Výstava v Brně

Založil Jindroush, 13.11.2007, 23:37:25

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jindroush

Místo: Moravské zemské muzeum Brno
Budova: Palác šlechtičen
Datum: 11.3.2008 - 7.6.2008

Podle diváckých ohlasů ze Svitav jsou MOCy více vítány - prosím stavitele, ať se mi ozvou se svými návrhy (raději v PM/přes ICQ).
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Zde je seznam příhlášených vystavovatelů:
http://www.kostky.org/mzm_mdl.htm

Zde je seznam obsazení vitrín:
http://www.kostky.org/mzm_vtr.htm

Jak je vidět, stále je dost místa, tak se hlašte, stavějte atd.

Pro všechny stavitele je zde dále otevřeno téma pro společné dílo:
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=15386.0

Dále je v muzeu dostatek svislých ploch, proto žádám další dobrovolníky o návrhy, případně přímo zpracování materiálů, které by měly být na zdech umístěny.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Tak pánové a dámy, je vidět, že místa máme dost, času už zase tolik není, tak prosím všechny, aby se zmobilizovali a zapojili.

Výstava bude taková, jakou si ji uděláme!
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Óóóóóóó... no, to se určitě někam vlezne...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Frco

wow tie obluky su monumentalne  :o

***Banana.com

Ty dvoupatráky co jezdí mezi ČB a Rybníkem (resp.Dolním Dvořištěm) také nejsou špatné...

betakaroten

#7
Kanal:
To mají být dvoupatráky, co jezdí mezi Prahou a Kolínem (a občas i jinde, pokud jich zrovna funguje víc).
To, co znáš z jižních Čech, vypadá trochu jinak (a technicky úplně jinak - nemají hnací a řídicí vůz, ale řadí se do klasických souprav), viz přílohu.

cendix:
Vypadá to dobře, můžeš prosím vystavit detailnější fota? Abychom to mohli náležitě kritizovat ;D

Colonel32

kanal fakt spletl esus s Bmockem?

***Banana.com

#9
Betakaroten -jo, to na té fotce je to, co u nás jezdí. Nejel jsem tím tak 12 let od dob studentských vandrů a ve vlacích se neorientuji, takže se omlouvám za mystifikaci  :-[. Na první pohled mi ten MOC přišel jako to, co tu u nás jezdí..

EDIT - to co jsi prolinkoval Ty jsem nikdy neviděl, v základních rysech je to těm našim vagonům podobné, proto jsem to snadno zaměnil.

otaznik

Bude v Brně vůbec nějaká prezentace originálních setů? Bude tam i jiné město než kolejiště?

Jindroush

Originální sety přijdou na řadu až naposled, když
a) by to měla být výstava především děl uživatelů Kostek
b) podle ohlasů ze Svitav byly MOCy daleko častěji komentovány

Ono není divu, 'wow' LEGO setů je velmi málo.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

betakaroten

Citace od: otaznik kdy 10.01.2008, 22:49:13
Bude v Brně vůbec nějaká prezentace originálních setů? Bude tam i jiné město než kolejiště?
Odpovědi na tyto otázky můžeš ovlivnit i

otaznik

Citace od: Jindroush kdy 10.01.2008, 22:55:33

b) podle ohlasů ze Svitav byly MOCy daleko častěji komentovány


A nebylo to hlavně jejich chabou prezentací? Nezapomeňte, že originální sety (některé s malými úpravami) byly součástí téměř všech celků.

Tím chci jen říci, že by se na ně nemělo zapomínat.

***Banana.com

Citace od: otaznik kdy 10.01.2008, 23:01:52
Citace od: Jindroush kdy 10.01.2008, 22:55:33

b) podle ohlasů ze Svitav byly MOCy daleko častěji komentovány


A nebylo to hlavně jejich chabou prezentací? Nezapomeňte, že originální sety (některé s malými úpravami) byly součástí téměř všech celků.

Tím chci jen říci, že by se na ně nemělo zapomínat.

Můj názor dtto. Vyškrtnutím originál setů se okruh těch, co se na výstavě mohou podílet, výrazně zúžuje na několik málo zdatných stavitelů, z nichž někteří se z různých důvodů ještě nemohou či nechtějí podílet.
Nechápu názory, že originál sety nejsou dostatečně atraktivní. Už mi dorazila Lego book museum, a když prohlížím originál Lego sety, tak tam najdu minimálně 40 stran z těch tří set, nad nimiž slintám jak Pavlovův pes..

Jindroush

Protože to máš jako sběratelskou vášeň... Např. mě jako nesběratele těžko nadchne oficiální set, pokud teda nemá tisíce dílů a číslo 10xxx  ;) Pohled LEGO-nepostižených bude ještě úplně jiný (kdo ví, jaký přesně).
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

Citace od: Jindroush kdy 10.01.2008, 23:27:24
Protože to máš jako sběratelskou vášeň... Např. mě jako nesběratele těžko nadchne oficiální set, pokud teda nemá tisíce dílů a číslo 10xxx  ;) Pohled LEGO-nepostižených bude ještě úplně jiný (kdo ví, jaký přesně).

Mě zase nadchnou jiné věci a o tom to právě je.

Jindroush

Je to o nadchnutí Otazníka?  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

***Banana.com

Citace od: Jindroush kdy 10.01.2008, 23:55:35
Je to o nadchnutí Otazníka?  ;)

Je to o tom, že každému se líbí něco jiného. Já jako návštěvník výstavy bych rád viděl i to, co si mohu sehnat, a to MOCy nejsou..

Honzik

Souhlas s Kanálem, jelikož když se vytvoří několik diorámat z originálních setů, tak také bezesporu zaujmou...

Například co jsem opravdu ocenil ve Svitavách, bylo vidět spoustu krásných velkých originálních setů, jelikož většinu jsem znal pouze z katalogů.

Osobně bych originální sety nezavrhoval, jelikož nejeden návštěvník rád pozná ten svůj, který má třeba někde v krabici od bot.


Jindroush

Zkoušel jsem to, dal jsem vedle sebe tři-čtyři sety a diorámata _SE_ ne a ne vytvořit...  :P

(Ano, mám truchlivou až chmurnou náladu)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Honzik

Ale jde to !!!

Následující foto nezapřeš, že nebyla vitrína povedená...

rdk

#22
Spousta témat nebyla ve Svitavách vůbec. Namátkou z toho, co mám doma v nemalém množství:

Adventurers/Dino Island
Western
Xtreme Stunts
Town/Police

Taky si myslím, že by se origo sety neměly opomíjet a např. já se nejsem schopen větší mírou zůčastnit staveb MOCů, ale setů bych dodal kvanta...

Vizte:
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=527.msg4535#msg4535
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=2627.0

***Banana.com

Citace od: rdk kdy 11.01.2008, 07:22:38
já se nejsem schopen větší mírou zůčastnit staveb MOCů, ale setů bych dodal kvanta...

I já jsem toto psal v SZ. Vitrinu "airline/airline promo" bych naplnil z podstatné míry, do vitríny City bych něčím přispěl, ale ke stavbě MOCů nemám nadání..

Aki

#24
Ono nejde ani tak o to nevystavovat originál sety, ale jak je vystavovat.

Pokud se najde někdo kdo z originál setů + doplňky vytvoří něco kompaktního, tak to bude pro výstavu jen dobře. Jenže to chce konkrétní nápad a ten dokázat taky zrealizovat - tzn. obstarat potřebné množství setů, vymyslet kompozici, dostavět kulisy a hlavně strávit cca 1den (či ještě více) na přípravě jedné jediné takové vitríny.

Originál sety byly ve Svitavách vystavovány 2 způsoby:
a) samostatně jeden vedle druhého, případně v hodně volné kompozici (např. Duplo, město, hrady či benzínky) a pokud vím, tak to příliš velký úspěch nemělo.

b) Dioramata
Jestliže se origo sety nakombinují s drobnou vlastní tvorbou (Svitavy: viking, SW, Beatmen), nebo nějak líbivě seskládají do dioramat (Svitavy: moře, piráti), tak to zajisté úspěch mít bude.

Pokud se tedy k něčemu takovému odhodláte (kanál, otazník atd.) tak jen do toho.

peki

Citace od: Aki kdy 11.01.2008, 08:42:12
Ono nejde ani tak o to nevystavovat originál sety, ale jak je vystavovat.

Já také nejsem proti origo setům. Když se podívám na počet obsazených vitrín MOC tak je jasné že s MOCi nebudeme moci vše zaplnit. Proti nějakému pěknému dioramatu viz obr. piráti přece nikdo není.

Dokonce bych si na rozdíl od některých kostkařů dovedl představit vitrinu dioráma s Bioniclama  ;D ;D . Je to LEGO a to že je já osobně nemusím neznamená že se nelíbí ostatním (pokud by se nelíbili asi by se neprodávali ).  Byl bych rád aby byla výstave pestrá třeba i trochu kontroverzní  ;D

Několikrát se tu zmínil způsob prezentace origo setů ve Svitavách jako nedostatečný. Pokud má někdo nápad jak to udělat lépe atraktivněji sem s ním. Slovem udělat rozumím navrhnout a realizovat, protože příspěvky typu já bych to dělal úplně jinak, ale nemám čas tak nedělám nic vitrinu nenaplní ani origo setem.

Jindra psal, že výstava bude taková jakou si jí uděláme.  Tak zkuste prosím něco konkrétního navrhnout, ještě lépe říci mohu do Brna udělat TOTO.


Cavelon

Citace od: otaznik kdy 10.01.2008, 23:01:52
Tím chci jen říci, že by se na ně nemělo zapomínat.

Jaj a ja som na prvýkrát prečítal: "Tím chci jen říci, že by se na mně nemělo zapomínat." :)

Peetrs

#27
Ad: originální sety:
Souhlasím s tím, že originální sety postavené vedle sebe, zrovna divácky zajímavé nebudou, ale pro dioramata sestavená z originálních setů jsem všemi deseti. Prakticky všechna témata lega se dají poskládat do pěkného a kompaktního dioramatu. Stačí nahlédnout do starých lego katalogů, nad kterými jsem často slintal a slintám. ;D Navíc se tím výstava zpřístupní více lidem, kteří se budou chtít podílet. Já sám jsem rovnu zavrhl účast, když to bylo prezentováno jako výstava MOCů. Za prvé se mi na MOCi momentálně nedostává čas a za druhé na ně nemám buňky. S tvorbou dioramat si naopak velmi vyhraji a baví mně to. 

Ad: Popisky setů: 
Také si myslím, že by vystavené sety měly být lépe prezentovány a to hlavně z pohledu toho jaký význammají pro sběratele. Když se bavím s neAFOLem, tak je vždy překvapen, cenou některých starších setů a jak se těžko shánějí apod.

Popisky bych si tedy představoval nějak takto (návrh pro další diskuzi):

set č. 7750 z roku 1980 - 12v Electric Steam Locomotive - případně český překlad, osobně jsem, ale proti překládání názvu setů - raritní set, sběrateli velmi ceněný a špatně sehnatelný, vyskytuje se pouze v několika málo sbírkách českých nadšenců, produkce 12V byla ukončena tehdy a tehdy a přešlo se na systém 9V

Případně bych celé povídání o originálních setech uvedl v tom smyslu jako, mezi sběratelsky nejoblíbenější patří hrady z let 1980 - 1995 apod. Dále uvést, že některé sety byly distrubuovány pouze v USA (hromada lidí to neví) a tím mají vyšší sběratelskou hodnotu.
Prostě přiblížit lidem naší sběratelskou vášeň, aby v těch originálních setech viděli víc než hromadu kostek a pochopili náš pohled na věc...   :)

Colonel32

Peetersuv napad trochu osvetlit sberatelsky pohled taky vubec neni spatny. Pokud by se udelalo male diorama z originalnich setu s doprovodnym textem, mohlo by to byt zajimave. Vzhledem k mym zkusenostem s danou problematikou bych to mohl demonstrovat na Blacktronu I (ktere navic peeters neuspesne zkousi prodat - nebo uz se povedlo?)

- 6987 - mit jednu postavenou celu, plus dva torsa zavirani hanagru - na kterych by se jako zajimavost ukazalo, ze dany set se mohl vyrabet ve vice variantach, s postupem casu. Soucasne uvest, za jakou cenu se bezne pohybuje na ebayi (bez zaruky stavu), kolik je prumerna cena na BL, a kolik je prumerna cena setu rozebraneho na jednotlive dily, z toho zminit nejzajimavejsi a nejdrazsi (cernej dish, tr-yellow velkej panel), a take uvest, ze lego bezne dava do vetsiny setu nejaky dil, ktery je velmi neobvykly az vzacny, obcas dokonce jedincecny pro dany set. Mozna i porovnat cenu domu v tr-yellow s tr-orange.

-6954 - zminit, ze jako US-Only je set dokonce drazsi, nez samotna zakladna.

-1875 - This is a hybrid set with a Blacktron I minifig and partly Blacktron II model colors. Part of the 1675 value pack.

- dale se da rozepsat, ze prave pro blacktron 1 je velmi typycka vlastnost modulovost, a mozna (viz zakladna), u kazdeho setu zminit, ktere sily jsou pro dany set tak typicke.

- mozna udelat obecny text, ktery by shrnoval nejdulezitejsi body, a pak podrobny text, kde by bylo vse podrobne rozepsane. Ja sam za sebe muzu rict, ze i kdybych nebyl zadnej afol, ak bych i podrobny text tohoto typu docetl do konce, a navic by mi i prisel nesmirne zajimavy


Robbed

Zítra se nejspíš stavím v muzeu, takže pokud by někdo chtěl ještě něco přeměřit, zjistit, vyfotit, tak napište do SZ.