shop.lego.com

Založil Darth, 04.05.2012, 00:20:09

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

papluh

Pozor PaB a Bricks and Pieces sú dve rôzne veci.

PaB máš priamo na stránke online shopu.
Bricks and Pieces ideš cez tlačítko na tej linke, je to tretie po chýbajúcich a poškodených dieloch (tie sú zadarmo). Tam si vyberáš krajinu a SK tam nieje.

Až keď skončíš tak ťa to hodí do online shopu a v košíku ti pribudne len kód objednávky, nevidíš diely.  Hodí ťa to na tú regionálnu verziu ktorú si si zadal na začiatku.

Možno nájdeš nejaký spôsob ako to oblbnúť a prepnúť na SK pričom ti to zostane v košíku a potom zadať SK adresu. Ale radšej by som si to otestoval predtým ako naklikáš veľkú objednávku, ono to ľúbi padnúť aj bez toho (odporúčam si spraviť kópiu zoznamu takú aby sa dali copy-paste čísla dielov bez potreby pracne hľadať ak to padne)

Ešte je tu možnosť objednať cez telefón s ČR podporou (oni chcú už mať čisla dielov pripravené, napr z manuálu). Skúšal som to ešte pred spustením SK shopu a vtedy to nevedeli poslať na SK. Možno to teraz pôjde.

MiHo

Citace od: papluh kdy 23.01.2019, 15:08:23

Je tam pár potlačených dielov z čínskych setov 80101/2 ale už sú prepriedené


Co to znamená "prepriedené". Hledal jsem to i ve slovníku a nenašel.

papluh

#1112
sorry, chybička vo slove "preriedené"  >:D 
ešte ráno tam boli všetky torzá a nohy/róba,  z potlačeného jedla už len asi polovica
posledne niekto už hlásil že už je toho menej

MiHo

Přenesu diskusi k sem z vlákna Nominace dílků Lugbulk 2019, protože tam by to už bylo off topic a sem to myslím patří.


Citace od: Petronel kdy 29.01.2019, 15:14:00
Jak jinak tyhle díly sehnat když na BL jich tolik není a jsou hrozně dráhé?

Citace od: miho kdy 29.01.2019, 18:48:48
Koleje na horskou dráhu jsou dostupné na BRICKS & PIECES za cenu nižší než než BL. Obdobná situace je i některých jiných dílků, které jsou na BRICKS & PIECES levnější než na BL. Navíc při nákupu přes 1400 Kč je doprava zdarma, k tomu ještě VIP body, což obojí nákup dále zlevňuje oproti různým příplatkům za PayPal apod. na BL.
Tolik pouze k tvé otázce.

Citace od: Pool kdy 29.01.2019, 21:42:21
Jen pro upřesnění ať se někdo nediví, na B&P se VIP sleva nevztahuje, za dílky tak žádné VIP body nedostanete :-\.

No s těmi VIP body se ten sofware na shop.lego.com chová dost podivně. Při nákupu na BRICKS & PIECES VIP body přislíbí. Viz obrázek. "Po odeslání objednávky získáš 5 VIP bodů." Avšak po nákupu skutečně VIP body připsány nejsou, což je vidět při proklikání se - ÚČET - Můj LEGO® VIP - VIP transakce. (A což jsem do včerejška netušil, protože mi nenapadlo to po nich kontrolovat, že nesplní co přislíbí.)

Snad nějaká nechtěná chyba v software, klamavou obchodní praktiku bych od LEGA tedy neočekával.

Pool

Ve Smluvní podmínky pro objednávky Bricks & Pieces co tam musí člověk u dílků při objednávání potvrdit mají uvedeno "Orders from Bricks & Pieces don't qualify for VIP points but you can use VIP points to pay for these orders.", takže žádné VIP z toho pak být nemají. To že jim to tam špatně ukazuje v té rekapitulaci je věc druhá a ani se tomu moc nedivím, že tam se jim to pravidelně i zasekává a objednávka pak třeba nejde odeslat apod.  Jako kdybych ten jejich e-shop měl hodnotit, tak horší jsem neviděl už aspoň 5 let, to mají opravdu bagové ;D.
Jinak když už jsme u toho, tak pokud objednáváte pouze dílky, nikdy nemáte dopravu zdarma, vždy je 80 Kč. Pro dopravu zdarma musí objednávka obsahovat i nějaké jiné zboží a celková hodnota přesáhnout 1400 Kč.

fanda

Tak já tvrdím ještě něco jiného.

1) VŽDY jsem za Bricks & Pieces dostal regulérní přesné body VIP, ale až v okamžiku, když to balí nebo odesílají z Polska, či odkud.

2) Mám pocit, že je doprava samotných Bricks & Pieces výrazně dražší než 80 Kč, ale nejsem si jist - nikdy jsem ji ještě neplatil.

Řeším to tak, aby byla celková cena min 1401 Kč a bylo vedle Bricks & Pieces aspoň jedno zboží z jejich běžného E-shopu. Beru třeba krátký prodlužovací kabel apod.

Toto objednávání je dost náročné na mozek a soustředění, dělám  objednávky i v řádu vyšších desítek lotů, ale ještě NIKDY se mi to nezaseklo. Většinou však až v hluboké noci - 2,3 hod. po středoevropské půlnoci.

Myslím, že je to trochu hackerské, ale v tom jejich programu se snad nevyznají ani oni.

Chairudo

Potvrzuji že za veškeré nákupy na lego.com, včetně Bricks & Pieces dostanete body.  :D ALE:
body se vám přičtou ne po zaplacení, ale až po ztržení platby Legem a odeslání zásilky. Pár dní, někdy i týdnů to tedy trvá.

doprava z Bricks & Pieces stojí vždy 80kč, ale v kombinaci s nákupem z běžného E-shopu nad 1400,- se doprava vynuluje.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

MiHo

Citace od: Pool kdy 30.01.2019, 13:04:36
Jinak když už jsme u toho, tak pokud objednáváte pouze dílky, nikdy nemáte dopravu zdarma, vždy je 80 Kč. Pro dopravu zdarma musí objednávka obsahovat i nějaké jiné zboží a celková hodnota přesáhnout 1400 Kč.

Na BRICKS & PIECES i při nákupu nad 1400 Kč doprava zdarma není. Ale na Pick A Brick doprava zdarma je. Takže stačí k nákupu na BRICKS & PIECES vzít jeden jediný dílek za korunu z Pick A Brick a při celkové ceně dílků nad 1400 Kč doprava zdarma je. Vyzkoušeno v praxi.

MiHo

Citace od: Chairudo kdy 30.01.2019, 15:57:25
Potvrzuji že za veškeré nákupy na lego.com, včetně Bricks & Pieces dostanete body.  :D ALE:
body se vám přičtou ne po zaplacení, ale až po ztržení platby Legem a odeslání zásilky. Pár dní, někdy i týdnů to tedy trvá.

Jak to pak vypadá na ÚČET - Můj LEGO® VIP - VIP transakce. Jsou tam ty body vidět nebo tam pak nesedí součet ?

Chairudo

Tak to nevím, nikdy jsem tam nekoukal. Naposledy jsem na Bricks & Pieces nakupoval na jaře a historie transakcí mám jen od podzimu.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Pool

Citace od: Chairudo kdy 30.01.2019, 15:57:25
Potvrzuji že za veškeré nákupy na lego.com, včetně Bricks & Pieces dostanete body.  :D
Citace od: Chairudo kdy 30.01.2019, 21:54:01
Tak to nevím, nikdy jsem tam nekoukal. Naposledy jsem na Bricks & Pieces nakupoval na jaře a historie transakcí mám jen od podzimu.

Když jsi nikdy do transakce VIP bodů nekoukal, podle čeho to tedy usuzuješ, že ty body z B&P dostaneš?  :o

Asi před rokem a půl jsem si to ověřoval a po obdržení zboží se mi žádné VIP body nepřičetly. Ptal jsem se tehdy i na reklamační lince Lega a paní i to tam tehdy myslím i potvrdila, že z toho nic není.

Citace od: fandadolega kdy 30.01.2019, 15:21:40
2) Mám pocit, že je doprava samotných Bricks & Pieces výrazně dražší než 80 Kč, ale nejsem si jist - nikdy jsem ji ještě neplatil.

Toto objednávání je dost náročné na mozek a soustředění, dělám  objednávky i v řádu vyšších desítek lotů, ale ještě NIKDY se mi to nezaseklo. Většinou však až v hluboké noci - 2,3 hod. po středoevropské půlnoci.

Dříve byla ta doprava dražší, mám pocit okolo 320 Kč či tak nějak, ale teď už je "jen" těch 80 Kč.
Jinak k tomu zasekávání, tak nevím jak teď, ale před tím rokem a půl to bylo strašné, nějaké sety co třeba měli skladem nešly vložit do košíku a jindy i když je člověk vložil, tak se to zaseklo na odeslání košíku.
Další velký problém byl vyfakturování jiných cen než při objednání a bylo to právě u těch dílků. Člověk si naházel dílky za nějakou částku (třeba 300 Kč), objednalo se to a i do mailu mi přišlo potvrzení zboží za 300 Kč a pak koukám, že po odečtení platby mi strhli 340 Kč a i v účtu na legu mám na faktuře 340 Kč :o. Takže prasárna nejvyšší třídy, že na eshopu jim ty dílky stály v součtu pořád 300 Kč. Pravidelně po koupi nějakých dílků jsem jim tam volal a reklamoval to. Reklamaci mi samozřejmě vždy uznali a rozdíl kompenzovali a snad to zasílali i dál k řešení, aby se to neopakovalo. Teď po roce a půl už tam mohli plno těch bagů na shopu vyřešit a stejně tak teď nevím, jak se jim změnilo načítání těch VIP bodů.
Dříve to bylo tak, že z Bricks & Pieces body nebyly, ale za dílky Pick A Brick to myslím body načítalo a stejně tak to načítalo i teď načítá VIP body za dílky nakoupené osobně v Lego stores.

Pool

Konečně se mi k nim podařilo přihlásit na svůj účet přes všemožné chybové hlášky neexistujících stránek či hlášky, že nemám internetové připojení (jako stále mají na tom webu asi co vylepšovat  ;D), a dostal jsem se do historie svého účtu a jeden poslední nákup dílků z B&P tam ještě mám. Takže aktuálně jim to za ty dílky nějak body načítá, ale jestli správně, tak to už nepřepočítávám, že nějak mi teď ten jejich web nefunguje a na historii objednávek se mi ani nedaří dostat, vždy se to zasekne  :(. Takže můžete podle obrázku posoudit sami, k nečemu to ty body načítá, tak možná asi souhrnně za více dílků či ty levné to vynechává???

Chairudo

Citace od: Pool kdy 31.01.2019, 09:12:59
Když jsi nikdy do transakce VIP bodů nekoukal, podle čeho to tedy usuzuješ, že ty body z B&P dostaneš?  :o

No na detaily transakce nekoukám, ale když jsem na jaře nakoupil dílky za 50k a naskočilo mi na účtu 2500,- kreditu tak vím že je vše v pořádku  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Brickuška

S tou změnou ceny - kupovala jsem si vloni pár kravin pro radost a nechala peníze na účtu pro internetové platby jenom právě na tu čásktu zaokrouhleno na 10,- Kč nahoru. Pak mne naháněli, že nemám na kartě dost peněz, ačkoliv teda z mého úhlu pohledu bylo vše v pořádku ::) Po komunikaci s linkou z nich vylezlo, že se přes "začátek roku" některé dílky přeceňují a v systému to ještě není vidět, tak proto je jiná cena, kterou vidíme my a jiná cena, kterou vidí oni... zlevnit na původní částku to nedokázali, nabídli kompenzaci ve VIP bodech.
Lega v domě se mění na Brickušku ;) e-shop a kamenná prodejna na adrese Bolevecká 114, Praha 15, přidejte si nás na Facebooku, ať nezmeškáte žádné informace, soutěže či akce!

Matthes_CS

Přišel mi e-mail, že bude nový VIP program, za body také zážitky a další věci. A asi bude nový modrá VIP fig.

Robbed

Citace od: Matthes_CS kdy 03.06.2019, 16:41:55
Přišel mi e-mail, že bude nový VIP program, za body také zážitky a další věci. A asi bude nový modrá VIP fig.

Já se teď po nějaké době přihlásil na lego shop a píše mi to, že se musím (znovu?) registrovat do VIP programu, přitom jsem měl celkem dost bodů nashromážděných z dřívějška. Je potřeba se znovu zaregistrovat? Zůstanou mi ty body?

Jezevec

Citace od: Robbed kdy 11.07.2019, 16:22:18
Citace od: Matthes_CS kdy 03.06.2019, 16:41:55
Přišel mi e-mail, že bude nový VIP program, za body také zážitky a další věci. A asi bude nový modrá VIP fig.

Já se teď po nějaké době přihlásil na lego shop a píše mi to, že se musím (znovu?) registrovat do VIP programu, přitom jsem měl celkem dost bodů nashromážděných z dřívějška. Je potřeba se znovu zaregistrovat? Zůstanou mi ty body?

Taky mám nastřádáno za poslední rok poměrně hodně bodů, tak bych nerad, aby mně nějak propadly.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Matthes_CS

Na bricksetu je o tom článek, jaké jsou novinky, že se body dají získat i jinak, ale o nové registraci nic nevím.

lukas.21

Ja som normálne potvrdil novú registráciu a body som tam mal - teda ich prepočet. V diskusii na bricksete ale písali, že evidujú 6.5K účtov, ktorým sa to chybne previedlo, takže skúsiť, prípadne čakať a potom im napísať.

Anatyt

A to považujete za normálne? Že niečo také sa stane, že sa nedostanete k bodom, alebo sa musíte nanovo registrovať? To fakt legu všetko prepáčite?

Villa Legina

Ani vcera v dz to pri kase nefungovalo, chcela som si body uplatnit, ale chlapik povedal, ze to momentalne nejde ale aj ze to je len prechodne, kym nabehnu na novy system, a ze vsetko co som tam mala sa mi tam prenesie.

MLT


Já jsem dělal jednu obj dneska, a všechny body byly pryč.
Chtělo to po mne novou VIP registraci, když jsem ji šel dělat, tak mi to oznámilo, že mám smůlu, jelikož účet s uvedenou emailovou adresou prý již existuje (asi ten můj původní ????).
Nicméně objednávka byla za necelé 2 tisíce a pak mi to napsalo, že jsem získal 504 VIP bodů.... nevím kolik jsem jich tam bohužel měl, zda to je součet těch minulých + nová obj. nebo co to je.

Co mne ale dokáže vždy vytočit, že si LEGO klade důraz a téměř nesmyslné podmínky na e-shopy prodejců, jak má (musí) co fungovat, vyhledávání zboží dle čísla, názvu atd.

Já dnes zadal do jejich shopu jeden friends set a ony na mne vyskočily 4 stránky všeho možného.... a hledaný set tam vůbec nebyl, přitom jej klasicky mají.

Poslední 3-4 roky hodnotím jejich e-shop jako nejhorší na českém trhu, co se týče vyhledávání atd. Děs a hrůza.

Robbed

Citace od: MLT kdy 11.07.2019, 20:26:43
Já jsem dělal jednu obj dneska, a všechny body byly pryč.
Chtělo to po mne novou VIP registraci, když jsem ji šel dělat, tak mi to oznámilo, že mám smůlu, jelikož účet s uvedenou emailovou adresou prý již existuje (asi ten můj původní ????).

Měl jsem úplně stejnej problém.
Pak jsem se zkusil odhlásit a v jiném prohlížeci to už fungovalo. Dostal jsem se do VIP sekce přes tlačítko "Příhlásit" na stránce "Vítej ve VIP programu."

Freddy157

Nevite jaky je ten prepocet, mam mit bodu vice nebo mene nez pred zmenou? Kolik korun je ted bod?

Mam na ucte 100 VIP bodu a netusim jak na to cislo dosli.

Chairudo

Citace od: Freddy157 kdy 12.07.2019, 00:38:02
Nevite jaky je ten prepocet, mam mit bodu vice nebo mene nez pred zmenou? Kolik korun je ted bod?

Mam na ucte 100 VIP bodu a netusim jak na to cislo dosli.

Koukal jsem mám to samé, to dostaneš když se zaregistruješ.
Předchozí body za asi litr co tam mám mít nikde nevidím. Asi bude nejlepši obrátit se na helplinku.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Darth

Měl jsem původně na slevu 2x 125 Kč (tedy něco přes 200 bodů), teď tam mám 1887 VIP bodů. Sleva 125 Kč je za 750 bodů, takže cca stejně jako bylo před.

Aktuálně, pokud neberu dvojnásobek bodů, je za set 60228 810 bodů. To znamená při ceně 2699 Kč jeden bod za utracených 3,33 Kč. Na slevu 125 Kč potřebujete 750 bodů, tj. nakoupit za necelých 2500 Kč.

Původně byl jeden bod za jedno Euro, za 100 bodů (tzn. utracených 100 EUR, ale v přepočtu na koruny) člověk dosáhl na slevu 125 Kč.

Takže se nic nezměnilo, jen už to není vázané na Euro, ale na koruny. A přidali tam nějaké možnosti získání VIP bodů i mimo nákupy.

Chairudo

Kde se dají vidět body? hledám, hledám, ale marně, když hodím něco do tašky, tak možnost uplatnit body taky nevidím  :(
díky
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Darth

Vpravo nahoře účet, Lego VIP program, Další info. Pod Staň se VIP ještě dnes je možnost Přihlásit. To mě zavede na rewards.lego.com, kde vpravo nahoře je VIP Points stav. Je tady možnost uplatnit body - koupit si různé skici, získat body (kouknout na instagram, facebook, vykecat víc věcí o sobě). Pak je tam možnost Spravovat VIP účet, kde jdou vidět přehledy, historie (to je zatím prázdné). Je tam pak také záložka Odměny, kde je možné si vybrat odměnu třeba slevu za body (125 Kč za 750, 1000 Kč za 6000 bodů, 1250 Kč za 7500 bodů, 2500 Kč za 15.000 bodů.

Dá se tam utrácet i za další blbosti, jako 7 denní X-Box pass, přívěsky na klíče, VIP Lego sada, atd. Nebo si za body koupit i vstupenku do Legolandu, atd.

Osobně jedu přes Google Chrome, zkus možná jiný prohlížeč.

Chairudo

Dík, jsem tam, jednodušší už to opravdu udělat nemohli  ;D

Ukazuje mi to jen 100 bodů, tak se asi někde u soudruhů stala chyba... jdu bombardovat help linku  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Pool

Citace od: Chairudo kdy 12.07.2019, 17:44:08
Ukazuje mi to jen 100 bodů, tak se asi někde u soudruhů stala chyba... jdu bombardovat help linku  :)

To jsi na tom ještě dobře, já když se pod svým účtem zkusím přihlásit na ten VIP program, tak mně to vyhodí hlášku "Snažili jsme se tě přihlásit, ale e-mail nebyl rozpoznán. Vyzkoušej jiný e-mail nebo si vytvoř účet.", takže se tam ani nedostanu  ;D.