Články o LEGO v ČR

Založil Jindroush, 23.02.2005, 08:50:57

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

MiHo




Hardegon


MiHo


racco42

Citace od: miho kdy 11.04.2021, 18:16:28
Malá Strana z lega. Velký model pro syna postavil jen podle map a fotek
(Můžete někdo, kdo má Premium ten článek odemknout?.)

Já mohu, ale nevím jestli je vhodné dávat link na veřejnost :-) SZ?

Icewalker

Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Petronel

Muž vyprázdnil v pražském obchodě regál s legem

To je vlastně taky takový článek o Legu. ;D
Co to bylo za nenechavý setík?  >:D

Chairudo

Citace od: Petronel kdy 21.04.2021, 19:37:34
Muž vyprázdnil v pražském obchodě regál s legem

To je vlastně taky takový článek o Legu. ;D
Co to bylo za nenechavý setík?  >:D

Prý nějaké ninjago. Bude z toho velký MOC... nebo nový mobil  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Clermont

Nevím jestli už to tu někdo někde dal...

Pan Křeček v 7mi pádech....

ODKAZ


Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Fricoolinek

O Vánocích Lego bezesporu patřilo k těm "radostným" tvrdým dárkům oproti měkkým. Nemělo by se to míchat (jasně, vim, že je Lego wear... a taky si myslim, že je to kravina)

Samozřjmě, boty v krabici jsou tvrdý dárek a naopak LEGO v polybagu je vlastně celkem měkota, ale rozumíme si, ne?

miroslav

Citace
Tyto boty adidas pro nemluvňata dopřejí dětem ... a celodenní radost ze hry. ... Grafika LEGO® bude vaši ratolest inspirovat ke kreativním nápadům.
Co dokážou jedny boty... :D
punk'n'bricks !!!

E-legie

Citace od: Chairudo kdy 12.05.2021, 22:12:32
Tak nevím....

Za mě tohle "kopyto" tedy rozhodně ne! Ale třeba jsou aspoň pohodlné...
(Jinak obecně proti LEGO Wear nic nemám, když oblíbený motiv na triku udělá dítěti radost, proč ne...)

Fricoolinek

Citace od: E-legie kdy 13.05.2021, 08:28:32

(Jinak obecně proti LEGO Wear nic nemám, když oblíbený motiv na triku udělá dítěti radost, proč ne...)

No, pokud od rodičů nepřijde vyje*ávky typu "Jsi chtěl od Ježíška/k narozkám/svátku Lego? Ale dyť tady ho máš. LEGO tričko/boty. Co já bych v tvym věku za takový tričko dala."

Clermont

Hodinový podcast 7 pádů Honzy Dědka s Milošem Křečkem

..."pokračování z pořadu"....

ODKAZ

Chairudo

Citace od: Clermont kdy 16.05.2021, 20:45:43
Hodinový podcast 7 pádů Honzy Dědka s Milošem Křečkem

..."pokračování z pořadu"....

ODKAZ

Pustil jsem si to jako kulisu  :D Nic moc zajímavého, akorát vím že nemá pana Golda ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Clermont

Tak ty s ním chodíš pít kafe, tak ty ho znáš :)

A tak mu nabídni svého Golda  ;D

Borun


peter

No je vidět, že pořad už je hodně starý, a nebo pan průvodce má hodně staré informace ... ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Fricoolinek

https://cnn.iprima.cz/kazdy-je-uzasny-lego-jde-s-dobou-a-predstavuje-sve-prvni-lgbtq-figurky-25773?fbclid=IwAR2CbVFZnXuKmJvbRcRUhC8jwE9bmm9g1rBxcpBk2C3xbZz2xEkwd-AqsHs

Každý je úžasný! Lego jde s dobou a představuje své první LGBTQ figurky
Lego v červnu uvede na trh vůbec první sadu s tématikou LGBTQ s názvem ,,Každý je úžasný". Sada 346 dílků obsahuje jedenáct figurek, každou s přiřazenou duhovou barvou. Model je podle vyjádření Lega inspirován klasickou duhovou vlajkou, symbolem solidarity s LGBTQ komunitou, informoval web CNN. Společnost tak jde s dobou a snaží se být co nejvíce inkluzivní



P.S.: Vlastně docela vtipné, že jsou nad sebou "Pride Month na LEGO Ideas" a "Klimaticke zmeny a LEGO".  ;D Vskutku na tom oteplování něco je.

Disclamer: Tenhle link jsem opravdu dávám jen pro informativní/zpravodajské účely. Ne proto, aby se pokračovalo v diskuzi, které si vyžádala zamknutí jednoho z topiců.


Fricoolinek

Tak přeci jen se krátce vyjádřím. Těmi 18+ má tím snad být řečeno, že (i) 17 letého adolescenta by měla na jeho osobním vývoji mravně ohrozit skutečnost, že by se skrz tu stavebnici mohl dozvědět o existenci skupiny lidí, kteří mají rádi osobu stejného pohlaví nebo se považují za holku/kluku, i když mají pindíka/pipinku a že se tyto osoby identifikují barvami duhy? Na jednu stranu chce být LEGO progresivní a ve skutečnosti se chová jak bigotní irská katolická rodina, rok 1971.  :o

A fakt si nemyslím, že třeba nějaký puberťačce by se ta stavebnice po vizuální stránce nelíbila (a zároveň by ani neměla pocit, že by na to snad měla být velká, narozdíl od Friends atp.).

Villa Legina

Citace od: Fricoolinek kdy 22.05.2021, 21:31:01
...a že se tyto osoby identifikují barvami duhy? ...

Eeeh, da sa to chapat aj inak. Nemusi ist nutne o farby duhy...

...a potom to ma uplne inu konotaciu...

...tam potom nie je skryta ziadna ideologia  ;)

PS: pacia sa mi vsetky, iba tej hnedej neviem prist na chut  ;)

Fricoolinek

#834
Mělo by to odpovídat barvám na této vlajce, která je snad aktuální LGBTQ+ vlajkou.
Hm, tak už stejně se nějaká názorová výměna, ne snad ale konfrontace, rozjíždí. Snad admin/mod. odpustí.


Matthes_CS

Citace od: Fricoolinek kdy 22.05.2021, 21:31:01
Tak přeci jen se krátce vyjádřím. Těmi 18+ má tím snad být řečeno...

18+ je doporučená kategorie, nejspíše vzhledem ke složitosti setu a návodu, velikosti kostek a určení setu (někdo pěkně na FB poukázal, že tenhle set je display, což je opakem play). Bude to stejně mravně ohrožující pro mládež, jako 18+ Medvídek Pú.

Fricoolinek

Citace od: Matthes_CS kdy 22.05.2021, 23:24:01
Citace od: Fricoolinek kdy 22.05.2021, 21:31:01
Tak přeci jen se krátce vyjádřím. Těmi 18+ má tím snad být řečeno...

18+ je doporučená kategorie, nejspíše vzhledem ke složitosti setu a návodu, velikosti kostek a určení setu (někdo pěkně na FB poukázal, že tenhle set je display, což je opakem play). Bude to stejně mravně ohrožující pro mládež, jako 18+ Medvídek Pú.

Jo, tak ten červený kroužek pro 18+ byl asi digitálně přidán, reálně na krabici není.

Display to samozřejmě je, také nepíšu, že by to mělo bejt pro 5-9 letá děcka. Složité to není, nakonec je v té stavebnici velmi lehká orientace skrz barvy.
To mi opravdu přijdou těžší třeba DOTS, v nichž jsou až stovky zakulacených tiles 1x1. A jsou pro slečny od 6 let.


Opravdu jak řikám, nevidím důvod, proč by něco takového mělo být 18+, pokud bych snad připustil, že u Modularu je toho důvodem velká časová náročnost stavby setů.

Marketingová politika Lega je zkrátka pro místy poněkud zarážející.

P.S. Dyžtak to možná přesunout sem https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=53467.0

Villa Legina

Citace od: Matthes_CS kdy 22.05.2021, 23:24:01
...18+ je doporučená kategorie, nejspíše vzhledem ke..
Hanky Code  :)

Fricoolinek

Ne, tohle ta hnědá nesymbolizuje.

Matthes_CS

Citace od: Fricoolinek kdy 23.05.2021, 00:03:34
To mi opravdu přijdou těžší třeba DOTS, v nichž jsou až stovky zakulacených tiles 1x1. A jsou pro slečny od 6 let.

Podle tebe pro slečny, podle Bambule pro kluky :D Já tenhle set mám dvakrát.