Emilie Kastankova (kastankovaemilka@seznam.cz)

Založil phoenicis, 03.04.2014, 11:44:32

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

phoenicis

Pozor na predajkyňu s e-mailovou adresou

kastankovaemilka@seznam.cz

Ide pravdepodobne o podvodníčku, ktorá po zaplatení LEGO nezašle. Zvažujem podať trestné oznámenie. Ak má niekto skúsenosť s touto podvodníčkou, napíšte mi.
Kto má skúsenosť s podávaním trestného oznámenia, rovnako ma, prosím, kontaktujte.

Peniaze putovali na účet: 263631322/0300
Majiteľ účtu: Martin Odvářka

Anatyt


phoenicis

Citace od: Anatyt kdy 03.04.2014, 11:55:24
Ľudia, načo platíte dopredu??? ::) ::) ::)

Ak máš o niečo (čokoľvek) VEĽKÝ záujem a predajca inú možnosť neponúka, čo urobíš?...     ::)

Anatyt

Tak to od daného človeka nebudem mať. Každopádne nezaplatím vopred. Ak to nie je cez PayPal samozrejme, kde mám nejakú záruku.

DarkDrago

Nevím jak ty, ale já pokaždé platím předem, ať už na účet nebo dobírku. A když prodávám je to obdobné..

Ještě by neuškodilo kde jsi na prodejkyni narazil, co jsi kupoval, za kolik a třeba i odkaz nefo nafocené fotky ať odkaz nezanikne se smazáním inzerátu...
Dračí páni s mocí ohně...

rdk

Citace od: Anatyt kdy 03.04.2014, 11:55:24
Ľudia, načo platíte dopredu??? ::) ::) ::)

I když nezaplatíš dopředu, tak furt nemáš záruku, že ti nepošle na dobírku cihlu....

V důsledku je to jedno.

phoenicis

Citace od: darkdrago kdy 03.04.2014, 12:29:31
Nevím jak ty, ale já pokaždé platím předem, ať už na účet nebo dobírku. A když prodávám je to obdobné..

Ještě by neuškodilo kde jsi na prodejkyni narazil, co jsi kupoval, za kolik a třeba i odkaz nefo nafocené fotky ať odkaz nezanikne se smazáním inzerátu...

Žiaľ, inzerát už bol vymazaný z inzertného portálu Sbazar.cz niekoľko dní skôr, než som z neho stihol aspoň urobiť PrintScreen.
Čo sa týka toho, čo a za koľko som kupoval - išlo o jeden starší set (rok 2000) v MISBe za 2000,-Kč
Technická podpora Sbazaru práve prešetruje účet, avšak pomôžu mi maximálne tým, že zašlú môj kontakt každému ďalšiemu podvedenému, kto u nej chcel niečo nakúpiť. Aspoň to - ak sa nás nazbiera viac, bude to aspoň o niečo jednoduchšie s trestným oznámením.

Anatyt

Ešte som nepočul, aby nejaké takéto trestné oznámenie padlo, či po padnutí sa riešilo.
Neviem ako vy, ale ja NIKDY neposielam peniaze vopred. Dobierka je niečo iné, tam je riziko menšie.

phoenicis

#8
Citace od: Anatyt kdy 03.04.2014, 12:57:43
Ešte som nepočul, aby nejaké takéto trestné oznámenie padlo, či po padnutí sa riešilo.
...

Jedno trestné oznámenie už padlo a hoc som nebol jeho iniciátorom, česká polícia ma kontaktovala prostredníctvom slovenskej polície ako ďalšieho možného poškodeného, pričom som spísal výpoveď a súd sa teraz ťahá už asi 4. rok... :P

EDIT: Doplnené číslo účtu a meno vlastníka účtu do 1. príspevku...

Anatyt

Kupovať na kadejakých bazároch a platiť vopred je čisté riziko! Kto nakupuje na týchto portáloch musí počítať s tým, že podlieha nie malému riziku.

phoenicis

#10
Citace od: Anatyt kdy 03.04.2014, 13:12:54
Kupovať na kadejakých bazároch a platiť vopred je čisté riziko! Kto nakupuje na týchto portáloch musí počítať s tým, že podlieha nie malému riziku.

Tak toto som fakt nevedel, kým si to tu nenapísal :P
Mojím cieľom je upozorniť na podvodníka hlavne ľudí, ktorí tam nakupujú (v druhom rade tých, ktorí sa bazárom vyhýbajú). Každopádne si cením názor jedných aj druhých ;)

MiHo

#11
Citace od: Anatyt kdy 03.04.2014, 12:57:43
Ešte som nepočul, aby nejaké takéto trestné oznámenie padlo, či po padnutí sa riešilo.
Neviem ako vy, ale ja NIKDY neposielam peniaze vopred. Dobierka je niečo iné, tam je riziko menšie.


V tomto případě http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=41273.0 trestní oznámení padlo, poměrně rychle došlo i k soudu. Máme rozsudek ukládající odsouzenému náhradu škody, ale tím to skončilo, peníze nemáme. Odsouzený žije s bývalou manželkou (aby se mu nedal zabavit majetek tak se rozvedl) a nemá žádný majetek, je nezaměstnaný a trvalý pobyt má na  obecním úřadě. Jen na Facebooku jeho (bývalé) ženy můžeme sledovat jak se mají a co nového si zase koupili.

Villa Legina

#12
Citace od: Anatyt kdy 03.04.2014, 12:57:43
Neviem ako vy, ale ja NIKDY neposielam peniaze vopred. Dobierka je niečo iné, tam je riziko menšie.

Neviem v čom by mala byť dobierka menšie riziko, keď niekto chce, pošle Ti pekne zabalenú tehlu a máš to.

Ja platím vždy vopred, dokonca možno niekomu vstávajú vlasy na hlave, ale nikdy som nepoužila paypal.

Pravda je, že na 95 percent kupujem z ebay a BL a iba 1 percento nákupov tvoria inzeráty, iné bazáre. Tam, v prípade kúpy ak je cena od 50-100 eur, trasiem sa vždy od strachu, či dojde všetko OK, ak niečo kupujem na inzerát tak nad 150 eur radšej si tam osobne zájdem aj do vzdialenosti 100 km.

Bilancia doteraz: z horeuvedených zdrojov spolu cca 230 nákupov (ebay á 180, BL á 40, inzeráty á 10 nákupov) a naozaj zlé skúsenosti nie viac ako prstov na oboch rukách (raz posielané peniaze v bežnej obálke, adresát neobdržal (BL), zvyšok jedovanie sa s tovarom nezodpovedajúcemu popisu (väčšina ebay) ).




RTG

Citace od: Villa Legina kdy 04.04.2014, 12:55:02
Neviem v čom by mala byť dobierka menšie riziko, keď niekto chce, pošle Ti pekne zabalenú tehlu a máš to.

Akurat vcera som cital, ze ak prevezmes dobierku a tam najdes tehlu do 2h treba kontaktovat policiu a ta stihne platbu zablokovat.  V CR by to takto fungovat malo, ale u nas neviem.
Aktualny Pocet dielikov: 47080
                    minifigov:     304

Villa Legina

Citace od: RTG kdy 04.04.2014, 16:25:23
Akurat vcera som cital, ze ak prevezmes dobierku a tam najdes tehlu do 2h treba kontaktovat policiu a ta stihne platbu zablokovat.  V CR by to takto fungovat malo, ale u nas neviem.

Neviem, neviem, takú rýchlosť by som od policajtov nečakala...ale možné to snáď je...asi v tom prípade je ale potrebný svedok, aby nik nepovedal že si človek tú tehlu tam po prebratí narafičil sám  :P

P4tr1cius

Citace od: RTG kdy 04.04.2014, 16:25:23
Akurat vcera som cital, ze ak prevezmes dobierku a tam najdes tehlu do 2h treba kontaktovat policiu a ta stihne platbu zablokovat.  V CR by to takto fungovat malo, ale u nas neviem.

Je dobré mať stále ešte nejaké sny a ilúzie. Bez toho nám už neostane vôbec nič.

Raistlin M

No ... ona ta cihla, pokud posílající nebydlí daleko.  8)

Ale když jsem viděl na FB pana Kocourka, tak si říkám, co si na takovém případu člověk vezme.

Já osobně jsem zatím neměl žádný problém. Platbu předem vyžaduji i provádím.
Stal se mi v podstatě opak. Jednou jsem jednomu grázlovi omylem poslal set, který mu nepatřil a on mi ho zkoušel zapírat. Nebyl to žádný veleduch, takže argumentoval někde pod úrovní mého čerstvě pubertálního syna, ale než jsem z něj dostal alespoň nějakou náhradu za ten set, trvalo to. Byl to člověk z Lanškrouna, tak jsem chvíli přemýšlel, že bych ho osobně navštívil v masážním salonu, co tam provozuje. Když jsem toho trumpetu ale viděl na webu ... namyšlený zoufalec a náklady + čas by za to nestály (set byl asi za 600). A jen bych prudil i jeho manželku, která když ho po telefonu zapírala, zjevně se za něj styděla. Nakonec mi ten sociál (co jinak utrácí na Aukru měsíčně spoustu tisíc za zajímavé sety) poslal s výmluvou asi o 200 méně.  :P ::) 8) Prostě na mě vyzrál a malá dušička má klid. ;D

Špelda

Jj taky jsem jí naletěl poslal jsem jí 2060Kč a nic jsem nedostal! Paní Emilie Kastankova, nebo Eliška nebo jak se vlastně jmenuje se ani neštítila vymlouvat na nemocné dítě. Poslal jsem jí i pár ošklivých emailů, ale samozřejmě bez jakékoliv odezvy!! Peníze šli na účet pod jménem Vanesa Klápšťová č.ú 253006267/0300. Přijetí platby potvrdila ale pak už se jen párkrát vymlouvala.
Inzerát mám někde uložený, pohledám a vložím.

MiP

Citace od: Anatyt kdy 03.04.2014, 12:57:43
Dobierka je niečo iné, tam je riziko menšie.
V čem je menší riziko?  :o :o Mám obavu, že to může být naopak ještě hroší, protože prodejce úhledně zabalí "prázdnou" krabici, pošle a bude mít v ruce doklad o odeslání. A teď dokazuj, že Ti nic neposlal, PayPal/Aukro/eBay uvidí doklad o odeslání, jsi nahraný a nedostaneš nic.  :-\

Dobírka opravdu nic neřeší.
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

RTG

Citace od: P4tr1cius kdy 04.04.2014, 21:07:22
Je dobré mať stále ešte nejaké sny a ilúzie. Bez toho nám už neostane vôbec nič.

Nemam iluzie, len som sucho konstatoval ako sa veci maju. To, ze je ich realizacia v praxi uz otazna ale neznamena, ze tu tie moznosti nie su.
Aktualny Pocet dielikov: 47080
                    minifigov:     304

phoenicis

Citace od: Špelda kdy 04.04.2014, 22:05:41
Jj taky jsem jí naletěl poslal jsem jí 2060Kč a nic jsem nedostal! Paní Emilie Kastankova, nebo Eliška nebo jak se vlastně jmenuje se ani neštítila vymlouvat na nemocné dítě. Poslal jsem jí i pár ošklivých emailů, ale samozřejmě bez jakékoliv odezvy!! Peníze šli na účet pod jménem Vanesa Klápšťová č.ú 253006267/0300. Přijetí platby potvrdila ale pak už se jen párkrát vymlouvala.
Inzerát mám někde uložený, pohledám a vložím.

Ahoj Špeldo,
keďže mi kvôli tejto chybe nefunguje odoslanie odpovede na Tvoju súkromnú správu, prosím, kontaktuj ma na stano.ha(AT)gmail(DOT)com. Vďaka ;)

BlueRose

Vypadá to, že na prodejce už někdo podal trestní oznámení, jednací číslo najdete zde:

http://www.mimibazar.cz/hodnoceni.php?user=516406

BlueRose

Citace od: phoenicis kdy 03.04.2014, 12:53:57
Citace od: darkdrago kdy 03.04.2014, 12:29:31
Nevím jak ty, ale já pokaždé platím předem, ať už na účet nebo dobírku. A když prodávám je to obdobné..

Ještě by neuškodilo kde jsi na prodejkyni narazil, co jsi kupoval, za kolik a třeba i odkaz nefo nafocené fotky ať odkaz nezanikne se smazáním inzerátu...

Žiaľ, inzerát už bol vymazaný z inzertného portálu Sbazar.cz niekoľko dní skôr, než som z neho stihol aspoň urobiť PrintScreen.
Čo sa týka toho, čo a za koľko som kupoval - išlo o jeden starší set (rok 2000) v MISBe za 2000,-Kč
Technická podpora Sbazaru práve prešetruje účet, avšak pomôžu mi maximálne tým, že zašlú môj kontakt každému ďalšiemu podvedenému, kto u nej chcel niečo nakúpiť. Aspoň to - ak sa nás nazbiera viac, bude to aspoň o niečo jednoduchšie s trestným oznámením.

Není to tohle?

Pajinka

Zdravím na tuto osobu je podáno trestní oznámení pokud chcete více informací písněte do emailu Konarikovapavla@seznam.cz  :)

Artezs

Pokud dobírka pak otázka: Myslíte, že by pomohlo po zaplacení rozbalit ihned na poště, a pokud by zásilka nebyla splněna, vzít jako svědka výdejní, že v té krabici nebylo to co bylo požadováno, vytisknout e-mail s jasným důkazem o požadovaném zboží a jít na policii?   

Thrawn

#25
Citace od: Artezs kdy 20.04.2014, 16:16:32
Pokud dobírka pak otázka: Myslíte, že by pomohlo po zaplacení rozbalit ihned na poště, a pokud by zásilka nebyla splněna, vzít jako svědka výdejní, že v té krabici nebylo to co bylo požadováno, vytisknout e-mail s jasným důkazem o požadovaném zboží a jít na policii?   

Dobírka není samospásná, někde se to tu již řešilo. Jediná šance je, že je nutné dobírku rozbalit před úřednicí pošty (ideálně vedoucí) a v případě podvodu ihned na místě informovat Policii ČR, která jediná může výplatu dobírkové částky stopnout. Musí se to ale udělat hned a na místě, se svědky z řad pracovníku pošty. Nesmí tam být ten předěl, že si zásilku vezmete a odejdete s ní od přepážky. A taky dosáhnete jen o stopnutí výplaty odesílateli, nic víc. Poté to pochopitelně přejde do další fáze sporu, jako je vzájemné dokazování pravdy atp.

Pošta samotná zodpovídá jen za dodání zásilky, nikoliv za to, co do ní odesílatel vložil před uzavřením a odesláním. Je to tak správné a logické.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.