Fiat 500 set 10271 B model

Založil martindavid, 19.08.2021, 09:15:34

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

martindavid

Náš 1 tornádo MOC
Všichni jistě znáte Československou Škoda 1203 valník, přezdívanou dvanásettroska,
kterou vám ted představím.
Jedná se o B model z fiatu500 10271, který jsem získal darem.
Původně jsem chtěl stavět jiný vůz ,ale jak jsem zjistil že budou díly i na korbu ,tak jsem se do toho pustil a po par dnech tu máme tento model.
Model disponuje otevírací dveře , otevírací všechny bočnice nákladového prostoru,
funkčně vybavený interiér včetně nezbytného středového tunelu.
V této fázi mi zbylo ještě dost dílu, které využiji na drobné doladění modelu.
Potom se pustím do návodu jen to nějaký čas potrvá vzhledem k naší situlaci.
přeji příjemné pokoukání.
instrukce (návod) https://rebrickable.com/mocs/MOC-88107/MartiN79NespoR/lego-10271-b-model-%C5%A1koda-1203/#details

Petronel

Nádhera! :o
Velmi pěkné provedení a i ta barva vypadá skvěle. Dobrá práce. ;)

Anatyt


Chairudo

Krásný kousek, je super vidět že zase stavíš :)

Doufám že tě uvidíme na Lipně, připrav se na to že tě vyzpovídáme ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

starbuilder

Opravdu povedený model, skvělý nápad a barevně to pasuje.

milanv

Tak tohle je paráda v několika stupních!

Nejdřív samozřejmě zaujme tak povedený model. Hned z náhledových obrázků (před zvětšením) je okamžitě vidět, co je to za auto, a že se to fakt povedlo.

Pak jsem si obrázky zvětšil a vidím i detaily, interiér, barevné sladění toho všeho...

...a až pak jsem si všiml, že to všechno je alternativní model!

A to, že ani nevíme, v jakých provizorních podmínkách po tornádu jsi to postavil, to už je jen třešnička na dortu.
Je to parádní zpráva, že "žiješ"!

P.S.: Stejně se ale nemůžu zbavit dojmu, i přes to všechno výše uvedené, že na tom modelu chybí tvůj poznávací znak: zadní stěna kabiny se zakomponovaným battery boxem  >:D
Pán na Žlutém hradě

Borun

Tak přesně takhle si představuji odraz ode dna.Není vůbec nutné mít Lego za tisíce.Stačí málo a vznikne taková nádhera.Nás starší tento model určitě chytí za srdce.Dokonce i v této barvě se vyráběla.To vypadá,že to snad i vyraběli v  té fabrice společně s tím fiatem😀

peki

Paráda je to opravdu povedené.

Marty713

Dneska mě to zaujalo na Facebooku. Je to skutečně parádní po všech směrech. Naprosto souhlasím s tím, jak to napsal Milan. Výborný a jsem moc rád, že zase stavíš!

HD

Vidím, že rčení "co tě nezabije, to tě posílí" platí.  >:D
Vážně dobrá práce, 1203 je zcela jasně poznat i na miniatuře.
Jen tak dál, těším se na další modely!  :)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

poMOCník

Skvělá práce, nemůžu se vynadívat!

hobby

#11
Ta žlutobílá barva jí opravdu sluší  8)
PS:
Když už dokážeš tvořit, tak snad už to nejhorší máte za sebou... Ať je to lepší!

martindavid

Díky všem ,jsem rád že se líbí a podmínky pro stavění nejsou zrovna ideální jednou v pokoji na posteli (v nouzovém bydlení jsou malé děti) nebo večer v kuchyni,jinak to momentálně nejde ,ale povedlo se.
p.s. Na lipno přijedu klidně mně můžete zpovídat to zvládnu.

Tomik

Také se přidávám s chválou - dvanáct-set-troska jak vyšitá. Mám takový technický dotaz: co se skrývá pod tou látkou na korbě? Není tam náhodou prorezavělá díra? ;D
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

martindavid

Citace od: Tomik kdy 19.08.2021, 19:24:58
Také se přidávám s chválou - dvanáct-set-troska jak vyšitá. Mám takový technický dotaz: co se skrývá pod tou látkou na korbě? Není tam náhodou prorezavělá díra? ;D
dobrá vtipná  poznámka. Naštěstí to teď vyjelo z fabriky tak koroze není (doufam).
Pod plachtou je skrytá bílá plate  4x8,která by neladila s korbou.

žabák

Velmi pěkné, rád podpořím koupí návodu. Před 25 lety jsem s tímhle autem (v osmimístné verzi) získával první řidičské zkušenosti, takže si vychutnávám každý tvůj detail. Škoda, že limitace díly nedovolila věrnější palubku. Jinak ta páka na krytu motoru by neměla být.

davroman

Super model, palec nahoru.   ;)

PS: Nepostavíš věrný model bez limitace na obsah setu 10271?   :)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

martindavid

 U Palubky je už bohužel limit dílů a daň za pevnost okna v uchycení.
Možná proběhne ještě nějaký pokus před návodem.
Tu páku na středovém tunelu mam schválně aby tam nebyla volna plocha.
Možná někdy postavím model bez limitu dílů a ještě na dálkové ovládání ale to až někdy jak bude vše u nás v pořádku

martindavid

Palubní deska vyřešena ,někde jsem pár dílů ubral a někde přidal, výsledek je o chlup lepší vzhled blíž reálu.
máme i pohled zespodu naznačený diferenciál,kardan,převodovka.
Foto bohužel horší kvality.

martindavid

Model ve studiu hotov,ještě provedu celkovou korekci návodu
a večer už bude k zakoupení.

martindavid

#20
Instrukce k zakoupení zde::
https://rebrickable.com/mocs/MOC-88107/MartiN79NespoR/lego-10271-b-model-%C5%A1koda-1203/#details
uvítám zpětnou vazbu po sestavení modelu,

edit.srovnání s orignálním modelem