Mimibazar - vladka1plz - podezření na prodej klonů lego

Založil Kubos.cz, 30.01.2014, 21:03:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Kubos.cz

Tento prodejce nejspíš prodává zdánlivě povedený klon jako lego figurky. Zájem o ně je obrovský nabízí tnmt, star wars a super heroes. Zájem je velký takže předpokládám, že nějaký kostkař nejspíš také zakoupil, či plánuje zakoupit figurky od tohoto uživatele.

Balík mi ještě nedošel, ale prohlížel jsem ebay a našel jsem přesně set figurek, který jsem zakoupil. Ebay uživatel toto zboží nabízí z číny, poštovné zdarma značka : unknown a vychází na cca 250 korun za set. Na mimibazaru tato uživatelka prodává figurky po stejných setech v sekci lego pod značkou lego, a proto se domnívám, že se jedná o to samé zboží.

Z fotek nejde abosultně poznat, že nejde o lego ! Prodejkyně prodává bez krabiček a figurky fotí na lego baseplate či zepředu tak, že na podstavcích nejde vidět čínská značka.




Pokud tu téma je, nebo se ukáže, že figurky jsou lego (o čem vážně pochybuji) tak se omlouvám všem.

PS : Víte o tom někdo něco víc ?

EDIT : Odeslal jsem prodejkyni email s dotazem.

Edit :
             super heroes http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=72166669&tab=2
             Ostatní http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=1004021

Kubos.cz

#1
Prodejkyně odpověděla :

CitaceNejedná se o fejk z Číny. Jestli chcete, vrátím Vám peníze, to není problém. Samozřejmě, až mi od Vás dorazí balíček zpět. A myslím, že výhrůžky nejsou  na místě. Pokud figurky nechcete, vrátím Vám peníze bez poštovného ( 40 Kč) . Zítra očekávám vrácení balíčku.

Moje zpráva :

Citace
Dobrý den,

omlouvám se ale mám vážné podezření, že to co prodáváte jako lego figurky je ve skutečnosti napodobenina z číny. V takovém případě bych byl velmi nespokojen a musel bych vás požádat o vrácení peněz popřípadě vás nahlásit na mimibazar a lego klubech jako klamavého prodejce. Můžete mi k tomu něco říct ?

Tak vám nevím, možná že opravdu vyvolávám zbytečnou paniku. Ale zakoupil jsem set z fotky č. 1 včetně těch podstavců a myslím, že lego nic takového nevydalo navíc Han Solo mi přišel divný už na mimibazar.

Edit : další email od prodejkyně
Citace
Mimochodem, v Číně se dnes vyrábí úplně vše. I to komponenty na Lego zabalené v krabičkách.



DarkDrago

#2
Chybí mi odkaz na tento prodej, abych si mohl udělat vlastní obrázek...

Myslím, že jsem na tento prodej několikrát narazil. Dej tu i přímo odkaz na její prodej...Nebral jsem to jen kvůli cenu, která u toho byla napsaná, byla moc nízká.
Pokud vím, tak tam nebyly použity vlastní fotky, ale stažené z webu.

P.S. na takovéhoto prodejce jsem narazil už i jinde kde prodával Iron Many, tuším je to taky někde na černé listině...
Dračí páni s mocí ohně...

Kubos.cz

Nabídka mizí, protože je oto obrovský zájem. Želvy ninja jsou pryč a sw, který jsem zakoupil já taky. Odkaz přidán do originálního postu. Fotky u želv a sw byli vlastní.

danyboy

nedávno jsem se hádal s prodejkyní co zase prodávala Iron Man fake figy.
Jsme vedli týden debatu. Jsem dokonce odeslal diskuzi z EuroBricks.
Do dnes bez komentáře..
Nějak se tu ten prodej rozmohl. ::)

Luky1987

U prvního obrázku je to 100% fake, protože mají oblé nožičky.

otaznik


milanv

Citace od: otaznik kdy 30.01.2014, 22:44:13
Tak snad si nikdo nemyslí, že je to LEGO.

Promiň, ale to jsi asi myslel řečnicky. Možná tady na fóru - a ani tady to není tak jednoduché, jak sám v tomto vlákně vidíš. Na mimibazaru to bude vesele prodávat jako LEGO, to se vsadím. A dokud se nestrhne křik, tak nejen že jí to bude dál procházet, ale oklamaní si to i nechají (a jí tudíž peníze zůstanou). Proč? Protože když už ti to jednou přijde, tak co získáš vrácením? Platbu dvojího poštovného a nic za to. Tak si to raději nechají, mávnou nad tím rukou že děti si stejně pohrají i s tím, a podvodnice pokračuje vesele dál. A bohužel, pokud se to za poslední cca 2 roky nijak významně nezměnilo, tak u mimibazaru jako takového neočekávej žádnou pomoc, tam pokud se objevily podvodnice, tak je administrátoři(-ky) vždy kryli(-y), tam je to hodně džungle bez pravidel.
Pán na Žlutém hradě

Kubos.cz

#8
Paní se mi omluvila, všechen prodej stáhla prý to netušila. Požádám o smazání celého tohoto vlákna.


MiHo

Tady http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=62651255&tab=1 ta paní prodává měsíc starý set DUPLO TOOLO č. 2947 z roku 2001.
Opravdu "důvěryhodný" prodejce.

otaznik

Citace od: milanv kdy 30.01.2014, 23:39:18
Promiň, ale to jsi asi myslel řečnicky. Možná tady na fóru - a ani tady to není tak jednoduché, jak sám v tomto vlákně vidíš. Na mimibazaru to bude vesele prodávat jako LEGO, to se vsadím. A dokud se nestrhne křik, tak nejen že jí to bude dál procházet, ale oklamaní si to i nechají (a jí tudíž peníze zůstanou). Proč? Protože když už ti to jednou přijde, tak co získáš vrácením? Platbu dvojího poštovného a nic za to. Tak si to raději nechají, mávnou nad tím rukou že děti si stejně pohrají i s tím, a podvodnice pokračuje vesele dál. A bohužel, pokud se to za poslední cca 2 roky nijak významně nezměnilo, tak u mimibazaru jako takového neočekávej žádnou pomoc, tam pokud se objevily podvodnice, tak je administrátoři(-ky) vždy kryli(-y), tam je to hodně džungle bez pravidel.
Nepochopil jsi, jak jsem to myslel, tak tedy jasněji:

1. Je to napodobenina LEGA a kdo to jako LEGO prodává je podvodník.
2. Toto je fórum o LEGU, proto předpokládám, že každý, kdo se zde podívá na ty obrázky, tak okamžitě pozná, že je to klon.
3. Jsem rozhodně pro potírání podobných "prodejců".
4. Na mimibazaru a podobných serverech nenakupuji - nemám k většině tamních prodejců důvěru, případně pochybuji o původu jejich zboží.

Raistlin M

K tomu Mimibazaru....  My jsme tam kdysi prodávali ve velkém (a jako jedni z mála legálně) a hrozně tam fungují vazby. Manželku tam znali, takže nějakou pozici měla (byla populární a měla hodně srdíčkových a medvídkových hodnocení a musela mít galerii s fotkami spokojených zákazníčků), v té době jsme neměli moc problémy. Pokud se tam ale dvě ženský pohádaly, tak na sebe začaly bonzovat rovnou policii. Pokud tam tedy někdy někdo dostal flastr, tak většinou zásahem z vyšších míst za podnikání na černo. + Kanaal (pro neznalé, bývalý uživatel kostek), kterej nepochopil, že toto není prostor pro chlapy a nemůže si z místních žen dělat srandu.
Když tu čtu některé zkušenosti, asi se moc nezměnilo.   8)