Když něco nevím, tak se zeptám

Založil Hacislav, 14.05.2014, 01:15:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

peki

Je to ok,přesně jak píšeš.

Matthes_CS

Citace od: peki kdy 31.08.2019, 20:10:58
Je to ok,přesně jak píšeš.

Aha.
A byla ta kola s gumičkami ještě v nějakém setu?

Skyrider

Mám dotaz, kdybych chtěl postavit lego teréní buginu, jaký na to použít motor, aby měl co nejlepší výkon, rychlost a utáhl by kola velikostně asi jako jsou v setu 8466? Případně kolik motorů použít? Na kolo jeden, nebo stačí dva na celou buginu? ???

HD

Citace od: skyrider kdy 04.09.2019, 13:54:35
Mám dotaz, kdybych chtěl postavit lego teréní buginu, jaký na to použít motor, aby měl co nejlepší výkon, rychlost a utáhl by kola velikostně asi jako jsou v setu 8466? Případně kolik motorů použít? Na kolo jeden, nebo stačí dva na celou buginu? ???

Pokusím se poradit, ale potřebuji více vstupních hodnot.  ;) (klidně piš SZ)

Jakou požaduješ rychlost?
Jakou předpokládáš váhu celého modelu (má model vypadat pěkně (karoserie ve stylu ModelTeam), nebo stačí jednoduchý rám pro náznak jakési nástavby?
Co všechno by měl umět podvozek (resp. celé auto?) (píšeš-li o přímém napojení kolo-motor, předpokládám, že bude stačit jen jízda vpřed/vzad, respektive do stran - což vede k další otázce...)?
...jak budeš řešit řízení? - ve stylu mininakladačů (smykově) (není od věci při extrémní jízdě terénem), nebo (při jízdě na rovině) erergeticky méně náročné natáčení kol na nápravě (přední i zadní) (jako normální auto)?

Otázkou je také, z čeho budeš motor napájet. Co vím, jsou tato kola zbytečně těžká, což zapříčiní jejich velkou setrvačnost, takže už jen na rozjezd bude potřeba celkem velký toč. moment.
Aby auto zvládlo jezdit po rovině, max. po koberci a při napájení z originálních dílů LEGO PF, volil bych motory L, nebo XL. Pro maximální výkon a rychlost pak bájné "Buggy motory" (5292)

Ale jak jsem psal, závisí na konstrukci a požadavcích, co by mělo auto umět. pro pomalou jízdu klidně bude stačit jeden M motor, ale výsledná rychlost se bude blížit maximální rychlosti pásového transportéru z mysu Canaveral.  >:D 

Pro posouzení výkonu motorů je jedinečná stránka s naměřenými hodnotami od Phila.
http://philohome.com/motors/motorcomp.htm
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

otaznik

Kola ze setu 8466 bych na model určený k motorizaci důrazně nedoporučoval. Jak tu již padlo, jsou dost těžká, a i velká a široká. Všechny díly, které budou přispívat k jejich roztočení, dostanou pořádně zabrat a stejně to nebude ono.

Skyrider

Co je ten spodní díl, vypadá to jako baseplate v trans light Blue, nevíte jakou má hodnotu, na bl jsem ji nenašel.

Foton

Mě přijde, že pod tou trans blue je ještě bílá/šedá vrstva studů.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.


Matthes_CS

Jestli to nebude custom baseplate, myslím, že jsem někde v této barvě ji viděl.

Villa Legina

Mam problem, oddnes mi nejde prihlasit sa na Brickset-e. Mal niekto podobnu skusenost?

Pri log in davam ako vzdy prihlasovacie meno + heslo a ono to napise ze: That user name/email address and password is not recognised.
Tak som skusila obnovit heslo ako zabudnute (hoci viem ze je urcite spravne) obvyklym sposobom zadanim mail.adresy a ono to napise: Sorry that address is not in our database. Please try again.

Vie mi niekto poradit, co mam robit, resp. co sa to mohlo stat?

VocucBat

#820
Myslím, že tam psali, že lidem co mají ve jméně mezeru kvůli označování v příspěvcích @xxx změnili mezery na _
https://brickset.com/article/46049/advance-notice-of-changes-to-some-user-names

Villa Legina

Citace od: VocucBat kdy 10.10.2019, 23:01:11
... lidem co mají ve jméně mezeru kvůli označování v příspěvcích @xxx změnili mezery na _...

DAKUJEM! SI POKLAD!

zuza

Dobrý den,
máme doma staré kostky tak 30 let staré a nevím, jestli to Lego je nebo není - je už to vybledlé nebo zažloutlé. Na kostce není nic napsané jako na těch nových "Lego". Posílám fotky, jestli byste zkusili poradit?Je toho 1200 kusů, na kila jsem nevážila 🙂 ale jestli je to imitace nebo ne, s klasickým legem se to dá stavět. Chtěla bych to prodat.Děkuji

yoshimaka

nejjednodušší je to tak, jak jste to teď napsala (vypadá jako Lego, není to LEGO, je to v takovém a takovém stavu, takové množství) strčit na aukro od korunky a uvidíte. Já osobně tyto "fake LEGO" kostky (nalezené v KW) daruji známým, kteří si LEGO nemůžou dovolit a jejich děti by si chtěly také stavět.
Lust och fägring stor

zuza


Petronel

Ahoj, mám na vás velkou prosbu, jsem už zoufalý a na pokraji sil. >:D
Ale nevím nevím jestli mě někdo zachrání...

Před několika měsící, když jsem dostal tento set:

tak jsem na internetu projížděl co vše šikovní afolové vymysleli za varianty a své modifikace.

Většina je k vidění zde:
https://ideas.lego.com/challenges/99a66402-19d3-4c70-a631-2d56b59a062b?query=&sort=top

Pamatuju si však, že mě tehdy někde zaujala bílá knížka, ketrá měla "děravé" desky-vazbu. (z různých brick arch, slope curved.. a tak). Vypadalo to jak když je vyřezávaná. Bylo tedy skrz i vidět.
Myslím, že to bylo stavěno v digitálu a z vnějšku byla celá bílá. Víc si nepamatuju.

Už tři dny projíždím všechny zdroje na internetu, zadávám vše možné a nemůžu ji najít.
Není možné, že byla také mezi ostatními na ideasu v té soutěži a kvůli úpravě a "průhlednosti" desek mohla být vyřazena? A jestli jo, jde nějak dohledat?  >:D Napadá vás něco?

Vím, že to je malá šance, že někdo budete takto vědět. Spíš jen zkouším, že třeba někoho z vás také tehdy zaujala a víte o čem mluvím...

Zžírá mě to zevnitř, že to stále nemůžu najít. Já snad vyhlásím i nějakou odměnu za dopadení... >:D
Díky

MLT

Citace od: Petronel kdy 04.11.2019, 21:57:44

Pamatuju si však, že mě tehdy někde zaujala bílá knížka, ketrá měla "děravé" desky-vazbu. (z různých brick arch, slope curved.. a tak). Vypadalo to jak když je vyřezávaná. Bylo tedy skrz i vidět.
Myslím, že to bylo stavěno v digitálu a z vnějšku byla celá bílá. Víc si nepamatuju.


Možná tuším..... Já kdysi i sdílel video, bylo to tuším od nějakého japonce či jiného Asiata, skutečně to vypadalo jako dřevořezba.
Už je to ale opravdu hodně dlouho, odhaduji tak 2-3 roky zpět.
Zkusil jsem prolítnout náš FB kam to bylo sdíleno, ale nic jsem nenašel..... je tam mraky věcí a nejde mi v tom vyhledávat, takže je to na den možná 2 dny práce, pokud tedy video ještě stále existuje.
Jsem přesvědčen že to bylo sdíleno z Youtube, tak třeba zkusit hledat tam.

Petronel

Díky aspoň za malou stopu. Já tehdy určitě viděl obrázky, ne video. Ale zkusim ještě prosmejčit youtube.
Facebook nemám, tak prosím prosím mrkni(mrkněte) ještě tam...
Díky ;)

žabák

Pěkný den. Se synem jsme si stáhli návod tento alternativní model: https://rebrickable.com/mocs/MOC-31074/Keep%20On%20Bricking/42093-modern-truck/#bi. Jak mohu po otevření v příslušném programu dostat návod krok za krokem? Proklikal jsem se jen k finálnímu osazení kol a podsestavě střechy. Díky za jakoukoli pomoc.

Skyrider

#829
Nevíte někdo prosím náhodou, jaké přesné rozměry by měl mít tenhle největší lego millennium falcon? Někde na internetu jsem našel jenom okolo 5 metrů, ale potřeboval bych vědět nejlepe přesný rozměr. https://www.cnet.com/news/lego-celebrates-may-the-fourth-with-worlds-biggest-lego-millennium-falcon/

Chairudo

Citace od: skyrider kdy 19.11.2019, 22:02:59
Nevíte někdo prosím náhodou, jaké přesné rozměry by měl mít tenhle největší lego millennium falcon? Někde na internetu jsem našel jenom okolo 5 metrů, ale potřeboval bych vědět nejlepe přesný rozměr. https://www.cnet.com/news/lego-celebrates-may-the-fourth-with-worlds-biggest-lego-millennium-falcon/

těch 16 stop co tam píšou je 4,88m, pro přesná čísla asi bueš muset kontaktovat autory.
článek je ale 4,5 roku starý.

na co to chceš, snažíš se pokořit světový rekord?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Skyrider

Citace od: Chairudo kdy 20.11.2019, 01:04:32
Citace od: skyrider kdy 19.11.2019, 22:02:59
Nevíte někdo prosím náhodou, jaké přesné rozměry by měl mít tenhle největší lego millennium falcon? Někde na internetu jsem našel jenom okolo 5 metrů, ale potřeboval bych vědět nejlepe přesný rozměr. https://www.cnet.com/news/lego-celebrates-may-the-fourth-with-worlds-biggest-lego-millennium-falcon/

těch 16 stop co tam píšou je 4,88m, pro přesná čísla asi bueš muset kontaktovat autory.
článek je ale 4,5 roku starý.

na co to chceš, snažíš se pokořit světový rekord?

jo ;)

Lego to i teď nedávno dávalo na instagram, jak to skládají znova v nějakém legolandu, tak jsem jim zkusil napsat a zatím nic.

Chairudo

Zkoušeli jste někdo opravovat PF motorky když se přestanou točit?
Je to ještě vůbec opravitelné?

díky
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

STARHAWK

Videl niekto tieto Brickarms zbrane pre Mandaloriana predavat vramci EU ?
http://www.brickarms.com/GalacticGunfighter.php

peki

Citace od: Chairudo kdy 30.11.2019, 18:42:28
Zkoušeli jste někdo opravovat PF motorky když se přestanou točit?
Je to ještě vůbec opravitelné?

díky

PF ne, rozebíral jsem 9V ( není v tom zásadní rozdíl). Problém je že se musí otevřít nejenom obal motoru (kde se s tím nepočítá) ale musí se rozebrat i vlastní elektromotor. 

Motor většinou přestane fungovat protože je nějaký problém s uhlíky. Něco se dá vyčistit něco opravit nejde. Je to tedy vždy s nejistým výsledkem. Chce to určitou zručnost. Na druhou stranu se není třeba bát - rozbitý motor můžete v lepším případě možná opravit.


Tady je ukázka opravy el. motoru

Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

poMOCník

Nevíte, k čemu sloužilo tohle? Není to přiřazeno do žádného setu.


Clermont

#837
Citace od: poMOCník kdy 10.12.2019, 00:56:33
Nevíte, k čemu sloužilo tohle? Není to přiřazeno do žádného setu.


Bylo to v tomhle setu použito, ale k čemu přesně netuším... (Poradil stýček Google)

Bricklink Technic 8516

A tady v návodě to jde vidět jak to tam je použito...

Návod na sestavení

stricekfido

Byly to disky k sérii Roboriders, matně si pamatuji že se dali i nějak vystřelovat.

Mr. Cube