(Vlastní-zakázka) Ferris Wheel X

Založil Chairudo, 19.12.2014, 12:02:05

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo

Nejdříve bych chtěl poděkovat pekimu za zprostředkování tohoto projektu, díky jemu jsem dostal další možnost pokračovat v mé chorobné závislosti stavění obřích modelů  >:D

Toto kolo je objednávka od TLC jako WOW :o center piece na výstavu a bude to architektonický zázrak :-X
Základnou je moderní třípatrová budova na podstavě 192x77cm, vstup do kabin kola je z nádvoří uvnitř budovy. Interiér budovy budou restaurace, kino sál, atd atd  :)
Kolo bude mít kolem 50 kabin a měřit mezi 265-405cm, celková výška MOCu pak cca 300-440cm.

Ten rozdíl ve velikosti je proto, že ještě nevím, co je technicky možné a až díly dorazí budu to teprve testovat :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

šipka

Tak to už je maximóza  :o  držím palce

Mtron

Tohle je na Chocholouška  ;D a na stavbu lešení kolem kola  ;D Máš už na tohle vydané stavební povolení  ;D Tak dávej nám sem nove info, protože tohle bude ..... nemám slov. Držím palec, aby to klaplo.  ;D
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Chairudo

Díky ;D
Lešení nemám, snad postačí židle. Jestli to klapne tak bude středová osa někde v 230cm.
Materiál by měl dorazit začátkem Února tak potom budu updatovat :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Shmade

Z čeho plánuješ udělat paprsky kola?

Chairudo

Citace od: Shmade kdy 21.12.2014, 23:29:12
Z čeho plánuješ udělat paprsky kola?
Asi 1000-1200 x127c41 spojené Trans Clear Tiles a Plates
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Foton

Dělat bych to nechtěl, ale rád se na to zajedu podívat.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Chairudo

#7
Asi před 3 týdny přijely 4 velké krabice plné zábavy, nějakých 260 lotů, 46,000 dílů. >:D
Pomaličku stavím rám kola, délka asi 12-12,5m zatím jsem v polovině.
V úterý se na brigádu stavil Yoshimaka a složil kabinky a většinu figů, očekávám další pomoc :D
Když se nebudu flákat, tak za další +- 3 týdny už budu testovat funkčnost kola :)

Jó největší sranda byla přebrat těch 2000 provázků, většina jsou skoro stejné, ale některé se liší délkou mezi cca 31-32,5cm, tak jsem je musel všechny porovnat a roztřídit podle délek, aby pak kolo nebylo moc křivé ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

#8
Yoshimaka se dnes zase stavil na malou brigádu, tak jsem ho hned využil jako prozatímní držák pilířů  ;D
ty jsem postavil přes víkend a pomalu začínám pracovat na základně.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Mr. Cube


Ptakus

Nevím proč, ale evokuje mi to jen jednu věc. Babylonská věž >:D. Kam až ty kola porostou?

Chairudo

Citace od: Ptakus kdy 05.03.2015, 08:57:52
Nevím proč, ale evokuje mi to jen jednu věc. Babylonská věž >:D. Kam až ty kola porostou?
Tohle už asi bude strop (pokud nedostanu další zakázku) ;D

Spíš mě napadlo z těch pilířů udělat chůdy, ale to by se muselo slepit.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Ryxe

Citace od: Chairudo kdy 05.03.2015, 09:02:36
Citace od: Ptakus kdy 05.03.2015, 08:57:52
Nevím proč, ale evokuje mi to jen jednu věc. Babylonská věž >:D. Kam až ty kola porostou?
Tohle už asi bude strop (pokud nedostanu další zakázku) ;D

Spíš mě napadlo z těch pilířů udělat chůdy, ale to by se muselo slepit.

Zkus se zeptat na Matějský, třeba by taky jedno brali...

Chairudo

#13
Nevím přesně jak se to stalo, ale z té hromady kostiček co jsem měl na posteli vzniklo tohle :P
Everything is AWESOME ;D

Základna je z 99% hotova, teď musím vytvořit středovou osu, připojit k ní 1248 provázků (s každým si zaposilovat aby byly napnuté), k provázkům připojit rám, a pak hurá někam s vysokým stropem všechno spojit a otestovat  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Kuba

No snad v červnu bude čas a Kidsfest se mi podaří navštívit. Už i k vůli tehlé stavby bych si to neměl nechat ujít.  ;)

Foton

Ta základna se mi líbí. Hlavně ta vystouplá "rozházená" okna.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Marty713

Nééé, že né?! :o ;D

Tohle je už hodně nad moje chápání. Vždyť s těmi rozměry by měl co dělat i Merkur a ty to stavíš z LEGA a navíc to ani nelepíš! Vím, jak se masiv z plates kroutí už na metru, ale ty začínáš přesahovat rozměry dětský houpačky v životní velikosti :D

Jak to zvládá základna? Ten materiál pod tím napětím musí pracovat, ne? A co stabilita a ukotvení lan k "zemi", opravdu se nic nekřiví? Jak jsi zabránil tomu, aby lana pod tou tíhou nerozervala stavbu vejpůl?

Tohle je úžasný!  :o

Togaran

"véééééélký"   ;D Mě by zajímalo jak to funguje konstrukčně - nemáš někde fotku jak vypadají ty sloupy? Dělal jsi uvnitř nějaký promyšlený rám?
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Chairudo

Citace od: Marty713 kdy 30.03.2015, 10:47:25
Jak to zvládá základna? Ten materiál pod tím napětím musí pracovat, ne? A co stabilita a ukotvení lan k "zemi", opravdu se nic nekřiví? Jak jsi zabránil tomu, aby lana pod tou tíhou nerozervala stavbu vejpůl?
Citace od: Togaran kdy 30.03.2015, 13:01:54
"véééééélký"   ;D Mě by zajímalo jak to funguje konstrukčně - nemáš někde fotku jak vypadají ty sloupy? Dělal jsi uvnitř nějaký promyšlený rám?

žádné velké pnutí tam není, střední část budovy je vyztužena pásy bricků 2xX, ty se na několika místech sbíhají a tvoří prázdný kužel 6x6 studů vysoký asi 28 bricků. Do toho se pak ty nosné sloupy jednoduše zasunou a pěkně svisle drží.

Sloupy jsou viz foto vytvořené překlenutím inverted  bracket/plate/brick/plate/brick/plate/brick/plate/bracket a to celé je pak díky bracketům sepnuté, tak to nemá kam utéct. Mají slabou vůli se ohýbat, ale tu trochu vůle řeší kotvící lana. Zatím tvoří spíše jen dekorativní funkci, když s vrchem sloupů zakývu, tak se kraje podstavy zvedají, což je i trochu viditelné na obrázcích, musím mezi úchyty a budovou přidat ještě pás zelených plates aby se to neprohýbalo a snad to bude dobrý.

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

pavouček začal spřádat pavučinku. Řeknu vám není to žádná sranda, vůbec těm pavoukům nezávidím :-)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Hledám pomocníka na tuto sobotu

Tuto sobotu budu od 8 hodin v tělocvičně Základní a Mateřské školy logopedické na adrese třída Svornosti 37/900, 779 00 Olomouc, skládat a testovat tento MOC.
Potřebuji alespoň jednoho člověka co mi pomůže poskládat rám kola a prostě dát celý MOC dohromady, pár úkonů jako poslední spoj rámu a usazení rámu na pilíře sám určitě nezvládnu.
Když půjde vše dobře, počítám s časem od 8-9 do zhruba 12 hodin, kdyby déle, tak se nějak domluvíme.

Máte někdo čas a chuť mi s tím pomoci? nějaká malá odměna ve formě kostiček vás tu čekat bude :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Foton

Sakryš, špatné datum. Zrovna tyhle tři dny mám na hlídání děti (1+3 roky).
No podumám, jestli by se tam dali ukočírovat.
Zatím spíš se mnou NEpočítej.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Chairudo

Jak Jsem výše zmínil v sobotu proběhl pokus o složení kola, na pomoc mi přišel Ivansliz, bohužel test dopadl neúspěšně.
V tak velkém měřítku je rám kola moc nestabilní a nešel ani zvednout od země bez toho, aby se nepokroutil nebo nepropadl dovnitř. Kolo tedy 4.3m výšky mít nebude. Odebral jsem 1 řadu provázků a v sobotu to zopakujeme, 3,7m už snad vyjdou.

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

#23
Hotovo ;D - až na nějaké detaily co dodělám na výstavě

V sobotu dopoledne proběhlo druhé kolo testování, tentokrát úspěšně ;D
Kolo měří asi 365 cm, čímž se mi podařilo zlomit mnou známý předešlý světový rekord 330 cm.
Guinnessi, už ti píšu >:D

Toto kolo je také unikátní tím, že nemá pevnou konstrukci, ale výplet. Pokud vím, tak tento způsob nikdo jiný na světě nepoužil.
Více fotek je na Flickru

Díky moc Ivanslizovi za pomoc, sám bych to složit nezvládl.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Ivansliz

Rád jsem pomohl.  :D Je to kolos.  :o Doporučuji všem se jít podívat na Ferris Wheel na živo.  ;)  >:D
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Aki

V\padá to neskutečně. Fakt dobrý kluci.  :o

Vasyk

To už zavání návštěvou jistého doktora  ;D. Pecka, těším se naživo.

peki


Foton

Pane jo, představoval jsem si ho menší. Tohle je mazec.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Anatyt

Úžasné dielo! Všetky palce hore! ;)