nápad -"Micropolis" (vhodné pro společný projekt)

Založil Togaran, 09.06.2013, 10:20:19

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hlasujte prosím jaké chcete stavit měřítko

A) auto = tile 1x1
B) auto = 2x1 (standard micropolis)
C) auto = cca 4x2
nebudu stavit, ale rád bych viděl měřítko A)
nebudu stavit, ale rád bych viděl měřítko B)
nebudu stavit, ale rád bych viděl měřítko C)

Togaran

Citace od: Petronel kdy 18.11.2013, 20:27:07
kontrolní otázka hlavně na Togarana:

takže toto Micropolis tedy nebude jak se původně plánovalo takové "přechodové" aby se mohli zapojit stavby z City, Castle a Space? Já se těšil že postavím část s nějakou Sci-fi Hi-fi budovou a okolí a přidám to do moderní části Micropolis.

Ty futuristické stavby by určitě stály taky za to.

Já jsem stále pro časově volné micropolis, které složíme buď jako přechod, nebo do třeba tří menších měst.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Petronel

No tak to je dobrá zpráva, mohla by tam být zkrátka na konci část moderních futuristických budov se vznášedly, rychlovlaky atp.
Určitě by se připojili ještě někteří ze sekce space.
Já bych do toho šel, počítej se mnou.

Togaran

Zkoušel jsem si cvičně postavit modul, nejprve na baseplate a pak jsem jí vyměnil za plates.

Osobně jsem stále pro tu baseplate, rád bych využil ty dvě modré co mám a udělal pláž a přístav na okraji, kde by ta modrá sloužila jako moře.

Koukněte na fotky a řekněte, jestli s tím souhlasíte jako standardní modul.
Rozhodující je díra na ose mezi 7. a 8. studem od kraje. Tou pospojujeme moduly pomocí technic pinů.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

bubutymmy

Citace od: Petronel kdy 19.11.2013, 18:05:20
No tak to je dobrá zpráva, mohla by tam být zkrátka na konci část moderních futuristických budov se vznášedly, rychlovlaky atp.
Určitě by se připojili ještě někteří ze sekce space.
Já bych do toho šel, počítej se mnou.
Už jsem psal dřív, že by se mi líbila jakože časová osa. Ale možná je dost pravděpodobný, že nejvíc toho bude z normálního City, historický a futuristický by byly jen tak na okraj, jestli by to nepůsobilo nevyváženě...

A druhá věc, myslíte, že má smysl stavět i městskou periferii, ba venkov? Mě napadá spousta věcí, od farem přes větrný farmy až po farmy parabolických satelitů, a třeba ta zmiňovaná dálnice, letiště, sklady a hypermarkety... Možná by se vidělo, kolik je toho potřeba zaplnit, a nechat to do počtu, přece jen se to postaví rychleji.

Foton

Citace od: Togaran kdy 26.11.2013, 17:52:23
Zkoušel jsem si cvičně postavit modul, nejprve na baseplate a pak jsem jí vyměnil za plates.

Osobně jsem stále pro tu baseplate, rád bych využil ty dvě modré co mám a udělal pláž a přístav na okraji, kde by ta modrá sloužila jako moře.

Koukněte na fotky a řekněte, jestli s tím souhlasíte jako standardní modul.
Rozhodující je díra na ose mezi 7. a 8. studem od kraje. Tou pospojujeme moduly pomocí technic pinů.

Modré plates na vyplnění toho "vnitřku" už nemáš?
Do těch děr mezi 7 a 8 studem bych pro jasné zobrazení dal ty technic piny.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

blindmelon

#65
Myslím, že možná to nebude s těmi baseplates až takový problém. Vzhledem k jejich výšce, by se moduly, předpokládám hlavně ty 16x16 bez baseplate, dali podložit kouskem tvrdého papíru. Zachoval bych každopádně ten spodní rámeček z plates, co jsou pod technic brickama, bez ohledu na to, jesti pod tím ten baseplate bude, nebo ne. Dává to totiž možnost, jít ještě "hlouběji", pokud by někod potřeboval jít pod terén, případně a hypoteticky by to umožnilo protáhnout tenký (PF) kablík mezi moduly, když se v těch plates nechá kousek mezera. Takže pokud jde o varianty na fotkách, já bych byl pro tu spodní, když k ní přidáš baseplate.

Pokud jde o spojování, nemám s tímto umístěním problém.
Hezký den, Blindmelon

bubutymmy

Místo baseplate se dá vystačit se silnicí, ne? Aspoň já na to spolíhám, těch mam na rozdíl od prvně jmenovaných dost.

blindmelon

Ano, vpodstatě jakýkolv baseplate, jde o tu tloušťku.
Hezký den, Blindmelon

Togaran

Citace od: blindmelon kdy 27.11.2013, 17:09:35
Myslím, že možná to nebude s těmi baseplates až takový problém. Vzhledem k jejich výšce, by se moduly, předpokládám hlavně ty 16x16 bez baseplate, dali podložit kouskem tvrdého papíru. Zachoval bych každopádně ten spodní rámeček z plates, co jsou pod technic brickama, bez ohledu na to, jesti pod tím ten baseplate bude, nebo ne. Dává to totiž možnost, jít ještě "hlouběji", pokud by někod potřeboval jít pod terén, případně a hypoteticky by to umožnilo protáhnout tenký (PF) kablík mezi moduly, když se v těch plates nechá kousek mezera. Takže pokud jde o varianty na fotkách, já bych byl pro tu spodní, když k ní přidáš baseplate.

Pokud jde o spojování, nemám s tímto umístěním problém.

Dobrá, zdá se mi to jako rozumné řešení. Dáme tedy baseplate (kdo chce) a na to plate a na to ty bricky na spjování.  :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

atasoft

Aha, kde se dá hlasovat baseplate/plate ? Já naopak bych hlasoval za plate:

  • mohu dělat moduly 16x16, 32x32 i 32x16
    plate mi přijdou tužší, takže to líp drží tvar a nekroutí se - hlavně moje řeka s mostem ...
    můžu mít různou barvu (opět řeka)

A stejně mi baseplate děti nepůjčí :-(

blindmelon

Citace od: weissar kdy 27.11.2013, 21:26:08
Aha, kde se dá hlasovat baseplate/plate ? Já naopak bych hlasoval za plate:

  • mohu dělat moduly 16x16, 32x32 i 32x16
    plate mi přijdou tužší, takže to líp drží tvar a nekroutí se - hlavně moje řeka s mostem ...
    můžu mít různou barvu (opět řeka)

A stejně mi baseplate děti nepůjčí :-(

Plate pod úrovní technic bricků budeš mít také, akorát se to celé hodí ještě na bplate. U malých modulů 16x16 to nebude problém podložit, pokud to nebude moc těžké, tak ho i okolní moduly udrží (nebude-li to krajní část). Velké (32x32, 32x16) baseplate není tak složité / drahé sehnat takže pokud máš dost dílků na stavbu modulu jako takového, věřím, že dáš dohromady i ten baseplate. Popř. se poptej tady na foru, třeba by někdo nabídl nebo zapůjčil. Sám to také budu muset pořešit.
Hezký den, Blindmelon

Togaran

Citace od: weissar kdy 27.11.2013, 21:26:08
A stejně mi baseplate děti nepůjčí :-(

nevěš hlavu :) co jsem vypozoroval, tak téměř stejnou výšku jako baseplate má i Plate, Round 2 x 2 with Rounded Bottom (Boat Stud)
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=2654

Můžeš tedy udělat modul na plates a do rohů dát tyhle dílky. Spojit to půjde dobře a celková tuhost tvého i okolních modulů už malé nerovnosti vyrovná.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

Prosím všechny, kdo se chtějí účastnit, aby mi začali psát, co budou stavit a jaký bude rozměr + stručný popis.

Klidně sem, klidně do SZ, klidně na email (togaranzavináčseznamcz) a kdo má už nákres, tak klidně i ten.

Budu to sumarizovat v první příspěvku a v lednu sem hodím nějakou tu mapku.

Neznamená to, že pak se už nikdo nebude moci přidat. Je to hlavně proto, abychom si udělali nějaký obrázek a širší představu.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

papluh

Sú aj nejaké predpokladané termíny ?
Ja tu možem hodiť nejaké pokusy (asi prvé non-technic veci po 20rokoch :) tak ak to bude ok, tak budem musieť všetko pokúpiť....

Zatiaľ len prvé skúšanie na 16x16, ale bude treba aspoň 16x32 alebo lepšie 32x32...
Téma: stavba -
1. časť výkop (min. 16x16),
2. časť skelet budovy a žeriav (bude dalšich min. 16x16, ideálne dokopy, ušetrí sa za plot ;)

Togaran

Zatím se nepřihlásil nikdo  ???  ;D snad se to během ledna zlepší, abychom to nemuseli odvolat.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Petronel

Já se hlásím pokud na jedné straně budete chtít tedy i tu sekci budoucnosti (Sci-fi Hi-fi)  ;)
Připiš mě.
Dal bych 32x32 baseplate, nebo pokud bude málo místa, tak 16x32.

Ale doufám, že bych nebyl sám a že se někdo ze sekce SPACE taky přidá a nebudou jen tlachat
v sekci SPACE  >:D

Je vás tam taky hodně dobrých stavitelů, tak pojďte do toho!

Martins

Hlásím se také, je to pro mě, jako pro nováčka, šance jak zkusit výstavu.
Postavím třeba nemocnici na půdorys 32x32. A pokud to půjde, přidám i něco do toho sci-fi...

Togaran

Díky za první přihlášky :) já jsem určitě pro scifi část. Snad se přidá dost lidí, aby to byla aspoň malá čtvrť a ne jen dva domy  ;D
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

bubutymmy

Já tu do toho pořád kafrám, akorát se bojím slibovat, neznám svoje možnosti. Nicméně snad jednu desku do města a kdyžtak pár do počtu s venkovskou krajinou bych zvládnout měl, a sci-fi chci taky zkusit, jakož i hradní...

atasoft

Mám rozpracováno pár věci (fotky již dříve a něco dodám později):

- řeka - momentálně most uprostřed 16x32 a jeden modul 16x16 v současném stylu
- sci-fi výšková budova na 16x16 základě
- pokus dětí o park na 16x16
- 2x současné budovy - asi obchodní dům a městské lázně (dlouhodobě uzavřené :-) )
- zkoušíme koncové nádraží "v patře" a vlakový most přes řeku a k tomu jeden navazující modul (každé v modulu  16x16)

A tak nějak řeším:
- jak navázat řeku (asi bude muset být přes celé město ?)
- kam dál koleje vlaků ? nejlépe to posadit na konec "světa"
- zkouším tramvaj, ale jdou špatně zatáčky, tak zatím jezdí jen podél řeky :-)
- mám pokusy s monorailem, stejný problém se zatáčkami a návazností na jiné moduly, opět pokusně na budovách podél řeky

Takže mám 12 modulů 16x16 (něco jsou ještě rozpracované budovy v současném stylu), z toho 3 moduly řeka.  Na plochu bych uvažoval max. o prodloužení řeky (jak bude velké město na šířku ?) a možná udělat to nádraží 16x32, ale musí se napřed vyřešit co s kolejema dál (jsou cca ve výšce 1. patra jako Praha-Karlín na Štvanici).

Togaran

Tak po čase to zase trochu rozhýbu. Nahazuji plánek toho co zatím máme. Uvítám komentáře (samosebou že hlavně od těch, co se aktivně účastní, nebo se ještě připojí). V tuto chvíli je tam vlevo moderní část - sci-fi, pak řeka a pak standardní město. V přední řadě uvažuji nějaké nízké moduly, ať nezakrývají ty za nimi. Hloubka města je teď 3 baseplate, myslím si, že to je pro daný počet modulů rozumný rozměr. 4 moduly na hloubku by už neprošly přes sloupek ve vitríně (alespoň dle mých propočtů).

Plánek jsem zatím konzultoval s Weissarem, má hodně "technologií", které napojuje. Jsem pro abychom se napojili i my ostatní, třeba na řeku to určitě půjde, na koleje taky.

Pak taky potřebujeme moduly, které pasují kamkoliv a nemají napojení. (prosím Weissara o přesnou pozici případně fotku kolejí a monorailu)

V prvním příspěvku jsem dal link na stažení excelu s plánkem, pokud by někdo chtěl dělat pokusy, nebo si nakreslit svoje moduly ve stejném duchu.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Petronel

Citace od: Togaran kdy 22.01.2014, 19:54:32
Hloubka města je teď 3 baseplate, myslím si, že to je pro daný počet modulů rozumný rozměr. 4 moduly na hloubku by už neprošly přes sloupek ve vitríně (alespoň dle mých propočtů).

Mně i tři příjde hodně. Stavíme "drobné" stavby s malými detaily, nevím zatím v jaké vitríně to bude, ale bojím se, aby bylo i něco z těch zadních vidět. No ale snad to nebude problém, možná jen že si to jen neumím zatím představit...

Budu tam mít i nějaké větší budovy, tak něco vidět snad bude.  8)

bubutymmy

Citace od: Petronel kdy 01.02.2014, 22:00:55
Citace od: Togaran kdy 22.01.2014, 19:54:32
Hloubka města je teď 3 baseplate, myslím si, že to je pro daný počet modulů rozumný rozměr. 4 moduly na hloubku by už neprošly přes sloupek ve vitríně (alespoň dle mých propočtů).

Mně i tři příjde hodně. Stavíme "drobné" stavby s malými detaily, nevím zatím v jaké vitríně to bude, ale bojím se, aby bylo i něco z těch zadních vidět. No ale snad to nebude problém, možná jen že si to jen neumím zatím představit...

Budu tam mít i nějaké větší budovy, tak něco vidět snad bude.  8)

Já bych soudil, že dozadu se můžou dát i nějaký věci trošku do počtu, jakože sám bych takhle viděl svůj venkov - něco jako farma, pár skleníků, pár větrných elektráren... A všeobecně by mi přišlo dobrý, kdyby toho bylo co možná nejvíc, čili dozadu klidně pár obyčejnějších, ba snad odfláknutějších věcí.

bubutymmy

Jo a je vlastně rozhodnuto, jestli to bude Evropa, nebo USA? Totiž já mám zatím skoro celou svou sbírku připravenou k vyprání, jen se k tomu ne a ne dostat, ale zatím jsem začal stavět hrad, bo na něj materiál mám. Čili by se dal použít? Ještě teda bez terénu, může být klidně v centru, nebo třeba bokem na kopci, asi by bylo logický ho dát trochu blíž k řece.

A taky jsem si začal nastřelovat nákupní centrum, nebo ho možná rozrostu na shopping park na okraji, viz můj předchozí příspěvek (jakože velká rádobymoderní komerční kráva, asi bez nějakých zásadních detailů).

peki

Citace od: Petronel kdy 01.02.2014, 22:00:55
...nevím zatím v jaké vitríně to bude.....

Jako loni  ;) Doporučil bych vám jít do vitrin uprostřed kurtu, pohledové ze 2 stran (roh ze 3) bude na to dobře vidět.



šířka  73,5 cm (ale pokud stavba pokračuje přes nosník do druhé plochy je šířka pouze 72 cm)
délka 98 cm

Pokud se vejdete do šířky 72 cm, tak mi stačí říci kolik ploch 1-4 zaberete.

Togaran

Citace od: bubutymmy kdy 01.02.2014, 23:07:51
Jo a je vlastně rozhodnuto, jestli to bude Evropa, nebo USA? ...

Myslím, že je to úplně jedno :) Hrad je skvělý nápad, takže to bude, co se ti hodí aby to bylo, abys tam dal hrad :) musíme si jen dát pozor, abychom ho dali dost daleko od scifi budov.


Citace od: peki kdy 01.02.2014, 23:20:13
Jako loni  ;) Doporučil bych vám jít do vitrin uprostřed kurtu, pohledové ze 2 stran (roh ze 3) bude na to dobře vidět.
šířka  73,5 cm (ale pokud stavba pokračuje přes nosník do druhé plochy je šířka pouze 72 cm)
délka 98 cm
Pokud se vejdete do šířky 72 cm, tak mi stačí říci kolik ploch 1-4 zaberete.

Tím pro nás plyne, že potřebujeme konfiguraci 32+32+16 (to je 64 cm) 3x32 je 77 cm a s tím už se nevejdeme.
Zase to bude vidět z obou dlouhých stran.

Připravím nový plánek, hodilo by se mi, kdyby jste začali posílat půdorysy vašich modulů, hlavně hranice, pokud tam chceme někdě dělat vodu, tak abychom se dobře napojili.

Peki: múj odhad je v tuhle chvíli 2 plochy.


Moje stavby: Brickshelf, Flickr

peki


Togaran

Posílám další plánek, je to upravené na šířku vitríny a přidal jsem souřadnice.
Mám to v mysli tak, že vlevo bude spíše scifi a vpravo současnost. úplně vpravo potom hrad, případně další podobné stavby :)

Prosím:
- stavitele, kteří jsou označeni na plánku, aby se ozvali pokud mají nějaké výhrady.
- stavitele, kteří na plánku nejsou, nebo tam nemají všechno co staví, aby se taky ozvali (nejlépe SZ) doplním to tam.
- kohokoliv, kdo by chtěl stavit nějakou neobsazenou pozici, aby se ozval (nejlépe SZ), doplním to tam
- kohokoliv, kdo by chtěl stavit, aby se ozval, pořád se můžeme napojovat :)

Důležité je, abychom vyřešili vodu a koleje, u ostatního pak nemám strach, že se nám nepovede napojit.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

peki

Potřebuji :
vyjádřit se v tématu jestli máte zájem o nějakou formu podpory (ta je pro všechny vystavovatele na LP 2014)

atasoft

Citace od: peki kdy 02.02.2014, 10:52:50
Citace od: Togaran kdy 02.02.2014, 10:13:52
Peki: múj odhad je v tuhle chvíli 2 plochy.
OK.

Budou tam taky vlaky?


vlaky budou, ale ty tvoje mají 2 study šířku a já zatím plánuji 1-studové. Přesto bych se zeptal - kde jsi našel tak krásné "mikro-vlaky" ?