úprava vlaku Harry Potter

Založil peki, 08.01.2019, 15:41:33

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Pořídil jsem dalšímu potomkovi další vláček Harry Potter. Vlak mám asi třetí. První byl ještě úplně bez vlakových kol. Na tomto setu se mi celkem líbila mašinka (v porovnání s předchozími verzemi). Horší to bylo s vlastním vagonkem, ten je snad s každou verzí menší  ???

Protože nejsem žádný expert (na rozdíl od mých dětí) na  problematiku Harry Pottera zkusil jsem se podívat po síti na nějaké obrázky. Zjistil sem že pro soupravu jsou charakteristické dlouhé 4 nápravové vagony, tender má 3 nápravy.

Na mašince mne kromě ojnic vadilo několik drobných detailů na kabině (použitím panelu vzniklá "díra" v dolní části, která zase naopak chybí při čelním pohledu do kabiny strojvůdce použitím nevhodného okna. S hobbym jsme se shodli že je to pěkné, ale designérem nebyl vlakař. Takže příležitostí pro předělávky je mnoho. Viz foto od Mirka.



Zatím si hraji s vagony.Použil jsem trains base 28 studů. Zvažuji prodloužení o 4 study jako u vagonů Santa Fe. Mám k dispozici z dřívější doby různě velká červená vlaková okna i s vlakovým sklem, vlakové dveře.

Zatím sem hodím odkazy předlohy.

hobby

#1
Taky jsem hledal inspiraci u modelových vlaků - Hogwarts-express (je jich mnoho a krásné!), ale protože už jsem nechtěl nic vymýšlet, předělal jsem vagony z mých dvou starých Harry-Potter setů včetně tendru, aby vše lépe odpovídalo předloze. Originální vagony jsem zrušil a kostkxy použil na předělávky >:D.



peki

Ukázka cizí motorizace
pomocí technic motoru
odkaz1

odkaz2

pomocí train PF motoru
odkaz3

9V motgor
odkaz4


ukázka řešení ojnice

STARHAWK

A presne to mam v plane aj ja. HP vlacik som zohnal tu 3rd ediciu a prirobil 2-3 vagonky. Ked vidali tento novy, paci sa mi tam viac ta naprava s velkimi kolesami a rovno som ho kupoval za ucelom modifikacie, takze tiez zhanam referencne materialy, lebo vo filme vagony nie su idealne vidno. Origo su strechy DBG ale lego ich roby cierne. Tender ma mat 3 napravy presne akospomina Peki a to je fajn - lebo do dlhsieho tendra sa potom pohodlne zmesti batery box.

Nasiel som jedno video kde je dost dobre spravena masinka - postnem ked to najdem.

Motorizovat to chcem s novym PF motorom z batmobilu. Chcel by som to spravit 7stud siroke, aby boli vagony priestrannejsie ale kedze nie som vlackar vobec neviem ako nato zatial.

Toto vlakno budem teda sledovat.

peki

Citace od: STARHAWK kdy 09.01.2019, 14:00:15
Chcel by som to spravit 7stud siroke, aby boli vagony priestrannejsie ale kedze nie som vlackar vobec neviem ako nato zatial.

Není na tom nic složitého. Akorát "vyhodíš" u vagonu lego train base, které je 6 studová. MUsíš si postavit  vlastní "podložku".  Pomocí plates a v místě pro nápravu použiješ plate with whole.

STARHAWK

Citace od: peki kdy 09.01.2019, 15:33:54
Citace od: STARHAWK kdy 09.01.2019, 14:00:15
Chcel by som to spravit 7stud siroke, aby boli vagony priestrannejsie ale kedze nie som vlackar vobec neviem ako nato zatial.

Není na tom nic složitého. Akorát "vyhodíš" u vagonu lego train base, které je 6 studová. MUsíš si postavit  vlastní "podložku".  Pomocí plates a v místě pro nápravu použiješ plate with whole.

Ako ale das tu dieru taqk aby bola v strede 7 studov ked tie dierove technic plates to maju vzdy v strede studov. Napada ma len nechat tam dieru a este to nejak zvrchy uchytit alebo na ten pin navliect este brick round 1x1 nech to v tej hranatej diere nelieta.

otaznik

Citace od: STARHAWK kdy 09.01.2019, 21:12:53
Ako ale das tu dieru taqk aby bola v strede 7 studov ked tie dierove technic plates to maju vzdy v strede studov. Napada ma len nechat tam dieru a este to nejak zvrchy uchytit alebo na ten pin navliect este brick round 1x1 nech to v tej hranatej diere nelieta.
Technic plates nejsou jen se šířkou 2, ale také 1.

STARHAWK

Citace od: otaznik kdy 09.01.2019, 21:27:53
Citace od: STARHAWK kdy 09.01.2019, 21:12:53
Ako ale das tu dieru taqk aby bola v strede 7 studov ked tie dierove technic plates to maju vzdy v strede studov. Napada ma len nechat tam dieru a este to nejak zvrchy uchytit alebo na ten pin navliect este brick round 1x1 nech to v tej hranatej diere nelieta.
Technic plates nejsou jen se šířkou 2, ale také 1.

myslis tenke liftarmy ?

papluh


Robbed

Možností je spousta, teď mě třeba napadla 1x 87082 a 2x 2444

peki


mirek

Všechny stroje jsou funkční, různě upravované. Ten úplně dole je přepracovaný LEGO 75955.






peki

#12
hobby libí se mi mi tvoje úprava, která zachovává hratelnost ve formě otevření vagónu v četně boční stěny.
Mirek slušná sbírka  :)

Moje úprava vagónů
nakonec jsem vyšel z úpravy vlaků které jsou označeny jako Lionel.









Odpovídá to 32 stud vagonu, teda jako u Santa Fé. Soupravu tvoří dva osobní vagony a jeden poštovní/nákladní ? vůz. Každému vagonu jde odentat střecha (opět jako u Santa Fe vagonu). Kombinaci barev jsem nechal červenou a černou, protože mi to k Lego Haary Potter vlaku tak nějak už sedí.

Nyní si hraji s tenderem.

hobby

Ano, přesně tak jsem čekal, že hogwartexpress-vagony na 32 studů budou takhle vypadat, hlavně ten osobní. Ještě, kdyby tak šly udělat z tmavé červené (nejsou okna), byly by od modelového ´Lionelu´skoro k nerozeznání.
OK.  8)

STARHAWK

Peki> Len zo zaujmu, preco si zvolil ciernu strechu ?

mirek

#15
Vloni jsem navštívil Warner Brothers Studio v Londýně. Osobní vagon jsem si prolezl, ale fotil jsem jen jeho část. Lokomotivu celou.
Ano, je dlouhý, tedy na 32 studů a vypadá takto.


peki

Citace od: STARHAWK kdy 18.01.2019, 15:47:01
Peki> Len zo zaujmu, preco si zvolil ciernu strechu ?

1)
Citace od: peki kdy 18.01.2019, 13:29:39
...... nechal červenou a černou, protože mi to k Lego Haary Potter vlaku tak nějak už sedí.

Spíše pocitovka, vzhledem k několika setům které jsem rozebral a částečně recykluji dílky.Přijde mi to takové barevně sladěné s tou lokomotivou. Hledal jsem i jiné LEGO MOC a u Lega jsem snad vždy našel červeno černé (jako u továrního setu).

2) Momentální dostupnost dílků.


peki

Citace od: STARHAWK kdy 09.01.2019, 14:00:15
Chcel by som to spravit 7stud siroke, aby boli vagony priestrannejsie ale kedze nie som vlackar vobec neviem ako nato zatial.

Třeba takto


peki

#18
U nákladního vagonu jsem nebyl spokojený s malým vlakovým oknem.


Potištěný dílek s bílým vlakovým orámováním  (12 V vlaky)mi tak taky úplně neseděl. Při prohlížení cizí galerie mne zaujalo použití samotného skla z vlakových dveří. Vyzkoušel jsem si to z kostek a celkem to drží. Až seženu příslušné dílky v červené barvě tak to zkusím předělat. Vlakových dílků na okna není mnoho, tohle může být zajímavé oživení, ale celý vagon z toho dělat to asi ne.