Výtopna Jaroměř 2019

Založil Matthes_CS, 01.12.2018, 18:19:55

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Matthes_CS

Přijezdová cesta je vyznačena tady na mapě (z hlavní silnice Jaroměř - Hradec Kálové):
https://mapy.cz/s/3wUFc
Je tam zákaz jezdu kromě obyvatel a zásobování, ale kdyby náhodou tam někdo byl, tak jedete do výtopny a nic se neděje. Odbočka je před přejezdem (teď přejezd mimo provoz, je tam jen stopka) za žlutým domkem vjedete na cestu, kterou se dostanete až k budově rotundy na takovej plácek, na vykládání se domluvíme, kam se zajede.

Bohužel je teď Jaroměř skoro ze všech stran rozkopaná a na nádraží je výluka (místo vlaků jezděj autobusy), takže bude nejspíš horší provoz (normálně je i horší kvůli kruháčům). Ze směru od Hradce jsou semafory, jdou oběd přes Semonice a Jezbiny, kde je stejný zákaz vjezdu (neplatí pro obyvatele a zásobování) takže by do výtopny neměl být problém to objet - https://mapy.cz/s/3wUGT.

Ubytování je v penzionu Expanze (https://mapy.cz/s/3wUH0) včetně snídaní.

MiHo

Citace od: Matthes_CS kdy 01.08.2019, 14:53:13

... jedna strana o dělce 410cm bude směrem k dalším modelům,

Pod kolejištěm bude tedy samostatný "stůl" o rozměru 5x2,5m.


Nějak ty rozměry moc nechápu: jak může mít samostatný stůl o rozměru 5x2,5m stranu o délce 410cm, Ale budiž.

Pokud má stůl metr navíc, tak ovládací stolek nepotřebuji. Jinak by musel být těsně u kolejiště, napájecí kablík (klasický napájecí kablík 9V ke kolejím) má jen cca 25 cm.




Matthes_CS

Ta strana o délce 410cm je myšleno strana kolejiště.

kajman

Díky. Děti byly v sobotu nadšené. Syn by řadil vagónky klidně celý den. Tuze mě překvapila trpělivost a vlídnost pána u seřadiště (asi Matthes - zapomněl jsem se zeptat).

Když jdeme do lego muzea nebo nějakou výstavu, tak tam byl vždy i prodej lega. Dítka se pak už od příchodu těší, kdy už půjdeme domů, něco si koupíme a co nejdřív si to složí. Ve Výtopně měli jen malou classic krabičku, tak je to nerušilo a výstavku si užily bez střetu zájmů.

Matthes_CS

Tak akce je úspěšně za námi, za víkend přišlo cca 2 000 návštěvníků (přesná čísla dodám až pošle náčelník). V neděli kdy bylo lepší počasí přišlo přes 1 200 lidí, což nikdy v jeden den ve výtopně ještě nebylo (i těch 750 v sobotu trhlo rekord).

Fotoalbum:
https://flic.kr/s/aHsmFQ3raC
Moc jsem nestíhal fotit, takže jsou tam i fotky od kolegů z výtopny.
Ještě přidám jedno fotoalbum na FB od fotografa.

Všem ještě jednou dík za účast, všichni v muzeu si akci pochvalovali a ještě v neděli večer vymýšleli co do příště vylepšit. A jak říkal předseda, určitě budeme rádi, když za rok zase přijedete.

Matthes_CS

Citace od: kajman kdy 04.08.2019, 20:58:17
Díky. Děti byly v sobotu nadšené. Syn by řadil vagónky klidně celý den. Tuze mě překvapila trpělivost a vlídnost pána u seřadiště (asi Matthes - zapomněl jsem se zeptat).

Když jdeme do lego muzea nebo nějakou výstavu, tak tam byl vždy i prodej lega. Dítka se pak už od příchodu těší, kdy už půjdeme domů, něco si koupíme a co nejdřív si to složí. Ve Výtopně měli jen malou classic krabičku, tak je to nerušilo a výstavku si užily bez střetu zájmů.

Seřadiště bylo moje (brzo bude založeno o něm téma tady) a až na jeden zrušený vagón nával dětí přežilo :)

Na prodej Lego setů jsem si ani nezvpomněl, ten modrý classic box tam máme, že je to levné a je tam mašinka. Protože většinou dětem rodiče něco na pokladně koupí, ale moc peněz za to dávat nechtějí, takže těch 130Kč je i někdy moc. Na akci jsme nejspíš mohli nějaké sehnat na prodej, kolegyně co měla henru s Kovap traktory jich tam pár vzala, ale vzhledem k jejich ceně nepředpokládala, že se budou moc prodávat, ale do 3 hodin vyprodáno.

peter

Jak už jsem říkal tobě a tvým kolegům, tak z této akce jsem byl opravdu nadšen. Přesně to splňuje to co jsme dělali v začátcích. Je to hodně jen o té zábavě, v komorní sestavě a v krásném prostředí k tomu, kde navíc naše účast pomůže. Moc se mi to líbilo a budu opravdu moc rád, když se k Vám budu moct za rok zase vrátit.

Bohužel jsem to nestihl jako pro Plzeň, abych ještě také třeba přispěl malou troškou k vyšší návštěvnosti, protože jsem se nedostal domu. Každopádně alespoň tedy nyní níže přikládám odkaz na krátké upoutávkové video z této naší akce. Záměrně jsem jej nijak nedatoval, takže jej pokud budete chtít můžete klidně použít pro příští rok, jako malou upoutávku a ochutnávku toho co bude pro návštěvníky zase připraveno. Snad se tedy bude video líbit a já ještě jednou, myslím si za všechny, moc děkuji za tuto skvělou akci.

VIDEO
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Robkteryten

Super akce, super lidi. Děkujeme, že jsme se mohli připojit!

Matthes_CS

Video krásné, moc díky, půjde na FB a upoutávka na příští rok to bude taky dobrá :)

kajman

Citace od: Matthes_CS kdy 05.08.2019, 15:08:01
Na prodej Lego setů jsem si ani nezvpomněl

Já si to pochvaloval :-) Já jim pak vždy beru něco za pár stovek i na doma, ale už to tuší, tak z toho důvodu chtějí co nejdříve domů. Doufám, že z toho vyrostou (starší má 6).

Tady měl syn vnitřní klid a tak tam pár hodin modely okukoval - jak je postavený hasičák v autobusu, kterým vlakem pojede Han Solo, že v době míru Stormtroopeři rozvážejí pizzu a že si pod střechu nachystali policisté pouta.

Matthes_CS

#40
Citace od: kajman kdy 08.08.2019, 10:30:14
Citace od: Matthes_CS kdy 05.08.2019, 15:08:01
Na prodej Lego setů jsem si ani nezvpomněl

Já si to pochvaloval :-) Já jim pak vždy beru něco za pár stovek i na doma, ale už to tuší, tak z toho důvodu chtějí co nejdříve domů. Doufám, že z toho vyrostou (starší má 6).

Tak tento důvod chápu. Zas na druhou stranu, když při běžném provozu vidí vystavené modely nebo lego ve vytrínce na pokladně, tak se ptají, jestli se to tu dá koupit. A na tuto akci jsme byli se zboží trochu nepřipraveni, včera jsem se ve výtopně zastavil a police na pokladně jsou poloprázdné :)
Takže zase, aby na druhou stranu někdo neodcházel zklamaný.

Matthes_CS

Ještě nějaká vybraná zpětná vazba od návštěvníků:
"Super nápad s LEGO vláčky. Rádi se sem s dětmi vracíme."
"Moc krásné muzeum s báječnou akcí pro děti. Děkujeme všem pořadatelům"
"Hezké exponáty a nejlepší je lego"
"Super výrobky z lega hlavně ten krteček"
"Super den, vláčky a lego nezklamalo jako pokaždé. Děkujeme příště zas :-)"
"To bylo.fakt nadherne..obdivuji stavitele a diky za krasnou pripominku..:)"
"Strávili jsme dnes u Vas celé odpoledne. Úžasné odpoledne!!! Mašinky 🚂 jsou naše vášeň. Pořadatelé byly pozorní a trpěliví. Mašinky jako vždy kouzelné. Ale ty stavby z Lega neuvěřitelné!!! Děkujeme za krásné prostředí a za vše, co pro nadšence železnice děláte 👏"
"doma to je někdy o zlomeninu nohy a strach někam šlápnout,syn jen žasnul kolik je dalších mašinek z lega a už má vyčíhlé co by chtěl od ježíška,ale kde to ježíšek bude schánět,to zatím netuším :-D spoustu staveb lokomotiv jsme oba viděli prvně 🤔 parádní podívaná"
"Bylo to moc zajímavé a dětem se tam moc líbilo. .nejvíce jsme obdivovali ce lze udělat ze stavebnice Lego i z legendární stavebnice Merkur...Samozřejmě staré lokomotivy byly úžasné. .."
"(...) nadchl nás Friends hotel se spoustou skrytých vtípků."