(vlastní) pirátský model

Založil Chikos, 13.12.2018, 20:44:45

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

otaznik

Kraken - chapadla bych udělal mohutnější a vyhnul bych se těm velkým kloubům. Barva dark red, dark tan, možná i tan.

Voda - je to moře, takže to nemůže být jen ploché, na to pozor.

Cíl sis dal velký, jsem zvědav na celkový výsledek.

Kuba

Je zo zatim velice dobre. Libi se mi vrak i kraken. Ale co se tyce planku. Mam jednu drobnou vytku. Nemas ty ostrovy moc blizko od velkeho ostrovu a pristaviste? Moc si nedokazu predstavit, jak namornici v tom malem prostoru manipuluji s lodi. Plocha je to velka. Popremyslej o posunu mensich ostrovu dal od pristavu.  ;)

Borun

Jako starý pirát uznávám ,že je to moc pěkné.Je to téměř shodné s mým modelem,který jsem loni vystavoval.

Borun

A ten kraken super nápad.

Chikos

Citace od: Kuba kdy 06.01.2019, 08:22:21
Je zo zatim velice dobre. Libi se mi vrak i kraken. Ale co se tyce planku. Mam jednu drobnou vytku. Nemas ty ostrovy moc blizko od velkeho ostrovu a pristaviste? Moc si nedokazu predstavit, jak namornici v tom malem prostoru manipuluji s lodi. Plocha je to velka. Popremyslej o posunu mensich ostrovu dal od pristavu.  ;)

Díky. No, od začátku co jsme ten model začal stavět jsem to už několikrát ty prostřední ostrovy překopal, ta plocha je prostě moc malá aby to bylo více smysluplnější. ty dvě lodě spolu bojující připluly ze širého moře z leva  :D  ty by ještě smysl dávali, lod dole u krakena teoreticky taky, uznávám že ta horní pirátská lod už moc ne, tam ji asi ještě zkusím nějak upravit s tím menším ostrovem u ní nejblíže. Ještě mezi námi, ten ostrov trosečníka nebude dávat smysl kdybych ho měl kdekoliv na mapě, protože i z těch nejodlehlejších rohů by to každý do přístavu doplaval  ;D, ale chtěl jsem tam nějakýho trosečníka prostě mít  :)

Chikos

Citace od: Borun kdy 06.01.2019, 16:19:22
Jako starý pirát uznávám ,že je to moc pěkné.Je to téměř shodné s mým modelem,který jsem loni vystavoval.

Ahoj, já zatím byl jenom na dvou výstavách, na jedné v Letnanech v Praze tam žádní piráti nebyli a na té Polské co byla na výstavišti také v Praze tam už menší model měli tak že jsem tvůj model určitě neviděl. Rozmístění tak mám, protože mi to přijde nejvíce smyslu plné, v přístavu mám vidět vnitřek jednoho domu, v pevnosti chci mít vidět dva a hned pod ním i tu jeskyni, tak že proto to musí být na hraně modelu, taky chci, aby byli vidět lépe detaily krakena a souboje dvou lodí, proto jsou také na straně, no a se zbytkem už bojuji, jak jej rozmístit. Pokud si stavěl něco podobného, tak pošli fotky nebo stránku, kde bych se na to mohl podívat. Jako velký fanda tohoto tématu se na to moc rád podívám  ;D

Borun

No právě.Udělat to tak ,aby ty ostrovy byly dál od sebe je problém.je potřeba hodně velkou plochu.Velké množství dílů na moře stojí hodně peněz a ve finále je to to poslední co zaujme.Prostor a převoz ani nemluvím.Právě to předělávám na novou sezónu.Až bude hotovoza cca dva měsíce tak to nafotím.

STARHAWK

Citace od: Chikos kdy 04.01.2019, 19:53:11
Citace od: Martins kdy 04.01.2019, 18:52:11
No teda, obul ses do toho řádně a vypadá to velmi dobře. Plánuješ to někde vystavovat?

Díky  :) a přiznám se, že o vystavování jsem zatím ještě ani neuvažoval. Nejsem si jist, jestli to bude mít takovou úroveň  :D

Vystavnu uroven to ma uz teraz.
Odporucam teda uz dopredu riesit rozoberatelnost/modularnost kvoli preprave na vystavy.

Inak poznamka ku krakenovy, tiez by som bol zvedavy na dark red prevedenie, a jedno chapadlo bymohlo byt viacej omotanejsie na niekolko krat.

Chikos

Citace od: Borun kdy 06.01.2019, 19:20:30
No právě.Udělat to tak ,aby ty ostrovy byly dál od sebe je problém.je potřeba hodně velkou plochu.Velké množství dílů na moře stojí hodně peněz a ve finále je to to poslední co zaujme.Prostor a převoz ani nemluvím.Právě to předělávám na novou sezónu.Až bude hotovoza cca dva měsíce tak to nafotím.

JJ, jako bys mi mluvil z duše s tím mořem  :D ;), super že to ještě rozšiřuješ, rád se klidně podívám i na to, jak to vypadalo před rozšířením  :)

Chairudo

Citace od: Chikos kdy 04.01.2019, 11:21:13
Trošku jsem přehodnotil rozměry mého modelu  :D a z 2x3m jsem to stáhl na 2x2m, neboť mě sotva napadalo čím to zaplnit už na ty 2x2m.  Níže posílám mapku, jak by to mělo vypadat, pokud by někoho něco napadlo co by tam ještě mohlo být sem s tím  ;D (jeden čtverec na mapě se rovná jedné šedivé podložce 48x48 puntíků pro lepší představu)

Wow :o Koukám to bude macek :)

Předpokládám, že budeš chtít vzít model i na výstavy? V tom případě ti navrhnu udělat ho variabilní.
Né všude je možnost vystavit velký čtverec, tak bych model stavěl tak, aby na sebe navazoval i podélně, že bys ho mohl vystavit i jako nudli 80x cokoli  :)

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chikos

Citace od: Chairudo kdy 07.01.2019, 10:17:45
Citace od: Chikos kdy 04.01.2019, 11:21:13
Trošku jsem přehodnotil rozměry mého modelu  :D a z 2x3m jsem to stáhl na 2x2m, neboť mě sotva napadalo čím to zaplnit už na ty 2x2m.  Níže posílám mapku, jak by to mělo vypadat, pokud by někoho něco napadlo co by tam ještě mohlo být sem s tím  ;D (jeden čtverec na mapě se rovná jedné šedivé podložce 48x48 puntíků pro lepší představu)

Wow :o Koukám to bude macek :)

Předpokládám, že budeš chtít vzít model i na výstavy? V tom případě ti navrhnu udělat ho variabilní.
Né všude je možnost vystavit velký čtverec, tak bych model stavěl tak, aby na sebe navazoval i podélně, že bys ho mohl vystavit i jako nudli 80x cokoli  :)

Dík za radu, to mě ani nenapadlo aby ten model mohl být variabilní, zkusím se na to zaměřit také  :)

Chikos

#41
První půlka ostrova s trosečníkem, druhá už bude jenom celá zarostlá  :)

richchie

parada, napredujes fakt rychlo a aj kvalita je na vysokej urovni, vidiet ze ti nechybaju 3 zakladne predpoklady a to 1) technika stavania 2) financie a po 3) cas . super, mas moje uznanie  ;)

Chikos

Citace od: richchie kdy 07.01.2019, 21:05:04
parada, napredujes fakt rychlo a aj kvalita je na vysokej urovni, vidiet ze ti nechybaju 3 zakladne predpoklady a to 1) technika stavania 2) financie a po 3) cas . super, mas moje uznanie  ;)

Díky, takhle v začátku takové uznání povzbudí  :)

Bard

Jo, sleduju tě od začátku a musím říct, že se mi tvůj záměr i realizace (zatím částečná) líbí. Těším se na výsledek.

Chikos

#45
Přidávám první pirátskou loď, (jedna ze dvou lodí v bitvě, ta druhá bude sériově vyráběná "imperial flagship", tu předělávat nebudu, k ní mám citový vztah, byla to má první loď, kterou jsem si před několika lety kupoval  ;D, tak že tu vám sem fotit ani nemusím, všichni určitě už znáte)


klubo

moc pěkný, těším se na výsledek

klubo

budu se opakovat, moc pěkný

Petronel

Pěkné. Ale měl bys to lepší do samostatného tématu. A nebo toto přejmenovat na nějaký univerzální název. :D
Ten krk toho draka se mi zdá nějaký vykloubený, jinak dobré.

Chikos

#49
První budovy z pevnosti, která bude na skále

Kuba

Dobré piáno, až budu stavět nový western, ukradnu nápad do Saloonu  ;)

Vše ostatní samozřejmě taky zase pěkné...

peter

Citace od: Kuba kdy 21.01.2019, 20:44:23
Dobré piáno, až budu stavět nový western, ukradnu nápad do Saloonu  ;)

Jen si dej pozor, aby jsi do saloonu nedal klavír, ale piáno, protože tady to vypadá na klavír, ale v saloonech byly piána ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Sanna

Tak tohle se mi moc líbí. Jsem strašně zvědavá jak to bude vypadat až to bude celé pohromadě. Přístav i ostrovy vypadají skvěle. Umíš si parádně pohrát i s interiérem. Za mě paráda.

Chikos

#53
Omlouvám se, že přidávám fotky po delší době, ale rozhodl jsem se, že vás nebudu tak často spamovat a budu raději přidávat fotky po nějakém větším pokroku a krom toho ještě do toho stavím další model, tak už to nejde tak rychle  :D Aktuálně přidávám fotky které odpovídají 1/3 dokončenosti celého modelu  :) Bohužel se mi nedařilo na fotky dostat mnoho detailů díky světlu ve sklepě, tak že si dovolím tvrdit, že ve skutečnosti to vypadá o něco lépe.

Chikos

#54
ještě další

Jezevec

Těžko popsat takovou parádu jedním slovem, ale zkusím to - hustý! :D
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Robbed

Super, měl by sis založit nějakou galerii, třeba flickr, aby se to dostalo k více lidem :)

Chairudo

Vypadá to luxusně, vem to do Plzně ať si to můžeme pořádně prohlédnout  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

richchie

nádherné dielo, urcite to daj na flickr

šipka

PARÁDA  ;) + bonusové body i za vodu. Jen tak dál, přimlouvám se za prezentaci na nějaké výstavě!!