(vlastní) Maxifigy

Založil peki, 23.10.2012, 07:56:46

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Hledáme stavitele sošek těchto figů:

Aliens






podle návodů (asi bude existovat někde i něco lepšího, pokud na něco narazíte prosím o link ):

Space Minifig LEGO Sculpture

další

Požadavek je mít více takových to "sošek" jak Aliena tak kosmonauta v různých fázích pohybu (třeba), různý výraz atd. Bude to součástí většího projektu, který bude tvořen:
- velkým MOC (Luky)
- doplněn továrními sety LP
- připraven na interaktivní doplňovaní staveb od návštěvníků LP



 

Vasyk

#1
Model je ve velmi rané fázi.
Zatím je to tzv. forma, kostra, hrubý nákres chcete-li.
Maxifigů by mělo být více, včetně nějakých vozítek, lítátek atd.
Jsou určení jako kulisa ke SPACE tématu.
Zatím jsem na výšce cca 78 cm, což si myslím že jako lákadlo pro děti je dostačující.

Daniel

Při pohledu na oči se mi to zdálo nějaké divné (opačně než v reálu u člověka - myšleno černá a bílá). Ale při pohledu na skutečného minifiga je mi jasné, proč to tak máš...jsem nikdy předtím nezkoumal.

peter

Jestli to má být zvětšenina minifigurky, tak se ti moc nepovedlo. Proporčně to je úplně mimo.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Colonel32

Já si nemůžu pomoct, ale tvá starší díla (parník, krtci) mi přišla mnohem lepší.

Luky1987

Na první pohled to ani minifiga nepřipomíná...

Ondrej

Já bych se držel spíše originálního minifiga a toho modifikoval. Nicméně bych tuto stavbu nekritizoval, ještě není hotová a ve finální podobě se ještě změní. Pěkná práce a proporce se doladěj ještě.
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=3723-1

peki

#7
Citace od: Vasyk kdy 24.11.2012, 11:22:45
Model je ve velmi rané fázi.

Hlava s přilbou (a o tu jde v této fázi především, ostatní se doladí) mi příde supr. Lepší než


Vasyk

Citace od: peter kdy 24.11.2012, 12:53:12
Jestli to má být zvětšenina minifigurky, tak se ti moc nepovedlo. Proporčně to je úplně mimo.

Měřítko mi vždy dělalo problém, jestli máš návrh jak docílit proporcí tak, aby to odpovídalo v této velikosti, rád si nechám poradit.

Tento "výtvor" mi slouží jen pro představu, jak jsem psal hned v úvodu, není to zdaleka finální stavba, jen takový zkouško-představo-něco.

Nikdy jsem nic takového nestavěl, takže na to jdu způsobem pokus omyl, pokud máte nějaké nápady co a jak, prosím o konstruktivní podněty, proto tu to vlákno je založeno, díky.

Hardegon

Citace od: Vasyk kdy 24.11.2012, 16:11:39
Měřítko mi vždy dělalo problém, jestli máš návrh jak docílit proporcí tak, aby to odpovídalo v této velikosti, rád si nechám poradit.
Tento "výtvor" mi slouží jen pro představu, jak jsem psal hned v úvodu, není to zdaleka finální stavba, jen takový zkouško-představo-něco.
Nikdy jsem nic takového nestavěl, takže na to jdu způsobem pokus omyl, pokud máte nějaké nápady co a jak, prosím o konstruktivní podněty, proto tu to vlákno je založeno, díky.

Se svým kostelem jsem na tom stejně. Pokus omyl, hrubá stavba, tisíc přestaveb. Kromě pár dobrých nápadů v tématu mi jen chodí soukromé zprávy, co jak se to a to nelíbí bez návrhu na změnu.

Tobě poradim dát pryč celý krk. Fig s ním vypadá reálně, ale předloha ho vlastně kvůli tý helmě nemá.

Vasyk

Citace od: Hardegon kdy 24.11.2012, 16:18:35
Tobě poradim dát pryč celý krk. Fig s ním vypadá reálně, ale předloha ho vlastně kvůli tý helmě nemá.

Krk určitě nebude, stavěl jsem nejdříve hlavu, pak tělo a pak nohy a vše asi stokrát rozebíral a ladil aspoň přibližné rozměry a jak co asi postavit.
Nepoužívám žádny program, lépe se mi staví tak nějak "z fleku" a pak si to předělávat a upravovat rovnou v ruce podle potřeby.

peki

Citace od: Hardegon kdy 24.11.2012, 16:18:35
Se svým kostelem jsem na tom stejně. Pokus omyl, hrubá stavba, tisíc přestaveb. Kromě pár dobrých nápadů v tématu mi jen chodí soukromé zprávy, co jak se to a to nelíbí bez návrhu na změnu.

Aspoň nějaká reakce  ;)  i když pouze SZ.  Osobně jsem čekal že právě u takových to staveb bude věcná diskuse mnohem intenzivnější.


Vasyk

WIP...


Luky1987

Paráda, oproti minulému obrovský skok.
Až bude ve správné barevnosti, bude super ;)

peki

Opravdu povedené. Platí ta velikost 1m výška?

Vasyk

Vyska je 99 cm a je to obr. Barevna kombinace bude ve finale tak, jak je na figovi plus jeste par detailu pribude.

Pardon za diakritiku, pisu ze zahranicniho pc a to nezna hacky a carky a nemam nervy na to to hledat  :-\.

Hardegon

Obdivně zírám. Musim se zeptat... Je to stavěný "od voka" nebo sis to hodil do nějakýho programu? Uvažuju nad něčim podobným.

Vasyk

Citace od: Hardegon kdy 12.03.2013, 20:33:28
Obdivně zírám. Musim se zeptat... Je to stavěný "od voka" nebo sis to hodil do nějakýho programu? Uvažuju nad něčim podobným.

Tak nejak od oka, pokus - omyl a tak dokola, tisickrat rozebrat a slozit  ;).

Mtron

WooooE,,, nádhera, uděláš mu do ruky paprskomet?
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Vasyk

Pro představu velikosti figa.

Thrawn

Fig je super, klobouk dolů, ale nejvíc mě dostal ten bulteriér. Nej psi  :)
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Foton

Maxifig povedený, zrovna včera jsem na Alien Conquest koukal na Bricklinku. Mám jen tu královnu, tak jsem jí chtěl doplnit tým.
Je stavba také sponzorovaná Lipnem? Dílky bych na to rozhodně neměl, chuť možná ano.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Vasyk

Citace od: Foton kdy 20.03.2013, 09:50:28
Je stavba také sponzorovaná Lipnem? Dílky bych na to rozhodně neměl, chuť možná ano.

Stavba je na objednávku pro Lipno. Dílků to spolkne tisíce a tisíce, chuť kolikrát chybí .

Vasyk

Malé pokročení na další hlavě.

Helma kosmonauta je tak z půlky hotová.
Vršek se mi nedaří doladit dle představ a obličej se ještě trochu upraví.

peki

Citace od: Vasyk kdy 24.03.2013, 20:21:13
Vršek se mi nedaří doladit dle představ a obličej se ještě trochu upraví.

Dobrá práce  ;) Co se ti nedaří ? Vypadá to parádně.

Vasyk

WIP...

peki

Ještě ti nedocházejí kostky  ;D >:D

Vasyk

WIP..

peki

Citace od: Vasyk kdy 22.05.2013, 20:49:05
WIP..

Perfektní  :o Nebudou ti chybět, až je odvezeš ?

danyboy