Společný projekt: Mistři světového filmu

Založil milanv, 05.09.2015, 19:37:19

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

milanv

Po dobré zábavě s Petronelovými Sousedy vás zvu do nového společného projektu:

Mistři světového filmu

Téma je to široké a skýtá mnoho prostoru pro kreativitu a humor, takže o zábavu nebude nouze. Vyberte scénu ze svého oblíbeného filmu a postavte jedno "filmové okénko". Základní pravidla jsou uvedená níže a možné jsou i malé výjimky, když se domluvíte předem.

Základní pravidla a rozměry

minifigové měřítko; velikost 32x16 studů, výška 10 bricků; bez stropů. Plus pro začátečníky nepovinný, ale doporučený "perspektivní pohled", protože práce s ním se vyplatí v mnohem světlejší a přehlednější scénce. Náměty jsou možné všechny kromě těch, ke kterým firma LEGO vydává své vlastní řady setů. Tj. žádný Hobit, Batman atp.


Lipno 2016





Plán scének Lipno 2016


Plán scének Praha 2016


Filmový štáb - přidali se pro Prahu 2016


nickfilmfotka
mirekKulový blesk
jetaMS čerty nejsou žerty
yaniceNoc na Karlštejně
yaniceTři veteráni
xPoolPredátor 1photo
xPoolLetopisy Narniephoto
Izabella08Vrchní prchni
Izabella08Krkonošské pohádky
patkutilMission Impossible
znouzectnostPulp Fiction
HardegonSandokanphoto

Filmový štáb - Lipno 2016

nickfilmfoto1foto2
Izabella08Addamsova rodinaphoto
šipkaAdéla ještě nevečeřelaphoto
Marty713Cesta do pravěkuphotophoto
kerbosČelistiphoto
JetaMČtyři vraždy stačí, drahouškuphoto
HacislavDeadpoolphoto
RyxeFantom operyphotophoto
Izabella08Fantomasphoto
RavenhornHra o trůnyphoto
SannaJak dostat tatínka do polepšovnyphotophoto
HardegonJára Cimrman ležící spícínemá fotku
matkaLimonádový Joephotophoto
HorcikDesignsMarečku, podejte mi perophoto
MartinSMatrixphotophoto
AtomMr. Beanphoto
pekiNa samotě u lesanemá fotku
PuclikNávštěvníciphotophoto
Davroman&synPat a Matphotophoto
Izabella08Rychlé šípyphoto
Formy_TinusS tebou mě baví světphotophoto
MilanVSlepičí úletphoto
HrochSlunce senophotophoto
PetronelSmrtonosná zbraň 4photo
MilanVŠíleně smutná princeznaphotophoto
MilanVTaková normální rodinkaphoto
hawranVesničko má střediskováphotophoto
JonasVynález zkázyphotophoto


Následuje pozvánka - první ukázka.

Taková normální rodinka


Pán na Žlutém hradě

Sihaja

Krásná scénka!

Tvoje představa je, že to budou věci z českých luhů a hájů nebo je možno lovit i mimo český rybník?

TUKE


milanv

#3
Citace od: Sihaja kdy 05.09.2015, 22:33:53
Krásná scénka!

Děkuju za pochvalu. Byla to opravdu zajímavá práce, tahle černobílá rešerše. Už jen hlavičky minifigů, aby to nebyli kostlivci nebo upíři...

Citace od: TUKE kdy 06.09.2015, 10:57:10
"Takova normalni rodinka" ?

Ano, každá hádanka začíná vyhlášením a končí, když se objeví první, kdo pošle řešení veřejně. Potvrdil jsi toto pravidlo >:D

Takže jak se vám líbí - a napadlo vás, co za další film stavět? Což navazuje i na Sihajinu otázku: pokud bude dost stavitelů, rád bych měl českou a světovou sekci. Ale to se uvidí podle zájmu a také určitě prodebatujeme, co mají návštěvníci šanci poznat.

Myslíte třeba, že by bylo zajímavé jít ještě dál do historie? Třeba jedno okýnko s Chaplinem? Napadla mě scéna s utahováním obřích matek u pásu... Nebo raději všechno novější? A upřednostnit Hollywood? Třeba abychom mohli prezentovat fotky mezinárodně? Nebo cílit na českého diváka?

Spousta otázek - a teď je ten pravý čas si o nich popovídat. Kromě tohoto vlákna můžeme i na Lipně.
Pán na Žlutém hradě

TUKE


HD

Jo, tento projekt vypadá zajímavě...
Hlavně se při ztvárňování plodů nejen zámořské plně automatizované filmové výrobní linky držet jen těch kousků, kde by potřebná psychická aktivita stavitele nebyla příliš odlišná od té, kterou vyvíjeli tvůrci ztvárňovaného snímku... (omlouvám se za vyjádření svého názoru, snažil jsem se ho zmírnit jak jen to bylo jen možné. )
Ale rozhodně jsem pro verzi neomezit se jen geograficky jednosměrně, ne všem divákům se dostalo stejného kinematografického přehledu. A určitě bych se velkým obloukem vyhnul filmům již ztvárněným licencovanými sety.
(Ale bohužel si ještě nejsem zdaleka jist, i přes svůj agitační komentář, jestli se mi dostane zvýšená pozornost od té správné múzy, která má na starosti tuto oblast AFOLské činnosti...)  ;D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

peki

Připomínám pro nepamětníky obdobný projekt z roku 2008 na výstavu do Brna





Určitě bude důležité na začátku domluvit rozměry a způsob prezentace (vzhledem k tomu že půjde o malé modely je potřeba efektivně využít místo ve vitrinách X světelné podmínky)

milanv

Citace od: peki kdy 08.09.2015, 15:40:05
Připomínám pro nepamětníky obdobný projekt z roku 2008 na výstavu do Brna

Díky, peki! Já jsem nebyl schopný to rychle najít. Jenom k tomu chci rychle podotknout, že kombinace těchto fotek a Sousedů (které máme ještě v živé paměti), svádí k dojmu, že toto bude formát i filmových místností. Není to tak:

Citace od: peki kdy 08.09.2015, 15:40:05
Určitě bude důležité na začátku domluvit rozměry a způsob prezentace (vzhledem k tomu že půjde o malé modely je potřeba efektivně využít místo ve vitrinách X světelné podmínky)

Viz první příspěvek: Každé "okýnko" bude cca 28x16(x výška 10) a bez stropu. Takže světlo nebude takový problém. Na vystavování vyrobím stupínky podobné těm, co tu nedávno prezentoval Mirek.
Pán na Žlutém hradě

Petronel

Citace od: milanv kdy 06.09.2015, 18:35:06
jít ještě dál do historie? Třeba jedno okýnko s Chaplinem? Napadla mě scéna s utahováním obřích matek u pásu... Nebo raději všechno novější? A upřednostnit Hollywood? Třeba abychom mohli prezentovat fotky mezinárodně? Nebo cílit na českého diváka?

Dál do historie už bych se moc nepouštěl. Chtělo by to to, co bude znát většina lidí, i z těch mladších generací. ;)

Bylo by fajn to neuskromňovat jen na českou tvorbu, pestřejší paletu budeme mít, pokud se bude jednat o snímky z celého světa.

Osobně se už dlouho odhodlávám, abych vymyslel a postavil nějakou scénku s Mr.Beanem, ale furt vymýšlím minifiga. Pokud někoho napadá jakou hlavičku, popř. jaké torzo se sakem a kravatou použít, dejte prosím vědět.  ;)

Jinak budu muset vymyslet něco jiného, každopádně se mnou Milane počítej! Minimálně s jedným modulem.

milanv

Díky za všechny ohlasy jak tu, tak v SZ.

Zpřehlednil jsem úvodní příspěvek a budu ho dále udržovat aktuální. Globální přehled informací o projektu tedy najdete vždy v něm.

K diskusi o výběru filmů: jak píšu výše, rozhodně chci filmy zahraniční i české a zahraniční z různých zemí. U filmů známých i v zahraničí máme výhodu, že nám pomohou zpropagovat projekt i na světových diskusních/foto fórech. Proto bych chtěl minimálně polovinu ze zahraničních filmů.  I tak jde výběr udělat s přihlédnutím k tomu, co znají lidé v ČR. Přip. si pomoci výběrem konkrétní scény - známé až "kultovní" situace, scény ze kterých jsou kultovní hlášky atp.

Další dotaz byl na typy/žánry filmů. Ano, jsem pro více žánrů, může být i dětský, kreslený i hraný. Jen mi to vždy sdělte, co chystáte, abych měl přehled a neměli jsme např. všechny dětské :)

Co opravdu nechci, je stavět to, co už je z TLG přímo hotové jako filmové téma: Pán prstenů/Hobit, Želvy Ninja, Indiana Jones atp. A to i přestože vím, že i tak by bylo co tam zajímavého stavět.
Pán na Žlutém hradě

Izabella08

Ahoj Milane,

černo-bílo-šedá rodinka je naprosto nápaditá...hlavně Poldinky z buřinek a žabiček+raubíř jedoucí na zábradlí...jako vždy laťka někde v oblacích :)

Prosím, počítej se mnou..

milanv

Tak je nás 16 !

Děkuju prvním odvážlivcům. Aktualizoval jsem seznam členů Filmového štábu. Jak jsem slíbil - veřejně bez uvedení filmu, aby ostatní mohli hádat. Plný seznam je u mne.

Pokusím se zodpovědět i časté dotazy:

je možné stavět dětské filmy?
Ano.

I animované?
Samozřejmě. Dokonce si myslím, že se k tomu LEGO výborně hodí.

Co zahraničního mimo Hollywood?
Cokoli, co lidi v ČR mají šanci poznat. Nápady: Angelika, další francouzské, různé komedie... Mnoho animovaných, např. Wallace a Gromit, Slepičí úlet, Toy story... České mohou být starší i novější...

Nějaké další tipy nebo skupiny filmů?
Co udělat "českou Oskarovou řadu"? Ostře sledované vlaky, Amadeus, Kolja. Najdeme dost stavitelů?

Pán na Žlutém hradě

Skyrider

#12
moc filmů neznám, ale když mi řeknete nějaký oskarový film, klidně postavím.

milanv

Citace od: elerond kdy 30.09.2015, 07:35:10
moc filmů neznám, ale když mi řeknete nějaký oskarový film, klidně postavím.
V klidu... Je tu urcitě dost lidí, co znají všechny tři filmy, nemá smysl aby ses do toho pouštěl po jednom rychloshlédnutí na youtube nebo hellspy...  Radši postav něco, co dobře znáš.
Pán na Žlutém hradě

Hardegon

Citace od: milanv kdy 15.09.2015, 10:25:34
Co zahraničního mimo Hollywood?
Cokoli, co lidi v ČR mají šanci poznat. Nápady: Angelika, další francouzské, různé komedie... Mnoho animovaných, např. Wallace a Gromit, Slepičí úlet, Toy story... České mohou být starší i novější...

Jak to čtu, tak mi okamžitě napadl Sandokan... Tak to si nemůžu odpustit nepostavit  ;D Jdu do toho.

Atom

Chtěl bych se Vás zeptat jaká figurka by byla nejlepší?
Myslím, že Vám asi dojde co budu stavět ::)

Skyrider

Citace od: Atom kdy 04.10.2015, 11:02:43
Chtěl bych se Vás zeptat jaká figurka by byla nejlepší?
Myslím, že Vám asi dojde co budu stavět ::)

Asi 2

milanv

Citace od: Atom kdy 04.10.2015, 11:02:43
Chtěl bych se Vás zeptat jaká figurka by byla nejlepší?

Jednička i dvojka vypadají dobře, pak už záleží na konkrétní scéně. Našel jsi perfektní torso :)
Pán na Žlutém hradě

peter

Citace od: Atom kdy 04.10.2015, 11:02:43
Chtěl bych se Vás zeptat jaká figurka by byla nejlepší?
Myslím, že Vám asi dojde co budu stavět ::)

Citace od: Petronel kdy 08.09.2015, 22:42:20
Chtělo by to to, co bude znát většina lidí, i z těch mladších generací. ;)

Osobně se už dlouho odhodlávám, abych vymyslel a postavil nějakou scénku s Mr.Beanem, ale furt vymýšlím minifiga. Pokud někoho napadá jakou hlavičku, popř. jaké torzo se sakem a kravatou použít, dejte prosím vědět.  ;)

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

milanv

Ano, Petronel o tom dávno ví a staví jiný film, aby měl vlastní překvapení.

Nebo jsi tou dvojitou citací bez komentáře myslel něco jiného?
Pán na Žlutém hradě

milanv

Všem filmařům, i těm, kteří teprve uvažují o přihlášení se k tomuto krásnému oboru :)

Musel jsem mírně změnit pravidla: ukázalo se už v několika případech (překvapivě v mnoha), že některé filmy napadne vícero stavitelů. Tak aby nedocházelo ke konfliktům, musel jsem se vzdát svého práva hádat také. Pište mi do SZ i konkrétní název filmu, co chcete stavět, nejen žánr. Většinou jste to stejně dělali, tak jen pro pořádek to dávám jako pravidlo pro všechny, změnil jsem i úvodní příspěvek podle toho.

Samozřejmě dál platí, že je to informace neveřejná, dokud se sami nerozhodnete ji zveřejnit. Do té doby udržuji ve veřejném seznamu filmového štábu jen vaše jméno. Je jen na vás, jestli chcete debatovat o svém filmu už předem a např. hledat společně s ostatními řešení nějakého nápadu, nebo chcete postavit celou scénu a pak nechat ostatní hádat.
Pán na Žlutém hradě

milanv

Ještě zveřejňuji odpověď na často kladený dotaz č. 1 :)

Q: Jak poznám vhodný film a scénu?
A: Nejsem Knížák, abych diktoval celému světu, co je to jediné pravé umění. Ale s ohledem na soutěž i na obecný úspěch vašeho dílka doporučuji se zamyslet nad důležitým rozdílem mezi autorem (legové) scénky a divákem: divák na začátku netuší nic víc než že je to nějaký film. Proto je vhodné zvolit takovou scénu z filmu, která mu dostatečně napoví. Mělo by to být něco typického pro ten film, pravděpodobně by se tam měly vyskytovat hlavní postavy a typická dekorace/prostředí. Záběr na malý detail, který vyzní až při znalosti celého filmu (např. okřídlený citát), je velmi riskantní.

Nějaký příklad?

Těch by bylo... Ale třeba už mi dlouho vrtají hlavou Pelíšky a můj oblíbený citát, který jsem si mimo jiné už kolikrát vyslechl jako reakci na své AFOLské snažení: "Teda to muselo dát práce. A přitom je to taková blbost, že?". Vtipné, já to mám moc rád - jenže když si vybavím tu scénu z filmu, tak nevím vůbec nic, co bych mohl v malém měřítku postavit a byla podle toho ta scéna poznat. Ten superdetailní model památníku asi těžko ve verzi pro minifigy a co je tam jinak typického? Jen obyčejná místnost, navíc potemnělá, a postavy ve "všeobecném" oblečení. Nenašel jsem nic, podle čeho by to divák poznal.
Pán na Žlutém hradě

Skyrider

můžu se zeptat, je tahle figurka vhodná pro můj film, který už asi všichni víte jaký bude?  http://minifigs.me/shop/shootinator-lego-minifigure/

milanv

Ahoj všichni.

Mírně parafrázuji upozornění od serveru: do tohoto tématu nikdo nepřispěl nejméně 30 dní, tak zvažte, že je nejvyšší čas se pochlubit, co už kdo máte! Alespoň slovně, jak jste na tom.

Pro inspiraci: já mám hotový plakát a jeho papírová verze už obsahuje podpisy jak Daniely Kolářové, tak Jany Štěpánkové. Obě dámy byly moc milé. Kéž bych vymyslel, jak odchytit v ČR pana Hanzlíka...

Pán na Žlutém hradě

jojik

Citace od: milanv kdy 05.10.2015, 09:57:35


už mi dlouho vrtají hlavou Pelíšky  a co je tam jinak typického? Jen obyčejná místnost, navíc potemnělá, a postavy ve "všeobecném" oblečení. Nenašel jsem nic, podle čeho by to divák poznal.

Omlouvám se možná je to blbost a z lega a minifigu to nepůjde postavit . Zatím stavíme jen z dupla. Ale co ta scéna u stolu maršál Malinovski a ještě jedna jak tam předvádí toho medvěda a stojí na sobě Donutil a Polívka ?Zkusil jsem narychlo  za 10 minut postavit tu scénu u stolu  a nevím jak je to s pravidly stavění , jestli ten plamen může být jen tak přiložen nebo to tak podle pravidel nelze.

milanv

Citace od: jojik kdy 29.12.2015, 11:55:02
Omlouvám se možná je to blbost a z lega a minifigu to nepůjde postavit . Zatím stavíme jen z dupla. Ale co ta scéna u stolu maršál Malinovski a ještě jedna jak tam předvádí toho medvěda a stojí na sobě Donutil a Polívka ?
Pokud se na to cítíš, vezmi pravidla z prvního příspěvku a zkus něco postavit. Z toho DUPLO pokusu není vidět nic, protože jsi nic ještě neřešil (nábytek, postavy: oblečení, výrazy...). Viz jak jsem psal výše o rozdílu pohledu stavitele a diváka. Diváci musí bezpečně a okamžitě z toho ten film poznat i bez nápovědy. Od toho, že dáš dva minifigy na sebe, k tomu, aby poznali, že je to Donutil s Polívkou a předvádí medvěda, je hodně dlouhá cesta.
Pán na Žlutém hradě

HD

#26
Tak schválně...

Kdo uhádne co se autor pokoušel ztvárnit?
(a nepište prosím své tipy zatím sem, ale (s případnými radami) do SZ, ať nezkazíte zábavu ostatním a  výsledek měření  ;D )

Je to jenom náčrt sloužící pro základní představu o dílkové náročnosti celku, s narychlo dočmáraným plánovaným vybavením.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

milanv

Byly dotazy na základnu se šikmými stěnami, tak pro vaše pohodlí a inspiraci posílám podobnou jako jsem použil na Rodince, jen je na obou stranách rozšířená na maximum:
Pán na Žlutém hradě

Hroch

Ahoj.
Nemám vystavovatelské ambice, ale toto téma mě zaujalo. Z lega jsem zatím stavěl jen podle návodů, ale myslím, že nebudete mít problém uhodnout, co je to za film.

Petronel

Paráda Hrochu! Stačila kliknout na obrázek a v pikosekundě jsem už měl úsměv, který se mi do tváře nevloudil za celý pracovní den.  ;D Díky!