(Vlastní) Bradavický hrad

Založil Hardegon, 25.01.2014, 20:13:37

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hardegon

Výškově je to pohoda a dá se to nastavit. ale na ploše dlouhý 2m bude navíc milimetr a je problém. A to tu mam větší vzdálenosti. Někde i hodlam s tim pdkladem pracovat. Jak říkám, dřevo je komplikace, která sice stojí mín, ale ve výsledku na tom strávim daleko víc práce a usílí.

Hardegon

Tak zase maličký pokrok. Stavim co škola a práce dovolí.

Základy už jsou v zásadě hotové. začíná fáze stavby terénu, objevují se první zdi, brzy začnu zkoušet první skály.

V zadní části, kde zatím neni konstrukce základů, je tomu tak schválně. V těchto místech budou pod terénem výjevy z filmu (např tajemná komnata).

flickr



mirek

Kolosální.
Nechci ti do toho kecat, ale chtělo by to fotoaparát na stativ do jednoho místa a při každém doplnění stavby... vyfotit.
Pak vznikne film, jak stavba roste...

Máš můj obdiv.

Petronel

Velmi působivé!

A tohle je výborný nápad:
Citace od: mirek kdy 15.03.2014, 17:14:32
Kolosální.
Nechci ti do toho kecat, ale chtělo by to fotoaparát na stativ do jednoho místa a při každém doplnění stavby... vyfotit.
Pak vznikne film, jak stavba roste...

Máš můj obdiv.

Bard

Zatím to hrad ani zdaleka nepřipomíná a už teď zírám.  :o

P4tr1cius

Teda neviem.. Mám pocit, že už pri tých MEGA LEGO stavbách určitým spôsobom mizne ten správny LEGO duch. Vlastne je ťažké to popísať. Videl som to takto na Lipne. V žiadnom prípade nechcem znižovať hodnotu a zručnosti vynikajúcich staviteľov, ktorí dokážu takéto niečo postaviť (Hlboká na Lipne bola nezabudnuteľná!). A niektorí z týchto staviteľov sú naozaj svetového formátu. Len tým chcem povedať, že ten správny duch LEGA, tkvie v oveľa menších stavbách a stavbičkách (napr. nezabudnuteľný Classic space, aj keď práve toto nie je určite ten najvhodnejší príklad). Tieto extra totál brutál stavby síce samozrejme majú ten, na výstavy správny WOW efekt, len si myslím, že práve toto nie je to pravé LEGOorechové. Proste podľa mňa tam to správne "LEGO" zaniká. Myslím, že táto cesta kto postaví NAJVÄČŠIE nie je správna. (aj keď si samozrejme uvedomujem primárne posolstvo týcho stavieb - ohúriť na výstave)

Hardegon

Díky za komentáře :)

Citace od: mirek kdy 15.03.2014, 17:14:32
Kolosální.
Nechci ti do toho kecat, ale chtělo by to fotoaparát na stativ do jednoho místa a při každém doplnění stavby... vyfotit.
Pak vznikne film, jak stavba roste...

Máš můj obdiv.

Nějaký takový film mám v plánu. Nedokážu ale vecpat celou místnost do objektivu, tak fotím, co zrovna roste. Po roce focení těch fotek bude hodně a bude to snad i zajímavé, když se bude postavení fotáku měnit. To ukáže až finální sestřih.

Citace od: P4tr1cius kdy 16.03.2014, 14:30:50
Teda neviem.. Mám pocit, že už pri tých MEGA LEGO stavbách určitým spôsobom mizne ten správny LEGO duch. Vlastne je ťažké to popísať. Videl som to takto na Lipne. V žiadnom prípade nechcem znižovať hodnotu a zručnosti vynikajúcich staviteľov, ktorí dokážu takéto niečo postaviť (Hlboká na Lipne bola nezabudnuteľná!). A niektorí z týchto staviteľov sú naozaj svetového formátu. Len tým chcem povedať, že ten správny duch LEGA, tkvie v oveľa menších stavbách a stavbičkách (napr. nezabudnuteľný Classic space, aj keď práve toto nie je určite ten najvhodnejší príklad). Tieto extra totál brutál stavby síce samozrejme majú ten, na výstavy správny WOW efekt, len si myslím, že práve toto nie je to pravé LEGOorechové. Proste podľa mňa tam to správne "LEGO" zaniká. Myslím, že táto cesta kto postaví NAJVÄČŠIE nie je správna. (aj keď si samozrejme uvedomujem primárne posolstvo týcho stavieb - ohúriť na výstave)

To zase začíná plevelení vlákna debatou, jestli sponzorované stavby jsou srovnatelné s ostatními MOC. Típnu to hned na začátku... Nejde o soutěž, kdo postaví větší stavbu, jen jsme dostali příležitost postavit větší projekty a tuhle stavbu si přáli jak organizátoři, tak sami návštěvníci. Nějaký "LEGO duch" je subjektivní pojem. Classic Space mě vůbec neoslovuje. Já si prostě, jako například dnes, k tomu LEGU reálně sednu na 8 hodin a vymýšlim vzhled každé jednotlivé zdi a každý detail, než obdivovat staré nebo nové sety. A ten WOW efekt tam sice je, ale pokud jsi byl na Lipně, určitě si kromě počátečního údivu i procházel jednotlivé stavby a hledal všechny detaily a vtípky. A vo tom to je... Howk, domluvil jsem.

znouzectnost

Omlouvám se za offtopic, ale nemůžu jinak

Citace od: P4tr1cius kdy 16.03.2014, 14:30:50
(napr. nezabudnuteľný Classic space)

Děkuju  :-[

kilhor

Citace od: Hardegon kdy 16.03.2014, 17:30:05
Díky za komentáře :)

Citace od: mirek kdy 15.03.2014, 17:14:32
Kolosální.
Nechci ti do toho kecat, ale chtělo by to fotoaparát na stativ do jednoho místa a při každém doplnění stavby... vyfotit.
Pak vznikne film, jak stavba roste...
Máš můj obdiv.

Nějaký takový film mám v plánu. Nedokážu ale vecpat celou místnost do objektivu, tak fotím, co zrovna roste. Po roce focení těch fotek bude hodně a bude to snad i zajímavé, když se bude postavení fotáku měnit. To ukáže až finální sestřih.

Moje GoPro kamera ma FOV kolem 170 stupnu, takze se do ni vejde vsechno. Jediny problem je, ze ti ji nemuzu pujcit na moc dlouho. Potrebuju ji kazde pondeli a tu a tam i casteji. Ale neco by domluvit slo.

Hardegon

Citace od: kilhor kdy 16.03.2014, 20:52:04
Moje GoPro kamera ma FOV kolem 170 stupnu, takze se do ni vejde vsechno. Jediny problem je, ze ti ji nemuzu pujcit na moc dlouho. Potrebuju ji kazde pondeli a tu a tam i casteji. Ale neco by domluvit slo.

Díky moc, fakt moc štědrá nabídka. Takhle by to bylo o dost složitější a už to mám stejně rozestavěný. Nějak to zvládnu se svým fotákem. Ale fakt moc děkuju  ;)

Hacislav

moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Chairudo

Hádám dobře že tohle bude skleník?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Hardegon

Citace od: Chairudo kdy 27.03.2014, 13:44:02
Hádám dobře že tohle bude skleník?

Jo jo, přesně tak. Ještě nejsou finálně hotové. Nakonec jich tam bude osm.

Replix

To bude krásný macek. Ten výsledek bude superlativní. Těším se.
Zprávy z planety Nitro ze společenství Theurgs alias Blacktronský rozvoj
http://www.blacktron.banda.cz/

Ryxe

Měl jsem tu možnost tohle dílo vidět naživo a musím říct, že to bude určitě pecka. Určitě by stálo za to vyfotit tu druhou místnost s materiálem, specielně tu krabici, ve které by se dalo koupat ;D.

Hacislav

Citace od: Ryxe kdy 02.04.2014, 20:19:06
Měl jsem tu možnost tohle dílo vidět naživo a musím říct, že to bude určitě pecka. Určitě by stálo za to vyfotit tu druhou místnost s materiálem, specielně tu krabici, ve které by se dalo koupat ;D.

Koupat říkáš? A nakoukl si i na ostatní moje fotky? :D
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Frco

dost dobre :) Na kolko odhadujes nakup materialu? Kludne aj 500 000 CZK ?

danyboy

Citace od: Frco kdy 22.04.2014, 14:58:47
dost dobre :) Na kolko odhadujes nakup materialu? Kludne aj 500 000 CZK ?

troufnu si říci, že mnohem více. ;)

Hardegon

Citace od: Frco kdy 22.04.2014, 14:58:47
dost dobre :) Na kolko odhadujes nakup materialu? Kludne aj 500 000 CZK ?

První odhad se do toho měl vejít. Nyní tvrdím, že to bude více. Ani nevim, jestli můžu uvolnit nějaké počty či sumy, tak radši pomlčím.

Hardegon

Od začátku stavby bojuju s kroucením zdí způsobením velikostí celé stavby. Primární stavební materiál jsou bricky 2x1. Zeď dlouhá 50cm se znatelně prohne a působí problémy. A to tam mam zdi mnohem delší. Stavět plné zdi 4 study široké by bylo v téhle velikosti stavby strašně nákladné a nemohla by zeď mít tak pěknou strukturu. Proto mi napadlo to lehce "zdokumentova" v naději, že to ostatním nějak pomůže nebo mi dáte nějakou radu, jak s tím bojujete vy....

Na fotkách 01, 02 a 03 je první verze zdí. Ze zadní strany delší bricky, aby se uštřil materiál a drželo to. Tuhle podmínku to plní, ale horizontálně se to strašně kroutí...

Další pokus byl udělat alespon prvních pár vrstev plných. Výásledek je vidět na fotce 04... prohlo se to nehorázně vertikálně. Na každé straně je skoro 2 bricky vysoký rozdíl...

Dnešní rychlý pokus udělat vnitřní zdi z bricků 1x2 do výšky 5 bricků zatim vypadá nadějně a nijak se to nekroutí. Snad to nebude dělat problémy, až vnější zeď vyroste do výšky...

Někdo máte nějaké vlastní zkušenosti?

Ondrej

Co to jednoduše stavět z bloků o délce 10-20 cm, který by byly na konci spojený piny nebo brickem. Něco jako u mostů tam nechat dilatační spáry.

DarkDrago

Zkušenosti nemám a tak nemůžu dávat rady, ale když jsem se díval na tu zeď a viděl tak čouhat tyhle dílky, tak jsem dostal snad použitelný nápad. Udělat si, třeba ze dřeva, krabici s otvory pro piny a stavit okolo ní zdi.
No možná je to blbost, ale nic horšího asi nevymyslím ;D
Dračí páni s mocí ohně...

Chairudo

Citace od: Ondrej kdy 15.05.2014, 17:19:22
Co to jednoduše stavět z bloků o délce 10-20 cm, který by byly na konci spojený piny nebo brickem. Něco jako u mostů tam nechat dilatační spáry.
To bys mel každých 10-20 cm 1-2mm spáry, to by nevypadalo pěkně.

Doporučuji tam dát pár sloupů za použití bricků 2x4, co 20cm by to mělo bohatě stačit, já jsem měl okrajové zdivo vyztuženo takto.
Hádám že ta zeď bude dole v něčem usazená a nahoře bude nějaké překlenutí nebo střecha, takže do stran vypouklá nebude, pokud ano tak bych se s druhou vrstvou kostek zezadu netrápil.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Hardegon

Citace od: Chairudo kdy 15.05.2014, 18:05:30
Doporučuji tam dát pár sloupů za použití bricků 2x4, co 20cm by to mělo bohatě stačit, já jsem měl okrajové zdivo vyztuženo takto.
Hádám že ta zeď bude dole v něčem usazená a nahoře bude nějaké překlenutí nebo střecha, takže do stran vypouklá nebude, pokud ano tak bych se s druhou vrstvou kostek zezadu netrápil.

Právě že usazení nebude napevno. To by pak nebyl problém to připlacnout a natvrdo přistavět k základu. Ale kvůli mobilitě a rozebírání zdi stojí na Tiles, takže ta zed sama o sobě musí držet tvar. Pak se v některých místech spojí k sobě jen zdi a nahoru se položí střechy. Přímo na Lipně můžem udělat nějakej "workshop" a kolektivně vymýšlet. Když nic jinýho, potřebuju secvakat bricky 1x2 na výšku 5 bricků  asi na 20 metrů dýlky. Minimálně  >:D

Kuba

Až dokutím na místě diorámko, klidně ti cvakat pomohu  ;) Nechám si načepovat pivo, sednu s krabicí do rohu a půjde to od ruky  ;)

Hardegon

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 15.05.2014, 20:48:00
Až dokutím na místě diorámko, klidně ti cvakat pomohu  ;) Nechám si načepovat pivo, sednu s krabicí do rohu a půjde to od ruky  ;)

Výborně. Přichystám si víc podobných prací a můžem to mít jako hlavní zábavu po večerech, až se zase budou obcházet jednotlivé chaty :D

Chairudo

Citace od: Hardegon kdy 15.05.2014, 20:40:54
zdi stojí na Tiles, takže ta zed sama o sobě musí držet tvar.

Dej tam místo tiles jen na pár míst malé plates nebo 3794b , i šikmé zdi se dají uchytit s pomocí Hinge  3830c01, při stavbě mých šikmých zdí mi to hodně pomohlo.

na Lipně uděláme brainstorming, vem si bloček na poznámky ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Hardegon

Citace od: Chairudo kdy 15.05.2014, 21:31:08
Dej tam místo tiles jen na pár míst malé plates nebo 3794b , i šikmé zdi se dají uchytit s pomocí Hinge  3830c01, při stavbě mých šikmých zdí mi to hodně pomohlo.

na Lipně uděláme brainstorming, vem si bloček na poznámky ;D

Napadaj tě stejné věci jako mě >:D místy jsem to uchytával, ale to pnutí bylo tak silný, že se bud trhaly zdi nebo vůbec nešly přichytit.

Bloček vezmu  ;)

tomaslambo

Co to zpevnit takto zezadu platama a v nějakém rozestupu tu zeď  k té desce fixovat

Hardegon

Citace od: tomaslambo kdy 16.05.2014, 07:43:22
Co to zpevnit takto zezadu platama a v nějakém rozestupu tu zeď  k té desce fixovat

Ze zkušenosti se ty plate zkroutí ještě víc než řady bricků... :(