Aukro - Morrtexx

Založil Achad, 26.03.2013, 22:52:28

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Achad

Chtěl bych upozornit na prodejce na Aukru pod nickem Morrtexx (odkaz viz zde), pana Marka Kaščaka z Lovosic, mail marek.auk@seznam.cz.
Před třemi týdny jsem u něj koupil 9476 Kovárnu Orků. Jelikož prodával mj. i nějaká další Lega, dohodl jsem se s ním také na odkoupení Hobbita 79003 (viz zde) mimo Aukro, aby ušetřil na poplatcích a já z toho taky skromně profitoval.
Že chtěl poštovné o pár korun vyšší, OK. Byť jsem ho upozorňoval, že bych byl rád, kdyby dal Lego do kartonové krabice, protože by při přepravě poštou mohlo dojít k poškození, zabalil vše jen do bublinek a Lego holt po nějakých deseti dnech přišlo ve stavu, kdy na něj někdo položí něco těžšího. Budiž, to jsem byl ještě ochoten akceptovat, byť celou vinu svaloval na mne, že si za to mohu sám, že jsem měl balík relamovat (těžko, pokud vím, tak reklamovat může odesílatel, ne příjemce; byť si tím nejsem naprosto jist).
Horší situace nastala, když jsem se podíval na Hobbita a zjistil, že krabice byla rozlepena a znovu přelepena izolepou.

Dnes jsem kontaktoval prodejce a informoval jej o problému. Výsledek: dle jeho slov balík odesílal neporušený, za promáčknutí může pošta (což má pravdu, to nepopírám, byť to do toho kartonu zabalit mohl), osobně jej před odesláním kontroloval a za otevření může taky pošta! Velmi úsměvné! ::) Balík sice byl trochu připláclejší, ale rozhodně bublinkový obal porušen nebyl, takže z pošty do toho nikdo nelezl.

Když jsem mu poslal fotografie krabice přelepené izolepou, tak přišla korekce: balila a odesílala to přítelkyně. Všimla si, že krabice byla (cit.) "malinko odchlíplá" - dle pozdějších slov jeden centimetr (sic!) - a tak ji přelepila izolepou. Dle fotografií jde vidět, že krabice byla rozdělána po celé délce jedné (otvírací) hrany.

Nabídl jsem buď finanční kompenzaci, protože takové Lego bych prostě nikdy nevzal, navíc jsem jej chtěl mít do sbírky (tedy ne na rozbalení), a nebo vrácení peněz a zaslání Lega nazpět.

Výsledek: prodejce dává od všeho ruce pryč, dohaduje se, nehodlá uznat, že Lego bylo v okamžiku odeslání již rozbaleno, byť je evidentní, že byla rozlepena celá jedna strana, no a nakonec vyhrožuje negativem, pokud mu jej udělím já. Vše také shrnul se slovy, že Hobbit nikdy nebyl předmětem žádné aukce a přes Aukro jsem jej nekoupil (tudíž evidentně dle jeho logiky si asi ani nemám na co stěžovat).

Tomu říkám, panečku, obchodník!
mimochodem o sobě tvrdí, že je (cit.) "dost velký prodejce Lega" >:D

Tak jen pro sichr, až si budete u tohoto člověka náhodou něco kupovat, počítejte s tím, že vám může přijít již otevřená a izolepou znovu přelepená krabice, kterou má na svědomí přítelkyně, případně pošta; a nakonec si možná za vše vlastně můžete sami. :P


P.S.: Jako o tragédii se žádnou nejedná (zažil jsem mnohem horší). Pokud by férově uznal, že to poslal takové, jaké to poslal, tak nad tím mávnu rukou, peníze od něj chtít nebudu a hodím to za hlavu, ovšem z jeho postupného vyjadřování a svalování viny na mne a poštu jsem si o něm jakožto obchodníkovi udělal dokonalý obrázek... ::)

brodek

Ty jsi to tedy nerozbalil? (píšeš, že si to chtěl do sbírky nerozbalené) Podle fotek bych se vůbec nedivil, kdyby lego nebylo kompletní... Což ti samozřejmě nepřeji.

Futurion

Zrovna jsem od něj něco kupoval. Naštěstí nic u čeho by mi vadil stav krabice, každopádně dávám za pravdu, že je to obchodník, který nepůsobí úplně nejlepším dojmem. Také mě něco prodával mimo aukci, o to se zřejmě snaží často a možná schválně kvůli stavu v jakém chodí objednávky, ale to jen spekuluji. Ale určitě je to člověk, který kouká ze všeho vytřískat maximum, až příliš okatě, což může vadit.

Colonel32

A nabídku na prodej mimo aukro poslal on, nebo ty? Protože jestli on, a ty to aukru prokážeš pomocí emailů, tak mu za to klidně můžou zrušit účet. Chlapec by si měl naopak dát sakra pozor, aby zboží, které prodává mimo aukro, bylo přesně v popsaném stavu, aby kupující neměl důvod si na to stěžovat.

Colonel32

Jinak znovu připomínám, že negativ pro prodejce je většinou mnohem horší, než negativ pro kupujícího. Porotože kupující je ten, kdo si podle komentářů vybírá, kde bude nakupovat.

Achad

Citace od: brodek kdy 27.03.2013, 00:14:36
Ty jsi to tedy nerozbalil? (píšeš, že si to chtěl do sbírky nerozbalené) Podle fotek bych se vůbec nedivil, kdyby lego nebylo kompletní... Což ti samozřejmě nepřeji.
Zatím jsem se k tomu ještě nedostal, časová vytíženost. V každém případě jsem to záměrně nerozbaloval, abych jej měl jak usvědčit. Snad se k tomu dneska dostanu a prozkoumám vnitřek. Věřím, že bude vevnitř vše OK, ale v každém případě způsob, jakým komunikoval, osočoval mne i poštu a nehodlal uznat svoje pochybení, byť fotky jasně prokazují, že nemá pravdu, je politováníhodný. Skutečně nepůsobí jako seriózní prodejce, ale jako člověk, který chce vytřískat maximum peněz bez ohledu na férový "obchodní kodex".

Citace od: Colonel32 kdy 27.03.2013, 11:24:25
A nabídku na prodej mimo aukro poslal on, nebo ty? Protože jestli on, a ty to aukru prokážeš pomocí emailů, tak mu za to klidně můžou zrušit účet. Chlapec by si měl naopak dát sakra pozor, aby zboží, které prodává mimo aukro, bylo přesně v popsaném stavu, aby kupující neměl důvod si na to stěžovat.
Ne, prvotní impulz přišel ode mne, takže s tímhle bych u Aukra neuspěl. Přesto jeho zdůvodňování (cit.): "Lego Hobbit nebylo ani předmětem žádné aukce nikdy jste odemě přes aukro nekoupil" je více než výmluvné. Prostě přes Aukro jsem to u něj nekoupil, takže pokud přišlo něco jiného, než jsme se dohodli, je to můj problém, ne jeho. Odmítá uznat, že krabice byla před zalepením izolepou otevřena po celé délce, a pokud ano, může za to pošta během přepravy nebo prostě já, on je svatost sama.
Prostě obchodník k pohledání. :P

Colonel32

Dobře, nešlo to přes Aukro, to je jedna stránka věci.

Pokud ale prodává legálně, pak má povinnost vzít cokoli zpátky do 14 dnů bez udání důvodu. Jinak na něj poslat obchodní inspekci. No a pokud prodává nelegálně - tak pak na něj poslat berňák, aby zkontroloval, kolik toho za poslední dobu prodal...

Já bych řekl, že pokud to CHCEŠ řešit, tak pán bude v maléru tak jako tak.

roko86

Citace od: Colonel32 kdy 27.03.2013, 19:35:20
Dobře, nešlo to přes Aukro, to je jedna stránka věci.

Pokud ale prodává legálně, pak má povinnost vzít cokoli zpátky do 14 dnů bez udání důvodu. Jinak na něj poslat obchodní inspekci. No a pokud prodává nelegálně - tak pak na něj poslat berňák, aby zkontroloval, kolik toho za poslední dobu prodal...

Já bych řekl, že pokud to CHCEŠ řešit, tak pán bude v maléru tak jako tak.
Tebe řešit :(

Colonel32


Cavelon

Citace od: standa26 kdy 27.03.2013, 20:43:30
Pokud se nejedna o prodej v pomeur B to B, B to C ale C, to C, ...

Tomuto nejako nerozumiem...

Futurion

Citace od: standa26 kdy 27.03.2013, 20:43:30
Pokud se nejedna o prodej v pomeur B to B, B to C ale C, to C, tak na nej muzes poslat koho chces, nebo vymahat 14 dni na zpet co chces a stejne to bude legalni, z jeho strany i v tom to stavu... :))) Viz jaka koli ucebnice, nebo sbirka prava, kde lze nalezd podminky, jak to krasne obejit...


Sice nevím co ta tvá abeceda má znamenat, ale já znám něco jednoduššího - on, stejně jako většina lidí na Aukru, tam prodává pravidelně = soustavná činnost = podnikání = povinnosti. Takhle jednoduché to je. Takže kdyby na něj "někoho" poslal, tak nic neobejde, průšvih by měl (ač malý, desítky tisíc netočí), protože samozřejmě ani faktury nevystavuje.

roko86

Ještě poslat STB,pro poškozenou krabici ???

standa26

B2B, B2C, C2C, obchodovani, takhle si to snad uz v google vyhledas...

otaznik

Citace od: roko86 kdy 27.03.2013, 22:17:51
Ještě poslat STB,pro poškozenou krabici ???
Už i v Bohnicích mají internet, koukám...

Matošo

Chlapci, vy vážně neznáte zkratky pro Bussiness to Bussiness; Bussiness to Customer a Customer to Customer ?
Aneb, když mezi sebou obchodují dva právnické subjekty, jeden právnický a jeden fyzický a dva fizické ??

Citace od: otaznik kdy 27.03.2013, 23:03:51
Citace od: roko86 kdy 27.03.2013, 22:17:51
Ještě poslat STB,pro poškozenou krabici ???
Už i v Bohnicích mají internet, koukám...

Ve vší počestnosti, ale zrovna od tebe to vážně sedí...  ;) ;D

otaznik

Citace od: Matošo kdy 27.03.2013, 23:03:58
Ve vší počestnosti, ale zrovna od tebe to vážně sedí...  ;) ;D
Možná, nicméně takovéhle obchodní praktiky jsem nikdy nepodporoval a podporovat je mi přijde fakt skoro na pěst. Navíc od poslední "diskuze" už klikám jen na tlačítko "Nahlásit moderátorovi", takže se stávám "normálním" členem.  8)

roko86

Citace od: otaznik kdy 27.03.2013, 23:03:51
Citace od: roko86 kdy 27.03.2013, 22:17:51
Ještě poslat STB,pro poškozenou krabici ???
Už i v Bohnicích mají internet, koukám...
Další chytrak s kostek

DarkDrago

Jo, taky jsem kupoval mimo aukce na Aukru (už nevím od koho). Prodejce vystavoval krabici všemožných dílů a já jsem si na povrchu vyhlédl pár dílků, domluvil jsem se s nim, že pokud aukci nikdo nekoupí, tak že si z ní vyberu dílky, ale protože nebyl schopný mi poslat fotky dílků co krabice obsahovala, tak jsem ji nakonec bral celou.
Asi po týdni jsem se divil co mi došlo. Kartonová krabice s opravdu originálním zabalením. Izolepou přetáhnul krabici párkrát po díře. Samozřejmě, že se mi dostala krabice rozbalená a já doteď uvažuju nad tím, jaké dílky jsem nedostal.
A on mi psal, že to všechno dobře zabalil.

P.S. na obsahu jsem stejně vydělal při jejím rozprodávání  ;D
Dračí páni s mocí ohně...

Colonel32

Citace od: roko86 kdy 27.03.2013, 22:17:51
Ještě poslat STB,pro poškozenou krabici ???

Pokud krabice měla dle dohody být v pořádu a nebyla, tak ji jako správný prodejce měl vzít zpátky a vrátit peníze, nebo poslat jiný set, ne držkovat. Jen jsem Achodovi nabídl argumenty, kterými může prodejci vyhrožovat, pokud mu bude chtít znova napsat.

otaznik

Citace od: roko86 kdy 27.03.2013, 23:10:55
Další chytrak s kostek
Jsem rád, že svým projevem utvrzuješ, že jsi nezvládnul ani základní školu.