(Vlastní) Chrám sv.Víta

Založil Ryxe, 01.07.2013, 22:07:13

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ryxe

Dnes jsme se Sannou začali se stavbou katedrály sv. Víta pro příští lipenskou výstavu. Katedrála bude mít i vybavený interiér, bude se skládat ze čtyř bloků.Model bude 40x zmenšen oproti originálu. Zatím stavíme podložku pod první blok a začneme s nástřelem půdorysu. Pokud by měl kdokoli z Vás nějaké zajímavé materiály, které by při stavbě pomohly, budu moc rád.

Rozměry: výška: 2,40m
                šířka: 1,50m
                délka: 3,10m

germik

Wau, už se těším :D
Myslím že zrovna u téhle stavby seženeš relativně jednoduše podklady jako půdorysy apod ;) (google obrázky)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Ryxe

Jasně, půdorysy, fotky mám. Teď o víkendu jsme byli i na exkurzi. Spíš mi jde o nějaké pěkné detaily, dobové kresby atd... ;)

Ryxe

Malá ukázka z počátku stavebních prací. Zatím pracujeme na západním průčelí s dvěma věžemi. Hotové jsou téměř všechny tři vstupní portály a budeme se pouštět do interiérů. ;)

danyboy


Izmael10

Skvelé.  :o Teším sa keď to bude hotové.  ;)

MLT

Pěkně jste to rozjeli :-)
Luxusní prácička

FilipS

Vypadá to pěkně hned od začátku, asi jako každý se moc těším na výsledek. :)

Luky1987

Se s tím nemažete, já si dávám od stavění do konce července pauzu ;)

Ryxe

Díky moc za kladné odezvy. Práce zatím pokračují docela svižně. Už se přistavuje schodišťová věž z boku levé věže a zase se celá stavba o kus zvýšila.
Citace od: Luky1987 kdy 08.07.2013, 07:01:54
Se s tím nemažete, já si dávám od stavění do konce července pauzu ;)
No, my teď už radši stavíme trochu s předstihem a snažíme se,tu stavbu rozvrhnout vždycky po troškách, aby jsme měli čas i na jiné aktivity ;).  Už bych se nechtěl dostat do fáze jako u Hluboké,kdy nějaké 2-3 měsíce byly jen stavěcí a na nic jiného nebyl čas.

Ryxe

Mírný postup ve stavbě. průčelí je už téměř hotové do výšky bočních kaplí. Dále pak je hotový bok se schodiśťovou vížkou severozápadní věže a k ní pak navazující kaple. Stěna kaple Bartoňů je už hotová i s oknem. Začal jsem i s interiéry. Zmíněná kaple Bartoňů je vyzděná úplně, vedlejší kaple Schwarzenberská je jen z části. Zbývá mi ještě udělat do nich inventář.

Jinak kostel bude zevnitř osvícen pomocí led diod, které se zabudují do lustrů. Požádal jsem mirka, zda by mi s tím nepomohl, tak v nejbližší době se do toho pustíme  ;)

Chairudo

Husté, už aby byl zase červen at se na to můžu podívat osobně ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Mtron

Už teď to vypadá skvěle. I já se těším na další výstavu na Lipnu. Myslím, že si zase zvedl laťku tak vysoko bo ani ve vesmíru to nebude snadné s lodí přeletět :D Hodně chuti do práce a ať ti to jde dobře od ruky.

MTRON OUT
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Ryxe

Díky moc ;), takovéto ohlasy vždycky nakopnou a dají chuť do práce. Myslím, že i ostatní se opět vytasí s parádníma stavbama, takže se zas budeme příští rok na Lipně čím kochat.

Hardegon

Máš to super. Zase stavíš mistrovské dílo.  ;)

Ryxe

Po dlouhé době jsem se zase pustil do práce. Momentálně objednávám díly na hrubou stavbu interiéru, tak jsem se pustil do severozápadní věže, která se pomalu blíží k půlce své výšky. Teď jen doufám, že vnitřní klenby udrží tíhu věže, až bude dokončená a nezačne se to prohýbat ;D

Hardegon

Je to úchvatný. Spoustu věcí a technik co používáš bych se já bál, že to bude vypadat blbě (a něco jsem i zkoušel třeba na Bartoloměji a moc mi to nešmakovalo), ale ono to ve výsledku vypadá skvěle. Respekt...  8) Hlavně se nebát a vzniknou takovéhle skvosty.

germik

Běhá z toho mráz po zádech když si uvědomím že půdorysně to bude jak Hluboká a vysoké jak Bartolomněj :o
Jsem zvědav jak to bude držet, přece jen to je obr... Aspoň se uvidí jak moc to měli páni stavitelé už ve středověku za Gotiky vykoumané >:D
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

P4tr1cius

Zdá sa mi to trošku.... (robím si kozy) parádne už teraz! Ryxe, si naozaj, čo sa týka - kostolov, kláštorov a "feši" zámkov, bez konkurencie. Máš to proste v rukách. A tá Hlboká na Lipne.... prekrásny masaker. Teším sa na tento výsledok. Musím poznamenať, že človek až stráca chuť začať stavať vlastné veci keď vidí čo "stvárate".  ;)

david.zeman


Ryxe

Díky moc ;).
Hardegone a jaké techniky máš na mysli  ;)?
No popravdě si někdy říkám, zda jsem si neurval příliš velký krajíc ;D. Když koukám do knih a sleduju všechny ty detaily a vůbec ten celek, tak už teď vidím, že Hluboká byla jen taková "drobnůstka" :D

Hardegon

Citace od: Ryxe kdy 28.08.2013, 20:34:51
Díky moc ;).
Hardegone a jaké techniky máš na mysli  ;)?
No popravdě si někdy říkám, zda jsem si neurval příliš velký krajíc ;D. Když koukám do knih a sleduju všechny ty detaily a vůbec ten celek, tak už teď vidím, že Hluboká byla jen taková "drobnůstka" :D

Halapartny jsem taky nějaký měl nakoupený. Technik kolečka mam v pytlíku taky. A jestli poznávam správně tak lomený oblouky jsou z round bricků? To mi nikdy nedělalo potřebnej oblouk, ale přeci jen Vít je prostorově rozmáchlejší.

MLT

Citace od: Ryxe kdy 28.08.2013, 18:49:13
Po dlouhé době jsem se zase pustil do práce. Momentálně objednávám díly na hrubou stavbu interiéru, tak jsem se pustil do severozápadní věže, která se pomalu blíží k půlce své výšky. Teď jen doufám, že vnitřní klenby udrží tíhu věže, až bude dokončená a nezačne se to prohýbat ;D


Skvostné  8)

Ryxe

Oblouky jsou z round bricků ve kterých je vecpaná flexi hadička, je to docela stará technika, ale tak nějak mi je pořád sympatická ;). Jen bohužel u tan barvy je nedostatek obrácených slopes na obestavění toho oblouku, tak dělám obestavěcí oblouky z hinge plates které spojuji pomocí tiles. Ty halapartny nejsou tak úplně to, co by se mi líbilo, ale asi je to v tomto měřítku to nejlepší (nebo spíš jediné kloudné, co mě napadlo ;D) řešení jak naznačit takové ty jemné detaily na fasádě.  Je pravda, že plochy na Vítovi jsou rozlehlejší než u Bartoloměje a tak by to asi vypadalo ve finále odlišně. ;)

Hardegon

Citace od: Ryxe kdy 28.08.2013, 22:10:49
Jen bohužel u tan barvy je nedostatek obrácených slopes na obestavění toho oblouku, tak dělám obestavěcí oblouky z hinge plates které spojuji pomocí tiles.

Jo, přesně vím, o čem mluvíš. Já tam dával různě nakombynované Slope, které jsem otáčel vzhůru nohama.

Aki

Nu vypadá to velkolepě. Budu mít na podzim co dohánět, jestli budu také stavět jeden z českých chrámů...

Ryxe

A o jaký chrám se bude jednat? Prozradíš?

Ryxe

Přemýšlel jsem, jak ve finále chrám oživit, zasadit ho do středověku nejde a moderní doba mě moc neláká, proto mě napadlo, že by šel udělat průvod panovníků, kteří se zasadili o výstavbu Víta od počátků po úplnou dostavbu. Dnes jsem si zkusil vytvořit malou družinu Lucemburků, jen ještě chybí král Jan.

Kuba

Co takhle to udělat ještě více šalamounsky, dát to sice do moderní doby, ale zrovna by se u chrámu konaly historické slavnosti a šel by mezi občany s fotoaparáty a kamerami historický průvod zbrojnošů. Třeba zrovna s erby českých panovníku, kteří se zasloužili o výstavbu. Mohl bys přidat i kejklíře, historické souboje a stánky se středověkou tématikou. Moderní občané by u stánku zkoušeli např střílet z luku, kuše nebo starých střelných zbraní  ;) , tak jak to bývá na všech historických slavnostech  :) Taky by se mohl přidat nějaký průvod kněží, třeba by vycházeli přímo s chrámu.

Myslím, že by to celé pak působilo přirozeně.

Ryxe

Ano,neco takoveho jsem prave mel na mysli,jen ty stanky bych asi vynechal. Mam uz doma spoustu stredovekych civilnich figu,ti budou tvorit tu kulisu okolo vyznamnych osobnosti. ;)