Banská Štiavnica / 2. stavebný víkend: 21.11. + 22.11.2009

Založil Micho, 12.11.2009, 23:40:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Micho

Tu budú informácie k 2.stavebnému víkendu.  ;)

1. stavebný víkend:  sobota 14.11. + nedeľa 15.11.2009 - zrušený, nevyužitý
2. stavebný víkend:  sobota 21.11. + nedeľa 22.11.2009
3. stavebný víkend:  sobota 28.11. + nedeľa 29.11.2009
Otvorenie výstavy - vernisáž: pondelok 30.11.2009 o 14.00 hod.

Micho

Po mozaikách Slovenského štátneho znaku a erbu mesta Banskej Štiavnice, ktoré boli v múzeu už pred 2 mesiacmi, k nim predvčerom v stredu pribudli mozaiky od Hana129 (logo KOSTKY.ORG a Český štátny znak) a a tiež jej vlaková stanica. Cez tento víkend to skompletizujem.  ;)  Takže prvé veci na mieste.  8)

Cez tento víkend k nim pribudne koľajište - viď tu. A zrejme aj ďalšie veci. Foto dám asi po víkende, v priestoroch Starého zámku je veľmi slabučký mobilný signál.  ;)

Hana129

#2
Přeji všem zúčastněným pohodovou náladu,  málo rozbitých věcí po náročných cestách, ať se Vám toho povede dát co nejvíc dohromady.

Budu se těšit na fotky, až je uvidím, to si teprve pořádně oddychnu.  ;)

Micho

Citace od: Hana129 kdy 21.11.2009, 07:45:17
Přeji všem zúčastněným pohodovou náladu,  málo rozbitých věcí po náročných cestách, ať se Vám toho povede dát co nejvíc dohromady.

Budu se těšit na fotky, až je uvidím, to si teprve pořádně oddychnu.  ;)

Ďakujeme.  8)  Dorazili sme s Cavelonom tesne po obede. Ja som vyrážal z Košíc už dosť hodne naložený. V Tatranskej Lomnici sme naložili do 2 áut zvyšných 9 krabíc s koľajišťom, ktoré včera šofér z múzea už do tranzitu nezobral.

Dnes sme tu len ja s Cavelonom, zajtra by mal prísť MwK. K mozaikám a stanici od Hana127 teda pribudli ďalšie veci. Technik múzea Janko nás veľmi potešil vyložením tranzitu a tak nám zostávalo vyložiť len naše veci z 2 áut ...

Také barbarstvo sa nevidí, aby sa auta pohybovali v priestoroch zámku / hradu ...

Micho

Osudová miestnosť nás nedočkavo očakávala a bez problémov zhltla všetko, čo sme doniesli. Tie štosy rovnakých krabíc sú z koľajišťa, nakoniec to bolo 35 krabíc.  8)

Prvý modul položený na plochu pre koľajište skoro ani nebolo vidno a to má veľkosť 64 x 96 studov. ;)

Micho

Ono to celkom solídne pribúda, niečo sa dostavuje, niečo opravuje ....Hlavný primár neustále behá  so svojím náčiním a v kuse niekde niečo robí. Ja tu zatiaľ môžem kľudne dokumentovať výstavbu.  8)

Čo je výborná spáva, zatiaľ všetko otvorené (z krabíc) prežilo bez ujmy prepravu, sem tam len drobnosti odpadli ...  :D :D :D

Aj hrad sa dočká miesta na koľajisku.

Micho

Prvé veľké prekvapenie po vybalení krabíc Hana129, kde mala byť dioráma stanice Opava.   :o :o :o  Hani, kde je návod, čo si mi to poslala, ako to poskladám ... ? ;D ;D ;D
...



....
To Hana129 pribalila k svojej stanici kopce cukrovího pre potešenie našich chuťových pohárikov. Takže, každý kto príde do BŠ bude mať možnosť ochutnať pravé severomoravské cukroví made in Hana129.  :D :D :D


TomB

WoW :o :o :o.
To je maso.
Už se těším to vidět naživo :o.

EDIT: Cukroví vypadá taky moc dobře, příspěvek jsem psal ještě před tím s cukrovím :)
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

Micho

A máme tu prvý hotový exponát - slávnostné otvorenie - maxifig Micho vo vitríne!   8) 8) 8)

Asi sa najedol veľa cukrovího od Hanky.   ;D

Záber na naše núdzové pracovisko, signál chytáme zo vzduchu, za hrubé steny zámku len tak niečo neprenikne. Aj decká budú mať miesto na stavanie.  ;)

Micho

SOS SOS SOS padá nám spojenie BŠ volá základňu ......

nejde poslať fotky ... posledný príspevok nie je dokončený ... SOS

Už je to OK.  ;)

Micho

Stavba koľajišťa napreduje ...  :D

Micho

Vyberanie modulov z krabíc navrhnutým spôsobom sa veľmi osvedčuje. Ide to rýchlo a bez problémov, hlavný primár Cavelon je veľmi spokojný.  8)

Hotové moduly sú položené na sololite, ktorý drží zospodu celú stavbu, ktorá sa tým nerozpadne. Bez toho si nevieme predstaviť kompletizáciu koľajišťa.

Micho

Sme skoro v polovici stavby. Aspoň čo sa týka vyloženia na plochu.  ;)  Jednotlivé časti ešte nie sú spojené, zatiaľ spájame vždy predný a zadný modul.

Perlička: Cavelon spočítal, že na tejto stavbe je cca 70 m koľajiva.  8)

Micho

Keďže som ja hlava dubová zabudol nabijačku na foťák, tak ho musím šetriť. Baterky na tento SONY sú špeciál a keďže som ich pre odchodom na cestu nedobil, tak ďalšie foto si nechám až na polnoc.  :(

Hana129

#14
Citace od: Micho kdy 21.11.2009, 18:31:57
Prvé veľké prekvapenie po vybalení krabíc Hana129, kde mala byť dioráma stanice Opava.   :o :o :o  Hani, kde je návod, čo si mi to poslala, ako to poskladám ... ? ;D ;D ;D
...



Jak je vidět tak sis skvěle poradil i bez návodu  ;D 
Citace od: Micho kdy 21.11.2009, 18:41:33
A máme tu prvý hotový exponát - slávnostné otvorenie - maxifig Micho vo vitríne!   8) 8) 8)

Asi sa najedol veľa cukrovího od Hanky.   ;D



otaznik

Jsem zvědav na kompletní kolejiště, už teď to vypadá velmi dobře! Doufám, že pořídíte detailní fotky!  :)

Micho

Dnes v nedeľu 22.11. je v Banskej Štiavnici fantastické krásne počasie, verím, že tak bude cez celý víkend aj o týždeň.  8)

Včera sme skončili po polnoci (1.30), ubytovanie fajn, večera aj raňajky v Meštianskej pizzerii, hneď pod Starým zámkom. Robia výbornú pizzu s fantastickým cestom, včera sme si dali, plne doporučujeme. Dokonca majú akciu  - pizza za polovičnú cenu ... Káva tiež výborná (presso s mliekom). ;)

PS. Vybavili sme, že už majú plagát výstavy (A4) a ho vylepia na vstup.  8)

Ďalšie fotky, ktoré tu dám sú ešte zo včera noci.  ;)

Micho

Káble na koľajišti. Jediný človek, ktorý sa v tom vyzná ... Cavelon ...  ;)

Micho

Pre Hana129, aby ju nebolela hlava z toho, ako dopadol prevoz. Všetko OK. Mozaiku KOSTKY.ORG som spojil, stanicu povyberal, bola skoro kompletne opadaná zeleň z modrého domčeka a z parku viacero veci povolilo, dal som to do poriadku.  ;)

Micho

Pravá polovica koľajišťa po dotiahnutí prípravy s káblami sa včera spájala ...

Micho

Finálne fota z pravej polovice koľajišťa, samozrejme bez domčekov, zelene, autíčiek ....

Micho

... End z polnoci, staviame ďalej ...  ;)

Vlaky ešte nejazdia, nedostali sme ešte kolaudačné povolenie. Zatiaľ propagačné fotá ...  ;D

mirek

Roste Vám krásné dílo. Držím palce, ať všechno klapne na jedničku.
Ta stěna s obnaženými kameny za kolejištěm je dokonalé pozadí.
Už teď dílo je vyvážené - soudím podle těch vah za nádražím Hanky.

Micho

Pridali sme ďalšie časti so stanicou, sme cez 2/3 koľajiska. Ostáva položiť 10 modulov z 38.  8)

Hana129

#24
Uff to kolejiště začíná tedy být dokonalé. Pocity po prohlídnutí fotek se nedají popsat. A jestli se mi to nakonec nepovede vidět naživo tak to pořádně  :'(, protože toto dílo  nezachytí ani sebedokonalejší foťák.


Díky za fotky nádraží, opravdu jsem si oddychla, na to že se to povozilo xx km a bylo několikrát překládané to dopadlo dobře.   :D. S opadem zeleně jsem  počítala. Tomu se při nejlepší vůli nedalo zabránit.



Micho

Citace od: Hana129 kdy 22.11.2009, 12:42:09
Uff to kolejiště začíná tedy být dokonalé. Pocity pro prohlídnutí fotek se nedají popsat. A jestli se mi to nakonec nepovede vidět naživo tak to pořádně  :'(, protože toto dílo  nezachytí ani sebedokonalejší foťák.


Díky za fotky nádraží, opravdu jsem si oddychla, na to že se to povozilo xx km a bylo několikrát překládané to dopadlo dobře.   :D. S opadem zeleně jsem  počítala. Tomu se při nejlepší vůli nedalo zabránit.


Tak, tak ...  Fotky nedokážu vystihnúť to, čo vidíme naživo, prípadne sa toho môžeme dotknúť. To platí aj o tvojom diele Hani, nádherná stanica, tie detaily, keď som to prechádzal , uff ...  8) 8) 8)

Ďakujeme všetkým za povzbudenie a sme rádi, že vás to zaujalo.   :D :D :D

Micho

Ráno mi nedalo, napriek žalostnému stavu batérie vo foťáku cvaknúť pár záberov z mesta. Veď posúďte ...

Micho

...

Micho

Bašty Starého zámku, pekne vidno strieľne ... Slnečné hodiny práve "odbíjali" 10.00 hodín a boli úplne presné.  ;)

okerol23

Tak toto koľajisku bude fakt neskutočne pekné, niet čo dodať. :)