Lego 4559 - co s ním?

Založil Archaon, 26.06.2012, 22:00:13

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Archaon

Mám takový zvláštní "problém" - shodou okolností se mi tu sešly tři sety 4559, což je sada která se mi nikdy nějak zvlášť nelíbila, přišla mi moc dětská a nereálná. Tak nějak nevím co s nimi - zkoušel sem hledat na netu nějaké zajímavé modely co by se z toho daly postavit, ale nenašel sem nic zajímavého. Nemáte někdo nějakou inspiraci, nebo alespoň reálné předlohy vlaků, na které by se daly díly nějak rozumně použít? ???

mirek

Co něco podobného.

Colonel32

Rozebrat na díly?

Kvůli tomu, jak moc hnusný mi tenhle vlak na pohled přišel jsem s legem skončil na dobých deset let...

SpCasPi000

Jedine prerobiť na Space - Blacktron Train.

hobby

Citace od: Colonel32 kdy 26.06.2012, 23:12:06
Kvůli tomu, jak moc hnusný mi tenhle vlak na pohled přišel jsem s legem skončil na dobých deset let...
Coloneli, ty budeš mít asi už napořád z toho vlaku ´psychotrauma´, přesně takovou reakci jsem od Tebe čekal ;D
Zopakuji, co jsem už několikrát řekl. Ten vlak jako originál není vůbec hnusný, spíš neobvyklý. Má futuristický vzhled, je nejhratelnější ze všech lego-vlaků, což je jeho hlavní přednost (několik druhů kontejnerů a jejich otvírání, přemisťování, nakládání, převážení, přenášení, závory, odstavení na stojiny, atd.) a jako jediný může projíždět oblouk plnou rychlostí.
Nechte už ten vlak žít. Ale stejně by mě zajímala nějaká statistika oblíbenosti různých vlaků.


Anatyt

Citace od: hobby kdy 27.06.2012, 08:16:35
Ale stejně by mě zajímala nějaká statistika oblíbenosti různých vlaků.

Myslím, že také hlasovanie tu už bolo. Ale ak nie, môžeš spraviť.

Archaon

Mirkuv vlak vypada dobre, to bude asi ten spravny smer... Jeste sem premyslel o stylu LEO Express:


Anatyt

Len tu by si potreboval mať ten predok so svetlami čierny.

Archaon

Citace od: hobby kdy 27.06.2012, 08:16:35
Citace od: Colonel32 kdy 26.06.2012, 23:12:06
Kvůli tomu, jak moc hnusný mi tenhle vlak na pohled přišel jsem s legem skončil na dobých deset let...
Coloneli, ty budeš mít asi už napořád z toho vlaku ´psychotrauma´, přesně takovou reakci jsem od Tebe čekal ;D
Zopakuji, co jsem už několikrát řekl. Ten vlak jako originál není vůbec hnusný, spíš neobvyklý. Má futuristický vzhled, je nejhratelnější ze všech lego-vlaků, což je jeho hlavní přednost (několik druhů kontejnerů a jejich otvírání, přemisťování, nakládání, převážení, přenášení, závory, odstavení na stojiny, atd.) a jako jediný může projíždět oblouk plnou rychlostí.
Nechte už ten vlak žít. Ale stejně by mě zajímala nějaká statistika oblíbenosti různých vlaků.

No, na me ma prave az moc futuristicky vzhled  :) v podstate se mi sesly uplnou nahodou, byla to vzdycky vyhodna koupe ve stylu set + jako bonus 30 rovinek a 2 vyhybky, no nekupte to  ;D a tri jsou proste moc... Ale dily se urcite hodi, motory kazdopadne, zlute train base asi do stylu 10170 (ktery se mi vzdycky libil ale prisel mi strasne drahy na to ze je celkem "obycejny") a panoramaticka okna mozna casem na vlak ve stylu svycarskeho ledovcoveho expresu:


peki


mirek

#10
Nedá mi to a musím reagovat na fotku, kterou zaslal Archaon.
Před třemi lety jsem postavil starší verzi podobného švýcarského vagonku s panoramatickými okny (viz. foto - vagon s černou střechou). V současné době přestavuji ten červený vagonek s červenou střechou, opět do podoby švýcarských
drah, opět s panoramatickými okny, tedy díly použitými ze setu 4559.   

Archaon

Citace od: mirek kdy 28.06.2012, 08:44:20
Nedá mi to a musím reagovat na fotku, kterou zaslal Archaon.
Před třemi lety jsem postavil starší verzi podobného švýcarského vagonku s panoramatickými okny (viz. foto - vagon s černou střechou). V současné době přestavuji ten červený vagonek se šedivou střechou, opět do podoby švýcarských
drah, opět s panoramatickými okny, tedy díly použitými ze setu 4559.   

Asi to tak taky dopadne - zlute dily (hlavne train bases) pujdou na nakladni vagony ve stylu 10170 TTX a z oken, kterych mam opravdu hodne, bude ledovcovy expres. Kdyz se divam na original, tak krome tech velkych oken bude postaven ze samych beznych dilu...

holub

#12
hmm to co přidal mirek vypadá docela dobře,něco takovýho bych asi skusil poskládat - přepracovat to víc k realitě ale nechat to v podobnym duchu.
Tady je něco obdobného http://www.trainsforthais.com/image/webboard/3263aLego4559_04.JPG

Přiznám se,když tendle vlak přišel tak jsem byl taky trochu v šoku,promakanej metroliner a věci kolem prostě nastavili laťku vysoko.

Od reality je to už dál,ale když si odmyslíme/vypustíme ten systém nakladaní lidí v kontejnerech (halvně ty spací vozy jsou slušná klaustrofobie :D ) tak bych řekl že je to pořád jeden s těch promakanějších (a hlavně víc hratelnejch) setů,mě teda zrovna ten nasledující alpin expres proti tomu připadá o par urovní horší,taková lokomotiva nic moc a celý to pusobí strašně jednoduchym dojmem.

Jinak zle nevypadá ta alternativa s parní lokomitovou včetně nastupiště :
http://www.youtube.com/watch?v=4OdLJo-e08s