LEGO Masters CZ - modely

Založil Chairudo, 06.06.2022, 14:07:03

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

milanv

To plánování  máte fakt zmaknuté, to obdivuju. To už  máte statistiku ze svých  výstavních  modelů,  co se dá stihnout za dvě hodiny? A kdyžani nemáte svoje kostky, tak jak ten odhad děláte? Fakt obdiv.

Mimochodem na vás s Ditou často v tomhle ohledu myslíme: stavěli jsme teď např.  kombi model ze třech polybagů a po dvou dvouhodinových seancich Dita říká: "No, a kluci dali za 14 hodin ten obří hrad..." :-) Fakt je mimo moje chápání tohle rychlostavění.
Pán na Žlutém hradě

Ryxe

Citace od: milanv kdy 17.06.2022, 13:10:58
To plánování  máte fakt zmaknuté, to obdivuju. To už  máte statistiku ze svých  výstavních  modelů,  co se dá stihnout za dvě hodiny? A kdyžani nemáte svoje kostky, tak jak ten odhad děláte? Fakt obdiv.

Mimochodem na vás s Ditou často v tomhle ohledu myslíme: stavěli jsme teď např.  kombi model ze třech polybagů a po dvou dvouhodinových seancich Dita říká: "No, a kluci dali za 14 hodin ten obří hrad..." :-) Fakt je mimo moje chápání tohle rychlostavění.

To plánování bylo takové pocitové, ale hodně nám to pomáhalo, abychom se na něčem zbytečně nezasekavali a pak zbytečně nemuseli dělat na poslední chvíli kompromisy na jiných částech modelu. Vždycky po té naší dvohodinovce jsme zhodnotili, jestli to jde podle plánu, kde je případně třeba trochu ubrat/přidat, ale většinou jsme plus mínus plnili podle plánu  ;D.

Hardegon

Citace od: milanv kdy 17.06.2022, 13:10:58
To plánování  máte fakt zmaknuté, to obdivuju. To už  máte statistiku ze svých  výstavních  modelů,  co se dá stihnout za dvě hodiny? A kdyžani nemáte svoje kostky, tak jak ten odhad děláte? Fakt obdiv.

Já třeba odhad neměl. Domek vpravo s modrou střechou jsem stavěl stejně jako doma a trvalo to cca 2 hodiny. To jsme s Michalem uznali jako blbost. Přišla změna plánu a techniky stavění a za další 2 hodiny vznikla celá vesnice vlevo.

Chairudo

Zatím jedna momentka ze třetího dílu, jestli budu mít čas pošlu víc, nebo se vybásní Šárka. Já asi až po dovolené  ;D

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Foton

Citace od: Chairudo kdy 24.06.2022, 12:24:11
Zatím jedna momentka ze třetího dílu, jestli budu mít čas pošlu víc, nebo se vybásní Šárka. Já asi až po dovolené  ;D

Takže skálu si "nakřupnul" už ty!
Musím říct, že jak tam dával ty závaží, tak mi přišlo, že těch 16 kg zvedá  podivně lehce.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Chairudo

Citace od: Foton kdy 24.06.2022, 13:06:16
Citace od: Chairudo kdy 24.06.2022, 12:24:11
Zatím jedna momentka ze třetího dílu, jestli budu mít čas pošlu víc, nebo se vybásní Šárka. Já asi až po dovolené  ;D

Takže skálu si "nakřupnul" už ty!
Musím říct, že jak tam dával ty závaží, tak mi přišlo, že těch 16 kg zvedá  podivně lehce.

Matouš je malý, ale má sílu  ;D

Skála byla nakřupnutá už váhou celé stavby, v bočních skalách byly skované 20kg činky... aby model nikam neutekl... a s tou hromadou kostek co jsme tam nacvakali to mohlo mít lehce přes sto kilo. Tím už se do luku trochu prohýbal stůl a protože náš most byl perfektně rovný, zlomila se skála která byla jen naskládané bricky :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

sharkabrick

Ahoj, Tom mě poprosil ať tu odprezentuji naši stavbu. Má příliš detailů na to je ukázat všechny, byla koncipována tak že je stále co objevovat a s čím si hrát. Jelikož TV náš příběh nezveřejnila, odložím nám jej alespoň zde a snad se bude líbit ;) Vítejte na ostrově Batoa, který se nachází na krunýři mořské želvy. Majestátným prvkem ostrova je dub Querkus (latinsky dub), který je již více než 1000 let starý a pamatuje historii celého ostrova. Dub je odkazem na město kde žiji a máme zde tisíciletý dub, ale především je to strom který nikdy neopadá a tak jsme na něm mohli znázornit všechny 4 roční období. Během sledování šťastného života na ostrově, dub někdy spí a někdy bdí (manuálně mu šel změnit obličej), ale vždy když vycítí nebezpečí (ať jde o bouři či piráty) probudí želvu, jenž vystrčí hlavu a odpluje s celým ostrovem do bezpečí. Ostrov je tak inspirovaný různými staveními styly a různými ročními obdobími, podle míst jimiž želva proplouvá. A kdo by si občas v zimě rád nezahřál na pláži, či během chvíle z pošmourného podzim neproběhl po rozkvetlé louce. Pokud želva vystrčí hlavu, odhalí poklad jenž je uložen na jejím krku hluboko v jeskyni. Jak strom roste, zarůstají do něj nejstarší domky na ostrově. Po obvodu celého stromu vede pěšinka až na samotný vrchol stromu, na vyhlídkovou terasa, kde se konají ostrovní slavnosti. Figurky jenž stoupají nahoru, nosí lego dílky z kterých budují k 90tému výročí lega sochu ve tvaru kačenky, jako odkaz na první úspěšnou hračku firmy LEGO.

Chairudo

#37
Před pár týdny v Praze na Alze jsme instalovali finálové modely, kdo by jste se na ně chtěli kouknout budou tam myslím ještě i během Srpna.
Využili jsme s Šárkou příležitosti a natočili prezentaci obou finálových modelů z ČR, a tak můžete naše stavby konečně vidět i se všemi detaily  :D

https://www.youtube.com/watch?v=UYIBQCm0S_A

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

#38
A ještě pár fotek dalších modelů :)

most jsme stavěli jednoduchou ale asi tou nejpevnější technikou plate/brick/plate/brick..... a ani se nehnul.
Za 7 hodin byl hotový a pak jsme si jen hráli s výzdobou.

Věž jsme s výškou čtyř Řumlů = téměř 6 metrů pokud se nepletu rozdrtili veškeré výškové rekordy, maximum z jiných zemí bylo cca 4,5m
Srandovní situace z fotek - Evelyn se pokusila po našem odchodu věž zbořit jakýmsi karatekopem a byla tak pružná, že se jí ji podařilo jen převrátit  ;D

A ještě jedna ze stavění želvího ostrova.

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Pool

Tak to boření věže je dobré, málem spadlo na fotografa ;D.

Tomik

Citace od: Chairudo kdy 18.07.2022, 14:14:03
Věž jsme s výškou čtyř Řumlů = téměř 6 metrů pokud se nepletu rozdrtit veškeré výškové rekordy, maximum z jiných zemí bylo cca 4,5m
Srandovní situace z fotek - Evelyn se pokusila po našem odchodu věž zbořit jakýmsi karatekopem a byla tak pružná, že se jí ji podařilo jen převrátit  ;D
Jedna technická k té vaší věži - ten subtilnější pás je tam jen na okrasu nebo plní statickou funkci a dotváří jakési odlehčené íčko?
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Chairudo

#41
Plní čistě statickou funkci.
Samotný pás bricků by se gravitací po 2+ metrech začal kroutit a bylo by z něj Učko.
Druhý pás zafixovaný k prvnímu tento problém z 99% eliminuje.
Na druhou stranu jsme dali pro jistotu i maličký třetí ať to lépe drží.

Když o tom teď přemýšlím ten skutečný důvod proč se nám věž lehce nakláněja na stranu subtilního pásu bylo zakřivení kvůli různým velikostem kostek, na hlavní jsme dali 2x6 a 2x 8 a na menší jen 2x4.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Marty713

CitaceVěž jsme s výškou čtyř Řumlů = téměř 6 metrů pokud se nepletu rozdrtili veškeré výškové rekordy, maximum z jiných zemí bylo cca 4,5m

@Chairudo
Přesně to jsem hned říkal své ženě, když jsme se na tenhle díl koukali. Podle mě je to napříč všemi LEGO Masters nejvyšší věž. :)

Mimochodem tuhle metodu vertikálního stavění jsem měl také vybranou (kdybychom se nakonec dostali do soutěže), ale myslel jsem si, že bude pevnější, když z kostek vznikne jakýsi "kmen". Co myslíš? Jak by se chovala taková konstrukce? Je pravda, že mě nenapadlo k tomu z boku přistavět druhý opěrný sloup. :-[

Chairudo

Myslím že taková konstrukce by byla taky hodně pevná, ale jen do určité výšky a pak by kvůli štěrbinám mezi kostkami začala do nějaké strany působit gravitace a protože je to "kruh" mohlo by se to nahýbat do jakékoli strany. Těžko říct kdy by to bylo, jestli ve 4 nebo 8 metrech.

Můžeme na nějaké výstavě udělat stavěcí soutěž a uvidíme ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr