LANŠKROUN 2015

Založil mirek, 12.05.2014, 08:24:23

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

mirek

Přípravné práce na LEGO výstavě v muzeu v Lanškrouně začaly návštěvou výstavní plochy a zaměřením jednotlivých vitrín.
Výstava se bude konat od 31.ledna do 17.května 2015.

Výstavní plocha je ucelená, světlá a vitríny jsou prostorné.

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.673376782717107&type=1



DarkDrago

Předběžně se hlásím (pár bio potvor bych mohl na tu dobu omrzet) a chci se přeptat na základní info.
Co přesně za lego v muzeu chtějí (moc, tovární sety, popřípadě určité zaměření...)
A taky jak je to s dopravou, jestli bude hrazena, nebo každý na vlastní pěst?
Popřípadě jak velký je prostor pro jednoho vystavovatele?  :D


Jinak jestli budou vitríny ty co jsou na fotce, tak jsou ideální..
Dračí páni s mocí ohně...

germik

Lanškroun je super, je to podstatně blíž než Lipno >:D
Jen dost záleží do kdy bude Lipno trvat, protože konec ledna je pak docela brzo...
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Thrawn

Mohl bych v případě zájmu zapůjčit kolekci setů Blacktronů II :)
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Vasyk

V Lanškrouně ještě parník neviděli... ;D Pokud tedy bude zájem, jdu do toho.

Ondrej

Pokud bude zájem taky přidám nějaký MOC, tou dobou snad plus nějaké nové.

Chairudo

Taky se pokusím něco nového postavit  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Hacislav

Můžu nabídnout své dvě letní vignetty.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Kuba

#8
Pokud bude zájem a stihnu postavit:

Mohl bych mít nemší hrad, případně jinou castle tematickou stavbu. Délka cca 1m, šířka max. 0,75m. Pokud bude někdo stavět castle diorama, nabízím i možnost zakomponováni mé části, a mohu tedy při stavbě přizpůsobit okraje zastavěné plochy? Max. šířku 0,75m budu volit z důvodu, že by stavba tvořila do budoucna i součást další části, kterou budu následně v průběhu Lanškrouna stavět na případné další výstavy.


Ryxe

Pokud bude zájem, tak po Lipně bude volná pirátská loď "Křik smrti" a pirátský ostrov. Ještě mám doma rozestavěnou skřetí věž na způsob mordorské architektury. Tu bych do termínu mohl stihnout, případně, kdo bude stavět něco z castle nebo LOTR tématiky, tak je možno domluvit se a stavby spojit do nějakého toho dioramatu.

linhi

Muzu hned po Lipne postradat bud rimskou pevnost a nebo
oblehani mesta krizaky,hrad Trnin se bude prestavovat na Lipno 2015.

germik

Klidne poskytnu i do L svou cast castle dioramatu, plus premyslim o moznosti postavit tamni radnici...
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Foton

Citace od: germik kdy 02.09.2014, 19:10:00
Klidne poskytnu i do L svou cast castle dioramatu, plus premyslim o moznosti postavit tamni radnici...
S tou radnicí skvělý nápad. CO zkusit přímo muzeum (http://www.muzeumlanskroun.cz/)?
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

germik

K mému měsíc a půl starému příspěvku - od té doby se událo mnoho, například jsem tu radnici viděl naživo, ne jen na nepříliš kvalitním obrázku - díky tomu jsem zjistil že fasáda není tvořena šedými obdélníčky (pro které jsem si vymyslel i stavební techniku) ale sgrafity >:D (a ty jsem vzdal už když jsem si kdysi myslel na Litomyšlský zámek). To muzeum vypadá postavitelněji, bohužel já osobně mám minimálně do konce zkouškového tak nabitý rozvrh že nestíhám vůbec nic... :-[
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Neřád :-)

Ahoj pokud by byl zájem o něco z Dupla tak můžeme něco vymyslet  :)

Icewalker

Hlásím se, že bych udělal krátký doprovodný komiks, jako k Berounu. Bude zájem? Eventuálně nějaký podnět, co do komiksu zapracovat (nejlépe SZ).
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Aki

Už je známý stavěcí termín?
Budu mít cestu okolo 25.1. Bude už možné tam něco umísťovat?

Hacislav

Asi řada z Vás není v tuto chvíli v Lanškrouně na vernisáži výstavy.
Což je škoda protože nic se nevyrovná zážitku na živo.

Tak jsem se rozhodl, že ve stejný čas jako probíhá v Muzeu vernisáž, že s publikuji galerii fotek co jsem nafotil o stavěcím víkendu.



Svět barevných kostek - Lanškroun 2015
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

matka

Hacislave díky,
fotky jsou pěkné.
Mám otázku. Viděla jsem dvě fota z výstavy svého mocu Podzim na starém venkově, ale vždy je tam úplně oškubaný. Tak mě zajímá, jestli se tam našla nějaká dobrá duše, která k tomu dodala podle dopisu ty chybějící věci, jako vodu, dřevo, kadibudku (které byly přiloženy v krabičce u mocu), nebo jestli je to tam vystavené opravdu takhle jako holodílo  :'(
Paní na Žlutém hradě

Hacislav

Citace od: matka kdy 31.01.2015, 16:31:42
Mám otázku. Viděla jsem dvě fota z výstavy svého mocu Podzim na starém venkově, ale vždy je tam úplně oškubaný. Tak mě zajímá, jestli se tam našla nějaká dobrá duše, která k tomu dodala podle dopisu ty chybějící věci, jako vodu, dřevo, kadibudku (které byly přiloženy v krabičce u mocu), nebo jestli je to tam vystavené opravdu takhle jako holodílo  :'(

No všichni jsme byli překvapený, jak je tato tvá "vinětka"  ve skutečnosti veliká.
Můj odborný odhad je, že je vystaven: "úplně oškubaný".
Na krabičku, která patřila k Pyšné princezně jsem byl upozorněn. Takže vše co bylo v ní, jsem za pomocí universálního foto návodu (čti fotoknížky) nějak dal tam kam asi patří. O krabičce, která by patřila k Podzimnímu venkovu jsem neměl žádné tušení. Navíc venkov je mladšího data než fotoknížka a tablet a internet jsem začal tahat až  ve chvílích kdy jsme byl opravdu v koncích s Ryxeho Křikem Smrti.

Takže poučení pro všechny: Pokud odesíláte na výstavu MOC, kde ho bude umisťovat někdo jiný. Balte to opravdu blbu vzdorně. Ideálně pošlete i vytištěnou fotku.

Velmi snadno se může stát, jako ostatně se i stalo v tomto případě. Že s krabice to bude tahat někdo jiný, než kdo to bude finálně aranžovat.

V tomto konkrétnim připadě. Já jsem, nebyl ten kdo Podzim vybaloval, nicméně jsem byl jeden z lidí, kteří tuto část vitriny aranžoval. Konkrétně tenhle moc jsme si i dost prohlížel, ale když nemám porovnávat s čím, nemohu hrát hru najděte deset rozdílů. Kadibudka a voda nám nějak "nechyběli" takže asi ani průměrný návštěvník výstavy nic nepozná.  ;)
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

matka

No, díky za odpověď. Teď je mi to trochu líto...Ono to bylo ve velké bedně, ve které byl krom mocu malá bedna s příslušenstvím a dopisem. Takže i kdyby tam byla ještě fotka, asi by taky zůstala utajena. Jen doufám, že se ty kusy aspoň  neztratí...
Tenhle moc je vůbec smůlovatej. V CCC jsem ho přihlásila - podle mě zcela trefně - do kategorie Hospodářství, ale admini ho přesunuli do Různých velkých moc. Tam je u těch obrstaveb jako chudej příbuznej...
Paní na Žlutém hradě

Hacislav

Citace od: matka kdy 31.01.2015, 21:36:13
Takže i kdyby tam byla ještě fotka, asi by taky zůstala utajena.

Foto musím být přímo u hlavní části MOCu. Aby nakoplo k tomu, uvědomit si, že něco chybí.  :-\
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest


Chairudo

U Mark Twaina se o nulu ustřelili s počtem kostek, ale jinak pěkný ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

mirek

Chairudo, znáš novináře. Ono je toho tam více. Do úst mi vložili i to, co jsem neřekl.

mirek


hobby

Mirku, tobě to tam v tom motýlku sekne, jako by ses právě vracel od oltáře  ;D 8)
Ale myslím to vážně, někdy je třeba se parádně ustrojit, já už to pomalu ani neumím a tak si to ho vážím.

Hacislav

No v článcích je spousta strašlivejch plků. Ale je vidět, že je to psáno s nadšením pro věc a to je důležité.
Mě se moc líbí fotka paní ředitelky s radnicí v rukách. Je hodně znát že s toho má radost.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Peesko

Citace od: matka kdy 31.01.2015, 21:36:13
No, díky za odpověď. Teď je mi to trochu líto...Ono to bylo ve velké bedně, ve které byl krom mocu malá bedna s příslušenstvím a dopisem. Takže i kdyby tam byla ještě fotka, asi by taky zůstala utajena. Jen doufám, že se ty kusy aspoň  neztratí...
Tenhle moc je vůbec smůlovatej. V CCC jsem ho přihlásila - podle mě zcela trefně - do kategorie Hospodářství, ale admini ho přesunuli do Různých velkých moc. Tam je u těch obrstaveb jako chudej příbuznej...

Na obranu Matky - pokud bylo vše v rámci jedné bedny, blbost toho, kdo si pořádně nenastudoval podkladní materiál, aby MOC vypadal tak, jak autor navrhl a uskladnil do jedné bedny.
Na obranu aranžéra - pokud se k němu dostala jen část díla, je samozřejmé, že bez všech náležitostí nelze dílo sestavit do 100% kompletnosti.

Tímto zdravím "Matku" z deinstalace výstavy v Klášterci nad Ohří a Tvou tvorbu zapůjčenou pro výstavu "Svět kostiček" dostaneš kompletní zpět následující týden. Osobně přivezu a předám oproti předávacímu protokolu. Díky.

Peesko
Peesko

peki