LEGO 42099

Založil petsild, 04.08.2019, 10:41:38

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

petsild

Projekt osazení původním PF od Ozacek:




petsild

První mé zkušenosti s jednotkou Control+ nejsou tak pozitivní jak jsem očekával. Po nainstalování a aktualizaci posledního FW (je bezva taková funkce),
následný tutoriál splnil svůj účel, jako užitečná kalibrace motoru zatáčení. Dále zmíním nové funkce telemetrických dat akcelerometr a sklonoměr s ukazatelem stavu aku je skvělá funkce.
Ale tím to dobré bohužel končí, pokusit se upravit nějaké nastavení ovládacích prvků, nebo grafiky není možné. Jediné co lze měnit je hlasitost generovaných zvuků,
což mi proti konkurenci Sbrick appky přijde od LEGO hodně slabé.
Ono pro model auta vlastně není třeba nic speciálního nastavovat, ale nemít alespoň možnost prohodit mezi sebou ovládací prvky, jako zatáčení mít vpravo a plyn nalevo je podle mě vážný nedostatek.
Další podivností je nemožnost vypnout Control+ jako to mají všechny ostatní aplikace. Pokud si manuálně v systému droida appku neukončíte, jednotka se tak nevypne a dojde k nechtěnému pozvolnému vybití.
Vyzkoušeno na dvou generačně odlišných mobilech, tak jsem vlastně odzkoušel i zpětnou kompatibilitu s pět let starým archivním mobilem.
V takovém stavu mi appka přijde spíš jak raná vývojová alfa verze, jo Lego má před sebou ještě spousty práce, ale má novou řídící jednotkou skvěle nakročeno.

petsild

#32
Provedl jsem vlastní neinvazní mód přední nápravy. Originál řešení vypadá dost humpolácky, přitom stačí prohodit pár dílků a modelu to dizajnově i funkčně pomůže.

Pravá strana nápravy ponechána původní...


Levá po přestavbě...


Hotovo...





petsild

Na blbnutí s Control+ jsem pořídil levný Gamepad. Po namapování všech analogových OS se model ovládá s naprostou :) přesností proti mobilu.

sohibil

Soráč, ale zo záberov nie som schopný zistiť, čo presne si zmenil, hlavne keď vezmem do úvahy, že som nevidel pôvodnú konštrukciu.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

petsild

Snad už bude :) úprava rozpoznatelná...

Původní


Nová

sohibil

Vďaka. Uznávam dáva to zmysel keď sa chceš zbaviť tej prečnievajúcej hrany, ktorá sa môže niekde zaseknúť.

Inak mi moc nedáva zmysel že načo sú tam tie točne.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

petsild

V setu jsou rotační plošky použité dvakrát a slouží k nezávislému zavěšení náprav.

sohibil

V tom prípade mi je záhadou, čo vracia nápravu nazad do vodorovnej polohy. Asi som slepý ale nič tam nevidím.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

petsild

Nejspíš :) gravitace...

sohibil

Mám o tom isté pochybnosti, keďže ťažisko sa mi zdá položené dosť vysoko ale že si to ty, tak ti verím :)
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.


petsild

Zaměřil jsem se na optimalizaci přední nápravy, světlá výška je docela malá 3 stupně dílku a kus. Tak jsem dostal originální nápad, jak nápravu vylepšit.
Sice snažil využít co nejvíce originálních dílků, ale přidání nějakého kousku bylo nevyhnutelné.
Vše se mi povedlo bez komplikací, náprava má rezervu 5 stupně dílku, plus jsem vyřešil pozvolný náběh a krytí převodů.
Optimalizace pomohla modelu zlepšit průchodnost terénem a vzhledově s předělanou nápravou vypadá prďácky.












petsild


petsild

Zadní náprava si taky zaslouží pozornost, po úpravě tam :) proudí více světla.










petsild

Povedlo se mi eliminovat :D technicky nepraktický a nevzhledný zub na spodní části šasi. Pomocí jednoho dílku se dějí doslova zázraky, vyměnil jsem vpředu velkej talíř za Turntable small, který jde navíc zapustit a zkrátit tak celkovou délku čumáku s nárazníkem.








petsild

Finální podoba PF vestavby od Ozacek.




petsild

Pomalu se objevují čím dál zajímavější B modely :) autor – msk6003.

sohibil

Bugatka vyzerá rozhodne lepšie ako originál. Len to "čelné sklo" naklonené dopredu pôsobí nejak divne.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

petsild

Ta první co má normální sklon ne?

petsild


Xele

Řešil někdo problémy s prvotním připojením jednotky k mobilu? Z asi 50 pokusů se mi připojila jednotka k telefonu 2x, avšak tímto problém neskončil, jelikož se objevila v aplikaci hláška, že se musí ještě aktualizovat firmware, avšak to vždy selhalo. Asi po sto opakováních se nakonec vše zadařilo (pokaždý jsem postupoval stejně). Telefon mám Honor 10 View s Andriodem 9.0.

petsild

Takové trable jsem neměl, přesto jsem na Google Play napsal vytýkací dopis. Nejen kvůli nespolehlivému BT startování a bylo mi odpovězeno:
CitaceOh no, that doesn't sound right. Let's fix it! The Bluetooth signal distance is 10 m./33 ft.,
but low batteries or obstacles may decrease it. Ensure that geolocation is on in your device.
If the light on the Smart Hub turns blue, connection successful! If it still doesn't work,
reach out at LEGO.build/DeviceCheck. - Luigi
Co jsem pochopil, musíš mít zaplá data + kvalitně chycenou GPS pozici.
Už vidím uživatele :( běhající po bytě a honěj GPS signál.
Snad to vývojáři co nejdřív vyladí, tohle se používat nedá, já proto začal používat BrickController 2 a jsem vlastně spokojen.

sohibil

Citace od: petsild kdy 25.08.2019, 17:12:17
Ta první co má normální sklon ne?
Aha to sú 2 rôzne? Asi som slepý. Sorry. Tá prvá vyzerá lepšie.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.


sohibil

#55
Žlté disky sú vynikajúci nápad. S čiernymi pôsobil podvozok tak nejak monotónne. Alebo inak povedané, ak má auto silné hrubé pneu, disky by mali farebne ladiť s karosériou.

Inak tie XL motory sú tam dosť zvláštne uložené. Neprevažuje to celé auto dozadu?
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

petsild

#56
Aku box společně Sbrick a servo motor vepředu to dováží. Trochu očekávám PF versi od HD Mistra :) konstruktéra?

HD

PF verze ode mne nebude. Nějak mi teď na přestavby ofic. setů chybí motivace. Obzvláště, když už nějaké přestavby, a celkem zdařilé, existují.  ;)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

petsild

4x4 vs 6x6
Video: https://www.youtube.com/watch?time_continue=33&v=83hjZNAjd3Y

Řešil někdo zde na fóru, proč nelze videa zobrazovat přímo?

petsild

Využití :) planetové převodovky jiným způsobem.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=z0rCAVxQGRo