(Vlastní)Rožmberk

Založil linhi, 13.09.2012, 19:20:58

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

linhi

Tak potom si vem jak bude velky Karlstejn..

linhi

#31
Tak dnes se mi stala velice nemilá věc,po postavení svahu na který patří hradba,jsem zjistil že ač má spodní - svah - i horní - dradba - díl stejný počet studů -98 -  tak je vrchní část skoro o jeden stud kratší a tudíž nejde jednoduše položit na tile jak jsem počítal... stalo se to už někdy někomu??
Vím že to je pravděpodobně díky tomu že hradba je většinou z dílků 1x2 - tak je tam asi velké pnutí..

Luky1987

Taky s tím bojuju, moje hlavní hala je dlouhá 185 studů a odchylky z výroby se prostě střádají, hlavně u bricků 1x2.
Je dobré třeba každých pět vrstev to proložit bricky 1x4.

linhi

To mám vše přestavět....  ::)

Luky1987

Já podkladní desky předělával již dvakrát 8)

linhi

Jo aspoň už vím že vždy moduly - spodek a stavba na něm - budu stavět spojené,ale to pak bude při převozu mazec :-D

Colonel32

Taky se mi to stalo - když jsem stavěl vodu z DKblue bricků 1x2x2 naležato. Na metru skoro stud rozdíl oproti baseplate.

linhi

#37
Takže hradba přestavěna,postaveny další kusy kopce,na druhé fotce je vidět jak velkou plochu zabírá má ,,dílna"  Rožmberk zabere dvoje dveře   >:D
Hlavně jsem naštvaný z toho jak je vidět kde k sobě přiléhají dva dílce hradby,myslím si že při instalaci přímo na místě bude lepší hradbu rozebrat tak o 10 bricků a více ji spojit aby nebyla tak vidět mezera vytvořená pnutím bricků...

Daniel

To je teda nemilé s tím pnutím kostek :(.

Jen bych ještě udělal, v nějakém místě na té "zadní straně", jakoby vyšší kopec u zdi, aby ještě trošku rozbil tu dlouhou hradbu - jestli víš jak to myslím...

linhi

Vím Dane,takhle je ten kopec moc fádní,ale je to prakticky pracovní verze,až budu mít terén pod celím spodním hradem tak pak můžu koumat kde trochu něco upravit,to pnutí kestek je vyloženě k nas....   :-\

Izmael10

Mne sa ten kopec páči. Ešte by som pridal pár rastlín.  :)

linhi

Citace od: Izmael10 kdy 06.10.2012, 11:50:06
Mne sa ten kopec páči. Ešte by som pridal pár rastlín.  :)

Jo rostlinky budou,zvířatka také,ale vše až do finální verze...  8)

linhi

Takže info pro Pekiho -
Spodní hrad - délka 160 cm
                       šířka  80 - 90 cm
           
Horní hrad bude na rozměry hodně podobný....

jerzeeg

Odchylky z výroby.. pnutí.. to je masakr.. A já si vždy myslel, že si LEGO zakládá na tom, že jsou všecky kostky naprosto přesné.. Asi jsem dost naivní..  :o

juraj909

Citace od: jerzeeg kdy 11.11.2012, 00:10:15
Odchylky z výroby.. pnutí.. to je masakr.. A já si vždy myslel, že si LEGO zakládá na tom, že jsou všecky kostky naprosto přesné.. Asi jsem dost naivní..  :o

Dnes sa šetrí všade kde sa dá.  >:(

hobby

Citace od: jerzeeg kdy 11.11.2012, 00:10:15
...A já si vždy myslel, že si LEGO zakládá na tom, že jsou všecky kostky naprosto přesné..
Ale ano, kostičky lega jsou maximálně přesné, na setinu milimetru. Víc už by to u plastu patrně nešlo. Taky pro běžné modely a stavebnice je přesnost dostatečná a člověk nezaregistruje žádný zádrhel (já jsem nikdy nestavěl takhle velké modely, a s tímto problémem jsem se proto nikdy nepotkal). Pochopitelně, pokud má model jeden a více metrů, tak se ty setiny nastřádaj a nejednou jsou to desetiny milimetrů, nebo to už dá půl milimetru a to je ono pnutí, kroucení, a nutnost na spojení použít gumovou paličku.
Jak to řeší TLC u obřích modelů v legolandech nevím, ale jistě na to mají vlastní metodu a způsob.
PS: konečně, v reálu má každá velká stavba a budova tzv. dilatační spáry, které stejný problém kompenzujou.

peter

Já zde musím trochu oponovat a souhlasit s jurajem a jerzeegem. Kvalita je řádově horší než dříve. Když si na sebe vyskládám dnešní kostky a kostky z osmdesátých a první pol. devadesátých let, tak to je diametrální rozdíl. Samozřejmě myslím, že ty starší díly jsou mnohem lepší :'(
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

linhi

Lehce poupravený terén u padacího mostu,fotka horního hradu....

Hardegon

Naprostá bomba! Jen se kocham.

germik

Jen doufám, že to bude dostatečně nízko, aby bylo vidět do nádvoří :D
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

peki

Pěkně se to rýsuje. Kromě problému s přesností bricků, které popisuješ výše jde vše podle plánu? Nebo tě něco ještě něco zaskočilo ?

linhi

Ne zatím jde vše podle plánu,ta nepřesnost bricků,já nevím zda to není spíše tím že hradby stavím z bricků 1x2 a tím pádem je tom hodně mezer mezi bricky a tak to možné může udělat to co to udělalo,možná pokud bych stavěl třeba z 1x 8 tak se to nestalo... ale vypadalo by to děsně :-D

linhi

#52
Postup prací - horní hrad....
Kvalita fotek je šílená,ale na druhou stranu se aspoň budete kochat až nakonec :-D

Achad

Obdivuji Tvůj zápal pro stavbu, linhi! Já stavět takovou monumentální stavbu, tak by mne asi po týdnu z toho hráblo... Dokážeš odhadnout (na hodiny), jak dlouho už to stavíš?
V každém případě vskutku překrásné dílko! :D

Měl bych přesto jeden dotaz - nebývá hrázdění trochu horizontálně vystouplé z té podezdívky (zdi)? Ideálně tak o půl studu? Viz obrázek...
Z toho, co máš na fotce, se mi zdá, že je hrázdění naopak lehce zapuštěné dovnitř, ale možná je to jen nekvalitní fotografií.

linhi

Já to tentokrát opravdu oproti zdi  o půl studu zapustil,hodiny vážně nevím.... ale hodně mooc,ono to totiž někdy několikrát přestavuješ...
Rád bych Rožmberk již brzy dokončil..

Aki

Ta zděná helmice už vypadá suprově. Dóbrý.  :-*

linhi

Budovy horního hradu hotové,erby a prapory díky jednomu kostkařovi také,děkuji Gearcsovi,takže teď zbytek kopce a vyladit život....

Hardegon

No vypadá to naprosto excelentně.

Citace od: linhi kdy 20.12.2012, 22:53:03
Budovy horního hradu hotové,erby a prapory díky jednomu kostkařovi také,děkuji Gearcsovi,takže teď zbytek kopce a vyladit život....

Jak velkej zbytek to je?

P4tr1cius

Linhi, paráda. Zatiaľ si jednoznačne "v čele" Lipna. Radosť pozerať ako to rastie.

linhi

Citace od: Hardegon kdy 21.12.2012, 00:03:48
No vypadá to naprosto excelentně.

Citace od: linhi kdy 20.12.2012, 22:53:03
Budovy horního hradu hotové,erby a prapory díky jednomu kostkařovi také,děkuji Gearcsovi,takže teď zbytek kopce a vyladit život....

Jak velkej zbytek to je?

No zbytek :-D  celá půlka pod komplexem horního hradu,takže pořádnej kousek.....