(vlastní) Black Falcon Keep - pocta classic castle setom

Založil richchie, 16.09.2020, 12:46:58

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

richchie

Po dlhsej prestavke som sa konecne dokopal dokoncit posledy z planovanych projektov vramci pocty classic castle .
Predstavujem Vam Black Falcon Keep. Hrad je postaveny na podlozke s podorysom 48x48 , povodne som chcel urobit aj oblu vezu ale zistil som ze nemam na to kocky (staval som vyhradne z toho co som mal doma este v zasobach). Co ma sklamalo je ze ked som chcel urobit nad vstupnu branu take to ozdobne ako na mensie dver co su na nadvori som zistil ze na 1/2 mi plate idu pripevnit a na druhu nie (asi unava materialu alebo neviem, kazdopadne skoda, bolo by to podla mna s tym krajsie, no prerabat sa mi to uz nechce, to by som musel celu tu vstupnu vezu prerobit aby som vymenil jednu kocku.. do buducna budem vediet ze si to treba najskor vyskusat ked sa stavia a nie to ozdobovat az nakoniec)
Hrad je viac menej hotovy,ak by som mal doma tile DBG tak by som ich dal asi na hradby, kde su umiestneni vojaci, ale ako som pisal, staval som vylucne z toho co som mal doma






Varim ze sa Vam bude hrad pacit

richchie

#1
dalsie fotky

rainfall

Paradka, nadherne.. tie pidi okienka na vezi su co za dielik(nie ram)?
Ako si zoskupil tie kopie, na com/ako su uchytene?
Dakujem
LZ

richchie

Citace od: rainfall kdy 16.09.2020, 13:02:58
Paradka, nadherne.. tie pidi okienka na vezi su co za dielik(nie ram)?
Ako si zoskupil tie kopie, na com/ako su uchytene?
Dakujem

tie strielne na boku od hlavneho vchodu myslis? to su plate a na nom tile uchytene z boku na kocke 1x1 co ma stud na boku (na jednu strielnu treba 4plate, 4tile a 4 tie kocky so studom na boku

kopije su v klasickych sudoch round 2x2 ale je ich tam tusim 8 alebo kolko, maximum co sa dalo dat
alebo myslis vlajky? tie su uchytene tiez na tych kokckach co maju stud na boku

rainfall

#4
AHa, to ma nenapadlo.. hej tych 8x kopii v sude, skvele!
je to okno reddish brown 2x na foto black falcon keep 3.jpg
som vzdy videl iba mriezku diagonalne alebo do kriza

NASIEL  ;)
Window 1 x 2 x 2 2/3 Shutter with Rounded Top
94161 • Windows and Doors
LZ

Villa Legina

Až mi srdce poskočí, keď vidím Black Falcons minifigov. Moji najobľúbenejší, takže chvályhodná téma. Avšak LBG nie je moja farba. Chápem, že použitie LG by tu nebolo možné, mňa to však v tom prípade necháva chladnou. Tiež mi prekážajú viaceré nové farby tam použité, mohlo by to byť striedmejšie. A nepáči sa mi to hnedé dláždenie, alebo ako to nazvať. Ale aby som nekritizovala, má to classic atmosféru. Tak na cca 40 percent. A to je nakoniec tiež nie úplne málo.

Ryxe

Takový fajn návrat do dob, kdy jsem s LEGEM tady na Kostkách začínal a hrady se převážně stavěly v tomto duchu. Takže za mě super připomínka starých časů. K stavbě samotné bych námitek neměl, je to střídmý, rovný, přehledný styl jak je u tebe zvykem. Na pohled hrádek vypadá pěkně. Za mě také plus za Black falcony, můj druhý nejoblíbenější rod z Classic Castle ;)

richchie

Citace od: Ryxe kdy 16.09.2020, 18:46:47
Takový fajn návrat do dob, kdy jsem s LEGEM tady na Kostkách začínal a hrady se převážně stavěly v tomto duchu. Takže za mě super připomínka starých časů. K stavbě samotné bych námitek neměl, je to střídmý, rovný, přehledný styl jak je u tebe zvykem. Na pohled hrádek vypadá pěkně. Za mě také plus za Black falcony, můj druhý nejoblíbenější rod z Classic Castle ;)

dakujem za pochvalu, tentokrat som prvy krat dal aj sikme hradby, na tom velkom hrade mi to nedovolovalo rozdelenie na casti. ako som pisal chcel som aj gulatu vezu ale nemal som na to material, tak snad raz. k stylu stavania... ano je to taky ten moj styl, uz sa ho asi nezbavim, po pravde mi celkom vyhovuje a myslim, ze tak ako tvoje hrady vie clovek k tebe hned priradit podla stylu stavby tak aj moje diela by vedeli ludia ku mne pripradit na zaklade vyzoru a stylu stavby.

a aky je tvoj najoblubenejsi rod? wolfpack? to su u mna adepti na dasi classic moc, len to asi bude len skor taka custom armada , lebo uz fak nemam priestor na dalsi hrad a burat sa mi tie postavene nateraz nechce :)

richchie

Citace od: Villa Legina kdy 16.09.2020, 14:20:47
Až mi srdce poskočí, keď vidím Black Falcons minifigov. Moji najobľúbenejší, takže chvályhodná téma. Avšak LBG nie je moja farba. Chápem, že použitie LG by tu nebolo možné, mňa to však v tom prípade necháva chladnou. Tiež mi prekážajú viaceré nové farby tam použité, mohlo by to byť striedmejšie. A nepáči sa mi to hnedé dláždenie, alebo ako to nazvať. Ale aby som nekritizovala, má to classic atmosféru. Tak na cca 40 percent. A to je nakoniec tiež nie úplne málo.

40 je moje oblubene percento  :D
farby myslis listov ? schvalne som daval aj dark green a olive green, podla mna to ozivi celkom. skorej som rozmyslal ci tam dat tie  doruzova kvety, tak ale kedze dcerka ich ma plnu krabicu tak som si par pozical :D

Chairudo

Moc pěkná idylická stavba, dýchá z toho pohoda a klid :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr