*TOP* (Vlastni) Black Falcon's lake Keep

Založil chadzi, 05.06.2006, 20:37:46

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

LiBorec

tak se omlovam,ze jsem vyjadril svuj nazor >:(

Ondra

#181
Citace od: LiBorec kdy 19.06.2007, 19:29:03
tak se omlovam,ze jsem vyjadril svuj nazor >:(
Uff... :P Tady nikdo nic proti tobě nemá,já jen říkám jak by to asi imo vypadalo asi jako levné kulisy z béčkových historických filmů.

LiBorec

To já vím,jenom mi to vyznelo trochu zvlastnim zpusobem,jenom jsem se snazil poradit

TomKQT

Sorry že otevírám starý thread, ale jak to dopadlo s touhle geniální stavbou? Tři měsíce žádný update ani od autora ani od "fanoušků", unikla mi nějaká související informace z jiného threadu?

Ta stavba je opravdu famózní, nejlepší co jsem kdy viděl.
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

Šejmus

Souhlas, ale podle toho, jak vypadá poslední update tak je to buď hotové, nebo chadzi pracuje na interiérech, nebo má zase nějaké "rodinné problémy"...
Fool of a Took!

chadzi

mno tak po roce zas nejaky update. prichazi zima tak na to zas sednu  ;)

Colonel32

Prispivat do rok stareho threadu, no ze se nestydis  >:D

gearcs

Citace od: Colonel32 kdy 07.10.2008, 00:36:52
Prispivat do rok stareho threadu, no ze se nestydis  >:D
Zdá se, že nejsem sám >:D To ho ani nepochválíš? ;D
Lepší hrad jsem zatím neviděl, tohle bych chtěl jednou taky dokázat...

Aki

Pěkný pohádkový palác. Nebylo by ale lepší udělat ty "roubené komory" se třemi pyramidálně seskupenými okénky? Tedy tak jak se dělaly?

linhi

Taková provokace hned po ránu...... mám z toho komplex méněcennosti a jdu nakupovat light gray!   Ne je to paráda a mrzí mě že nemám doma tolik místa jako ty.Já musím mít své hrady skládací...... Prostě 9 z 10 ! (ten jeden bodík si šetřím  >:D )

MwK

Ty brďo!!! :o :o
Krása!Jednoducho úžasné... :-*
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

nesquick

To je fakt nádherné  :o K tomu neni co dodat :) , opravdu já nemám slov  ;)

otaznik

Tak jestli tohle nevezmeš někdy ukázat do hospody, tak seš u mě mrtvej Homolka!  ;)

Šejmus

S tímhle bys mohl u vás uspořádat výstavu samotnou a vybírat vstupné  ;D

jinak chceme detailní fotky!
Fool of a Took!

chadzi

Citace od: Colonel32 kdy 07.10.2008, 00:36:52
Prispivat do rok stareho threadu, no ze se nestydis  >:D

si nevedel jak dlouho trva datovej prenos z rumanistanu do CR?  :P

Citace od: Aki kdy 07.10.2008, 03:54:44
Pěkný pohádkový palác. Nebylo by ale lepší udělat ty "roubené komory" se třemi pyramidálně seskupenými okénky? Tedy tak jak se dělaly?

sorry nejsem znalec, myslis tu hnedou vez nebo bily 'domecky' na hradbach? a jak vypadaj pyramidalni okynka?  ;)

Citace od: linhi kdy 07.10.2008, 07:01:33
Taková provokace hned po ránu...... mám z toho komplex méněcennosti a jdu nakupovat light gray!   Ne je to paráda a mrzí mě že nemám doma tolik místa jako ty.Já musím mít své hrady skládací...... Prostě 9 z 10 ! (ten jeden bodík si šetřím  >:D )

dik taky to mam skladaci - na dva stoly  ;D



Citace od: otaznik kdy 07.10.2008, 19:37:55
Tak jestli tohle nevezmeš někdy ukázat do hospody, tak seš u mě mrtvej Homolka!  ;)

sezen odvoz a je mozno  ;)

Citace od: Šejmus kdy 13.10.2008, 16:14:08
S tímhle bys mohl u vás uspořádat výstavu samotnou a vybírat vstupné  ;D

jinak chceme detailní fotky!

rumuni by mi to 'vocorovali' jinak ok neco vecer hodim. zacal sem ty fota upravovat at se na to da divat, prvni ukazka niz

jinak diky vsem za komentare

MwK

Ej karamba! :D
Keď je tá fotka upravená,ešte viac viniká krása hradu... 8)
Jednoducho dokonalosť sama... >:D
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

TomKQT

To musí být fake, to jinak není možné  :o  ;D

Prostě není co vytkout, obzvlášť teď na té ořezané fotce.

Udělej takovou ořezanou nějakou větší (vyšší rozlišení) a já si to dám na plochu Windows.
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

grohl

Tvůj hrad je naprosto fantastický a těžko uvěřit tomu, že je to "pouze" Lego. Tleskám ;)

Siegnord

Citace od: TomKQT kdy 26.10.2008, 21:34:07
Udělej takovou ořezanou nějakou větší (vyšší rozlišení) a já si to dám na plochu Windows.

  Souhlasím. Wallpaper by se hodil. Zatím mám na ploše novýho Elfa a tenhle skvost bych určitě uvítal.

Aki

#199
Citace od: chadzi kdy 26.10.2008, 18:41:47
Citace od: Aki kdy 07.10.2008, 03:54:44
Pěkný pohádkový palác. Nebylo by ale lepší udělat ty "roubené komory" se třemi pyramidálně seskupenými okénky? Tedy tak jak se dělaly?

sorry nejsem znalec, myslis tu hnedou vez nebo bily 'domecky' na hradbach? a jak vypadaj pyramidalni okynka?  ;)
Ani jedno ani druhé.
Mám na mysli okénka, která jsou vždy po dvou v tom velkém paláci a jsou vždy překlenutá jedním velkým obloukem.
Ale abych nezemřel nepochopen, tak si tedy dovolím malou "přednášku:"
Roubená komora
Způsob tepelné izolace chladných kamenných stěn provedený vložením dřevěného srubu. Provedení komory může být buď plochostropé nebo častěji klenuté dřevěnou valenou klenbou. Pohledově se dřevěná konstrukce neuplatňovala, v interiéru byla překrytra mazanicí a omítnuta. Tradičně bývají roubené komory považovány za obydlí žen. V hradních palácích staveb Přemysla Otakara II. bývají součástí skladby kdy z jedné strany klenuté sálu přiléhá roubená komora a ze strany druhé pak vytápěná klenutá komnata.

Existence roubených komor se navenek projevuje povětšinou polookrouhlým ústupkem ve zdivu s trojúhelně, nebo též pyramidálně uspořádanými okénky se široce rozevřenými špaletami ve dvou či více řadách nad sebou. Kromě zmíněného uspořádání dnes na existenci takové komory upozorňují hlavně otisky trámů srubu v přiléhajícím zdivu.

Tento text jsem převzal z http://www.castles.cz

Co k tomu doplnit: Tento typ komory není ryze českou raritkou, ale byl v Českých zemích velmi oblíbeným stavebním prvkem. Používal se nejenom na hradech, ale i v měšťanských domech. Přemysl Otakar II tento typ použil systémově v určitém stavební vzorci poprvé asi na Bezdězu (link1, link2) a udržel se v drobných obměnách a vylepšeních až do tzv. doby "Poděbradovy". Tedy do cca. poloviny 15. století. Je dost možné že i později.
Velmi oblíbeným byl i na hradech Karla IV. Např: Radyně (vnitřní otisk zde.), Kašperk (link1, link2, link3), nebo Karlštejn, kde jsi se asi inspiroval nejvíc.  ;)
Ten balkón v oblouku, který tě asi inspiroval pro tvůj hrad, pochází až z 19. století z Mockerovy přestavby. Původně to byl právě přestavovaný relikt takové vnitřní roubené komory.

Jinak můj pokus o stavbu takové komory byl na hradu určeném pro brněnské kolejiště: link.

Tak snad jsem moc neotravoval trochou historie, pokud ano, tak se předem omlouvám.

germik

žjova! :o :o Když sem to viděl poprvé vypadalo to dost jako Karlštejn! ;D
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Fox666111

"To jim došli zbraně že přestali válčit?" " Ne došli jim klacky a kameny,  zbraně jim došli již před několika desetiletími."  T.Pratchett

Ryxe

Tak tohle je snad uplně to nejlepší,co jsem kdy z lega viděl. Je to celé parádně vymyšlené a zrealizované.To by fakt chtělo vidět naživo ;)

Hacislav

Měl tento super hradní seriál nějaké pokračování, nebo skončil v roce 2008?
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Drakyr


richchie

ohromne dielo, najviac ma zaujala fotka "rozlozeneho hradu" na dvoch stoloch  ;D