Společný projekt - MIKROpolis

Založil Martins, 10.08.2016, 15:17:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Martins

Ahoj Peki,
toto vlákno je určitě tou platformou k diskuzi, takže super. Je to přesně jak píšeš, jsou asi 2 základní techniky, tu druhou bych spíše než tiles nazýval SNOT. Jednak to nemusí být jen tiles a pak ta konstrukce může být dost složitá. Zrovna ten Lake Point Tower má v sobě konstrukci z Technicu a přes takové ty ohebné tyčky má udělaný tvar pláště. Moc hezké.

Jinak obě stavby, které si vybral jsou volné. Ten Willis Tower bude 80 cm vysoký, tak počítej s větší vitrinou... :-)

Ještě to trochu projdu a spočítám ti nějaké rozměry v našem měřítku.


Martins


Martins

Willis Tower bude mít tyto parametry:

Výška: 68 cm + 14 cm antény (originál: 440 m + 85 m)
Půdorysné rozměry: 10,5 x 10,5 cm (originál: 68 x 68m)

Výška v plates: 212
Bude tedy mít 106 LEGOpater (jedno patro jsou 2 plate na sobě), oproti originálním 108.

milanv

To je dobrý nápad se o tom pobavit podrobněji.

Co se stavebních technik týče, tak kromě těch dvou bych ještě vypíchl jiný SNOT jako zvláštní kategorii, protože potřebuje úplně jiné díly: nacvakání na trubičku - pak se nepotřebují průledné tile, ale Plate (studem dovnitř) a k nim neprůhledné Tile 1x1 with Clip. A samozřejmě ty trubičky.

Já plánuju londýnský Walkie Talkie postavit určitě SNOTem (varianta 2 s Tiles) a druhý mrakodrap (tzv. Okurku) ještě nevím jistě, ale asi tou metodou na trubičky.

Co se dílů do malého LB týče, tak ještě je otázka barev: někdo bude chtít Trans Clear jiný Trans black a někdo Trans Light Blue, případně kombinace, protože vypadají luxusně.

Takže pro zjednodušení debaty bych se nejdřív bavil jen o stavebních technikách a teprve potom o dílech a barvách.
Pán na Žlutém hradě

Marty713

Citace od: peki kdy 05.09.2016, 13:17:20
2) stavěno pomocí SNOT (tails většinou na plášti)
===============================

Lake Point Tower, Chicago
http://www.moc-pages.com/moc.php/391512



V tomhle případě odhaduji, že jsou flex trubky upevněny vertikálně, ale co myslíte, jaký dílek spojuje tr black tiles s tyčkou? nějaký brick modified with hole(s)? Žádný samostatný plate mě nenapadá.

Martins

Citace od: milanv kdy 06.09.2016, 16:32:12
To je dobrý nápad se o tom pobavit podrobněji.

Co se stavebních technik týče, tak kromě těch dvou bych ještě vypíchl jiný SNOT jako zvláštní kategorii, protože potřebuje úplně jiné díly: nacvakání na trubičku - pak se nepotřebují průledné tile, ale Plate (studem dovnitř) a k nim neprůhledné Tile 1x1 with Clip. A samozřejmě ty trubičky.

Já plánuju londýnský Walkie Talkie postavit určitě SNOTem (varianta 2 s Tiles) a druhý mrakodrap (tzv. Okurku) ještě nevím jistě, ale asi tou metodou na trubičky.

To je moc pěkná technika. To nacvakávání na trubičky, i když trochu jiným způsobem je uvedeno i v té ukázce výše. Já budu stavět eliptický Montparnasse, ale tam si vystačím s čtyřmi segmenty hinge, a na ně už budu klasickým snotem lepit plates a na ně tiles. Spekuluji ještě o barvách, stejně jako ty.

Citace od: milanv kdy 06.09.2016, 16:32:12
Co se dílů do malého LB týče, tak ještě je otázka barev: někdo bude chtít Trans Clear jiný Trans black a někdo Trans Light Blue, případně kombinace, protože vypadají luxusně.

Takže pro zjednodušení debaty bych se nejdřív bavil jen o stavebních technikách a teprve potom o dílech a barvách.

Barvy budou důležité, určitě hodlám do LB navvrhnout několik různých barev v plates i tiles...

Martins

Citace od: Marty713 kdy 06.09.2016, 17:15:35
V tomhle případě odhaduji, že jsou flex trubky upevněny vertikálně, ale co myslíte, jaký dílek spojuje tr black tiles s tyčkou? nějaký brick modified with hole(s)? Žádný samostatný plate mě nenapadá.



tohle jsou střeva... víc odkaz výše...

Marty713

Teda, děkuju. Musel jsem ten odkaz přehlédnout. :-[

Martins

Projekt se nám hezky plní, nicméně vyzývám další stavitele k účasti na tomto projektu!

Pro přehled jsem připravil a do prvního příspěvku vložil, XLS tabulku, kde je seznam budov a jejich základní parametry. Dále jsou zde výpočty základních rozměrů, převedené do měřítka, centimetrů a LEGO kostek... Tabulku budu průběžně aktualizovat.

Faire

Snažím se jako Brňák už chvíli od AZ Tower, ale je to dost boj :( První taková stavba, kterou dělám, nepravidelný půdorys, úhly na bocích, které nejde jednoduše přenést do kostek, nepřenositelné barevné schéma, ufff. Snažím se teď dokončit alespoň zjednodušený model v Mecabricks - ale je to samozřejmě někde úplně jinde, než to, co tady postujete na fotkách :) A času je extremně málo...

Foton

#70
Hmm, taky se snažím. Zatím digitálně. O Sagrada Família (Barcelona) https://cs.wikipedia.org/wiki/Sagrada_Fam%C3%ADlia .
Velikost mi vychází na 23x16 studů a 27 výška.
A nebude béžový ale (bohužel) žlutý.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Faire


Martins

Citace od: Faire kdy 07.09.2016, 08:48:47
Snažím se jako Brňák už chvíli od AZ Tower, ale je to dost boj :( První taková stavba, kterou dělám, nepravidelný půdorys, úhly na bocích, které nejde jednoduše přenést do kostek, nepřenositelné barevné schéma, ufff. Snažím se teď dokončit alespoň zjednodušený model v Mecabricks - ale je to samozřejmě někde úplně jinde, než to, co tady postujete na fotkách :) A času je extremně málo...

Bylo by to super, mít ve městě naše české NEJ! Je pravda, že to je tvarové peklo, držím palce, věřím ve výsledek...

Martins

Citace od: Foton kdy 07.09.2016, 09:51:30
Hmm, taky se snažím. Zatím digitálně. O Sagrada Família (Barcelona) https://cs.wikipedia.org/wiki/Sagrada_Fam%C3%ADlia .
Velikost mi vychází na 23x16 studů a 27 výška.
A nebude béžový ale (bohužel) žlutý.

Tak tohle je fakt hustý... v daném měřítku. Chystám se také na historickou budovu, ale vybral jsem si něco lehčího. K barevnosti: radím raději šedou než žlutou... :)

Marty713

#74
Oficiálně se přihlašuji do projektu s F&F Tower, Panama City :)

Pokud v malém LB neprojdou zelené dílky, tak jsem v pytli >:D

P.S. Jen pro představu a inspiraci doporučuji prohlédnout tento seznam "TOP" 15. ;)

Pool

To já prosím aktualizovat původní seznam a kromě Elišky mi tam přidat Prosek Point a další mám vyhlídnuté, tak dodám časem.

Re Marty713: To by mě docela zajímalo, z jakých zelených dílků to plánuješ stavit?

Marty713

Citace od: xPool kdy 07.09.2016, 15:48:21Re Marty713: To by mě docela zajímalo, z jakých zelených dílků to plánuješ stavit?

To mě taky. >:D

Ne, vážně. Nějakou představu už mám, teď jen vyzkoušet varianty a určit tu nejvhodnější. :P

papluh

#77
ďalší čo stavia v cca 1/650 https://www.flickr.com/photos/51130204@N04/
Posledné dielo je zväčšenina 21028-1: New York City
A na druhom obrázku je zaujímavé zdvihnutie terénu pomocou dlhých oblúkov.



tomas.

Dobrá ta zväčšenina  ;)
Ale ten kopec to je něco  8) ...plánujete někdo decentní zdvih terénu?

Foton

Z těch top 15 jsme znal 4. Ale jsou tam pěkné kousky.

Myslím, že dost důležitým prvkem tohohle projektu je
Citace od: Martins kdy 10.08.2016, 15:17:24
- snahou je postavit město ze zástupců (budov) různých světových metropolí. Přináší to i určitou hravost pro pozorovatele, hádání měst, hledání budov ze stejného města apod.
Abychom pak neměli město se samými mrakodrapy, které navíc nikdo nezná.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Martins

Tak to holt bude osvěta... mě to baví, poznávám nové věci, které jsem předtím neznal. Projekt je v začátcích, když budou jen samé mrakodrapy, upravíme pravidla... zatím nemám představu, kam se to vyvine...

Marty713

Tak jak bych to napsal... Mám v LDD v podstatě hotovo a těším se na další budovu, ale... Když jsem se kouknul na BL, co všechno ze základních kostek je k dispozici v trans barvách, zjistil jsem, že LDD v základním módu pěkně kecá ("měly" by tam být jen existující díly, ne?) a že co se týká plate a tile, je to tragédie.

Opravdu za těch 40 let lego nevyrobilo ani jednu trans plate 2 x 6 nebo 4 x 4? >:(

Do malého LB tedy lze nominovat pouze díly existující (např. viz níže)? :-\

Plate 1 x 2:
Trans-Black
Trans-Clear
Trans-Dark Blue
Trans-Light Blue
Trans-Medium Blue
Trans-Neon Green
Trans-Orange
Trans-Red
Trans-Yellow

Plate 2 x 2:
Trans-Clear

Plate 2 x 4:
Trans-Clear

Plate 6 x 6:
Trans-Yellow

Tile 1 x 2:
Trans-Black
Trans-Bright Green
Trans-Clear
Trans-Dark Blue
Trans-Light Blue
Trans-Neon Orange
Trans-Orange
Trans-Red
Trans-Yellow

Tile 1 x 4:
Trans-Clear
Trans-Dark Blue
Trans-Light Blue
Trans-Neon Green
Trans-Red

Tile 2 x 2:
Trans-Clear

milanv

Když čtu tvůj příspěvek, tak jsem na chvíli znejistěl. jestli mám to srdce ti říct i druhou půlku pravdy :) V jakémkoliv LB, i v malém, jdou žádat jen kostky aktuálně vyráběné, takže si můžeš svůj seznam seškrtat ještě o všechny historické. Třeba Trans-Clear Plate 2x2 byla naposledy v roce 1990, a to ještě nevím, jestli se v tom BL dá úplně věřit, protože to byla ojedinělá stavebnice. Jinak se dělala tahle kostka jen do sedmdesátých let. Podobně je to myslím s Trans-Clear Plate 2x4. Proč myslíš, že jsem je teď nakoupil na BL ke každému nákupu, kde k tomu byla aspoň trochu rozumná příležitost? :)
Pán na Žlutém hradě

peter

Citace od: Marty713 kdy 09.09.2016, 11:13:22Opravdu za těch 40 let lego nevyrobilo ani jednu trans plate 2 x 6 nebo 4 x 4? >:(

Ne a to ani pro sebe.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

milanv

Jediná velká kostka v Trans-Clear je baseplate 16x16, ta ti ve výčtu chybí. Ale je také historická a tudíž na BL hodně drahá. Daly se naposledy získat na Lipně v aukci ;)

Jenže jak chybí všechny velikosti mezi, tak je těžké to použít do konstrukce. Navíc jak je baseplate jednostranná, tak se s ní pracuje uprostřed konstrukce obtížně.
Pán na Žlutém hradě

Marty713

Citace od: milanv kdy 09.09.2016, 13:24:46Jediná velká kostka v Trans-Clear je baseplate 16x16, ta ti ve výčtu chybí. Ale je také historická a tudíž na BL hodně drahá. Daly se naposledy získat na Lipně v aukci ;)

Jop, koukal jsem na to, většina jsou historické kousky. A navíc konkrétně tuhle aukci si vybavuji docela přesně. ;D

Takže kamarádi, podpořte mé kostky v malém LB, ať můžu zrealizovat tu panamskou krásku a další budovy. :D

Přidávám malou ochutnávku (zatím jde o koncept)

Martins


jojik

Mám dotaz . Je volný Grande Arche v Paříži? /www.google.cz/search?q=Grande+Arche&sa=X&stick=H4sIAAAAAAAAAONgFuLQz9U3yDCrKFICs7INsqu0JEPyS4syi0scS0qKEpNLMvPzgjNTUssTK4sBW7XvUDEAAAA&biw=1280&bih=655&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ved=0ahUKEwjFq6zeh4rPAhXMaRQKHdXYDRoQ7AkIgAE#imgrc=vNbN0ig4SO0Q0M%3A

Martins

Ahoj, tak tenhle Velký oblouk určitě volný je. Osobně se chystám na jeho Vítězný protějšek , takže by bylo super, kdybychom je v projektu měli oba.... :)

jojik

Tady je můj pokus o Grande Arche z Paříže. Chybí tam ten stan, v LDD jsem nenašel tu síť x386, kterou bych chtěl použít. Doufám, že je to rozpoznatelné . A taky, že jsem dobře počítal a vešel se do měřítka . Je to krychle o 21 studech.