěšáci... Velitel s velitelkou jsou jak z primáckých nekonečných policejních seriálů, věže taky výborné - prostě k popukání. Koncepčně je jen škoda, že střelci jako jediní nejsou moderní policajti, pak chudáci vypadají trochu nepatřičně. Ale co s tím, že jo - skutečný moderní ostřelovač nemá žádnou význačnou uniformu...
Pán na Žlutém hradě

Robkteryten

Pěkná sada figurek. Jediný co se mi nelíbí je "segwey", nemůžu si pomoct chce to větší kola.

MÍLA

Citace od: milanv kdy 15.03.2016, 22:04:09
Koncepčně je jen škoda, že střelci jako jediní nejsou moderní policajti, pak chudáci vypadají trochu nepatřičně. Ale co s tím, že jo - skutečný moderní ostřelovač nemá žádnou význačnou uniformu...

Střelci mají uniformu jako od sheriffů/rangerů nebo takže jsou dost moderní, nesmíš to hodnotit podle našich a evropských kde máme ve většině případů jednu policii na celou zemi a všechny uniformy vypadají stejně, v americe máš v jednom státě třeba 6 městských policejních sborů a každej bude mít jinou uniformu a mezi nima budou ještě státní policajti, dálniční policajti, policie národních parků, federální policie, Texas Rangers, sheriffové atd..

Pokud je věž brána jako zásahovka tak odstřelovač může patřit do ní a mít stejnou uniformu, místo přilby by pak měl například kulicha se sluchátky.


davroman

#74
Citace od: milanv kdy 15.03.2016, 22:04:09
výborné, výborné, výborné. Díky za prodloužení života - nebo tak se to aspoň o smíchu říká, ne? ;) Já se neskutečně bavím. Jezdci, střelci, pěšáci jsou opravdu jezdci, střelci a pěšáci... Velitel s velitelkou jsou jak z primáckých nekonečných policejních seriálů, věže taky výborné - prostě k popukání. Koncepčně je jen škoda, že střelci jako jediní nejsou moderní policajti, pak chudáci vypadají trochu nepatřičně. Ale co s tím, že jo - skutečný moderní ostřelovač nemá žádnou význačnou uniformu...

Díky, tvá slova chvály těší dvojnásob.   ;)
K těm odstřelovačům - jedná se o moderní "lesní" policisty a vybrali jsme je proto, protože jsou to napůl lovci, kteří se musí trefit na velkou vzdálenost, když v rámci ochrany lesa odstřelují škodnou.   ;)

Ještě zvažujeme nahradit mobil velitele/krále za Tile s popisem Wanted, nějak nám tam ten mobil nesedí. A nebo ještě změníme typ mobilu (je na cestě).
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

davroman

Citace od: Robkteryten kdy 16.03.2016, 05:30:39
Pěkná sada figurek. Jediný co se mi nelíbí je "segwey", nemůžu si pomoct chce to větší kola.

Zkoušeli jsme, ale není to už ono, segway jsou pak až moc "humpolácké". Tahle varianta vyhrála.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Aki

Citace od: Davroman kdy 15.03.2016, 20:29:58
Citace od: Aki kdy 06.03.2016, 17:16:15
Co jim postavit segway?
Segwaye jsou zde ...
Super. To mne potěšilo, že jsem dal dobrý tip.

Segwaye by se mi taky líbili s většími koly, je to taková jejich charakteristika, ale na druhou stranu chápu, že by to bylo pak moc velké jak k velikosti políček, tak ostatním figurkám. Tady se to asi musí brát jako nadsázka.

milanv

Citace od: Davroman kdy 16.03.2016, 10:56:21
Zkoušeli jsme, ale není to už ono, segway jsou pak až moc "humpolácké". Tahle varianta vyhrála.
Taková rychlá stavební výzva na polední pauzu... Co na to říkáš?
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Chválím všechny stavitele šachových figurek - máte dobré nápady pěkné provedení. Dovolím si jen jednu šťouravou otázku - zamýšlel se někdo i nad použitelností figurek pro skutečnou hru? Některé figurky mi přijdou dost křehké na to, aby se s nimi dalo hrát (táhnout)...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Foton

Citace od: milanv kdy 16.03.2016, 13:10:08
Taková rychlá stavební výzva na polední pauzu... Co na to říkáš?

Hustýýý! Obzvláště použití límce :-)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Robkteryten

tak jsem vyzkoušel "segwey" šířka 4study

davroman

Citace od: milanv kdy 16.03.2016, 13:10:08
Citace od: Davroman kdy 16.03.2016, 10:56:21
Zkoušeli jsme, ale není to už ono, segway jsou pak až moc "humpolácké". Tahle varianta vyhrála.
Taková rychlá stavební výzva na polední pauzu... Co na to říkáš?

Pěkné, pěkné, využít límec jako kola by mě nenapadlo. I přesto je ale výsledná šířka 4 study, tedy jedno celé políčko, což neladí se šířkou ostatních figurek. A pokud by byly všechny figurky na šířku 4 studů, pak by na šachovnici splývaly dohromady. 

Přesně to vystihl Aki a zůstaneme u 2 studového řešení.   ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

davroman

Citace od: Robkteryten kdy 16.03.2016, 18:49:55
tak jsem vyzkoušel "segwey" šířka 4study

Jo, jo, stejná kola jsme taky zkoušeli...  ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Marty713

Zkuste ještě jiné možnosti. Ta 2studová verze vážně není to pravé. Posílám nějaké návrhy pro inspiraci (3study a 3,5 studu).

peter

Citace od: Marty713 kdy 17.03.2016, 11:52:01Zkuste ještě jiné možnosti. Ta 2studová verze vážně není to pravé.

Jednoznačně souhlasím, ta dvoustudovka je opravdu hrozná a jako segway to fakt nevypadá.

Tvé menší varianty jsou fajn a nejvíce se mi líbí hned ta první (3 stud). Pouze bych nahradil ty dishe 2x2. Vypadají divně (strašně tenký profil kola) navíc bez pneu. Nahradil bych je proto kolem (pneumatikou) 3139/59895 s 1/2 bushem 4265a ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

milanv

Chudák Davroman, to jsme mu to pěkně "rozebrali"  >:D  To je tak, když udělá někdo něco, co ostatní inspiruje... Mně to taky ještě vrtalo hlavou, to se přiznám. Ty úzké pneumatiky jsou dobrý nápad. Sám jsem je použil kdysi na Fíkovi a teď jsem si na ně nevzpomněl. Jen bych tam nedával ty half bushe, protože ta křížová díra vypadá v tak malém detailu ošklivě (nasazená na bar). Buď bych tu pneumatiku nasadil na 85861 na Martyho model (víc vypadá jako segway) nebo na modifikaci Davromanova/mého (víc policejní) za použití 2817 . Pak by to vypadalo nějak takto:
Pán na Žlutém hradě

Klaj

Hasiči v. 2.0
- střelci už jsou bez plamenů, zato s vyprošťovacím nářadím :o)
- Upravil sem královnu i krále nejen esteticky, ale i prakticky aby se s nima lépe hrálo.
- nový návrh věží.


Prosím náhodné kolemjdoucí o projevení preferencí, která věž se Vám více líbí ?  Děkuji.
Draco dormiens nunquam titiliandus

Sihaja

Policisté a hasiči jsou super. Domluvte se prosím, jak to uděláte se šachovnicí.

Jak jsou na tom další?

Šachovnice je opravdu nutnou součástí a připomínám, že pro minifigy je maximální velikost políčka 4x4.

Co se mého postupu týká, tak ke svým drakům jako protivníka postavím kostlivce.

Jak jsou na tom ostatní, kdo projevili zájem?

Tomik

Citace od: Klaj9 kdy 20.03.2016, 23:07:11
Prosím náhodné kolemjdoucí o projevení preferencí, která věž se Vám více líbí ?  Děkuji.
Mně se víc zamlouvá ta hořící věž - sedí k tématu více než ten neurčitý majáček.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

MÍLA

Citace od: Sihaja kdy 21.03.2016, 10:55:28
Šachovnice je opravdu nutnou součástí a připomínám, že pro minifigy je maximální velikost políčka 4x4.

V prvním příspěvku si psal že u minifigů je velikost 4x4 minimální, tak která možnost je správná ?