Společný projekt: Mistři světového filmu

Založil milanv, 05.09.2015, 19:37:19

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

milanv

Citace od: Hroch kdy 12.01.2016, 19:11:36
Nemám vystavovatelské ambice, ale toto téma mě zaujalo. Z lega jsem zatím stavěl jen podle návodů, ale myslím, že nebudete mít problém uhodnout, co je to za film.
Ahoj.

Tomu říkám entrée na fóru! Gratuluju a jsem moc rád, že ses k nám přidal. Směju se od té chvíle, co jsem tvou fotku uviděl, paráda.

Proberu s tebou pár detailů, aby to mohlo na výstavu, ale už teď je to hodně dobré, budou to jen maličkosti: Vlevo by to chtělo něco vyššího, aby nebyly vidět "střeva" modulu vedle tebe. Třeba stromy a keře, pokud tam nebyla zeď. Koukni na film nebo zapracuj dle fantazie. No a ta plížící se postava má být babka v zástěře, ne chlap. Tak prosím jednu změnu pohlaví :) Ale jinak fakt skvěle. Moc se mi líbí, jak sis poradil třeba s domem na pozadí (poloreliéf).
Pán na Žlutém hradě

Hroch

Pohlaví skokana měnit nebudu, ve filmu po dvaceti koruně skočí starej Škopek. Levou stranu ještě hodlám dodělat. Jo a děkuji za pozitivní hodnocení.

HD

Základ je to vskutku solidní, se zachycenými základními rysy (za to rozhodně palec vzhůru!). Chtělo by to ještě sice pár maličkostí, co říkal MilanV, ale věřím, že se Ti to podaří dotáhnout ku zdaru.
Osobně se mi asi nejvíce líbí pumpa v popředí.  :)

EDIT: ještě mě napadlo zatemnit nějak vstup na půdu.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

milanv

Citace od: Hroch kdy 12.01.2016, 22:57:18
Pohlaví skokana měnit nebudu, ve filmu po dvaceti koruně skočí starej Škopek. Levou stranu ještě hodlám dodělat. Jo a děkuji za pozitivní hodnocení.
Tak i tak. Kdybys tam měl všude bordel po zemi včetně roztřískané stolní lampy, tak bych hádal na starého Škopka (čas 53:00). Ale jak tam máš tak naklizeno, tak to vypadá spíš jako scéna s tou pobožnou babkou (čas 1:14:30). Tak to ještě detailama dopracuj :)
Viz video.
Pán na Žlutém hradě

Hroch

Máš samozřejmě pravdu. Protože babku nemám, budu tam muset nadělat nepořádek.  :)

Hroch

Provedl jsem úpravy dle rad odborníků.  ;)

HD

Jo, ta půda vypadá, nebo alespoň mě se tak zdá, lepší.  :) Ještě bych možná zkusil lehce zatmavit (nebo jinak doplnit, v případě že tam budeš mít ještě místo) prostor za okny a dveřmi, takto mi přijde, že moc svítí ven.
Ale jako celek to vypadá dost dobře.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

STARHAWK

:D spoznal som celkom rychlo. Po tej dvacke skakalo viac ludi, aj Skobkovej muz - tak mozno skus najst telo tielka a teplaky.
Mozno by nebolo spatne skusit dat priesvitny headlight a zapchnut mu nohu do toho - spravit ho v lete/skoku

milanv

#38
Teď je to rozhodně lepší. Jen ten bordel i další detaily (jako sud) máš všechen schovaný v levém koutě. Nemusíš se bát, že by nebyl vidět ležící Škopek, klidně dej třeba tu lampu doprostřed dopředu.A můžeš přidat i nějaký další, třeba rozbitou televizi (možná s tímto dílkem?).

Ještě to chce zatmavit za okny a dveřmi. Mimochodem, ta béžová okna s chňapkama na okenice bych taky chtěl :)
EDIT: vzadu ti zařídím tmu já pomocí vystavovacího stojanu, takže vlastní zatmavování dělat nemusíš. Co by možná vypadalo pěkně by bylo sklo - kdybys dal za okna Trans-Light-Blue Panel 1x4x3 - zkus, podle mě to oživí.

Jo, a nelekej se, že ti to tak rozebíráme. To je známka toho, že to máš PĚKNÉ. Jinak by nikdo elánem na tvou vinětu neplýtval :) Dáváme si takhle tipy vzájemně (jako ve vlákně se Sousedy loni).
Pán na Žlutém hradě

hawran

Ty bláho, to je výzva, asi zkusíme s kámošem, případně se ženou Vesničko má středisková... nějakou scénu vymyslíme :)
A do Lipna to snad stihnu :)
Bricks Forever!

milanv

Skvěle! Připisuju si tě do týmu. Hawran, Hroch... Ještě nějaké další zviřátko či zwiřátko chce mezi filmaře?  >:D
Pán na Žlutém hradě

Hroch

Citace od: milanv kdy 14.01.2016, 22:39:02
Jo, a nelekej se, že ti to tak rozebíráme. To je známka toho, že to máš PĚKNÉ. Jinak by nikdo elánem na tvou vinětu neplýtval :) Dáváme si takhle tipy vzájemně (jako ve vlákně se Sousedy loni).
V pohodě. S tím, že mi to tak rozebíráte nemám problém. Jsem rád, že se scénka líbí. Původně byl můj příspěvek myšlen pouze jako oživení tématu a neměl jsem v úmyslu výtvor vystavovat. Nenapadlo mě, že to tak zaujme. Ale dobrá, souhlasím se zařazením do projektu "Filmové hádanky", když už jsem zapsán v úvodním příspěvku.  ;)
To zatmavení udělám, skla ani dílek na televizi bohužel nemám. Už nyní se divím, že se mi z pár kostek co máme podařilo dát dohromady barevně použitelnou stavbu. Nejsem ještě spokojenej s barvou peřiny, ale jinou barvu opravdu nemám. Totéž s postavou Škopka, jinýho použitelnýho chlapa asi taky nenajdu. Leda nějakýho Ninju z Ninjago, těch má synek dost.  ;D

milanv

No jasně že to vystavíme, vždyť se ti to povedlo. Ale právě na jemné doladění detailů by bylo potřeba sehnat konkrétní díly - jako to má každý z nás. Takže máš nejvyšší čas naučit se s bricklinkem :)
Pán na Žlutém hradě

hawran

Milane připiš si ještě myho kámoše má nick FormyTinus a bude stavět S Tebou mě baví svět. Dík K.
Bricks Forever!

milanv

Citace od: hawran kdy 16.01.2016, 12:26:30
Milane připiš si ještě myho kámoše má nick FormyTinus a bude stavět S Tebou mě baví svět. Dík K.
Může to zkusit. Zatím ho píšu s otazníky, neb jsem ho neviděl nikdy ani virtuálně, na fóru. Natož cokoli co by postavil. Tak se těším na fotky, jak překvapí :)
Pán na Žlutém hradě

hawran

Jj, on je zatím takový "latentní" :) ale budeme stavět spolu :)
K.
Bricks Forever!

milanv

Ahoj všichni!

S radostí oznamuji, že nás už je kolem dvaceti (záleží na ootazníčkovaných) a nejen že roste počet členů týmu, ale hlavně rostou vaše stavby a počet vás, kteří jste mi už poslali fotky rozpracovaných děl. Je to nádhera, sledovat, jak už se vám to víc a víc "klube"!

Držím nám všem palce a loučím se uměleckým pozdravem:

Ať nás múzy políbí!

váš rejža
Pán na Žlutém hradě

kamil


HD

#48
...  :-* ...
a byla ta tam

Tak, přidávám svůj další postup. Myslím, že teď už to poznáte všichni. (výsledky původního měření rozpoznatelnosti jsou 11 správných tipů z 12ti celkových)

Chybí mi tam ještě otevřená vrata v LBG části, barevné vyladění kukaně a jejího interiéru a ještě něco málo detailů. A nebo také může být všechno špatně a začnu od začátku.

Rady a připomínky k vyhotovení jsou jen vítány. (Sice k poznámkám typu "chtěl bych to celé světlejší" si budu muset hledat cestu déle, ale nakonec i ty akceptuji :D )
(A nemusí být v SZ, už rozpoznatelnost neměřím ;D )

Speciální díky patří Milanv-ovi za iniciaci nového pohledu na rám kola. (původně jsem chtěl i lepit)

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

MÍLA

Citace od: HorcikDesigns kdy 02.02.2016, 21:35:09
Tak, přidávám svůj další postup. Myslím, že teď už to poznáte všichni. (výsledky původního měření rozpoznatelnosti jsou 11 správných tipů z 12ti celkových)

Chybí mi tam ještě otevřená vrata v LBG části, barevné vyladění kukaně a jejího interiéru a ještě něco málo detailů. A nebo také může být všechno špatně a začnu od začátku.
Rady a připomínky k vyhotovení jsou jen vítány. (Sice k poznámkám typu "chtěl bych to celé světlejší" si budu muset hledat cestu déle, ale nakonec i ty akceptuji :D )
(A nemusí být v SZ, už rozpoznatelnost neměřím ;D )

Speciální díky patří Milanv-ovi za iniciaci nového pohledu na rám kola. (původně jsem chtěl i lepit)

Jsem si dovolil pár švestiček ze své zahrádky, jestli se neurazíte pane vedoucí.
https://www.youtube.com/watch?v=IPfvjxqPIqA&feature=youtu.be&t=1h29m36s

HD

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

peki

Citace od: HorcikDesigns kdy 02.02.2016, 21:35:09

Tak, přidávám svůj další postup. Myslím, že teď už to poznáte všichni. (výsledky původního měření rozpoznatelnosti jsou 11 správných tipů z 12ti celkových)....


Pobavilo. Jen mi "vadí" že jedou kolem do zdi. V podstatě jsem se na to chtěl zeptat Milana, tak se zeptám veřejně. Pokud je ve filmové scénce místo jedné zdi např. (leva,pravá) např. příroda nebo jede třeba vlak/kolo/auto musí tam být opravdu ta zeď ? Chápu že tady se to dá naznačit pomocí dveří, ale co pokud by byla vlevo například film scéna s volným prostorem (zahrádka)? Je povoleno bez zdi nebo se udělá "prázdná" zeď která je jen z bricků. Jak např. vyřešit ten řez zahradou? Aby to zapadalo do celkového konceptu?

hawran

Bricks Forever!

HD

Díky.

Jo, rada s největší pravděpodobností není ve finální pozici, ještě ji zkusím v rámci detailování nějak natočit do strany. (případně tam vytvořím "regál", takže by jeli do zdi za zdí)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

milanv

HorcikDesigns: Pěkné, pobavilo a tovární prostředí z toho čiší, takže už teď je to dobré. Ale přemýšlím nad zdánlivě dvěma protichůdnými vylepšeními: trochu víc "vypíchnout" hlavní děj (Hujer, prosklená kabina) a celkově přidat víc detailů, aby to nebylo tak prázdné - v porovnání třeba s tvojí dílnou do Sousedů. Co třeba posunout scénku s kukaní víc doleva a vpravo přidat něco z té fantaskní továrny, třeba ty srandovní výtahy - daly by se přicvaknout na ty trubkové sloupy ("supports") - viz odkaz od Míly. Nebo ještě něco jiného? Natočit celou scénku Hujer+kukaň trochu doleva?

Závodní radu by bylo ideální mírňounce natočit k divákům, takže by jako vyjížděla mírně dopředu a ne do postranní zdi. Jenže to asi těžko půjde, když potřebuje study v podlaze, co?

A určitě dát Hujerovi do ruky čepici - a ačkoliv VÍM, že ve filmu to tak okaté není, tak přemýšlím o třešničkách na ten balík na pásu :)
Pán na Žlutém hradě

HD

Jo, pokusím se s kompozicí ještě něco provést. Sám vím, že to není to nejlepší možné ;)
A čepici dozajista ochotně daruje CMF 71011. (ještě o tom asi neví, ale snad ano)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Atom

Zde posílám fotku z mé 1/2 stavby.
Doufám, že se bude líbit  :D

HD

Ten vypadá dost dobře. Už se těším na výsledek ;)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

milanv

Citace od: Atom kdy 03.02.2016, 17:20:42
Zde posílám fotku z mé 1/2 stavby.
Doufám, že se bude líbit  :D
Parádní. Opravdu pěkný, povedl se ti. Už se těším na celek!
Pán na Žlutém hradě

Klaj

Tak tohle tema me nadchlo. Rad se zapojim pokud me osviti myslenka :) je nejaky finalni termin?
Draco dormiens nunquam titiliandus