5. ročník akce Albert (Velikonoce) - prezentace modelů - uzávěrka 31. 12. 2021

Založil Tomik, 08.11.2021, 16:18:41

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Marty713

Co by mohlo z takové směsi vzniknout za set?

Velikonoční zajíc

Ještě než přišly polybagy nebo než byly k dispozici virtuální sady dílků, bylo známé pouze složení tajného classic setu. V pravidlech mě zaujala tato věta: "Případně je možné stavět i pouze z kostek Classic setu bez kombinace s dalším setem." No a výzva byla na světě!

Velikonoční zajíc si v batůžku na zádech nese jednu kraslici a svou náladu dává najevo ušima. >:D

Není to bohužel tak dokonalé jako grohlův zajíc s kuřátky nebo Tomikův kohout, ale vzhledem k dostupnému materiálu jsem docela spokojený. Přesto jde spíš o zahřívací stavbu než soutěžní model.

Použité sety:
Tajný classic set

Marty713

Co zkusit něco "praktického"? Ale stojánek na telefon já stavět nebudu...

Káča a stojánek na kraslici

Stojánek na kraslici? Zní to možná divně, ale kam uložíte tu nejkrásnější kraslici, kterou si během Velikonočního pondělí vyhodujete? Tak, aby se někam neskutálela a zároveň byla pěkně na očích? Červený velikonoční zajíc vám vaši drahocennou kraslici pohlídá. 8) ;D

A do doby, než budete mít nějaké kraslice k vystavení, můžete na stojánek umístit pestrobarevnou káču, která se vážně krásně točí. :-* ;)

Poznámky:
Jedinou slabinou káči je přichycení šikmých bočních stran, kdy při roztočení občas (zhruba 1 ze 4 případů) odstředivá síla překoná sílu clipů a káča se "otevře". Jde to ale snadno vrátit a roztočit znovu.

Při stavbě káči je potřeba zasunout šedou tyčku nadoraz tak, jak je to vidět na obrázku č. 4. Ve studiu to bohužel round brick 2x2 nedovoluje (asi stará forma), proto tam dochází ke kolizi. Je to ale důležité, při jiném zasunutí se káča převažuje, nebo naopak drhne o povrch.

Použité sety:
30417 - Garden Flower and Butterfly
30581 - Tropical Parrot

Marty713

Tenhle výběr setů si přímo říkal o pořádnýho teréňáka...

Offroad - pro nejen jarní expedice

Čistokrevný teréňák s pohonem na všechny čtyři je spolehlivým parťákem na expedice do dalekých zemí i jarní projížďky rodnou krajinou.

Otevírací střecha nejen zlepšuje hratelnost, ale po sejmutí ji lze použít buď jako přístřešek pro přespání v divočině, nebo jako raft pro zdolání divoké řeky (viz obrázek č. 2).

Poznámky:
Do kabiny by se bez problémů měla vejít minifigurka i se standardní pokrývkou hlavy. Bohužel hasičská helma je příliš vysoká, a tak se s ní na hlavě nedá úplně dovřít střecha (viz obrázek č. 4). Tenhle problém by ale u většiny minifigurek neměl nastat.

Použité sety:
30581 - Tropical Parrot
30585 - Fire Patrol Vehicle
30594 - Rock Monster Truck

milanv

První jarní sova

Sety 30581, 30417
Pán na Žlutém hradě

HD

První brázda s novým traktorem


30594
30585
30589


Právě probíhá dlouho očekávaná modernizace vozového parku v místním JZD (Jarní zemědělské družstvo).
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Pool

Plážová Bugina

30594 + 30585

Tomik

Název: Krokodýl
Sety: Classic + 30581

Krokodýl má otevírací tlamu a pohyblivý ocas. Je to taková trochu z nouze cnost, protože ke stavbě je použita jen asi třetina dílů z obou setů a nenapadlo mě, čím krokodýla doplnit.



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Název: Formule
Sety: 30581 + 30585 + 30594

Prostě další formule... :)



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Název: Vrtulník
Sety: Classic + 30594

To bych snad ani nebyl já, kdybych se nepokusil dát dohromady vrtulník. Na první pohled se vám může zdát, že je náhodně postavený z různobarevných kostek. Pravdou ale je, že se jedná o důmyslný systém kamufláže, která mu umožňuje perfektně se maskovat v hromadě kilowaru. ;D >:D 8) Kromě toho má ještě volně otáčecí obě vrtule.



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

yoshimaka

Jarní údržba v tropickém servise

Písečná buggy na servisním jeřábu, závodník na montážním vozíku, nezbytná tropická rostlinka a montážní svítilna

Použité sety:

30589 - Go-Kart Racer
30594 - Rock Monster Truck
11017 - Kreativní příšerky
Lust och fägring stor

Foton

Musím říct, že mi ty modely jdou čím dál tím víc ztuha.
Vykoukla na mě Zamilovaná holandská kráska


  • 30417: Garden Flower and Butterfly
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Foton

A pak i něco snad velikonočního. A může se z toho i něco vyklubat!

  • 30581 - Tropical Parrot
  • Super-tajný set Classic (pouze kostky bez krabice a návodu)

Pohledové je to ale jen zepředu

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

grohl

Koledník s košíkem a pomlázkou a zátiší s ježkem a ptáčkem Tajný set + 30417 +30581
Robohumanoid otáčí hlavou, má pohyblivá ramena a lokty, ohebný pas a nohy v kolenou. Pomlázku i košík s vejcem lze odpojit a koledníka posadit.

grohl

Duhový dráček 30581+30589
S pohyblivými křídly, ocasem a hlavou.

grohl

Závody Dragsterů 30585+30589+30594
Jeden dragster má náklopné přítlačné křídlo. Obsahuje semafor a kužely na vyznačení trati.

Pool

Traktor s valníkem  30594+30581+30585

Probíhá nám tady souboj traktorů a tak se musí taky přidat se svým kouskem. Ze tří sáčků jsem udělal traktor i s valníkem. Traktor má otočná světla pro signalizaci širokého nákladu a valník má rozšiřitelnou zadní stěnu pro větší náklad.

Hardegon

Dráček

30581 + 30585

Hardegon

Formule 01
+ startovní semafor

30589 + 30417

Hardegon

Formule 02

30594 + 30589

Hardegon

Citace od: Hardegon kdy 17.11.2021, 23:12:57
Ptáče
30581 + 30585
Je legální technika využít rozloženou točnu z 30581? (viz třetí fotka)

Přihláška tohoto modelu platí. Točna dospodu se vejde v pohodě i kompletní.

yoshimaka

Kontrola probíhající orby

30589 - Go-Kart Racer
30594 - Rock Monster Truck
30585 - Fire Patrol Vehicle

Když vidím tu záplavu skvělých traktorů, tak jsem se skoro zastyděl, ale třeba zaujme i tento výtvor
Lust och fägring stor

yoshimaka

Jarní přírůstek do dračí rodinky

30581 - Tropical Parrot
30417 - Garden Flower and Butterfly
11017 - Creativ monsters

Jak vidím, tak i s draky se roztrhnul pytel, ale čínského draka tu ještě nemají :-D
Lust och fägring stor

Foton

Tak ještě raketku. Určitě v ní koledník letí na vedlejší planetu, vyšupat svou milou.

  • 30589 - Go-Kart Racer
  • 30594 - Rock Monster Truck
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Marty713

Sice mi motorky nikdy nic neříkaly a nemám je ani moc v lásce, ale pro tohle byl ten mix stvořen...

Silniční motorka

Silniční motorka míjí v nevadské poušti starý velký sukulent, který je však jen velice rafinovaně ukrytým policejním rychlostním radarem.

Motorka má funkční zatáčení a můj oblíbený detail je očičko použité jako tachometr (obojí je dobře vidět na obrázku č. 5). Za zmínku ještě stojí funkční stojánek (viz obrázek č. 4), ale motorka je stabilní i při jeho zatažení.

Poznámka:
Technic-fig není součástí polybagů (samozřejmě a bohužel), ale už vzhledem k měřítku modelu a mému avataru jsem si jeho zapojení do focení nemohl odpustit. :D

Použité sety:
30581 - Tropical Parrot
30594 - Rock Monster Truck
11017 - Kreativní příšerky

Tomik

Tímto ukončuji přihlašování modelů do soutěže a děkuji všem stavitelům za účast.

Celkem jsme postavili 52 modelů, z nichž 51 je v souladu s pravidly.

Nejproduktivnějšími staviteli byli:
Izabella08 s 9 modely
HD s 6 modely

Podrobnější přehled naleznete v přiloženém PDF.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

peki

Hledáme nové zájemce pro případná další kola tvorby kombi modelů. Hlaste se do tohoto vlákna. Dejte odkaz na vaše výtvory (ideálně zde na kostkách).

Bylo by fajn si něco ze setíků které jsou nyní v akci zkusit složit. Ono se to nezdá ale není to úplně jednoduché. Zájem máme o někoho kdo je reálně schopný něco vymyslet a postavit. Musí mát určité zkušenosti (pevnost modelu, legální techniky atd.)