(Zakázka) City Point

Založil Luky1987, 25.07.2013, 14:11:01

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Luky1987

Tak tu máme další projekt na výstavu pro Lipno 2014.
Půjde o model města s funkčním příměstským vlakem/tramvají a metrem.
Velikost je předběžně 4x18 48st baseplate, čili 154cm x 691cm, možná větší  ;D
Nejvyšší budova cca 150cm, kvůli bezpečnosti a stabilitě.
Zleva – blok rodinných domků se zahradami, blok domů modulárního charakteru, největší blok s výškovými budovami, blok s kinem nebo něco podobného, na okraji vpravo okolo kolejí depo a za depem farma s polem a lesem.
Zatím začínám hromadit materiál, takže první fotky ze stavby budou koncem srpna.
Nějaké návrhy nebo připomínky?

Předpokládaný půdorys níže:

otaznik

Bude to stavěno podle reálných budov, vozidel (alespoň vzdáleně) nebo to bude čistě fantazie? Budou tam nějaké tovární sety?

Luky1987

Tovární sety bych tam nerad dával, ale když bude nejhůř (z časových důvodů) tak se tam hodí blok ze stávajících modulárů.
Budovy budou dle mého, ovšem čerpáno bude co se týče designu z budov reálných, například CNA Center - http://en.wikipedia.org/wiki/CNA_Center
Vozidla samozřejmě co nejreálnější, půjdu cestou modifikace továrních setů a jejich barevné odlišení.

peter

Z názvu tématu usuzuji, že se jedná o soukromý model. Mohu se zeptat, jak hodláš stavbu logisticky zaštítit? Stavba o takové velikosti již není otázkou jen pár tisíc, ale odhaduji stovek tisíc jak kostek tak peněz, dále nehledě na čas, uskladnění, získání stavebního materiálu atp. Co Tě přimělo stavět takovýto mega model a co se samotným modelem po postavení (výstavě) hodláš dál dělat - předpokládám, že soukromou halu o velikosti menšího kurtu asi nevlastníš.

Osobně si nedovedu představit, že bych něco takového měl sám stavět. Jak někteří vědí, tak si sám již bohužel několikátým rokem stavím pro radost též větší model, ale v porovnání s tímto to je drobeček. Původně jsem svůj model odhadoval na práci zhruba půl roku, ale bohužel se to protáhlo již na rok třetí. Něco ve tvém měřítku bych asi nedal za celý svůj život, proto mě zajímá celé to pozadí, abych věděl, co případně dělám špatně já.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Luky1987

Model je samozřejmě na zakázku.
Je to přesně dvakrát větší model než byl Space Point nebo Lipno Point, který jsem stavěl před tím.
Space Point spolkl přes 200.000 kostek a stál pochopitelně úměrnou částku peněz.
Postavil jsem ho za čtyři měsíce bez nějakého stresu, tudíž na dvakrát takový model za 2,5 násobek času si troufnu 8)
Do kuchyně se mi vejde "v pohodě" 4x9 velkých baseplate (svědci z Lego párty 2012 dosvědčí  ;D), bude to tedy na dvě fáze.
Logisticky to bude bez problému, dvě cesty dodávkou v krabicích 40x60x15cm.
Vše odzkoušeno při modelu Lipno Pointu a Space Pointu.
Lipno Point - http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=38723.0

Space Point - http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=40058.0


Dlouhodobé skladování je věcí majitele modelu, samozřejmě při stěhování 2x až 3x do roka po výstavách jsem mu k dispozici.
Když se chce tak jde všechno, ale je to samozřejmě otázkou časových možností každého, počítám, že na to padne cca 1000 pracovních hodin.
To je 100 hodin za měsíc, čili každý den dvě hoďky denně po práci + osm hodin SO+NE.
Je to výzva a výzvy se musí překonávat.
Snad jsem to vysvětlil dostatečně  8)

Ryxe

Tak přeji hodně štěstí při stavbě ;). Bude to pořádný macek a jsem hodně zvědav až to celé začne vyrůstat. Počítám, že s časem stavění na tom budeme asi podobně. Co jsem tak předběžně počítal, stavba Víta spolkne cca 2x až 3x více bricků než Hluboká.
Když už se tu mluví o těch autíčkách napadla mě taková asi blbost, ale přece jen se zeptám. Nešlo by jich pár udělat třeba pohyblivých, třeba pomocí magnetů pod silnicí nebo tak? nevím, jestli je to vůbec proveditelné natož pak, jestli by jsi tam něco takového chtěl, jen mě to tak nějak napadlo ;).

Luky1987

Teoreticky by to šlo, celý terén bude 12 studů zvednutý, ale pod silnicí budou podpěry.
I kdybych to uzpůsobil, aby pod silnicí byl pruh bez podpěr, tak by se museli vytvořit pod silnicí nějaké pojezdy, které by tahali magnety.
Ale nevím, jak bych technicky udělal.
Pokud se na toto někdo hlásí jako výpomoc, beru ho :-)
Klidně by tak šel udělat jen malý úsek, třeba kolem jednoho bloku...

MiHo

Citace od: Luky1987 kdy 25.07.2013, 14:11:01
Tak tu máme další projekt na výstavu pro Lipno 2014.
Půjde o model města s funkčním příměstským vlakem/tramvají a metrem.

Velmi zajmavé, že pro Lipno 2014 najedou povolen funkční vlak. Když jsem ho navrhoval já, též pro Lipno 2014, před více než měsícem, tak byla debata o něm okamžitě zakázána a rozběhlá diskuse k tomu byla ihned smazána.

Citace od: peki kdy 04.06.2013, 19:41:04
Citace od: miho kdy 04.06.2013, 16:49:28
Nápad:
Společně postavené kolejiště podél celé jedné delší stěny tenisových kurtů.

Kolejiště neřešte jiné nápady.

Kolejiště musí být zasklené = bude na chodbě jako letos, maximálně na delší ploše. 4 měsíce provozu = hodně motorů = je to drahé. Druhá věc je to dlouhodobě udržet v provozu = musí se čistit koleje. Je to hodně práce.

Zřejmě budeš mít nějaké jiné koleje a levné motory. Nebo vlaky mohou realizovat jen vybraní jedinci.

Luky1987

Malý rozdíl:

City Point - zakázková stavba, řídí investor/stavitel
kolejiště - fanouškovská stavba, řídí Peki

Jinak funkční kolejiště mám letos například na Space Pointu.
Pokud si chceš postavit své kolejiště a v případě problému vždy vyrazit na Lipno, tak ti určitě nikdo bránit nebude...

otaznik

Podle mého je takhle velká stavba i hodně o detailech a různorodosti, sice to bude "jen" 2 x větší plocha než Lipno Point, ale tak 10 x těžší stavba.

Mtron

Hodně štěstí při stavbě, nápadech.... těším se co postavíš. Zas nebudou nikde kostky  ;D ;D ;D všechno zase vykoupíš....  ;D ;D ;D
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Luky1987

Řeším design pouličních lamp.
Po zběžném prohledání netu mi nejlépe vychází vzhled lamp od modulárních domů.
Má někdo nějaké jiné návrhy pro 120ks lamp?
A další otázka, byl by někdo ochoten a schopen (pochopitelně za úplatu) mi je elektrifikovat/poradit?
LEDkové pásky mám již zmáknuté, to je jednoduchá stavebnice, kde se nemusí pájet a funguje instantně.

mirek

Elektrifikovat lampy je věc jednoduchá.
Složité je provrtání tenkých kandelábrů. Slabým vrtákem a za neustálého chlazení chladící kapalinou.
Tenký plast má tendenci se teplem při vrtání deformovat.

Luky1987

Stačí k LEDce dovést dvoulinka 12V, nemusí se dělat nějaké opičárny s odpory a podobně?

FilipS

Citace od: Luky1987 kdy 26.07.2013, 17:46:45
Stačí k LEDce dovést dvoulinka 12V, nemusí se dělat nějaké opičárny s odpory a podobně?
Samostatná LEDka potřebuje odpor, bílá LED má provozní napětí 3,2-3,6V, takže 12V bez odporu by jí okamžitě spálilo. :)

Venah

Dobrý článek o zapojení LED diod např. zde:

http://www.modding.cz/?p=202

Chairudo

Teda žasnu a držím palce at' se ti to povede, takové velké projekty jsou ohromně naročné na čas a hlavně představivost :)

Navrhuješ si věci předem v nějakém LDD nebo prostě stavíš jak tě můza vede?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Luky1987

Citace od: FilipS kdy 26.07.2013, 18:11:46
Citace od: Luky1987 kdy 26.07.2013, 17:46:45
Stačí k LEDce dovést dvoulinka 12V, nemusí se dělat nějaké opičárny s odpory a podobně?
Samostatná LEDka potřebuje odpor, bílá LED má provozní napětí 3,2-3,6V, takže 12V bez odporu by jí okamžitě spálilo. :)
A co třeba tahle - http://shop.autodilykrc.cz/cz-detail-556225-led-dioda-12v-30ma-t1-3-2x6-5.html
Po netu jich je dost, co snesou 12V...

mirek

Luky1987
Na provrtání tvých 120 ks lamp jsem se domluvil s mým šikovným nástrojářem. Provrtání 1ks/18,-Kč.
Pokud budeš mít zájem, dej vědět.
Zde jsou další příklady mého použití lamp.

Luky1987

Aktuální stav.
Mám téměř hotové podkladní desky a silnice, začínám si hrát s domky  ;D




Chairudo

Šílené, opravdu šílené ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Měch

 ;D ;D Ty si nedáš pokoj.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

danyboy

A kolik, že to těch borců staví? ;) >:D

VocucBat

Myslím že jeden ale dokonalý.  >:D

Izmael10

No nič moc....  >:D Ale nie paráda.  ;)

Petronel

Co jsou ty dvě ohromné modrožluté věci vedle tvého díla? Knihovna na odkládání knížek a CD?  >:D

znouzectnost

Ta červená budova mi připomněla Headquarters z transpor tycoon deluxe :-)

TUKE

Citace od: Petronel kdy 20.08.2013, 18:21:47
Co jsou ty dvě ohromné modrožluté věci vedle tvého díla? Knihovna na odkládání knížek a CD?  >:D

nie som autor, ale myslím,že sú to " podkladní desky "  ;)

otaznik

Citace od: Luky1987 kdy 20.08.2013, 17:29:18
Aktuální stav.
Mám téměř hotové podkladní desky a silnice, začínám si hrát s domky  ;D
No offense, ale při tomto stylu stavění (velké nedělené plochy, opakující se motivy) bude chtít město hodně výrazně oživit figy a dalšími věcmi.

Luky1987

Modrožluté věci jsou opravdu podkladní desky ;D
Zatím je to takový "voser", ale příští týden dodělám červený barák (bude ještě jednou tak vysoký) a začnu dělat jádro s interiéry a osvětlením.
Mirkův známý mi bude vrtat lampy pro pouliční osvětlení.

otaznik - co myslíš tím, že tam budou nedělené plochy a opakující se motivy?
Pokud tím myslíš budoucí silnice a třeba lampy, ty se budou opravdu opakovat, tak už to ve městech bývá.
Plánuji minimálně 50 různých automobilů a 500+ minifigů.
Většina už je nakoupená a čeká v pytlíku ;D
Ale samozřejmě si od tak zkušeného borce nechám poradit.