Mozny spolocny DUPLO projekt

Založil STARHAWK, 31.05.2020, 19:06:20

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

BlueRose

Ahoj,

z MOCU "Ve Špindlerově Mlýně...." z Lipna 2014 tu stále mám něco málo přes 80 průsvitných modrých kostek 2x2, cena 17 Kč/ks. V případě zájmu se mi ozvěte.

hobby

Opět si uvědomuji, jak moc hezký MOC to byl - onen Špindlerův Mlýn.
Můj první kontakt s legem před čtvrt stoletím byl právě přes Duplo (malá krabička - zahradníček + vozík s poníkem) a tehdy jsem si poprvé uvědomil lego-genialitu. A od té doby mě to nepustilo :).

Neřád :-)

Ahoj,  jak to vypada uz mame nejaky koncept pripadne co a jak ?

Brickuška

Já se omlouvám, ale nemůžu se na ty ceny už dívat. Neříkám, že máme aktuálně mraky stavěcích kostek, ale pokud byste potřebovali Duplo kostky, tak ty "obyč" nové máme za 6,90Kč naprosto běžně (do velikosti 2x4, - ty teda jsou aktuálně pryč) a pro kostkaře můžeme udělat nějakou cenu ;) i na nějaké ty zajímavější větší kostičky, potisky, atp. Stejně tak se dá domluvit, že budu syslit požadované kostky... všechno je jenom na domluvě :)
Lega v domě se mění na Brickušku ;) e-shop a kamenná prodejna na adrese Bolevecká 114, Praha 15, přidejte si nás na Facebooku, ať nezmeškáte žádné informace, soutěže či akce!

STARHAWK

Citace od: Neřád :-) kdy 16.06.2020, 11:09:35
Ahoj,  jak to vypada uz mame nejaky koncept pripadne co a jak ?

zatial nie, zatial najschodnejsie co sa tu diskutovalo aj pre pokrocilich aj pre zaciatocnikov by bol Duplo modular na jednej duplo podlozke

Dal som do plena dotaz ic je tu dostatok tych tiles aby sa z toho spravila cesta

Neřád :-)

Citace od: STARHAWK kdy 17.06.2020, 00:44:17
Citace od: Neřád :-) kdy 16.06.2020, 11:09:35
Ahoj,  jak to vypada uz mame nejaky koncept pripadne co a jak ?

zatial nie, zatial najschodnejsie co sa tu diskutovalo aj pre pokrocilich aj pre zaciatocnikov by bol Duplo modular na jednej duplo podlozke

Dal som do plena dotaz ic je tu dostatok tych tiles aby sa z toho spravila cesta

Ahoj, prijde mi trosku blbost se na tom zaseknout je to duplo ... tak se holt cesta udela ze sedych cernych kostek

nikolinek

Já ty podložky šedé silnice tedy nemám a větší zásoby moc nikde nemají.

poMOCník

Zrovna tiles by podle mě vypadaly v pohodě i tyhle a nejsou až tak drahé:

jojik

 Ty tiles nenacvakneš na duplo . Musel bys mezi ně a duplo nacvakat lego brick 2x4.

poMOCník

Citace od: jojik kdy 17.06.2020, 11:12:53
Ty tiles nenacvakneš na duplo . Musel bys mezi ně a duplo nacvakat lego brick 2x4.

To jo, ale duple tiles jsou zas o neco tlustsi ne?

STARHAWK

Citace od: Neřád :-) kdy 17.06.2020, 09:38:30
Citace od: STARHAWK kdy 17.06.2020, 00:44:17
Citace od: Neřád :-) kdy 16.06.2020, 11:09:35
Ahoj,  jak to vypada uz mame nejaky koncept pripadne co a jak ?

zatial nie, zatial najschodnejsie co sa tu diskutovalo aj pre pokrocilich aj pre zaciatocnikov by bol Duplo modular na jednej duplo podlozke

Dal som do plena dotaz ic je tu dostatok tych tiles aby sa z toho spravila cesta

Ahoj, prijde mi trosku blbost se na tom zaseknout je to duplo ... tak se holt cesta udela ze sedych cernych kostek

Dal som dotaz a cakal som ze ludia nahlasia ze to maju v nejakych poctoch alebo zahlasia ze to nemaju. Ja ich mam len 2-3ks

Eventualne tusim existuje mensia baseplates v duplu, ktora mala hladky povrch
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=50384&name=Duplo,%20Baseplate%2012%20x%2016%20with%20Road%20Flat%20Surface%20Pattern&category=%5BDuplo,%20Baseplate%5D#T=S&C=85&O={%22color%22:85,%22iconly%22:0}

Ak by ludia mali tieto, tak mozme pouzit to.

Ak nieje nic z toho potom jedine tie spominane cierne alebo tmavosede plates.

My mame momentalne vela materialu v stavbach. Cervena by ale mohla byt volna, tak mozem skusit znovu tu hasicarnu co som hodil obrazok.

nikolinek

Tu podložku co popisuješ mám 6x.

nikolinek

Je nutné se sjednotit. Pokusila jsem se alespoň o umístění domku na ploše je to jen takové ťuknutí.
Otázky ...... domek bude pouze z předního pohledu či i interiér, jaká hloubka domku, domky hned vedle sebe?

STARHAWK

Citace od: nikolinek kdy 20.06.2020, 20:53:25
Je nutné se sjednotit. Pokusila jsem se alespoň o umístění domku na ploše je to jen takové ťuknutí.
Otázky ...... domek bude pouze z předního pohledu či i interiér, jaká hloubka domku, domky hned vedle sebe?

Cakam ci ludia nahlasia pocty tych ciest. Ty mas ako vidim pre 4 domy.
Dom by mal byt cely, nie len fasada ale co budes mat vnutri by nemalo nijak vadit, ani to nebude moc vidno.
Skor ako radovu zastavbu domov mam na mysli ulicu modularov, cize chodnik, dom a pred chodnikom este cestu. Len to bude len jeden sliz a este pred cestou kolajnice aby mal kade premavat vlacik.

Neřád :-)

#44
Citace od: STARHAWK kdy 20.06.2020, 21:26:50
Citace od: nikolinek kdy 20.06.2020, 20:53:25
Je nutné se sjednotit. Pokusila jsem se alespoň o umístění domku na ploše je to jen takové ťuknutí.
Otázky ...... domek bude pouze z předního pohledu či i interiér, jaká hloubka domku, domky hned vedle sebe?

Cakam ci ludia nahlasia pocty tych ciest. Ty mas ako vidim pre 4 domy.
Dom by mal byt cely, nie len fasada ale co budes mat vnutri by nemalo nijak vadit, ani to nebude moc vidno.
Skor ako radovu zastavbu domov mam na mysli ulicu modularov, cize chodnik, dom a pred chodnikom este cestu. Len to bude len jeden sliz a este pred cestou kolajnice aby mal kade premavat vlacik.


Ahoj spis na 2 ne ? pokud rozmer domu bude baseplate ? Ja mam tusim 1ks toho Baseplate 12 x 16 with Road Flat Surface Pattern

jinak koleje Duplo se zatacka taky neda nacvaknout takze se bude resit i toto ( jetsli jako prazce nizka 2*6)  jinak workaround by bylo pouzit zatez. koberec vhodne barvy  ?


Chairudo

Pro Duplaře kdo by potřeboval materiál na stavbu, toto se dá sehnat v německém Legolandu
https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=49937.msg281136#msg281136
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Neřád :-)

Citace od: STARHAWK kdy 20.06.2020, 21:26:50
Citace od: nikolinek kdy 20.06.2020, 20:53:25
Je nutné se sjednotit. Pokusila jsem se alespoň o umístění domku na ploše je to jen takové ťuknutí.
Otázky ...... domek bude pouze z předního pohledu či i interiér, jaká hloubka domku, domky hned vedle sebe?

Cakam ci ludia nahlasia pocty tych ciest. Ty mas ako vidim pre 4 domy.
Dom by mal byt cely, nie len fasada ale co budes mat vnutri by nemalo nijak vadit, ani to nebude moc vidno.
Skor ako radovu zastavbu domov mam na mysli ulicu modularov, cize chodnik, dom a pred chodnikom este cestu. Len to bude len jeden sliz a este pred cestou kolajnice aby mal kade premavat vlacik.

Ahoj, jak to vypada tak jich asi dost nebude .. ? ps mas namyslene koleje a hlavne zatacky priapadne vyhybky ? na plate ? nechces udelat nejaky navrh pudorysu ?

Sihaja


Ongon

Rád bych se také zapojil, jestli dáme do kupy něco rozumného, jinak nezapomeňte využít albert akci

Ongon

cesty bych zvolil asi nelego (papír v laminu) cestou, protože není žádny dostupný způsob jak to udělat lego cestou