Instalace velkého ruského kola ve vestibulu OC

Založil peki, 07.02.2017, 09:58:48

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Tak se cca po půl roce (vyjednávání s OC, dohledání všech součástí, dojetí do Prahy ), podařilo nainstalovat kolotoč. 

Instalovat se mohlo až po zavření OC. Takže to byla i se zpáteční cestou taková nocovka.

Martins

Viděl jsem to tam včera, je to impozantní!

peki


Izabella08

Hoši, bomba!!!
Jsme pyšná, že stavitel je z ČR a ještě k tomu z Olomouce:):)

Hana129

To je fakt, vůbec nechápu jak toto v tom rozměru  může držet! Měl by sis to nechat patentovat.

O víkendu jsem si postavila po dlouhé době http://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?S=4957-1#T=S&O={} a nedá se říct, že by to bylo nějak pevné.
Asi nenajdu ani odvahu to nechat puštěné na výstavě delší dobu.  :(




Chairudo

#5
Ještě že jsem si zrovna vzal tak fajnové ponožky >:D

Jo, konečně to stojí, ale dojet tam a zpět byla jedna z těch horších cest. Hlavně proto že lepší polovinu cesty byla mlha, sem tam jako kolem Čelákovic nebylo vidět ani na 10 metrů.

Kupodivu se mi to podařilo zvednout hned napoprvé, což se předtím asi nestalo.

Citace od: Hana129 kdy 07.02.2017, 18:52:18
To je fakt, vůbec nechápu jak toto v tom rozměru  může držet! Měl by sis to nechat patentovat.

Je to "relativně" jednoduchá fyzika, princip stejný jako na jízdním kole.
Nemyslím si že se dá patentovat systém uchycení kostiček  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Pool

Z toho se nevymluvíš, to je prostě magořina na n^tou  >:D (myšleno samozřejmě v dobrém).
Já už kroutil hlavou nad tou velikostí kola, co teď je na výstavě v Butovicích, ale tohle je fakt impozantní a jestli se vydrží točit i delší dobu, tak to není na patent, ale spíš tak na zapsání do Guinessovy knihy rekordů  ;D. Ale nevím, jak mají třeba tohle velké v Legolandu.
A má tohle kolo tady už někde stránku s prezentací? Jako velikost a nějaké další zajímavosti, jako třeba jestli ty stojany jsou lepené...

Chairudo

Citace od: Pool kdy 07.02.2017, 19:45:17
Já už kroutil hlavou nad tou velikostí kola, co teď je na výstavě v Butovicích, ale tohle je fakt impozantní a jestli se vydrží točit i delší dobu, tak to není na patent, ale spíš tak na zapsání do Guinessovy knihy rekordů  ;D. Ale nevím, jak mají třeba tohle velké v Legolandu.
A má tohle kolo tady už někde stránku s prezentací? Jako velikost a nějaké další zajímavosti, jako třeba jestli ty stojany jsou lepené...

Guinessovky jsem to poslal, ale nesplňuje to jejich kritéria pro rekordy.
V Legolandu co jsem koukal a fotky tak to ani není z Lega, možná jen částečně, tak to se nedá počítat.

Na stránkách ne, ale mám info v galerii na Flickru a na Youtube ve videích od fanoušků

V českém překladu cca 40.000 kostek, asi 50 hodin designování a 150 stavění, výška 365cm, obvod kola asi 11m, váha kola s kabinkami asi 13kg. Lepeno není nic, jen skládáno. Jediná ne-Lego věc je ocelová středová oska.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr