Řešení dveří při dláždění

Založil Jindroush, 13.02.2006, 14:00:52

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jindroush

Všiml jsem si, že Lukyho domeček má drobný problém s tím, že se mu špatně otevírají dveře.

Je to tím, že výřez na spodní straně dveří 1x4x5 svádí k tomu, aby se člověk pokusil pod ně nacpat hladké k vydláždění - ale jako na potvoru je ten výřez o kousíček menší, takže se dveře buď neotevírají dobře, nebo trhaj překlad.

Přikládám, jak to řeším ve svých stavbách já (prakticky stačí dveře zvednout o jednu plate, ale obrázek je prostě názornější)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Micho

Aby sa mu dvere otvárali tak fakt musel vybrať z obidvoch strán dverí tile 1x1. A tak to bolo OK, len asteticky to vadí.

Toto J. jednoduché ale účinné riešienie je fajn ...  8)

Jindroush

No, já si myslím, že ani to vybrání tile moc nestačí, bude to stejně trhat ten překlad nad dveřmi a na těch fotkách je to vidět. Viz. fotka 9_07 a 9_13.

Nemám doma posuvku, ale tile má cca 3mm, ten výřez pod dveřmi necelé 2mm.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Micho

Citace od: Jindroush kdy 13.02.2006, 14:28:16
No, já si myslím, že ani to vybrání tile moc nestačí, bude to stejně trhat ten překlad nad dveřmi a na těch fotkách je to vidět. Viz. fotka 9_07 a 9_13.

Nemám doma posuvku, ale tile má cca 3mm, ten výřez pod dveřmi necelé 2mm.

To máš pravdu ...  ;)

betakaroten

Ten výřez totiž má sloužit k něčemu jinému ... dobrá zpráva pro ty, kdo mají málo hladkých:

Tomášek

Citace od: betakaroten kdy 13.02.2006, 17:00:07
Ten výřez totiž má sloužit k něčemu jinému ... dobrá zpráva pro ty, kdo mají málo hladkých:
Ja vzdycky kdyz stavim dom tak ty dvere davam takto  ;) .
Procházím DARK AGE.

J_BOB

a co dat tie tiles za tu medzierku? to by potom nepresvitalo a dalo by sa to aj otvarat
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

peter

Citace od: J_BOB kdy 13.02.2006, 20:37:47
a co dat tie tiles za tu medzierku? to by potom nepresvitalo a dalo by sa to aj otvarat

... a před těmi dveřmi budou kde? Když budou ve stejné rovině, tak to bude drhnout a když budou pod, tak vznikne schod, takže jak to myslíš ???
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

J_BOB

urobit to tak, ako navrhuje jindroush a za tie dvere tile, aby nebolo vydno popod dvere
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader