Lego RLUG exhibition France, Colmar 29.6-1.7.2018

Založil Chairudo, 05.02.2018, 15:55:16

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo

Francouzský LUG fanabriques pořádá 29.6-1.7.2018 víkendovou výstavu v krásném městě Colmar poblíž německých hranic a zve letos Afoly i z okolních zemí.

Výstava je na ploše cca 7000m2 a loni se zůčastnilo asi 80 Afolů a 13000 návštěvníků, zde je info z akce.
+ fotky

Zájemci se můžou registrovat do 31.3.2018 zde - musíte se zaregistrovat na stránky a pak až na výstavu.

Přihlášky projdou jako obvykle výběrovým řízením aby se zaručila rozumná kvalita modelů.

LUG:
- uhradí cestovné  0.1 € / km. = cca 2.50,-
- Nabízí hotel ve slevě za 15 € /osoba/noc
- postarají se o jídlo


Kdo by chtěl jet pište sem, mám v plánu na 95% jet a můžeme podniknout pěkný společný výlet. (dodávka Ostrava-Olomouc-Brno či HK-Praha-Plzeň)
Jazyková bariéra není problém, vše potřebné domluvím.


____________________________________________
For all registrants the rules are this:
We refund 0.1 € / km.
We also offer hotel rooms for 15 € / person / night
Meals are taken care of.
We accept registrations until March 31st.
Once registered on the site, you can register here: http://expo.fanabriques.fr/en/events/
We will not be able to invite everyone, but we should have enough room to expose everything :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Robbed

Zaregistroval jsem se s pár Star Wars modely na plochu 1,5x1m.
Mám to cca 200km, takže se mnou na cestu asi nepočítej, sejdeme se až tam :D.
Teda samozřejmě pokud mě vyberou...

Robbed


Chairudo

Ano, letos budou Kostky v Colmaru zastupovat 4 AFOLové :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Jezevec

Tak to doufám, že to pro nás ostatní náležitě zdokumentujete, ať se k nám domů taky dostane kousek toho všeho!  :D
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Chairudo

Citace od: Jezevec kdy 13.04.2018, 21:11:22
Tak to doufám, že to pro nás ostatní náležitě zdokumentujete, ať se k nám domů taky dostane kousek toho všeho!  :D

Kousek toho všeho bude na podzim v Olomouci ;D Ale ano, zdokumentujeme a zase načerpáme nové zkušenosti.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

skywalker007

Už jsem taky dostal email,že jsme s bráchou přijati.

Chairudo

Tak v těchto krásných prostorách + dalších se bude akce konat.
Pro příští podzimní Olomouc 2019 jsem našel nové podobné prostory :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Robkteryten

Citace od: Chairudo kdy 24.04.2018, 16:02:51
Tak v těchto krásných prostorách + dalších se bude akce konat.
Pro příští podzimní Olomouc 2019 jsem našel nové podobné prostory :D

To nejsi troškař :D Vypadá to dost dobbře.

Chairudo

Jo, už se s klukama těšíme, měli by jsme být přesně na tom prostředku jak google ukazuje X :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Anatyt

Čo je na tých priestoroch krásne? Vyzerá to ako sklady BAUMAXU a ten luster v strede pôsobí dosť gýčovite.

Chairudo

Citace od: Anatyt kdy 07.05.2018, 12:52:11
Čo je na tých priestoroch krásne? Vyzerá to ako sklady BAUMAXU a ten luster v strede pôsobí dosť gýčovite.

:o Byl jsi někdy v nějakých výstavních prostorách před a při?
Takto vypadají každé prostory když v nich nic není. Zapoj trochu představivosti, přimysli si k tomu spoustu stolů s modely, stěny vyzdobené plakáty, 2000 návštěvníků, ruské kolo cinkající o lustr a hned to vypadá jinak.  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Robbed

Krásný možná ne, ale vypadá to aspoň na příjemné prostředí. Nedávno jsem byl na jedné výstavě modelů v jakési staré tělocvičně, kde polovina stropní izolace chyběla a druhá vypadala, že každou chvíli spadne (a tipoval bych, že to byly  desky z azbestu). A navíc světla byla až moc nepříjemně žlutá, což na fotkách bylo hrozný.

Chairudo

#13
Máme po výstavě a zde je malý informační report :)

album s více fotkami
Mám spoustu videí, jak je zvládnu zpracovávat nasdílím.

Stejně jako na minulé akci jsme expedice Skywalker007 s bráchou, Robbed se svou polovičkou a moje maličkost vyrazili do Colmaru.

Středa
Vyzvednutí a naložení dodávky (ilustrační foto) ještě je z lepší poloviny prázdná  ;)


Čtvrtek
Vyzvednutí MIB aka bratrů Černých u Prahy a po slabých 12 hodinách jsme o půl šesté dorazily na místo a pustili se hned do instalace.
V kanceláři jsme nafasovali architecture setík, pár drobností a zaplatili objednané sety ve slevě.

Pátek
Ráno jsme dokončili přípravy a frčeli do 40km vzdáleného Europa parku - podle hodnocení na netu největšího zábavního parku v Evropě.
Koukal na nás už z dálky a přes celé parkoviště se lynul dlouhatánský had co se mi ani nevlezl do foťáku, byla to největší horská dráha v Evropě, s výškou 73 metrů.
Jízda na něm byla masakr, na ty pozitivní a negativní G na každém přetížení můžete pozvat svou oblíbenou tchýni a vrátíte jí všechno za posledních 10 let  ;D ... dali jsme to 3x, doporučuji bez brýlí, nemusíte se o ně bát.
Projeli jsme si většinu velkých atrakcí i pár menších jako divokou řeku kde to Vaška pěkně ošplíchlo, video jako důkaz dodám později >:D
Před šestou jsme spokojení frčeli na výstavu která otevírala v 18.30, tam jsme se opět potkali s Robbed a jeho drahou polovičkou.


Sobota-neděle
Ráno jsme všichni po snídani vyrazili do města, nakoupili suvenýry, projeli se lodičkou a k poledni frčeli zpátky na výstavu.
Město je krásné, určitě doporučuji se přijet pokochat.


Výstava probíhala ve třech halách na ploše cca 7000m2, Akce se účastnilo asi 250 AFOLů z celé evropy a bylo tam k vidění pár úžasných skvostů. Nejvíce mě nadchl Erebor a Dale - oboustranný obrovský MOC z pána prstenů, k vidění bylo i pár vojenských MOC a třeba i masivní Star Wars diorama Hoth a Endor
Stejně jako v Zupthenu i tady přijelo několik lidí se zábavním parkem, jeden z unikátních MOC tu byla Technic lanovka.


Nejvyšším modelem na výstavě byla 4,5 metrová socha svobody. Dílo postavil společnými silami zdejší LUG a financovali ho z rozpočtu co vydělali z pořádání výstav, loňský rok byl prý extrémě úspěšný. Stavba spolkla 120.000 dílů, váží 325kg a afolům společnými silami trvalo 632 hodin ji postavit. (není lepená)


Prostory měly vlastní kuchyň a jídelnu, tak nám tým šikovných kuchařů vždy navařil něco dobrého teplého z Francouzských specialit.
Na sobotní AFOL večeři jsme všichni zasedli a jako soutěž pro nás připravili Bingo s asi 15 sety + 1 z výher byla dvoulitrovka se zavařeným zelím :D


Pondělí
Ráno po šesté jsme zamířili směr česko a protože to bylo po cestě, nemohli jsme si odpustit návštěvu Německého LEGOLANDU.
Oproti Europa parku to byl malý brácha, ale i tak jsme si to tam pár hodin krásně užili a frčeli domů. Příště prozkoumáme více :D



YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

#14
Ještě jedna skupinovka.

Já jsem ta ruka s papírem vlevo vzadu a Vojtu vidím uprostřed pod beruškou, ostatní se ztratili v davu rukou :)

jo a to za námi je mozaika z 1x1 bricků.

Taky mi přišlo info že LUG má 660 členů, z toho asi 40 aktivních.
Na přípravách se podílelo 25 členů LUGu a 140 dobrovolníků z okolních skupin.

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Zrovna přišlo ještě nové info:

9812 prodaných vstupenek + 902 free.
137 vystavovatelů, 171 pomocníků, prodejců, poskytovatelů služeb a obsluhy.
Celkově 526 lidí, kteří se ujistili, že akce proběhla hladce.

Výstava byla tentokráte prodělečná, Teplo a fotbal jsou pravděpodobně důvody tohoto negativního bodu.
Výsledný schodek je kompenzován posledními 12 výstavami.
Třinácté události v pravém slova smyslu číslo 13.

Další den je již stanoven 3. a 4. listopadu pro naše první Fana'Kids'Briques v Rosheimu.
- opět u německých hranic 55km nad Colmarem, - zjišťuji možnost účasti.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Robbed

Trocha reprezentace...