SVĚT KOSTEK OLOMOUC podzim 2018

Založil Chairudo, 08.11.2017, 22:50:39

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

fanda

Hlásím se s mými modely z brzy založeného vlákna "Fandovo kolejové dopravní prostředky a stavby". Předpokládám mou osobní účast a cca 2-3 m2 statické plochy nebo raději celé kolejiště (např. pouze s kolejemi, ale několika stanicemi) s provozem vlaků,  řízených návštěvníky.

yoshimaka

Ahoj všichni hradaři. Znovu Vás poprosím, kdo se budete chtít účastnit akce "Výlet do historie" aby mi dali vědět přes SZ, co můžou na podzim do OL zapůjčit, zda přijedou osobně nebo pošlou, zda mají nějaký ucelený projekt nebo jednotlivé stavby. Zatím jsem měl jen neurčité zprávy od dvou vystavovatelů, což může stačit, ale také nemusí (nemám přehled setů) a rád bych věděl, jestli se letos hrady povedou. Děkuji Vám všem moc.
Lust och fägring stor

Ivansliz

#32
Ahoj, rád zase přidám svoje modely - neslibuji 50% obměnu, ale nějaký modulár asi obměním a dostavím k tomu možná nový autobus do města.  ;)
1) Tramvajové město - cca 0,75 x 4metry
2) Diorama s vagonem
3) Přejezd s motorovým vozem 810
4) Mystický "betlém" do časů Vánočních  >:D
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

samy405

Starý technic hlásím na výstavu :) (jedny z prvních)
Motorky, model team a podobné krásné věci :)

pokud bude zájem tak i pneumaticky ovládané kolejiště a staré poctivé 9V vláčky :) (bude vidět v březnu v Ostravě)
dále Ostravskou nádražní budovu Svinov

:)

Stimpi

Sami, s Yoshimakou jsme se domluvili udelat kolekci Technic s tématikou Offroad - auta, motorky, pásáky, náklaďáky ... Klidně bych to viděl jako takové dioráma ... třeba doplnit o nějakou budovu, kousek krajiny atd. možná by jsme do toho mohli zamontonat i vlak. Jak to vidíš??

samy405

Jsem pro ! :)  ;D tak stačí říct co je tedy po mě potřeba a je to :) vlaky bez problému a kombinace technic a vlaku je prostě krásná :) už dumám nad překladištěm z jednoho vláčku na druhý ale ne ručně :) ale pomocí technic ovladače :)

Stimpi

Super, stvořim nějaký seznam modelů co jsem schopný přivézt a dáme to do kupy ;)

samy405

ok ... tak já to doplním a je to :)
docela jsem rozšířil motorkový park tak to bude fajn :)

yoshimaka

Tak mě, borci, napadá: offroady a motorky s technic figy a sw buildable figy (dle velikosti modelu) a terénní scéna tvořena lbg, dbg a tan terénem, skály z LURPů a BURPů... taková akční offroad scénka...
Lust och fägring stor

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Chairudo

#40
Ahojte lidičky, pomalu začínáme s plánováním podzimní výstavy. 

Když říkám začínáme - Izabella jak víte si rozjela vlastní akce a Olomoucké výstavy se dál účastnit nebude.

Oslovil jsem tedy ostatní Afoly z Olomouce "co znám" a s radostí oznamuji, že všichni dle svých možností přislíbili pomoc s přípravami, brainstormingem, reklamou....

Nový Olomoucký organizační tým je:
ogar49 a Yoshimaka - naši stálí a nepostradatelní pokladníci a svaly Výstavy >:D
Foton - stavitel alternativních modelů, na podzim nám moc pomohl s přípravou a úklidem.
Ivansliz - Modulární nadšenec, také na posledních dvou výstavách přiložil pomocnou ruku.
Numido a spideyx - většina z vás je znáte jako provozovatelé kavárny hravá káva a můžete si je spojit i s orlojem na Ideas.
Chairudo - jakýsi megaloman a prostě blázen  ???

Pokud by kdokoli další měl trochu času a chuť s přípravou jakkoli pomoci, nebojte se ozvat, budu vděčný za každý dobrý nápad a pomocnou ruku nejen z Olomouce.
Čím více hlav se zapojí, tím lepší budeme mít výstavu :)

Prostory: - zase o něco větší.
Domluvil jsem ve škole další třídu cca 50m2 v 1 patře, kterou využijeme na větší herní koutek.
Bude tak více místa na modely, soutěže a další volné hraní v přízemí.
V týdnu jdu na další konzultaci do školy a zkusím se ještě jednou pobavit o vedlejší tělocvičně,v případě zázraku  = dvojnásobné prostory.

účast
Do konce dubna připravím přihlášky a požádám všechny, kdo za námi rádi zase přijedete o vyplnění, - stále nezávazné, ale potřebuji metráž všech modelů ať vím, jaký prostor zaplníme.
Kolegové ze Slovenska jsou zvaní automaticky a doufám, že se letos někdo zapojí. Pokud bude prostor, rád bych už letos pozval i pár známých AFOLů z Maďarského LUGu a udělal letošní Olomouc první mezinárodní akcí Kostek.

Byl jsem na začátku měsíce prozkoumat pár informací na radnici a pokud bude výstava podobně úspěšná jako ty dvě poslední, tedy kolem 6 000 návštěvníků, udělám vše pro to, abychom se mohli příští rok přesunout do větších prostor. Koncept už je vymyšlený, s pár lidmi jsem to probíral a nebude co do plánování o moc náročnější, pouze finančně o dost náročnější.

Odměny pro vystavovatele a jiné účastníky (pomocníky)
podpora co napíše peki...
dále budu mít pro každého unikátní figurku z ciziny a uvidím, co dalšího se ještě podaří domluvit.
Bude taky hromádka setů - mnohem lepší než kdykoli dříve. Větší část půjde pro vystavovatele do soutěže o nejlepší modely, část mezi návštěvníky a část věnujeme na dobročinné účely.

jinak opět počítejte s uhrazením cestovného, zajištěním ubytování, stravy a nějakou korunkou podle úspěchu výstavy.

Soutěže pro děti:
určitě nějaké budou, ale musíme změnit koncept tak, aby nevznikaly žádné hloučky. - musíme odstranit nedostatky z podzimu.
Např. soutěže budou ve směru výstavy až za výstavní částí.
zatím mám pro děti připravených 1000 dárků v ceně dětské vstupenky (sovičky), také soutěž bez obsluhy.

- toto téma je kompletně otevřené k diskuzi.
Kdo máte jakékoli nápady, máte chuť si nějakou soutěž pro děti připravit..... pište a dáme to dohromady.

Společné projekty:
Yoshimaka řeší historii Castle, měl by být strašidelný dům a další je vítáno  :)


Budu rád, když překonáme loňskou rekordní účast 37+25 AFOLů i všechny ostaní čísla a posuneme akci zase o kus dál :D
Příští týden upravím úvodní příspěvek a všechny informace tam budu doplňovat.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

samy405

Citace od: yoshimaka kdy 10.11.2017, 10:52:46
Citace od: Stimpi kdy 09.11.2017, 21:14:53
Pokud se povede stavění z technicu, tak je možné zopakovat.
Podobně jako letos by se mohla udělat nějaká tematická výstavka továtních technic setů (off-road, stavební technika, hasiči, závodní stroje, letadla ...) případně z nich vytvořit nějaké dioráma

Stimpi, Tvůj nápad s tematickým Technicem je výborný - téma off-road by šlo určitě krásně znázornit v průběhu let. Veškeré buggyny, odpružené pick-upy, pásáky...

Klidně se ozvěte i jiní technikáři, kdo by se s něčím off-roadovým přidal?

Poslušně se hlásím do řad technic :)
Je to takhle možno ? :)

Chairudo

Citace od: samy405 kdy 22.04.2018, 12:37:02
Poslušně se hlásím do řad technic :)
Je to takhle možno ? :)

Určitě to nějak vymyslíme, zítra budu mít hotové přihlášky a začneme plánovat  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

stricekfido

Já bych se i přidal, záleží na tom jestli půjde jen o sety nebo i Moc

STARHAWK

Chairudo> Mas aj predstavu o konkretnom termine alebo ho aspo nejak ohranicit kedy asi ?
Chystaju sa aj nejaky DUPLaci ? Je vyhradeny priestor/trieda pre holcici tematiku (od dupla cez elves a friends) tak aby bola oddelena od inych tem, teda hlavne takych co moc odputavaju pozornost ?

Chairudo

#45
Citace od: stricekfido kdy 23.04.2018, 06:36:11
Já bych se i přidal, záleží na tom jestli půjde jen o sety nebo i Moc

Jde převážně o vlastní tvorbu  - MOC, sety v omezeném množství jako tematický náhled do historie, tentokrát to bude Castle -
- Kdo máte doma něco na pochlubení pište yoshimakovi.

Citace od: STARHAWK kdy 23.04.2018, 09:11:25
Chairudo> Mas aj predstavu o konkretnom termine alebo ho aspo nejak ohranicit kedy asi ?
Chystaju sa aj nejaky DUPLaci ? Je vyhradeny priestor/trieda pre holcici tematiku (od dupla cez elves a friends) tak aby bola oddelena od inych tem, teda hlavne takych co moc odputavaju pozornost ?

Termín 6-7.10.2018, veškeré info updatuji na začátek vlákna.
Jojik bude mít Duplo letiště, prostor budeme vymýšlet až podle přihlášených modelů, zatím bych vařil z vody  :)
Modely budou částečně tématicky oddělené.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Stimpi

Aha, takže Offroad arenu odpískat? Myšlenkou byla složená expozice s origo Lego Technic setů s touto tématikou...

stricekfido

#47
[quote author=Chairudo link=topic=51233.msg258321#msg258321 date=1524

Jde převážně o vlastní tvorbu  - MOC, sety v omezeném množství jako tematický náhled do historie, tentokrát to bude Castle -
- Kdo máte doma něco na pochl
[/quote]


Měl jsem na mysli Technic, hold budu muset počkat na výstavu zaměřenou spíše na Technic

Chairudo

#48
Citace od: Stimpi kdy 24.04.2018, 13:56:25
Aha, takže Offroad arenu odpískat? Myšlenkou byla složená expozice s origo Lego Technic setů s touto tématikou...

Nestihl jsem se k tomu ještě vyjádřit ;D
Offroad arena bude super, jak jste se Samym psali udělat z toho dioráma.
Naplánujete to společně?

Citace od: stricekfido kdy 24.04.2018, 13:58:16
Měl jsem na mysli Technic, hold budu muset počkat na výstavu zaměřenou spíše na Technic

Technic bude, ještě se vymýšlí koncept a domlouvá vedení projektu  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

A je to tady  ;D

Zde je registrační formulář, soubor nejprve uložte do počítače, až potom vyplňte a co nejdříve mi prosím pošlete na email ve formuláři

Pošlete mi to prosím ideálně do konce dubna - přes květen musím domluvit pár důležitých věcí/rezervací a potřebuji k nim znát účast.
Pak bude zase dlouho klid :)
- vyplňte všichni, kdo máte chuť přijet  :)
- prostor za společné projekty Castle, Strašidelný hrad, Technic - určí ambasadoři. 





Modely - napište vše, co můžete přivézt, podle zaplnění plochy to probereme.
Chceme modely cca z poloviny obnovit ať se mají návštěvníci na co dívat, i vylepšení modelů, přidání pohybu... je ten správný krok.

Skaerbaeck a LEGOWorld Utrecht - pokud jedete na některou z těchto akcí a zvládnete i Olomouc, můžu zajistit uskladnění vašich modelů v Olomouci a ušetřit vám tak tahání/převoz.

Organizační dozor - Výpomoc - nejedná se o celodenní těžkou činnost.
V pátek dopoledne je potřeba připravit stoly, ubrusy, koberce, kostky a dekoraci, v neděli cca 17-19 je potřeba to uklidit.
Během výstavy bude potřeba sem-tam hodit oko na hrací koutky, šoupnout kostky zpátky na koberec, spravit zábrany...
Kdo je ochotný jakkoli pomoci, pište vaše možnosti do přihlášky. Čím méně budu shánět brigádníků tím lépe  :)

Noční hlídka - Hledají se 2-3 dobrovolníci na přespání ve škole a hlídání modelů z pátku na sobotu a ze soboty na neděli, kdo je ochotný, zaškrtněte políčko ve formuláři.

Soutěž o nejlepší model výstavy bude v novém formátu, vzal jsem si inspiraci z ciziny a hlasování nebude omezeno na 1 model.
Nově soutěžíte pod jedním číslem se všemi modely co přivezete, hlasování bude jako v Ostravě na konci výstavní části.
V další fázi příprav vytvořím karty pro modely, stáhnete si je a vyplníte, co mi pošlete vytisknu a připravím stojánky.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

MiHo

Citace od: Chairudo kdy 08.11.2017, 22:50:39
tentokráte to bude víkend 6-7.10.2018

Citace od: Chairudo kdy 08.11.2017, 22:50:39
Zatím je přihlášení neoficiální, oficiální přihlášku pošleme cca 2 měsíce před výstavou.

Citace od: Chairudo kdy 24.04.2018, 14:11:47
Pošlete mi to prosím ideálně do konce dubna - ...

cca dva měsíce před výstavou je konec dubna? Tady něco termínově nesedí.

Dále místopřísežně prohlašuji můj datum narození se už do konce mého života nezmění, na co ho potřebuješ aktualizovat každý rok? Chceš si hrát na finanční úřad s jejich barevnými formuláři nebo chceš dělat výstavy LEGA ?

Chairudo

#51
Citace od: miho kdy 24.04.2018, 19:09:46
cca dva měsíce před výstavou je konec dubna? Tady něco termínově nesedí.

Dále místopřísežně prohlašuji můj datum narození se už do konce mého života nezmění, na co ho potřebuješ aktualizovat každý rok? Chceš si hrát na finanční úřad s jejich barevnými formuláři nebo chceš dělat výstavy LEGA ?

Máš pravdu, nesedí.  :)  čím je akce větší, tím více je potřeba času na přípravu.
Akce taky probíhá souběžně s Florou Olomouc, ten víkend do města přijede přes 20 000 lidí a např sehnat ubytování za dobrou cenu je pak už problém a takových věcí je víc, proto je třeba to řešit včas.
Dříve jsme tyto věci řešili pozdě, teď se to přiblíží reálu.

Nepotřebuji ho aktualizovat, ale ber to z pohledu člověka, který připravuje velkou akci pro 40-50 lidí a ty informace jsou nutné, bez nich se to nepřipraví :-\

Raději bys hodiny dohledával, kde ti kdo co v minulých letech napsal, nebo budeš rád, když každý z těch lidí investuje 2-3 minuty na vyplnění aktuální registrace s potřebnými informacemi?
- na zahraniční akce si bez řádně vyplněné 3-10 stránkové registrace nedostaneš, to se to ještě snažím dělat jednoduše.

Díky za pochopení  ;)

Tohle po tobě chce každoročně na jejich akce přímo LEGO a taky nejsou finančák ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Seznam účastníků zájezdu se začíná pomaličku plnit, ale pořád máme místo. Kdo máte čas a chuť tak se prosím hlaste  :)

díky
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Mrs.Tygris

Pro všechny výstava v Brně na podzim 2018 BUDE, přesný termín se zatím domlouvá, včas se vše dozvíte

peki

Citace od: Chairudo kdy 05.05.2018, 23:08:13
Seznam účastníků zájezdu se začíná pomaličku plnit, ale pořád máme místo. Kdo máte čas a chuť tak

Citace od: Mrs.Tygris kdy 09.05.2018, 17:17:46
Pro všechny výstava v Brně na podzim 2018 BUDE, přesný termín se zatím domlouvá, včas se vše dozvíte

Počítám tedy s těmito akcemi závazně a nahlásím je do Lega. ;)

Chairudo

#55
Přípravy výstavy jsou v plném proudu a máme zde letošní leták.
-   Díky klukům za pomoc s návrhem, bez nich by to vypadalo úplně jinak :)

Vytvořil jsem událost a prosím o pomoc se sdílením.
https://www.facebook.com/events/238827650255736/

-   Další drobnosti na programu

Mezinárodní účast
Letos se za námi přijede podívat a i něco přiveze Ambassador z Maďarského Klikk LUGu a možná přiveze i někoho dalšího, stále v řešení.
Doufám, že se osmělí i pár lidí z Tatralugu a do budoucna se k nám připojí i AFOLové z dalších okolních zemí. Letos jsem nikoho dalšího nezval, příště rád pozvu i okolní LUGy.

Soutěže pro děti
Vymyslel jsem nový jednoduchý způsob soutěží, kde se děti i dospělí zapojí naplno do výstavy, s téměř nulovým zatížením vystavovatelů a bez kolon u stolků jako posledně.
Nová forma se jmenuje kvíz :)
Návštěvníci dostanou kartičku s cca 10 políčky na zakřížkování A, B, C.
U vybraných modelů (soutěžního stanoviště) bude A4 s jednoduchými tipujícími otázkami A, B, C, např Miho – kolik metrů kolejí je na kolejišti: 50, 100, 1000.....
-   Budu rád, když vymyslíte ke svým modelům jednoduché stručné otázky, jak a kam chcete návštěvníky zapojit očima.
-   Případně probereme společně.
Detaily ještě doladíme, máme na to čtvrt roku  ;)

Kvíz se dá použít i na anonymní otázky pro LEGO – odkud pochází, jak se jmenuje česká komunita AFOLů.............

Mám pro děti připravené zase pavoučky, sovičky a když se pekimu podaří zase domluvit nějaké dárky od TLC, budu skákat radostí  >:D


Soutěže o nejlepší modely
Líbil se mi Norský systém soutěží a zkusíme to letos trochu podobně, chci vytvořit 3-4 kategorie odměn, ještě to probereme a doladíme.
Na odměny letos budou sety za cca 10-15.000,- + co přiveze peki a nějak to do soutěží přerozdělíme.

Prozatím je myšlenka rozdělit hlasování o nejlepší model na veřejnost, ideálně 2 kategorie větší a menší modely, aby se šance něco vyhrát rozšířila i na lidi co staví krásně, ale né v takovém měřítku.
Hlasování  AFOLů asi jen 1 kategorie, ti dokážou ocenit ne jen velikost, ale i propracovanost staveb.

Zvlášť kategorie na místě bude i o nejlepší moduly do společných projektů, zatím jsou ve hře osadníci a strašidelný dům. – taky ještě probereme a doladíme, to bude asi součástí brainstormingu na další Olomoucké hospodě příští měsíc.

Nemám to zatím spočítané, ale nějaké volné stoly ještě jsou, snad se k nám připojí další vystavovatelé.
Čím více lidí, tím více zábavy a o tom to je  :D

přikládám finální leták, posílám na tisk  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

#56
Připravuji žádost o podporu akce. Znovu zopakuji, toto přivezu na akci zadara:
1) krabice setů (půjde do aukce)
2) 2 krabice PBB sesypané do jedné krabice budu rozdávat.

Dále je možné organizátorem koupit
až 2 krabice setů. Pokud bude mít organizátor akce (Chairudo) o tuto možnost zájem nechť zde veřejně proklamuje závazek uhradit náklady:
400 EUR za krabici
VAT 21 procent
doprava cca 6 procent

Napíše kolik krabic 1 nebo 2 chce na akci koupit. Organizátor bude zodpovědný za uhrazení nákladů nezávisle na ekonomickém výsledku akce.  V této chvíli mi bude stačit čestné slovo.

info o kalkulaci zde

Seznam setů (Lego avizovalo že ho od 1.6 změní ale zatím nic nezměnilo)
LEGO Set Box Tier 2 Inventory:
10260, 21310, 42078, 31081, 31079, 31076, 31073, 10715, 10712, 21039, 70921

Podmínkou je že sety budou rozděleny mezi vystavovatele/organizátory akce transparentním způsobem.

Chairudo

Díky, jak jsme se bavili nakoupím sety do soutěží v Dánsku  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Mrs.Tygris

Zájemci vystavovatelé se prosím už můžou hlásit i na Brno  ;D
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=51740.new#new

peki