(Vlastní) Chrám sv.Víta

Založil Ryxe, 01.07.2013, 22:07:13

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

znouzectnost

A co udělat natáčení nějakého historického filmu?
Stačí malý štáb a pak už jen herci ve "středověkých kostýmech"

linhi

No film se bude natáčet na Karlštejnu :-D

Ryxe

Další malá ukázka z průběhu stavby. Je už vidět rostoucí zeď hlavní lodi a část vnější vzpěry. Spolu s růstem hlavní lodi se trochu vyvíjejí i interiéry.  Jelikož už má horní nástavba značnou váhu, zkoušel jsem zda vydrží nosné sloupy sám na sobě a přežily i mou váhu, tak snad to bude OK :D.

Chairudo

Tohle bude opravdu brutální veledílo ;D

Brick 2x2 podle testu TLC udržel před splasknutím kolem 240kg, žádný strach, po tvých sloupech by mohl jezdit i tank >:D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Hardegon

Doteď se mi to hodně líbilo. Nyní už jen zíram. Bez nadsázky.  :o

Ryxe

Diky moc, no,snad to opravdu vydrzi tentokrat i prevoz ;D.ted uz bych chtel vez vytahnout az nahoru a pustit se do druhe. Ted uz mam v pocitaci privrave pro tisk nejake nahrobky na steny a potisky oltaru do kapli,tak by to snad do vikendu melo zase o malicko vyrust.

linhi

Vypadá to opravdu luxusně,držím palce,já už také začal stavět tak snad to stihnu  >:D

milanv

Citace od: Ryxe kdy 15.09.2013, 20:45:30
Další malá ukázka z průběhu stavby. Je už vidět rostoucí zeď hlavní lodi a část vnější vzpěry. Spolu s růstem hlavní lodi se trochu vyvíjejí i interiéry. 

Je to nádhera. Klobouk dolů. Můžu se zeptat, jak na výstavě uvidíme interiéry? Nemyslím, že bys vybíral Klausovné jako na skutečném Hradě, ale technicky, jak to zařídíš? Předem připravená videosmyčka na projektoru vedle? Nebo výstava fotek? Ostatně ona i výstava fotek ze stavby by vůbec nebyla špatná.

Co se tipů týče: miluju na chrámu jeho chrliče: https://www.google.com/search?q=google+chr%C3%A1m+sv.+v%C3%ADta+chrli%C4%8D&tbm=isch
Pán na Žlutém hradě

Ryxe

Díky ;),
interiéry určitě na výstavě budou vidět. Vymyslel jsem jednu variantu, jak bude možné prohlédnout si celý interiér a ten návrh prošel, takže se na tom časem začne pracovat. O co se bude jednat zatím prozrazovat nebudu ;). Fotky u stavby budou taky, i nějaké to "povídání". Ono projekt Svatý Vít nebude pravděpodobně jen o této jedné stavbě, nápadů, čím to oživit je spoustu, záleží jen na čase, jestli zbude dost i na práci okolo a udělat to rozsáhlejší...

danyboy

Citace od: Ryxe link=topic=42403.msg1941 >:D49#msg194149 date=1379527979
Díky ;),
interiéry určitě na výstavě budou vidět. Vymyslel jsem jednu variantu, jak bude možné prohlédnout si celý interiér a ten návrh prošel, takže se na tom časem začne pracovat. O co se bude jednat zatím prozrazovat nebudu ;). Fotky u stavby budou taky, i nějaké to "povídání". Ono projekt Svatý Vít nebude pravděpodobně jen o této jedné stavbě, nápadů, čím to oživit je spoustu, záleží jen na čase, jestli zbude dost i na práci okolo a udělat to rozsáhlejší...

Žeby motorizované zdi, které by se po zmáčknutí čudlíku otevřely.  >:D

DarkDrago

To bych spíš tipoval něco jako průhledná zeď, nebo nějaký průzor.
Dračí páni s mocí ohně...

linhi

Ja to vim a tak vam to reknu,zespodu bude dira kudy strcite
dovnitr hlavu  >:D

Ryxe


DarkDrago

Nezmizí takto část zajímavé podlahy v chrámu??
Dračí páni s mocí ohně...

otaznik

Citace od: darkdrago kdy 18.09.2013, 20:46:46
Nezmizí takto část zajímavé podlahy v chrámu??
Nezmizí, to bude jako poklop a hlavou to při vstupu dovnitř nadzvedneš a při výstupu opět uložíš zpět.

Chairudo

Citace od: otaznik kdy 18.09.2013, 21:44:54
Citace od: darkdrago kdy 18.09.2013, 20:46:46
Nezmizí takto část zajímavé podlahy v chrámu??
Nezmizí, to bude jako poklop a hlavou to při vstupu dovnitř nadzvedneš a při výstupu opět uložíš zpět.

Můžou nakouknout hrobkami v podzemí katedrály, doufám že ty tam budou taky, i s ostatky >:D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Foton

Nebo tam bude něco jako periskop :-) Ale já bych to spíš udělal jako předtočené video. Nebo takové ty 3Dtours z internetu.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Mtron

hoši jste vedle, bude to na motorech a bude se to rozkládat jako hlava v TOTAL RECALL
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

linhi


Mtron

Citace od: linhi kdy 19.09.2013, 18:42:01
A ridit to bude M tron :-D
No byla by to čest, nicméně budu mít spoustu jiné zábavnější práce.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Ryxe

Další malý posun, , tentokrát toho přibylo málo. Celý minulý týden byl ve znamení zpevńujících prací, jelikož předminulý víkend během přenosů nástavby došlo dvakrát ke zborcení hlavně části s rozetou a lodní zdi (přiznám se, že už jsem do toho chtěl kopnout). Teď už všechno pěkně drží a přenos to celé přežilo. Přibyla tedy jen další nástavba věže, trochu se zapracovalo na rozetě a něco málo i na zdi hlavní lodi.

Chairudo

Je to obrovské sousto, držíme ti všichni palce ať ti to jde dobře ;D

Na asi kolik dílů to bude rozebratelné? Zatím nevidím žádné spoje :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

gearcs

Už teď je to kolos, hodně štěstí při stavění :) Hezké střídání barev kamenů. Snaž se, protože tipuju, že z Karlštejna žádné WIP fotky nebudou ;)

Ryxe

Díky moc ;).
Rozebiratelné to bude. Celý chrám bude složen ze 4 hlavních bloků a každý blok bude rozebíatelný ještě po patrech. První patro je do výšky bočních kaplí, druhé po střechu hlavní lodi a pak jsou ještě odnímatelné nástavby na věžích.
Zas tu je pár nových fotek. severní stran už se pomalu blíží do finále. Udělali jsme venkovní vzpěry,  a skoro hotová je už i nástavba věže. V interiérech už je kompletně vydlážděná a zastřešená boční loď (fotky budou později, až se stavbou budu hýbat). Na věž pak přijde ještě jedna malá nástavba ve stylu této a pak už helmice. Začal už jsem dělat i střechu, jen ještě není usazená, protože chybí zaklenutí hlavní lodi.

Luky1987

To už musí být vysoké jako vaše malá ;D

Ryxe

No, už to má k bradě ;D. Ještě že máme v bytě poměrně vysoké stropy, takže odpadne probourávání stropem k sousedům >:D

Ryxe

Na instalaci inventáře přispěchaly na pomoc i stěhováci z Mordoru... ;D

Darth

Citace od: Ryxe kdy 25.10.2013, 16:10:24
Na instalaci inventáře přispěchaly na pomoc i stěhováci z Mordoru... ;D

Pozor, aby ti na věž nenamontovali velké oko  ;D Jinak to vypadá luxusně, dáš to na Cuusoo? Že by vzniknul ultimátní UCS set  >:D

Chairudo

Citace od: Darth kdy 25.10.2013, 16:19:03
Citace od: Ryxe kdy 25.10.2013, 16:10:24
Na instalaci inventáře přispěchaly na pomoc i stěhováci z Mordoru... ;D

Pozor, aby ti na věž nenamontovali velké oko  ;D Jinak to vypadá luxusně, dáš to na Cuusoo? Že by vzniknul ultimátní UCS set  >:D

Pane stavbyvedoucí, vezeme vám špičku věže co jste si objednal, kam ji máme složit? >:D >:D >:D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Sanna

#59
Včera jsem se pustila do stavby Spytihněvovi baziliky sv. Víta,která bude doplňkem ke gotické katedrále pro
ukázku vývoje katedrály.