Výstava Olympia Olomouc - leden 2021

Založil Chairudo, 05.08.2020, 11:32:44

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo

Ahoj lidičky, mám pro vás pár špatných, ale i dobrých zpráv.

Jak jsem se už s některými z vás bavil v Jaroměři a při jiných příležitostech, Olomoucká výstava jak ji znáte, letos nebude.
Není to jen kvůli aktuálnímu omezení akcí do 500 lidí a pravděpodobnému nošení roušek ve vnitřních prostorách od podzimu možná až do jara.
Nemám celkově dobrý pocit z toho, cpát stovky nebo i tisíce lidí na dlouhé hodiny do uzavřených prostor a riskovat vytvoření nových ohnisek nákazy, která se už teď všude po republice pomalu oběvují.

1. Každopádně by byla škoda, aby naše výtvory doma chytaly prach a muší hovínka, tak jsem přes léto hledal alternativu, jak nám i lidem udělat radost, aniž by jsme je nebo sebe ohrožovali na zdraví.
Dobrá zpráva je, že o naši výstavu má zájem Obchodní centrum Olympia Olomouc, kde mají teď řadu uzavřených obchodů a akci by rádi využili k povánočnímu oživení centra.
Termín o který mají zájem je 2.1.-31.1.2021 a pro modely mají viz foto 12 patrových vitrín s polohovacími patry o ploše 1x1m a 3 žraločí akvárka na větší modely s plochou až 2x4m.
- Instalace 1.1 - jak na nový rok...tak po celý rok >:D
- vitriny rozmístěné v chodbě Oc a návštěvníci se můžou chodit libovolně kochat.
- podmínky pro vystavovatele podobné jako u výstav v Butovicích, tedy počítá se s proplacením cestovného a nějakou 4 místnou částkou, detaily domluvíme podle množství modelů. 
- když už budou reklamní materiály kostek, může akce pěkně posloužit k propagaci dalších akcí.


Co vy na to, máte chuť to zkusit?
- pošlu vám všem ještě sz, vím že né všichni pravidelně sledují kostky.
Kdo nebude na nový rok pod stolem sťatý do němoty, můžeme v Oc udělat pěknou menší akci  ;D





2. Svět kostek 2021 - pro klasickou výstavu jak ji znáte - si můžete do kalendáře zapsat termín 13.-14.11.2021
A s radostí vám můžu oznámit, že v příštím roce a pokud koronavirus dovolí i v letech budoucích proběhne na Výstavišti Flora Olomouc.
Kdo jste tam ještě nebyli, je to pavilon A s plochou 1600m2 a dalšími krásnými prostory a celkovou plochou kolem 4000m2 - to nejlepší co může pro akce Olomouc nabídnout.

Bude to zase pekelná zábava všechno připravit, ale už se nebudeme muset nikde mačkat a o to lépe si akci užít.
Můžeme tak realizovat jakékoli nápady, co se nám honili hlavou ale nebylo na ně místo  ;D


YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Foton

Tak Flóra jo, to bude krutopřísný  >:D
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Vočko

Chairudo, pokud by byl zájem o moje vlaky, můžu je zapůjčit v uvedeném termínu ;) stačí dát vědět.

Jinak datum výstavy v Olomouci v roce 2021 si píšu do kalendáře a můžeš se mnou počítat.

Chairudo

Citace od: Vočko kdy 05.08.2020, 13:35:16
Chairudo, pokud by byl zájem o moje vlaky, můžu je zapůjčit v uvedeném termínu ;) stačí dát vědět.

Jinak datum výstavy v Olomouci v roce 2021 si píšu do kalendáře a můžeš se mnou počítat.

To bude super, budeme mít dost místa i na modulové kolejiště, tak snad něco na příští rok vymyslíme  :D

Jedna vitrína s vláčky na obdivování bude taky parádní.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

martindavid

Taky si píšu nový termín,a pokud budeš chtít tak do OC ti můžu naskládat moji flotilu rc modelů aspon nebudou jen doma v krabici.

Chairudo

#5
Citace od: martindavid kdy 05.08.2020, 13:59:05
Taky si píšu nový termín,a pokud budeš chtít tak do OC ti můžu naskládat moji flotilu rc modelů aspon nebudou jen doma v krabici.

To bude super. Přemýšlel jsem, že by jsme mohli udělat každou vytrínu tematicky zvlášť.  Vlaky, City/moduláry, Star wars, Auta, Space, piráty, Zvířata, mindstorms, Harry Potter......
tak to asi lidi nejvíc nadchne  :D

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Ryxe

Chairudo, můžeme se Sannou přivézt její elfském město a moji novinku, na které teď dělám. 1.1.neplanujeme být pod stolem, tak můžeme být v Olomouci 😉

Chairudo

Citace od: Ryxe kdy 05.08.2020, 14:40:28
Chairudo, můžeme se Sannou přivézt její elfském město a moji novinku, na které teď dělám. 1.1.neplanujeme být pod stolem, tak můžeme být v Olomouci 😉

Paráda  ;D Instalaci asi naplánujeme na odpoledne, tak i ti pod stolem se z něj snad vyhrabou.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Daniel

Pokud se nějak popasuji s rozměry, tak bych do toho i šel ;)

Borun

 Přivezu papagáje a pokud bude zájem tak i lodě nebo něco z mého velkého modelu pirátů.

poMOCník

Taky se mnou počítej. Pokud budu pod stolem, tak bych alespoň po někom poslal krabice s modely, určitě z Prahy někdo pojede.

Do jedné vitríny mohu poskytnout park třeba jako kulisu za koleje s vystavenými vlaky. A samozřejmě žlutý dům (a možná přibude ještě další.)

puresis

Zatím modularní dům 32*64, + možná něco menšího k tomu...

Borun

No jo teď mi to došlo.Prvniho ledna to asi nedám I kdybych pil jen kofolu.Navrhuji vymyslet jiný den instalace.

Kanak

Jestli zbude kousek místa, něco "malého" ze SPACE bych vystavil.
Na Floru se mnou počítej. K modro-šedo-žluté raketě se pomalu staví základna.

Ongon

Pokud bude mít někdo místo a přibere mi něco tak můžu nabídnout
Důl,
Jurský svět,
Star wars
RegioJet vlak

Hardegon

Výstava v obchodáku super nápad. Akorát 1.1. přes republiku nebudu chtít jet. Napadlo nějaké slovo o tom, že by podobnou výstavu udělali i v ostatních Olympiích?

Výstaviště v Olomouci už má hodně luxusní prostory. Předběžně se hlásim.

Chairudo

Paráda pánové, jsem rád že se vám nápad líbí.
Začnu tvořit seznam co máme a kolik zůstává místa.

Citace od: Hardegon kdy 05.08.2020, 19:09:43
Nepadlo nějaké slovo o tom, že by podobnou výstavu udělali i v ostatních Olympiích?

Zatím ne, ale zeptám se, když bude problém dělat větší akce, tohle je dobrá alternativa.

Citace od: Borun kdy 05.08.2020, 17:24:24
No jo teď mi to došlo. Prvniho ledna to asi nedám I kdybych pil jen kofolu.Navrhuji vymyslet jiný den instalace.

Prvního Ledna je Obchoďák zavřený a můžeme instalovat celý den.
Jiné dny z bezpečnostních důvodů můžeme instalovat pouze mimo provozní dobu OC, tj. od 21:00 do 9:00 hod ráno.
Ale neměl by být problém protáhnout instalaci do víkendu, jen se domluvit tak, ať to vyhovuje většině lidí.

To samé platí pro bourání, od 21:00 do 9:00 hod ráno.

Času je víc než dost, vše probereme a doladíme ať to vyjde co nejlíp.
Já třeba letos pojedu ještě několikrát přes republiku a můžu modely co jdou jednoduše instalovat vyzvednout a po výstavě uložit u sebe na skladě.
Jak říkal osel ze Shreka, kde je vůle tam je cesta  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chikos

Na výstaviště v listopadu se určitě přidám, to si nenechám ujít  ;D Obchodní centrum asi nezvládnu, většinou trávíme silvestr s rodinou někde pryč a vracíme se kolem 7.1.   :(

HD

#18
Leden nezvládnu (možná pošlu nějaký menší model), s podzimem (2021) počítám.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

franta

Pokud bude zájem nabízím dvě oblasti : jednak starý Lego Technic - řada 8-- a následující a pak v podstatě kompletní žluto černý Technicy od začátku až do teď - odhadem cca 30 stavebnic.

Igorus

Co se týká akce v obchoďáku tak se rád budu účastnit. Ale s instalací bych to viděl spíš až na ten víkend  >:D

No a na listopadovou akci si mě prosím taky napiš  :-*

Chairudo

Super  :D
v pondělí jdu potvrdit instalační termíny a další drobnosti.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Robkteryten

Tak, zakladnu přizbusobím do obchodáku, jestli by byl zájem. No a listopad bych rád dorazil :D

Matthes_CS

Pokud bude zájem, tak můžu do obchoďáku dopravit mozaiky a/nebo kolejiště jako statický model (nemusí být tak velké), k čemu mě napadlo, jako aktivitu udělat seznam věcí k nalezení v něm, jak jsem to viděl například u akvária.

skywalker007

Na Oloumoc 2021 se hlásím já +brácha.  Do nákupáku mohu taky poskytnout nějaké modely.

danyboy

Hlásím se na oboje. :) Na nákupak jsem dle prostor schopen poskytnout festival, oblouk, hrad a klidně nějaké menší věci :) Záleží na prostoru.

martindavid

Pokud  bude dost místa můžu zabrat
Plochu 1×1m 2x moje rc modely Dilna +benzinka.

kladovec

Zdravím, rád bych se připojil k oběma akcím. Chtěl jsem letos začít vystavovat v Ostravě, ale Covid to vše zhatil. Mám k vystavení pár TECHNIC RC MOCů.

Chairudo

Jsem rád, že je takový zájem  ;D

Byl jsem dnes prodiskutovat pár věcí a i Olympia o akci mají zájem veliký, tak nějakým způsobem určitě proběhne.
To nejdůležitější, co ale musíme vyřešit jako první je do čeho modely dáme.

Olympia vlastní viz přiložené foto - 6 kusů vitrin se čtyřmi patry o rozměrech 39x33x38cm - asi ideální na modulární domy, Borunovy papoušky a podobné drobnosti.

Další chtějí pronajmout, ale za měsíční nájem vitrín viz výše dostali kalkulaci cca 150k, což dát můžou, ale jak paní říkala radši dá nám víc za modely, než za předražené vitríny a tak ještě hledáme rozumnější nabídku.

Kdyby jste o zajímavých možnostech pronájmu věděli prosím raďte, rádi by si půjčili ještě 10+ patrových vitrin cca 1x1m a větší.


Instalovat můžeme celý den pátek 1.1 až do soboty 2.1 do 9 ráno, typuji že většina modelů bude na vytažení z krabice a vložení do vitríny, tak by se většině lidí mohlo hodit si v sobotu ráno přivstat.

Bourání vychází na sobotní večer/nedělní ráno 30-31.1 v čase 21.00- 9.00.

- Na víc dnů to roztáhnout nejde, někdo musí vitríny nainstalovat a uklidit a nemůžou to dělat po kouskách.

Ke konci roku budou otevírat nové moderní kino a budou rádi i za nějaká filmová pohádková témata, Harry potter, Starwars, piráti...... ale třeba i minecraft a samozřejmě další lego témata  :D
Dořešíme jak budeme mít konkrétní vitríny.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

poMOCník

Citace od: Chairudo kdy 10.08.2020, 18:30:10

Olympia vlastní viz přiložené foto - 6 kusů vitrin se čtyřmi patry o rozměrech 39x33x38cm - asi ideální na modulární domy, Borunovy papoušky a podobné drobnosti.


Možná bych měl pár vitrín podobné velikosti k zapůjčení. Konkrétně 2 tyhle sloupové a pak asi 3 takové ploché 100x25 cm s výškou asi 70cm. Ty ploché budou asi k ničemu, protože nejsou vhodné do prostoru, ale někam ke zdi. Všechny ale mají police, takže třeba na vlakové soupravy by byly velmi vhodné. Pravděpodobně by se nic neplatilo, protože jsou v rodině a v lednu zrovna nevyužité.