(Vlastní) Bradavický hrad

Založil Hardegon, 25.01.2014, 20:13:37

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hardegon

Dnes jsem odstatroval stavbu, která byla na Lipně 2013 velmi žádaná návštěvníky a následně i ze strany samotného Lipna. Složitost a rozsah je docela docela velká výzva, které se pořád ještě bojim. Na druhou stranu se na to celkem dost těšim. Tak držte palce, do roka snad bude hotovo.  >:D

Připomenu podobný projekt hradu odkaz zde. Rozhodně se budu snažit to posunout o kousek dál. Též jsem zvolil jiné barevné schéma celé stavby.

První velký problém je sehnat kvalitní podklady pro samotnou stavbu. Hrad se mění v každém filmu o Herry Potterovi, některé scény proto rovnou vím, že nepůjde postavit. Naštěstí jsem narazil na úžasný projekt, který už ted využívam ke studiu detailů. Jedná se o 3D počítačový model. I ten je však v mnoha ohledech rozdílný od jiných verzí. Odkaz zde.

Výslednou stavbu odhaduji cca 5x5m. Kromě samotného hradu by měla být součástí i Hagridova chatrč, Mlátivá vrba a další ikonické věci. Famfrpálové hřiště bohužel (možná i bohudík) nebude. Maximálně až bude hotovo bych se to pokusil postavit jako samostatnou stavbu. S interiéry zatím nepočítám.

Letos na Lipně hrad jisto jistě nebude. Už jen shánět díly v potřebném množství je problém.

flickr


Hardegon

A první fotky ze stavby (a skladu nasyslených dílů).




DarkDrago

Tak to bude fakt impozantní :D

Možná bych ti poradil zahrát si nějakou hru HP  ;D třeba lego, nebo Fénixů řád kde se můžeš po hradě volně pohybovat a zkoumat detaily  ;)
Dračí páni s mocí ohně...

Mtron

včera jsem koukám na Potera a říkal si kdo z odvážných si troufne Bradavický hrad postavit. Držím palec. Těším se moc.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

danyboy

Citace od: Mtron kdy 25.01.2014, 21:08:33
včera jsem koukám na Potera a říkal si kdo z odvážných si troufne Bradavický hrad postavit. Držím palec. Těším se moc.

Jako v ČR?
Pokud ne, tak je znám tento model..

Izmael10

Dnes ma práve napadlo, že Antické divadlo si postavil nejako rýchlo a určite chystáš niečo veľkolepé. Vidím, že som sa nemýlil.  :)

danyboy

To se už plánuje Lipno 2015 nebo co?   :D

peter

Citace od: danyboy2127 kdy 25.01.2014, 21:40:56
To se už plánuje Lipno 2015 nebo co?   :D

Upřímně doufám, že ne ::)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Hardegon

Citace od: Izmael10 kdy 25.01.2014, 21:38:35
Dnes ma práve napadlo, že Antické divadlo si postavil nejako rýchlo a určite chystáš niečo veľkolepé. Vidím, že som sa nemýlil.  :)

Jo, to jsem se sám překvapil. Ale zatím dřív jak za rok neplánuju, že bych tohle předal jako kompletní.  >:D

Kuba

Bude to pecka, už teď se těším.

To množství materiálu, sen každého afola  ;)

Hardegon

#10
Tak něco málo ze začátků stavby. Do roka by tohle mělo být zaplněno hradem....



Na tomhle a dalších cca dvaceti podobných to bude celé stát (výška základního terénu mezi 32 až 33 bricky). konstrukce konstruována a testována tak, aby to bylo co nejvíce stabilní ve všech směrech.



A tihle v tom celém budou pobíhat (plus další stovky). Tohle bude moje první (a doufám i poslední) stavba, kde jsem nucen použít ty růžové megablocks figy.



flickr

Mr. Cube

Pustit se do takového díla...no co můžu říct víc, než že to obdivuju...btw Megabloks mají licenci na Pottera? Nebo jak jsi to myslel?

danyboy

Citace od: Mr. Cube kdy 29.01.2014, 20:29:11
Pustit se do takového díla...no co můžu říct víc, než že to obdivuju...btw Megabloks mají licenci na Pottera? Nebo jak jsi to myslel?

Podle mně chtěl naznačit, že růžové hlavičky nemá v oblibě. ;)

otaznik

Ta zeď vypadá dobře už teď. Kombinace barev a druhů kostek k sobě perfektně sedí.

Hardegon

Citace od: danyboy2127 kdy 29.01.2014, 20:31:55
Citace od: Mr. Cube kdy 29.01.2014, 20:29:11
Pustit se do takového díla...no co můžu říct víc, než že to obdivuju...btw Megabloks mají licenci na Pottera? Nebo jak jsi to myslel?
Podle mně chtěl naznačit, že růžové hlavičky nemá v oblibě. ;)

Přesně tak  ;)

Citace od: otaznik kdy 29.01.2014, 20:58:21
Ta zeď vypadá dobře už teď. Kombinace barev a druhů kostek k sobě perfektně sedí.

To byl pokus, jak to bude vypadat. Právě barevností bych to chtěl trochu ozvláštnit.

FilipS

Tak tohle je přehnaný (myšleno absolutně v dobrém).
Hrozně se na další Lipno těším, když vidím všechny tyhle MOCy.

Archaon

#16
Tak to mi ho teda vyndej... EPIC!!!! :o

mesje

Citace od: Hardegon kdy 25.01.2014, 20:13:37

Výslednou stavbu odhaduji cca 5x5m.


Ty vole, ina megalomania  ::)  tymto tempom budeme zanedlho citat o diele 20x20m  :o

Hardegon

Citace od: mesje kdy 29.01.2014, 21:57:54
Ty vole, ina megalomania  ::)  tymto tempom budeme zanedlho citat o diele 20x20m  :o

Já už nic většího stavět nechci. Tohle vidim jako svoje max. To spíš Luky bude mít 2015 jen pro své stavby celý tenisový kurt na Lipně.  >:D

Kuba

Citace od: Hardegon kdy 29.01.2014, 22:07:31
Citace od: mesje kdy 29.01.2014, 21:57:54
Ty vole, ina megalomania  ::)  tymto tempom budeme zanedlho citat o diele 20x20m  :o

Já už nic většího stavět nechci. Tohle vidim jako svoje max. To spíš Luky bude mít 2015 jen pro své stavby celý tenisový kurt na Lipně.  >:D

A kdo jednou postaví Hradčany??  >:D

P4tr1cius

Tak to si už naozaj robíte kozy s tým LEGOm .. (len aby to nemalo neblahej dopad na vaši cíle..  ;))

Mtron

Citace od: P4tr1cius kdy 30.01.2014, 06:20:28
Tak to si už naozaj robíte kozy s tým LEGOm .. (len aby to nemalo neblahej dopad na vaši cíle..  ;))

Nebuď tak vyjevený  ;D Dalším cílem je si tu vybudovat největší legoland na světě. Tohle je malá rozcvička  ;D ;D ;D
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Martins

...asi tak v roce 2016 vypustíte vodu z Lipna a bude kam se rozšiřovat... jen aby Lego stihlo postavit tu novou fabriku...  :D

tomaslambo

Už teď slintám a netrpělivě čekám na další fotky  :o

Hardegon

Citace od: tomaslambo kdy 02.02.2014, 19:30:22
Už teď slintám a netrpělivě čekám na další fotky  :o

S dalšíma fotkama si ted dávam na čas. Ikdyž na tom dělam každý den, stavim ted podpěrné konstrukce a nic moc k focení zatim neni. Ale dokumentaci stavby rozhodně nepodcenuji  ;)

arnold

Citace od: tomaslambo kdy 02.02.2014, 19:30:22
Už teď slintám a netrpělivě čekám na další fotky  :o

Tak to jsme dva  :)

Hardegon

Stále pracuju. Právě vzniká základová plocha, na které bude přímo posazený hrad.

flickr


milanv

Nabízím ti obchod: dáš mi polovinu z těchto kostek a já ti vyrobím za to dřevěný podstavec o stejných rozměrech, dle tvého přání rozdělený na moduly.
Pán na Žlutém hradě

Hardegon

Citace od: milanv kdy 11.02.2014, 22:59:18
Nabízím ti obchod: dáš mi polovinu z těchto kostek a já ti vyrobím za to dřevěný podstavec o stejných rozměrech, dle tvého přání rozdělený na moduly.

Dřevěný podstavy jsem taky zvažoval. Ale milimetrové nepřesnosti budou na takovéhle ploše vidět. A potřebuju pak hodně pracovat s terénem, který bude okolo, a budovami, které budou někde komplikovaně usazené. Tohle je možná dražší, ale pro realizaci mnohem jednodušší. Navíc na tom bude moct být nálepka "pouze z lega".

milanv

#29
Není problém ti to udělat stavitelné (závitovými tyčemi), takže přesnost by neměla být problém. Předělatelnost samozřejmě je omezená - tj. s kostkami máš vždycky možnost ubourat i malé a nepravidelné kousky a udělat tam třeba zapuštěnou skálu, to je mi jasné. No, rozmysli to. Mně by se kostky na Lipno hodily a tady je nikdo neuvidí - pokud nestavíš i metro :D

EDIT: A nezapomeň, polovina kostek by ti zůstala na tyhle dodělávky, dřevo by nebylo těsně pod budovami.
Pán na Žlutém hradě