Setkání s vítězi Zlatých oříšků za rok 2018

Založil peki, 10.01.2019, 12:13:18

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Dobrý den pane Pekárku,

Obracím se na Vás po doporučení od pana Prokopa ze společnosti Lego.

Zastupují Nadační fond Zlatý oříšek, který organizuje soutěž Zlatý oříšek a letos slaví 20 let, kdy poprvé ve spolupráci s Českou televizí ocenil nejtalentovanější děti České republiky.

V tomto slavnostním duchu proběhne dne 17. 1. 2019 v Praze i setkání s vítězi Zlatých oříšků za rok 2018, které navíc obohatí někteří z vítězů historických ročníků soutěže.
Hlavní důvod Vaší přítomnosti ale spatřujeme v možnosti propojení fanoušků Lega a tvořivých dětí, konkrétně devítiletého Jakuba Janouška, jednoho z letošních vítězů.

Jakub již 3 roky staví a programuje roboty Mainstorms, pravidelně se zúčastňuje soutěží v robotice a také velmi často poráží soupeře z vyšších věkových kategorií. Snem Jakuba je pracovat ve společnosti Lego. Moc rádi Vás nebo zástupce fun klubu Lego robotiky při této slavnostní příležitosti uvítáme a představíme Jakubovi.
Pro Jakuba bude jakýkoliv kontakt s fanoušky robotiky Lego přínosem. Žije v Třešti se svými prarodiči, kteří ho sice velmi podporují, ale jeho oboru nerozumí. Možná, že je již v nějakém klubu registrovaný, ale pokud o něj a jeho aktivity někdo projeví zájem, určitě ho to minimálně potěší – postrádá totiž více možností o robotice diskutovat.

peki

Domluvil jsem se že tedy zajdu na vyhlášení a na místě zkusím zjistit co bychom mohli udělat.

milanv

Odkaz na Jakubův profil.

Dost mi to změnilo pohled na to, jak bychom mu mohli pomoct...
Pán na Žlutém hradě

Foton

No rozhodně je to zajímavý kluk. Sem s ním.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

ThomasMorta

Vzhledem k tomu, že s kolegou robotiku Mindstorm lektorujeme na kroužcích, tak mě rozhodně klučina zaujal. Rozhodně bych ho rád poznal.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Martins


Chairudo

Posílám kontakty na kroužky robotiky o kterých vím v našem okolí, tam může s dalšími dětmi komunikovat, účastnit se akcí a soutěží.

SPŠ Jedovnice
http://www.spsjedovnice.cz/robotika-hrave/clankyr23
http://www.spsjedovnice.cz/robotika-hrave

Gymnázium Hejčín  - přímo kontakt na lektora který s žáky provozuje tuto aktivitu.
https://www.gytool.cz/kontakty/osoba.asp?id=39

A našel jsem i něco v Praze  :)
https://detska-univerzita.cvut.cz/prednaska-lego-roboti
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Citace od: ThomasMorta kdy 11.01.2019, 04:19:05
Vzhledem k tomu, že s kolegou robotiku Mindstorm lektorujeme na kroužcích, tak mě rozhodně klučina zaujal. Rozhodně bych ho rád poznal.
Supr to zní jako konkrétní věc.  Podle toho co jsem zatím zjistil:
- nebydlí s rodiči, protože ty se starají o nemocného sourozence (jeho sestru)
- prarodioče nerozumnějí tomu co klučina děla, přesto se ho v rámci možností snaží podporovat, jednou za 14 dní jezdí za někým do Brna (ohledně Mindstormu)
- v blízkém okolí nejsou žádné obdobné kroužky

ThomasMorta

Citace od: peki kdy 11.01.2019, 14:32:35
Citace od: ThomasMorta kdy 11.01.2019, 04:19:05
Vzhledem k tomu, že s kolegou robotiku Mindstorm lektorujeme na kroužcích, tak mě rozhodně klučina zaujal. Rozhodně bych ho rád poznal.
Supr to zní jako konkrétní věc.  Podle toho co jsem zatím zjistil:
- nebydlí s rodiči, protože ty se starají o nemocného sourozence (jeho sestru)
- prarodioče nerozumnějí tomu co klučina děla, přesto se ho v rámci možností snaží podporovat, jednou za 14 dní jezdí za někým do Brna (ohledně Mindstormu)
- v blízkém okolí nejsou žádné obdobné kroužky

Jsme bohužel z Prahy, takže individuální výuku mu můžeme nabídnout jen vzdáleně - například přes discord, skype jen v nejhorším případě. Nicméně bych možná ukecal kolegu, abychom za klučinou zajeli až bude třeba prodloužený víkend...
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

peki

Jak bylo avizováno výše proběhlo ve čtvrtek předávání zlatých oříšků. Kuba byl podruhé (poprvé při natáčení slavnostního večera na ČT) v záři reflektorů a odpovídal na dotazy novinářů. Kubu doprovidila na akci maminka a babička. Každý z výherců odpovídal 2 otázky:

1) co si představujete že budete dělat až vám bude 30 let
Kuba: Chtěl bych pracovat v Legu Dánsko jako Dizajnér

2) co je vaším největším přáním
Kuba: Potkat se v Billundu s Milanem Reindlem popovídat si s ním a vidět jeho pracoviště.

Kuba mi ze začátku nevěřil, když jsem mu řekl že se s Milanem znám  ;) A že zkusíme něco vymyslet, protože se Do Biullundu cca jednou ročně vyprávíme.

Mimo jiné by bylo fajn nějakým způsobem pomoci s dalším rozvojem, to dojíždění do Brna je časově náročné.

Dále vyšlo najevo že Kuba už v podstatě se sestrou jednou na akci pořádanou kostkaři vystavoval. Magda(Mrs Tygrys) v Knínicích  :)

Napadlo mne že Kubovi v čase který zbýval do odjezdu autobusu do Brna ukážu co naši členové dělají a umějí. Vzal jsem tedy jeho a jeho doprovod do Brickrepublic. Nejvíce času jsme pak s Kubou trávili u interaktivních technik modelů. Zejména letadel, která jsou jeho další velkou vášní.

Kuba je opravdu sympaťák a velmi šikovný kluk.

Mrs.Tygris

takže vzhledem k tomu že Kuba i s babičkou ( p. Žluvová ho nejvíc podporuje ) a dědou mají u nás v obci "chatu" tak sou v Kninicích téměř každý víkend, my ( Já, menadruhou, Kiničák) jsme "přátele na telefonu" a na nás se obrací když potřebují pomoc, tak jestli se můžu vyjádřit k tomu co by předně nejvíc potřeboval , jsou díly a motory aby měl vůbec z čeho stavět , Žluvovi mu je nemají z čeho platit jsou oba v důchodu (a dokonce pan Žluva je v invalidním jestli se nepletu), a jeho rodiče musejí platit léčbu jeho (dvojčete) sestry

ThomasMorta

Citace od: Mrs.Tygris kdy 18.01.2019, 18:56:50
takže vzhledem k tomu že Kuba i s babičkou ( p. Žluvová ho nejvíc podporuje ) a dědou mají u nás v obci "chatu" tak sou v Kninicích téměř každý víkend, my ( Já, menadruhou, Kiničák) jsme "přátele na telefonu" a na nás se obrací když potřebují pomoc, tak jestli se můžu vyjádřit k tomu co by předně nejvíc potřeboval , jsou díly a motory aby měl vůbec z čeho stavět , Žluvovi mu je nemají z čeho platit jsou oba v důchodu (a dokonce pan Žluva je v invalidním jestli se nepletu), a jeho rodiče musejí platit léčbu jeho (dvojčete) sestry

Mindstorms nebo power functions? A díly předpokládám technic.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Mrs.Tygris

v jeho případě oboje , právě že začínal s 45300 WeDo 2.0

ThomasMorta

Citace od: Mrs.Tygris kdy 19.01.2019, 09:06:40
v jeho případě oboje , právě že začínal s 45300 WeDo 2.0
Klíčová otázka: Má nějaké vládní Mindstorms? Pokud ano, tak které?
A jak je.na tom s angličtinou? Má smysl mu v rámci podpory pořídit i knihy v angličtině, které považujeme za dobré?
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

ThomasMorta

Jinak kolega prohlásil, že mladé talenty se podporovat musí, sice trochu prskal, když viděl vzdálenost, ale nějaký víkendový výjezd bychom mohli udělat.

Můj návrh je, že bychom mu pomohli s konstrukcí robota do soutěže Robotem rovně, která každoročně otevírá sezónu outdoorových robotických závodů. Má celkem nízký vstupní práh, lze tam soutěžit s LEGO roboty a poslat LEGO do outdooru človeka donutí přemýšlet zase trochu jinak než v o dost lepších podmínkách sálových soutěží. Materiální podporu bychom zajistili, ovšem vzhledem ke vzdálenosti bychom.potřebovali, aby měl pravidelný přístup na internet. Je to reálné?
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Clermont

#15
Na Aktuálně.cz právě vyšel článek o Jakubovi...

Odkaz

peki

Citace od: ThomasMorta kdy 19.01.2019, 13:02:21
Jinak kolega prohlásil, že mladé talenty se podporovat musí, sice trochu prskal, když viděl vzdálenost, ale nějaký víkendový výjezd bychom mohli udělat.

Můj návrh je, že bychom mu pomohli s konstrukcí robota do soutěže Robotem rovně, která každoročně otevírá sezónu outdoorových robotických závodů. Má celkem nízký vstupní práh, lze tam soutěžit s LEGO roboty a poslat LEGO do outdooru človeka donutí přemýšlet zase trochu jinak než v o dost lepších podmínkách sálových soutěží. Materiální podporu bychom zajistili, ovšem vzhledem ke vzdálenosti bychom.potřebovali, aby měl pravidelný přístup na internet. Je to reálné?

Ověřím, případně bych předal kontakt na jeho maminku. Včera jsem pro něj od Lega vyzvedl Mindstom  ;)

peki

Citace od: peki kdy 14.02.2019, 09:09:43
Ověřím, případně bych předal kontakt na jeho maminku. Včera jsem pro něj od Lega vyzvedl Mindstom  ;)
Poslal jsem SZ kontakt (ThomasMorta)

Kubovi jsem poslal včera poštou:
- jednu stavebnici Mindstorm o Lega.
- za kostky jsem pořídil rozšiřující sadu
45560 EV3 Doplňková souprava
https://www.eduxe.cz/p/262/45560-ev3-doplnkova-souprava

Jsem v kontaktu s grohl, na podzim bych zorganizoval návštěvu v Billundu.

Mám od Jakuba a jeho maminky vyřídit velikánské poděkování. Jakub tomu pořád nemůže uvěřit  :)

Hardegon

Citace od: peki kdy 27.02.2019, 14:47:25
Poslal jsem SZ kontakt (ThomasMorta)
Kubovi jsem poslal včera poštou:
- jednu stavebnici Mindstorm o Lega.
- za kostky jsem pořídil rozšiřující sadu
45560 EV3 Doplňková souprava
https://www.eduxe.cz/p/262/45560-ev3-doplnkova-souprava
Jsem v kontaktu s grohl, na podzim bych zorganizoval návštěvu v Billundu.
Mám od Jakuba a jeho maminky vyřídit velikánské poděkování. Jakub tomu pořád nemůže uvěřit  :)

Tak to je super. Snad Kuba bude jednou svoje modely sám prezentovat tady na kostkách  :)

peki

Byl jsem požádán abych Vám všem ještě jednou poděkoval.

Jmenuji se Jakub Janoušek,ale všichni mi říkají Kubík.Rád bych moc poděkoval panu ing. Pekárkovi a všem ostatním  fanouškům Lega kostky.org ,za kteří se mi složili na dárek /doplňková souprava z Lega. Mám z toho velkou radost, protože se mi pořád nedostávál stavební legový materiá,l a tak si zapnu mozek a vymyslím nějakou jinou náhradu.Chybělo mi opravdu dost kostek a moc jste mi pomohli.Ještě jednou moc děkuji a budu se snažit abych nezklamal.      Kubík

nikolinek

Šikovný kluk. Obdivuji děti, které už v tomto věku vědí co chtějí a jdou za svým cílem.