AUKRO - podvodník KOKIZERO

Založil MLT, 15.01.2014, 10:25:55

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

MLT

Zdravím všechny

Tak si pár let (naivně) myslím, že se mi nic podobného nestane - jako skoro všem, že zaplatí a neobdrží zboží.
Sice pár problémů bylo, ale vždy jsem to vyřešil vlastní cestou k mému prospěchu.
Nicméně podvodníků všude přibývá, a jelikož neustále někde něco kupuji a prodávám, rozhodl jsem se i Vás zde na fóru na případné podvodníky upozorňovat.

Jedná se o prodejce z AUKRO pod jménem KOKIZERO.

Dne 23.12.2013 jsem u něj koupil lego set KUP TEĎ. Bohužel díky vánočním svátkům platba již neodešla, bylo možné ji odeslat nejdříve v pátek 27.12. a to jsem se k PC nedostal. Proto jsem platbu poslal na jeho PAYU hned v pondělí 30.12.2013.
Následně jsem na aukro viděl ten samý set - právě rovněž prodaný Kup teď. Na moji otázku "zda jich má více, že bych měl zájem" mi odpověděl že nikoli, že prodal ten samý co jsem koupil já a jelikož jsem dle JEHO podmínek nezaplatil do5-ti dnů prodal to z novu.
Trochu jsem ho seznámil s podmínkami obchodování na Aukro atd., dále jsem ho upozornil, že jsem měla na Aukro oficiálně nahlášenou, tudíž i zveřejněnou dovolenou až do 6.1.2014.
Závěr byl takový, že mi to tedy pošle. měl to odesílat 31.12.
Nechal jsem to týden být, jelikož byl Nový rok atd., třeba odjel na hory nebo někam pařit - říkal jsem si.
Bohužel asi ne. Od té doby nereaguje na žádný e-mail, neodpovídá ani na zahájený spor na Aukro a ani se na Aukro nepřihlašuje.
Dnes mne kontaktoval telefonicky další jeho zákazník, po té co viděl mnou udělený negativ na Aukro.
Ano, je to přesně ten člověk, co koupil a zaplatil zcela stejný set jako já. Dokonce se prý s dötyčným dohodl i na dalším obchodu mimo Aukro a poslal mu další 2K na jiné zboží.

Takže pan Kokizero, vlastním jménem Luboš Žbánek má zaplacený 2 x stejný set + něco dalšího na víc a nikdo z nás nemá zboží.
Proto jsme to začali řešit přímo s Aukro přes jejich novou linku na POK a uvidíme.
Už jsme na částce přes 5K, tak na trestní stíhání to stačí.

Ale je-li tu někdo další, koho Luboš Žbánek podvedl, ať se ozve, klidně i SZ.

Zde je kompletní adresa dotyčného pána :
Luboš Žbánek

Petrohradská 3036
272 04 Kladno
734815000
kokizero@gmail.com

Dávejte opravdu velký pozor, dnes se vyskytují podvodníci i na BL - budu-li mít večer čas, seznámím Vás s dalšími podezřelými obchody a podvodnými prodejci.
Jen mám strach, aby jsem z toho tématu neudělal "stěžejní" vlákno ve fóru :-)

GentlemanA15

Informácie o podvodníkoch nie sú nikdy zbytočné!!!  ;)

MLT

Aktualizace  ;)

Připraveno trestní oznámení, v pondělí bude odesláno na příslušné oddělení PČR.

Určitě zde sdělím konečnou verzi jak to dopadlo, ale uvidím i jak "funguje" POK na Aukro

MLT

Citace od: MLT kdy 17.01.2014, 17:29:03

Určitě zde sdělím konečnou verzi jak to dopadlo, ale uvidím i jak "funguje" POK na Aukro


Opomenul jsem zde uvést, jak funguje POK na Aukro.

Je s tím pochopitelně práce, dát dohromady všechny papíry, podat trestní oznámení atd.

Ale po odeslání všech dokumentů mi Aukro poslalo smlouvu o postoupení pohledávky, kterou jsem ještě ten samý den odeslal zpátky.

Celkem mne šokovalo, že celé toto "vyplacení" od Aukro (po zaslání všech dokumentů) trvalo pouze 4 dny.

Ano, do 4 dnů jsem měl peníze na svém účtu, a to včetně nákladů na poštovné atd.

Byl jsem mile překvapen, že POK skutečně funguje.

Jak probíhá vlastní trestní oznámení či stíhání zatím nevím, ještě mne policie neinformovala.