Prezentační videosmyčka, (hledáme zručného střihače)

Založil MeNadruhou, 25.03.2013, 10:19:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

MeNadruhou

Po konzultaci s pekim zakládám tohle vlánkno. O co jde:

Myslím si, že by bylo dobrý mít k pohyblyvým (nejen) technic modelům ,které budou na výstavě ve vitríně, videosmyčku pro předvedení funkcí. Jsou modely, které bez videa nemají vůbec smysl (zero g experiment).
Dál by se tam pak mohlo přidat pár záběrů z vernizáže , dětského a technikářského dne, případně i videa ze závodů.

Já osobně video zpracovat neumím, (sice umím slepit pár záběrů k sobě a přidat možná hudbu, ale nemám žádný režisérský cit, není to moc koukatelný) proto hledáme někoho z řad kostkařů, kdo by se toho ujal.
Peki zjistí podrobnosti kolem AudioVideo techniky na LPointu a doplní podrobnosti.

Za sebe bych si tuto spolupráci představoval tak, že natočím několik záběrů (rypadla) , pošlu střihači, ten je zhlédne a případně řekne zda by potřeboval něco natočit navíc, případně přetočit... Pak by video sestříhal , přidal případně nějaký komentář či titulky.
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

peki

Na LP je možnost promítání vámi pořízeného matiriálu z akcící kostek. Napište mi pokud něco takového máte a chcete zapůjčit. Předpokládám oblasti:
- technic (akce závody)
- vlaky ukázka z vašeho kolejiště, výstavní kolejiště
- space (kilhor)
- ??? další (Boskovice atd.) 

DarkDrago

Klidně bych se o něco pokusil i když jsem v tom rok nedělal.
Navrhoval bych videa ukládat na uložto, nebo nějakou podobnou stránku, ať se kvůli přesunu nemusí nijak zmenšovat.
Dračí páni s mocí ohně...

DarkDrago

Napíšu v bodech jak vypadá dobré video a čeho je dobré se při točení držet

1. video je dobré točit ze stativu; z rukou je to roztřepané
2. jednotné pozadí;
2a. představování modelu jakožto funkcí, je dobré na bílé látce (nebo barvě, kterou ve velké míře neobsahuje model) stůl a za ním jednobarevná zeď je taky vyhovující, staveniště, nebo nepořádek na stole nesouvisející s modelem není moc dobře
2b. jízdní vlastnosti; jízda přes překážky, jízda přírodním terénem a další, můžou být točeny venku a je to tak lepší, jak je to v mnoha videích u techniku, ale můžou to zkusit i jiní jakožto video s tématickým pozadím
3. pohyb nedělá kamera, ale točený objekt; chci se vyvarovat přetáčení většiny videí, protože dotyčný měl kameru v ruce a kýval s ní ze strany na stranu a měl max zoom, pokud máte pojízdný stojan, nemám nic proti
4. točení z více stran dělejte "skokově"; u větších modelů jako třeba hradů je dobré udělat více videí ze stran a tak (1 náhled na bránu z venčí, 2 pohled zpoza brány...) aby kamera nepřejížděla ze strany na stranu jak je to v bodě 3, jednotlivé videa je dobré dělat delší (10-20 vteřin), nebo je nahradit fotkami


P.S. u techniku je dobré natočit i video jízdy bez krytů

ještě pár věcí k videu jako takovému
1. ukládejte videa na uložto
2. posílejte mi odkazy na stahovaní do sz
3. u "nových" modelů mi posílejte surová videa jak vylezou z kamery, u starší můžou být i upravované
4. zvuku se nebojte, většinou bude vymazaný, takže v pozadí může cokoliv hrát

taky přikládám odkazy na videa které splňují zadané body

video 1
video 2
Dračí páni s mocí ohně...

DarkDrago

Tak jsem trochu přemýšlel.

Pokud nemáte k dispozici kameru na natočení, nebo jste prostě model už odeslali na Lipno, tak můžete poslat i fotky. Z těch se dá udělat taky dost dobré video.

P.S. nabízím stavitelům výrobu videovizitky (v rámci Lipna), která by se promítala ve smičce spolu s dalšími.
Potřebuju na ně fotky modelů, klidně už dávno rozdělaných. Takové reprezentační.
(ještě to nemám dohodnuté, ale určitě to pude)
Dračí páni s mocí ohně...

DarkDrago

Často jsem se setkal s tím, že někomu napíšu a on se omlouvá, že model je rozložený a už poslaný. To nevadí. Nikdo mi neřekl, že celá videosmyčka musí být na zahájení, takže doufám, že po měsíci se bude dat prodloužit o další videa...
Dračí páni s mocí ohně...

peki

A co natočit stavění během stavěcích víkendů ?

DarkDrago

To by se taky dalo. Jen by to chtělo dobrou kameru a k ní zručného kameramana.
Bohužel na Lipno nejedu, takže se bude muset najít někdo jiný....
Dračí páni s mocí ohně...

DarkDrago

Sestřihaná videa na Lipno budou postupně objevovat na youtube
Dračí páni s mocí ohně...