(vlastní) pirátský model

Založil Chikos, 13.12.2018, 20:44:45

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chikos

všem děkuji za pozitivní reakci, na pokračování se už pracuje  :)

rainfall

Cau, nejaky pokrok prosim?
Btw. a nezobrazuju sa mi fotky - boli odstranene?
Dakujem
LZ

Chikos

Cau, fotky jsem smazal s tím, že  sem dám nové fotky až hotového díla. Aktuálně se model nachází už těsně před dokončením. Počítám s tím, že v rozmezí max 3 týdnu jej zde budu prezentovat jako dokončený :)

Jezevec

Citace od: Chikos kdy 07.10.2019, 20:58:43
Cau, fotky jsem smazal s tím, že  sem dám nové fotky až hotového díla. Aktuálně se model nachází už těsně před dokončením. Počítám s tím, že v rozmezí max 3 týdnu jej zde budu prezentovat jako dokončený :)

To je škoda, smazat fotky z průběhu stavby. To je na tom právě super, když někdo staví model a přidává postupně fotky toho, jak postupuje.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Chikos

No, některé diskuze na těchto stránkách na mě spíš udělali dojem, že je lepší model prezentovat až jako finální dílo. A také jsem nechtěl už moc toto vlákno spamovat. Tak že se omlouvám jestli sem tím někoho zklamal  :) Každopádně spolu s tím to modelem stavím stále i Bradavický hrad, který jsem trošku původně podcenil a nečekal, že věž bude vysoká téměř dva metry a některé detaily stavby bude trošku náročnější vystihnout :D  I ten to model plánuji do konce tohoto měsíce zveřejnit.

Kuba

V tuto chvíli vlákno postráda smysl. A hlavně všichni co ti tu přispěli, tu teď májí příspěvky k něčemu, co není k čemu přiřadit...

Tohle se nedělá  ;)

Chikos

 :D dobrá, posílám tedy menší ochutnávku

Velunek

Je to grandiozní, pompezní, impozantní a fantastické .... a chtěl bych to někde vidět naživo... a proto jsem také ty svoje piráty zatím uložil k ledu... Musim nakoupit vic kostek a zlepšit stavebni techniky, protože Ti moji piráti jsou s tímhle naprosto nesrovnatelní... a obávám se, že ani Borun se svým taktéž zajimavým veledílem, které jsem na živo viděl na tuhle úrověň nestačí (a tím nechci nikoho urazit)... tohle má parametry z mega výstav co člověk vidí na netu....rád bych se na tuhle úroveň někdy dostal.... a souhlasim s názorem, že byla chyba mazat staré fotky a neukazovat pokračovaní, protože na tohle jsem se vyloženě těšil.  Je vidět, že tě finance ani prostory netrapí a hlavně máš talent.... něco podobného mám v plánu, ale až přijde ten správný čas.....

Clermont

Tak na tohle se rád podívám v reálu...  :o
Tohle spojit s Borunem - proti sobě udělat třeba bitvu... až mi projel mráz po zádech u představy jak by to bylo pompézní  ???

poMOCník

U toho bude na výstavách nával! Takže prosím hodně fotek, ať si to můžu prohlídnout pořádně a v klidu :)

Jezevec

Skvělé to bylo už začátku, takže další slova chvály už skoro nejsou třeba. Až mě jímá hrůza při pomyšlení na cenu toho moře, tolik trans tiles pohromadě jsem ještě nikdy neviděl a při cenách na BL asi ani neuvidím. To fakt respekt, že jsi do toho takto šel doslova po hlavě. Protože to je drahá položka jako prase, a je to ve výsledku "jen" voda. Ale ty barevné přechody hloubky vypadají při pohledu z větší dálky parádně. :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Chairudo

Bude to super, je vidět jak si hraješ i s vlnkami.
Jenom nebylo by pěknější dávat všechny tile vody v jednom směru?


Citace od: Jezevec kdy 17.10.2019, 21:06:30
...tolik trans tiles pohromadě jsem ještě nikdy neviděl a při cenách na BL asi ani neuvidím.

Nekoukej jen na BL využij dalších možností a dají se sehnat i za 50 haléřů :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chikos

Díky moc za pozitivní reakce.  :) Co se týče ceny modelu,  tak si to samozřejmě něco vzalo. Ale když jsem před rokem viděl na internetu obrovský pirátský model s mořem tohoto typu, řekl jsem si, že to doma musím mít také ať to stojí co to stojí  :D Sice je to je "voda" ale pro mě je to něco, co tomu dodává úplně jiný rozměr a někdy se přistihnu, jak na to zírám několik minut v kuse  ;D  ::)

Chikos

Na začátku jsem jeden směr zkoušel, ale nedalo se to pak ukočírovat jak jsem dorazil ke skalám či k pláži a pak už to nevypadalo tak dobře. jinak o jiných možnostech nevím než bricklink, za cenu 50 haléřů bych pomalu vraždil  :D , už teď jsem přesáhl hranici počtu 10 tis.


Citace od: Chairudo kdy 17.10.2019, 22:02:43
Bude to super, je vidět jak si hraješ i s vlnkami.
Jenom nebylo by pěknější dávat všechny tile vody v jednom směru?


Citace od: Jezevec kdy 17.10.2019, 21:06:30
...tolik trans tiles pohromadě jsem ještě nikdy neviděl a při cenách na BL asi ani neuvidím.

Nekoukej jen na BL využij dalších možností a dají se sehnat i za 50 haléřů :)

milanv

#74
Tak to tě potěším: jak jsem se po přečtení titulku tvého vlákna těšil na piráty, ani na ně nedošlo - zůstal jsem koukat na všech obrázcích jen na tvou vodu, fakt. Strašně se těším, až ji uvidím někde naživo. A gratuluju ti, že jsi dokázal si splnit sen, takové to jak píšeš "věděl jsem, že to chci taky, tak jsem do toho šel". Já si hrátky s trans dílky na vodu a podobné vymýšlel roky předtím než to bylo někde na internetu k vidění a zcela k mé škodě jsem se prostě nechal těmi penězi odradit. Přitom peníze budou a my nebudem - to musí být radost teď si na to koukat, co? A ještě víc vymýšlet další detaily... Uvažoval jsi třeba o zrcadlových kostkách? Já o nich přemýšlel na přivedení světla třeba k naznačeným jeskyním nebo korálům pod hladinou... Nebo na prosvětlení větších vrstev trans dílů, aby bylo dost světla při kombinování třeba třech barev nad sebou...

A jinak k tomu nakupování: určitě je potřeba, a to pořád, hledat nové a nové alternativy k BL. Čistě logicky, je to totiž jediná možnost, jak tam ceny ovlivňovat, hlavně teda směrem dolů :) (Ceny na BL jsou jinak hodně zacyklené samy do sebe, ale to je téma na jiné vlákno, "piráty" bych je kvůli tomu nenazýval :D :D )
Pán na Žlutém hradě

Chikos

Přesně tak, peníze budou a my nebudeme, tak že jsem do toho musel jít a vůbec toho nelituji ;D  Co se týče těch nových technik, je to můj první model, tak že je zatím všechny objevuji nebo se je snažím vymýšlet. Ty zrcadlové kostky zní opravdu zajímavě, na to se někde ještě kouknu. V tom to modelu jsem vyřešil přivedení světla do jeskyně drobnou průrvou ve stropu jeskyně. Jinak co se týče nakupování i jinde, zatím jsem poznal toho i stinné stránky. Nakoupil jsem takhle "výhodně" 2tis. ks trans tiles a přišli mi bez loga lega. Samozřejmě na výměnu či vrácení peněz už nikdo neslyší.


Citace od: milanv kdy 18.10.2019, 07:40:51
Tak to tě potěším: jak jsem se po přečtení titulku tvého vlákna těšil na piráty, ani na ně nedošlo - zůstal jsem koukat na všech obrázcích jen na tvou vodu, fakt. Strašně se těším, až ji uvidím někde naživo. A gratuluju ti, že jsi dokázal si splnit sen, takové to jak píšeš "věděl jsem, že to chci taky, tak jsem do toho šel". Já si hrátky s trans dílky na vodu a podobné vymýšlel roky předtím než to bylo někde na internetu k vidění a zcela k mé škodě jsem se prostě nechal těmi penězi odradit. Přitom peníze budou a my nebudem - to musí být radost teď si na to koukat, co? A ještě víc vymýšlet další detaily... Uvažoval jsi třeba o zrcadlových kostkách? Já o nich přemýšlel na přivedení světla třeba k naznačeným jeskyním nebo korálům pod hladinou... Nebo na prosvětlení větších vrstev trans dílů, aby bylo dost světla při kombinování třeba třech barev nad sebou...

A jinak k tomu nakupování: určitě je potřeba, a to pořád, hledat nové a nové alternativy k BL. Čistě logicky, je to totiž jediná možnost, jak tam ceny ovlivňovat, hlavně teda směrem dolů :) (Ceny na BL jsou jinak hodně zacyklené samy do sebe, ale to je téma na jiné vlákno, "piráty" bych je kvůli tomu nenazýval :D :D )

Foton

No tak tohle je pecka! Třírohý klobouk dolů.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Chikos

Už se to pomalu dokončuje, přidávám foto z pasáže, na kterou jsem se těšil nejvíc  ;D (za kvalitu se omlouvám, na živo to vypadá lépe)

richchie

WOW, WOW a este raz WOW !!!! jedna z najlepsich pirátskych dioram ake som videl a myslim tym celosvetovo, parada, mat tak jednu izbu extra na lego a neobmedzene financie hned si nieco podobne urobim (i ked jedna vec je priestor a financie a druha vec je mat talent nieco taketo , do detailov prepracovane urobit). klobuk dole, neviem co by som este mohol napisat, proste genialne a este raz genialne

Velunek

Je to prostě super,  chce to dát na youtube nebo flickr nebo to někde ukázat na živo...  O tom jsem snil jako malý kluk, jak jsem řekl takové úžasné dioráma prostě pohřbilo moje piráty, tady nejde o čas, tady nejde o peníze, myslím si že tady je prostě vidět talent, cit pro detail, jako maji nejlepší stavitelé na světě, nebo lidé co jejich modely vyhrávají v lego IDEAS (viz ten stůl - to je prostě neuvěřitelný nápad, udělat ke knize a lahvi stůl to je jak když Jobs přišel s iphonem .....) a nějaké finance a prostory jsou přidaná hodnota, když je člověk má...., ale talent a vize na stavby to se nedá naučit, tak jako stavění nebo vydělání peněz na kostky a prostory..... 

Chikos

Piráti už jsou skoro hotové. Chybí už jen dvě desky moře, Trochu jsem je díky stavbě hradu zanedbával  ;D tak teď alespoň posílám podrobnější fotky některých detailů. Za kvalitu se omlouvám, světlo ve sklepě na fotky není zrovna ideální.

hobby

Móóc velká paráda, jako na výstavu 8) 8)

Villa Legina

Velmi sa mi paci biela pevnost a ostrovy, ale najviac sa mi paci to, ako je urobena voda - to je uplne super.

Izabella08

Citace od: Villa Legina kdy 03.12.2019, 23:15:29
Velmi sa mi paci biela pevnost a ostrovy, ale najviac sa mi paci to, ako je urobena voda - to je uplne super.

Souhlasím. Jako živé!

MiP

Na mě z toho dýchá Karibik 8), jako když vyšije. Největší rozměr tomu dává voda, je na ní vidět hloubka, to je fakt paráda. Nezkoušel si vyrobit vlny? Nemyslím nějaké vysoké, ale takové ty táhlé, široké, vysoké třeba jen o dvě, tři plates. Ale prostě tu plochu celou zvlnit.
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

poMOCník

Zařadit do *TOP* staveb prosím!! Jestli tam něco patří, tak je to tohle. Umělecké dílo, ke kterému se člověk rád vrací a prohlíží znovu a znovu. Krásná inspirace, díky!

Bard

Naprosto chápu, že se autor kochá vlastním ztvárněním vody. Taky jsem se jím kochal a autor to navíc dělá s pocitem, že tu vodu vytvořil on. Lesk, barevné odlišení hloubky a zčeřená hladina si diváka omotá kolem prstu. A to nekomentuju stavbu jako celek...

Chikos

Všem děkuji za pozitivní reakce, jsem rád že se líbí a dělá stejnou radost jako mě  :)  Přidávám druhou várku fotografií

Chikos

Aktuálně stavím hrad u pobřeží, zde se o něco takového pokouším. V podstatě už jsem narazil na jeden způsob, jakým to vypadá dobře. Trošku jsem jej vylepšil, tak uvidíme, zda se mi to podaří, nebo jestli jsem si koupil velké množství kostek které na nic nevyužiji :D


Citace od: MiP kdy 04.12.2019, 07:48:39
Na mě z toho dýchá Karibik 8), jako když vyšije. Největší rozměr tomu dává voda, je na ní vidět hloubka, to je fakt paráda. Nezkoušel si vyrobit vlny? Nemyslím nějaké vysoké, ale takové ty táhlé, široké, vysoké třeba jen o dvě, tři plates. Ale prostě tu plochu celou zvlnit.

Vasyk