(Vlastní) Spacerunners

Založil Togaran, 20.06.2012, 17:05:33

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo

Parádní provedení, s tímhle bych si dokázal vyhrát hodně dlouho  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

HD

To je povedený úlet. (nelétá, že ne?  >:D )
Výborný nápad, vynikající provedení, překypující směsí hravých (na první pohled náhodných, ale při bližším zkoumání velice promyšlených a dokonce) i s větší či menší mírou optimismu technicky opodstatnitelných detailů.


Rainbowtron jsem ještě neviděl, bevěděl, že vidět chtěl, ale teď doufám, že se nejedná jen o ojedinělý podobně absurdní projekt.  ;D
Díky za něj.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Foton

Tak to je prďácké vozidlo! Duhový pruh kabin je ženiální! Použití tří různých velikostí kol stejného typu  mě nadchlo.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Togaran

Děkuji za ohlasy :) Jsem rád, že pobavilo.

Citace od: Robkteryten kdy 01.04.2020, 22:15:11
... Jen si nějak začal flákat interiery ne? Kde je bazén, alespoň nafukovací... :P
Všechny interiéry jsou bohužel nainstalované ve Spyriusácké lodi  ;)

Citace od: milanv kdy 01.04.2020, 23:31:29
Jestli bylo účelem pobavit, tak si můžeš zapsat do deníčku úspěch na 200% jenom za naši domácnost! :D
Tak to jsem rád, jistě, že bylo ;D není to snad účelem všech našich staveb? :)

Citace od: HD kdy 02.04.2020, 06:44:50
To je povedený úlet. (nelétá, že ne?  >:D )
Výborný nápad, vynikající provedení, překypující směsí hravých (na první pohled náhodných, ale při bližším zkoumání velice promyšlených a dokonce) i s větší či menší mírou optimismu technicky opodstatnitelných detailů.
Rainbowtron jsem ještě neviděl, bevěděl, že vidět chtěl, ale teď doufám, že se nejedná jen o ojedinělý podobně absurdní projekt.  ;D
Díky za něj.
Rainbowtron, hmm... nevím jestli to ještě navštívím, většinou ty druhé iterace nebývají tak dobré, ale třeba někdy jo.
Jestli máš namysli nějaké konkrétní díly, tak říkej, rád ti vysvětlím jejich funkci a absolutní nepostradatelnost na tomhle stroji  8)
Ne, bohužel nelétá, pro příště napravím  >:D
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

HD

#154
@Togaran: no, nejvíce by mě zajímaly ty skleničky na boku, to jsou výfuky? Pokud ano, od čeho?  >:D
A je možné otevřít poklop vedoucí ke vznášedlu, když je vznášedlo zaparkované na svém místě?
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Togaran

Citace od: HD kdy 02.04.2020, 14:07:36
@Togaran: no, nejvíce by mě zajímaly ty skleničky na boku, to jsou výfuky? Pokud ano, od čeho?  >:D
A je možné otevřít poklop vedoucí ke vznášedlu, když je vznášedlo zaparkované na svém místě?
Jasně že jsou to výfuky :) hlavní motor je umístěn mezi první a druhou nápravou.
a ten poklop.. ehm.. no.. jak bych to... ne.  8)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

Color it Blactron

Na blogu Color it Blactron běží zrovna soutěž o stavbu Blactronských MOCů v několika kategoriích. Nápady na kategorie jsou docela zajímavé, takže když bylo trochu víc času, zapojil jsem se taky do pár z nich.

Red Tail
Vesmírná loď tvarem inspirovaná lodí Red Tail ze seriálu Cowboy Bebop. Bublinový kokpit originálu si přímo říkal o zpracování v Blactron II barvách. Rychlá jednomístná stíhačka s pořádnými zbraněmi. Tuhle řídí baron Cylindr, věhlasný zloděj umění ve vesmíru  >:D

Tensegrity základna
Těhle zavěšených konstrukcí se poslední dobou vyrojilo spoustu a neodolal jsem a taky si chtěl jednu vyzkoušet. Nakonec jsem právě i díky soutěži zvolil Blactronské barvy. Základna slouží jako špionážní stanoviště, které může být rychle přemístěno zase jinam. Posádka tam má malou kancelář a zásobovací plošinu s jeřábem.

Další kategorie jsou přestavba oficiálního lego setu a přestavba vlastního MOCu do Blacktron barev. V tom hráli roli hlavně dílky v mojí sbírce, podle kterých jsem se rozhodoval, jaký model zvolit.
Nakonec jsem z oficiálních setů vybral 6957 Solar Snooper, který jsem jako malý strašně obdivoval (a to pořád platí) a přišlo mi Blactronsky ďábelské použít design Space Police >:D
Z MOCů jsem zamířil hodně dlaeko do minulosti a přestavěl dvoumístnou helikoptéru (Brickshelf rok 2008). Jednak proto, že na ní mám skla v TrYellow a taky proto, že jsem si na ní udělal kdysi návod  8)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

BT:Bee4 - Blactronský závodní rover
Aneb můj příspěvek do měsíce veselých vozítek. Rychlý samohyb pro pohyb v náročném terénu, odpružení funguje skvěle a s terénem si poradí hravě 8)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

HD

Pěkné vozítko. Líbí se mi výfuky a listová pera vepředu.
Koukám, že předchozí příspěvek zapadl, a přitom jsou v něm jeden lepší MOC než druhý.  ;)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Togaran

MARGiE
Space police 1.5 - Mobilni velitelský vlak

V daních se letos urodilo, takže si vesmírná policie budoucnosti může dovolit nový přírůstek do vozového parku. Jedná se o 12-ti kolové vozidlo vybavené na dlouhé mise v terénu.
Přední část má v sobě čtyřmístnou řídící kabinu a motor. Střední část je kancelář vybavená počítači a satelitem, na bocích jsou přístupové žebříky. Na zadní části vozidla je malý letoun a místo pro dvě standardní transportní cely. Letoun může cely taky převážet. Všechny interiéry jsou přístupné.

Po dlouhém létě přišlo opět pár deštivých dnů a s tím nálada na stavění :) A protože mám spoustu kol, která málo využívám (a úchylku na ty plastový velký kola z 90ek), muselo to být vozítko. Barevně jsem ho zasadil někam mezi SP1 a Ice Planet, docela se mi líbí kombinace tmavých červených skel s bílými detaily. Kola jsou osazena na houpačkách, takže si vozidlo poradí i s mírným terénem.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Kanak

#160
Moc se mi líbí kombinace barev. Auto nejen dobře vypadá, ale úplně vidím, jak bych si s ním hrál. Už slyším kluky, až jim ukážu fotky: "Tatí, postav takové auto."
Potom preferuju, co na to řekli.

Togaran

Doplňuju ještě jednu editovanou fotku :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

M:Tron Ladybug - Beruška

Ať už potřebujete vyzvednout čerstvé energokrystaly do práce nebo vzít svojí lady na dovolenou, tohle je loď, která to zajistí. Na každodenní použití.
I přes relativně malý a kompaktní tvar je loď vybavena vším potřebným na krátké i delší cesty - antény a senzory, motory, nakladová rampa s malým vozítkem, prostorný interiér pro pohodlné cestování.

Vždycky jsem si přál něco jako "osobní vesmírnou loď", co by byla adekvátně vybavená. Na stole mi už delší dobu leželo z kostek sestavené M:Tron logo a v kombinaci s U.F.O. panely, které jsem chtěl použít, nakonec vznikl tenhle tvar. Další inspirací pro mě byla loď Ebon Hawk (SW:KotOR).

Moje stavby: Brickshelf, Flickr

HD

Ta je boží! Překvapilo mne, kolik místa je pod těmi UFO panely.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Marty713

Teda, kamaráde, ta loď je perfektní. :) Ale největší parádička je to logo M:Tronu z kostek. To si zaslouží používat častěji. :o ;)

ditetemnaporad

Kompaktní, díky středové části modulární a s důvěryhodně objemným a funkčním interiérem jako na současných vesmírných stanicích. Velmi dobrá práce!

Robbed

Hned mi to připomnělo Ebon Hawk ze Star Wars Knights of the Old Republic  :D
Ale každopádně jako vždy moc hezké detaily a zpracování

Togaran

Moc děkuju za komentáře :) UFO panely jsou super, hodí se na růrné kokpity. Původně jsem je chtěl požít na přední skla stejně jako to měla mateřská UFO loď 6979 nebo rejnok 6198, ale nakonec jsem zvolil ten tvar alá Ebon Hawk a myslím, že to lodi sluší víc a může být o dost menší.
Logo M:Tronu je trochu znouzectnost, všehovšudy mám dva dílky s jejich logem, tak jsem si ho musel vyrobit  8) Zakomponovat ho do designu už bylo trochu těžší.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

milanv

Jak bych to tak řekl: prostě tvoje klasika...
  ...v tom nejlepším slova smyslu!

Skvěle sladěný exteriér a interiér, všechno fantazie a přitom uvěřitelné, zároveň to působí úžasně hratelně - hned bych si to koupil jako set! No a k tomu tvoje tradičně propracované fotografické prezentace. Na ty jsem "zatíženej", to víš :)

Velká škoda, že taky neděláš návody od svých modelů - představuju si, jak by to vypadalo bombasticky, kdyby se pak na nějakou výstavu postavila celá tvoje flotila. Lidem by asi vypadly oči z důlků!
Pán na Žlutém hradě

Chairudo

Krásný hmyzák :D Doufám že většina tvých staveb stále existuje a uvidíme je na výstavě  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Togaran

Citace od: Chairudo kdy 26.01.2022, 10:43:59
Krásný hmyzák :D Doufám že většina tvých staveb stále existuje a uvidíme je na výstavě  ;)
Po tom, co nevyšla olomouc jsem se nakonec rozhodl velké modely nechat a přestavuji jen malé. takže jo, existuje  :)

Citace od: milanv kdy 26.01.2022, 08:49:34
Velká škoda, že taky neděláš návody od svých modelů - představuju si, jak by to vypadalo bombasticky, kdyby se pak na nějakou výstavu postavila celá tvoje flotila. Lidem by asi vypadly oči z důlků!
Lego je pro mě relaxační činnost, takže u toho používám počítač maximálně k puštění rádia 8) v žádném 3D editoru nestavím a ani to neplánuju, všechny modely vznikají tak nějak náhodně samy pod rukama, takže s návodem je to u mě opravdu složitý  ;D
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

Panorama Rover

Jak už bylo v jednom z vedlejších témat řečeno, přišel měsíc veselých vozítek a abych nezůstal pozadu, přináším vám unikátní příležitost projížďky po Marsu! Naskočte do prostorné kabiny a projeďte se po neprobádaných Marsovských pouštích! Za příplatek možný i výjezd na západ slunce a kdo ví, možná uvidíte i zelené mužíčky...

Inspirací pro tohle vozítko byl postavit udělat auto, které je širší než delší. Stavebně bylo zajímavé udělat konstrukci, která by byla prostorná a podepřená koly na stranách. A zvolené barvy jsem nosil v hlavě už nějakou dobu, jen jsem konečně našel vhodný model, kam je použít.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Icewalker

Citace od: Togaran kdy 21.02.2022, 07:25:08
Panorama Rover
Inspirací pro tohle vozítko byl postavit udělat auto, které je širší než delší. Stavebně bylo zajímavé udělat konstrukci, která by byla prostorná a podepřená koly na stranách. A zvolené barvy jsem nosil v hlavě už nějakou dobu, jen jsem konečně našel vhodný model, kam je použít.
Líbí se mi barevné provedení. Byť je tam ta až skoro nepřirozená oranžová, tak kombinace mi ve výsledku přijde atraktivní. I stavba je elegantní. Jen je otázka, jak by v "reálu" bylo vhodné takové vozidlo mít - výrazně širší než delší. Dovedu si to představit jako odpojitelný modul něčeho většího - třeba marsovské základny. Tím samozřejmě ani trochu nenaznačuji, jakým směrem se vydat ;)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

HD

Dobrý nápad, výborné zpracování. Líbí se mi, že všechny tvé výtvory mají detailní interiér, včetně roverů.  ;)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Togaran

Ještě doplní dva minirovery:

Ice Planet je terénní vozidlo s malým prostorem vzadu pro převoz průzkumného dronu.

Space Police II je hlídková jednotka inspirovaná nejroztomilejším Lego autem všech dob - 6530  8)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

HD

Oba rovery jsou super, scénka pobavila.
Nemá tříkolka náhodou přední kolo odpružené?  ;)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Chairudo

Já si zamlouvám ten bílý, s tím se bude dobře dělat Vruuum Vruuum  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Togaran

Děkuju za komentáře :)

Citace od: Chairudo kdy 24.02.2022, 12:41:05
Já si zamlouvám ten bílý, s tím se bude dobře dělat Vruuum Vruuum  ;D
Nejsi daleko od pravdy ;D na pohovce je to uklidňující - jezdit a sledovat, jak všechna kolečka tančí po terénu.

Citace od: HD kdy 24.02.2022, 12:04:06
Oba rovery jsou super, scénka pobavila.
Nemá tříkolka náhodou přední kolo odpružené?  ;)
Odpružené není, je to na technic beamech a každý na dvou pinech. Ale asi by to šlo nějak upravit s použitím třeba gumových dílů nebo uchycení na jednom pinu + gumičky.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

Citace od: HD kdy 02.04.2020, 06:44:50
...
Rainbowtron jsem ještě neviděl, bevěděl, že vidět chtěl, ale teď doufám, že se nejedná jen o ojedinělý podobně absurdní projekt.  ;D
Díky za něj.
Když myslíš...  >:D

Jejím revírem jsou vesmírné dálnice, její piloti jsou barevní roboti, její oběti jsou neposlušní řidiči vesmárných vozítek... Strážní loď Rainbowtron!  :o

Tvar lodi je inspirován hlídkovými loděmi z filmu Tron (1982) a funkce taky - loď hlídkuje, v nohách má skenery a když potřebuje nekoho zastavit, nohy se otočí a přesunou doprostřed, kde vytvoří barikádu. Kabinky na krajích se mohou odpojit a vyrazit jako samostatné vznášedlomotorky.
No a barvy jsou snad jasný 8) Mám prostě rád prosklené modely a potřebuju jen co nejvíc skel jednoho typu, aby tahle sranda mohla pokračovat.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

milanv

#179
Miluju barvičky a tohle je krásně vyladěné - i s posádkou! Moc pěkné!

A z dálky (před zvětšením) mi to připomnělo ještě něco jiného: monorail - co udělat takový duhový "housenkový monorail"?

Pán na Žlutém hradě