(vlastní) pirátský model

Založil Chikos, 13.12.2018, 20:44:45

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chikos

Zdravím všechny nadšence pirátů, už od dětství byli mé nejoblíbenější témata hrady a piráti a tak teď po mnoha letech uplynulých od dětství  :D se ke stavění lega vracím jako ke koníčku a rozhodl jsem se, že si postavím svůj vlastní velký model pirátů v rozměrech 2 x3 m. Rád se s vámi zde budu dělit o zážitky ze stavby včetně fotodokumentace a protože jsem ve stavění "noob", tak si i rád od vás vyslechnu rady a nápady  :) Model by se měl skládat z několika menších ostrovů (jeden s trosečníkem), bitvy dvou lodí, menšího přístavu, vojenské pevnosti a souboje jedné lodi s krakenem (Touto částí jsem i začal viz foto) pokud vás napadne, co bych tam ještě mohl mít, klidně piště, budu jedině rád za každý nápad ke zvážení  ;)

Hardegon

Velké cíle pro začátek, ale start vypadá dobře  :) Tak držim palce a těšim se.

Chairudo

Moc pěkný začátek, těším se až toho uvidím víc  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chikos

Díky za podporu, budu se snažit sem dávat častěji nějaké fotky pokračování.

To Hardegon: Jinak stavím sice od konce srpna ale mám možnost se tomu věnovat každý všední den i několik hodin, tak že to můj úplně první model nebude, za tu dobu jsem si stačil postavit model hradu, tři modulární domy (lego store, radnici, menší hotel) a malý model středověké tématiky "boj s drakem".  ... prostě mě to "chytlo"  :D

Ryxe

Ahoj, vítej mezi hradaře a piráty ;).
Plány máš na začátek odvážné, jsem zvědav, jak bude stavba pokračovat. První nástřel na nováčka vypadá docela dobře, trochu konstruktivní kritiky bych však napsal, tak snad Tě neodradí, ale třeba trochu pomůže ;).
Pro začátek bych se být Tebou méně inspiroval konstrukčními řešeními, které používá LEGO v továrních setech. Koukal jsem na Tvé fotky mockrát a stále se nemohu ubránit dojmu, že koukám na nějakou upravenou verzi lodi ze sériového setu. Je to vidět hlavně na přídi. Uchycení čeleně, klounové figury, zábradlí... Záď mi přijde lepší, hlavně ta boční okna jsou pěkná.
Píšeš, že tuto loď bude pohlcovat Kraken, pak bych se zaměřil na trochu větší reálnost lámané lodi. Prkna paluby by měla být zohýbaná, bedna s alkoholem a sudy už by asi byly dávno v moři (tedy pokud nejsou přibyté) atd. Takhle to vypadá moc učesaně a spíš, jako kdyby loď někdo přeřízl pilou, než že je drcena vodní příšerou. Pokud zvládněš poladit detaily trosek a mezi to zakomponovat chapadla, mohlo by to vypadat fajn ;).

Chikos

Ahoj, díky za konstruktivní kritiku  :D určitě mě to neodradilo, naopak jsem rád za tyhle konverzace. S předkem té lodě máš pravdu, tam jsem se hodně nechal inspirovat v sériových lodích přesně v tom, co píšeš, bylo to z důvodu, se mi to opravdu líbí jak to udělali, jinak zbytek už je kompletně vlastní.
Bednu sud a kyblík jsem tam dal, protože mi došli kostky a určitě máš pravdu že to smysl postrádá, tak že je plánuji odstranit hned jak dorazí nové díly  :) Jinak to má zachycovat okamžik, že loď právě kraken rozpůlil chapadly, tak že to dojmem přeříznutí má působit, mezi oběma kusy lodě budou větší chapadla a kolem lodě menší, s prkny zkusím ještě něco udělat.
Dnes jsem stavěl už přístav, tak jsem do neděle hodím zase nějaké fotky pokračování.


Chikos

#6
Včera jsem se pustil do přístavu, tak přidávám další fotky  :)

Jezevec

Teda ty jedeš. To je dost dobré, žádná práce začátečníka. Těším se na další fotky. ;)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

richchie

teda na to ze je to prve dielo tak wow! vodu budes ako riesit? trans tile modre alebo nejak inak? kazdopadne sa tesim ked tu dioramu uvidim celu hotovu, je vidno ze si si pred stavanim pokukal rozne MOC iných stavitelov a inspiroval si sa ,cize este raz vravim wow, ked si spomeniem na svoje prve dielo.. hmmm dobra praca chlape :-)

Chikos

Ahoj, díky za pochvalu. Původně jsem chtěl po 10 letech navázat na sbírání sériových modelů ale po tom co jsem na internetu začal narážet na úžasný moc modely jsem se rozhodl, že si jich pár taky postavím.  Hodně jsem se nechal u nich inspirovat stavebními technikami ale snažím se nikoho nekopírovat a mít originální model. Sem tam si vymýšlím i své techniky které jsem třeba nikde ještě neviděl, třeba použití stříbrných cihliček na dlažební kostky (ale to už asi taky mohlo někoho napadnout) atd.  :) vodu bych rád řešil trans tile modrá v kombinaci různé barvy podloží černá, tmavě šedivá a světle šedá. Viděl jsem to ted na pár modelech a vypadá to opravdu úžasně  :)

richchie

jj ninjago city tak ma riesenu vodu ,sem tam este nejaka rastlinka... no zvedavy som na dielo ked bude cele

Chikos

#11
Po delší době opět přidávám fotodokumentaci dalšího pokroku, už je téměř dokončený přístav a začal jsem ostrovy s džunglí  ;D

richchie

super to vypada, len jedna rada.. ked si pisal ze budes robit vodu z trans tile.. v pristave co mas tie drevene stlpy z round brickov 1x1.. ked okolo budes robit tile bude to vypadat blbo, chcelo by to dat na nejaku plate alebo co su tile modified, co maju uchop na pripevnenie kocky hore.. snad vies co myslim... inak budovy parada a aj dzugla vypada super

Daniel

Citace od: Chikos kdy 27.12.2018, 16:02:33
Po delší době...

...tak takovou "delší dobu" pro přidávání dalších staveb bychom tady asi uvítali od všech ;) .
Super, pěkně se Ti to rozrůstá a navíc to vypadá i pěkně, jen tak dále! :) .

p.s.: zmiňovaná dlažba se dělá, ale to nevadí. Když si na to přijdeš sám, jde o tu radost, že je to "Tvoje". A že to už někdo použil řešit nemusíš 8)

Chikos

No já stavím téměř každý všední den celé dopoledne, proto mi to jde rychleji. Stavím teď více modelů najednou, protože vždycky u nějakého čekám na kostky než dorazí tak abych se nenudil  :D
Jinak pod ty hnědý sloupky plánuji dát 1x1 placatou šedou a na ní 1x1 placatou modrou transparent, ale ty jsem musel objednávat, tak že čekám až dorazí, proto zatím na fotce jsou jen tak  :)

klubo


Chikos

#16
Kraken  :)

Jezevec

Je to super, ale mám jeden dotaz. Nebude ten Kraken trochu splývat barevně? Šedé chapadlo, když už na lodi je dost šedé. :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Chikos

No původně měl být červený, ale to vypadalo až moc "základně/jednoduše" tak jsem se koukl na google na slovo "kraken" a drtivá většina byla spíš v šedých barvách, tak jsem se rozhodl že ho udělám ze dvou barev odstínu šedivé. Na živo to vypadá dobře a nesplývá ale koukám, že na těch fotkách nic moc no.

Jezevec

#19
Citace od: Chikos kdy 03.01.2019, 13:05:13
No původně měl být červený, ale to vypadalo až moc "základně/jednoduše" tak jsem se koukl na google na slovo "kraken" a drtivá většina byla spíš v šedých barvách, tak jsem se rozhodl že ho udělám ze dvou barev odstínu šedivé. Na živo to vypadá dobře a nesplývá ale koukám, že na těch fotkách nic moc no.

Třeba to bude vypadat líp, až tam bude voda atd. Nebo mě napadá, nechceš tam zkusit přidat trochu nějakou dark green na ty chapadla shora nebo třeba dark tan, aby se ta jednotvárná šeď rozbila. Jako nějaká vodní řasa nebo chaluha. Ty přísavky jsou bílé super, akorát ta svrchní strana chapadla v té šedé místy fakt docela splývá. Tak to na mě jen působí z fotky. Ale design chapadla je super. :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Chikos

Zítra tam zkusím tu dark green  ;)

milanv

Kraken vypadá pěkně akčně. Ta šedá na fotkách opravdu splývá, ale já bych to řešil spíš ubráním šedé na té lodi. Stejně mi tam nedává moc smyslu, obzvlášť ten tmavě šedý vršek zádi.
No uvidíš, do čeho se ti bude chtít...
Pán na Žlutém hradě

rainfall

Bajecne! Velmi sa mi to paci, budem toto vlakno sledovat.
Mohol by si poradit kde/ako objednavas dielky, sady? Vypada, ze mas slusny inventor.. ;)
Len tak dalej, pekne sa hraj!
LZ

Jezevec

Citace od: rainfall kdy 03.01.2019, 16:31:11
Mohol by si poradit kde/ako objednavas dielky, sady? Vypada, ze mas slusny inventor.. ;)

Řekl bych, že nejčastější metody pro zisk nových dílků jsou tyto:

1) objednat přes internet (Bricklink, Pick a Brick)
2) nákup do kelímku v lego store v zahraničí (Pick a Brick wall)
3) nakupovat sety ve velkých slevách a rozebírat na materiál
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Chikos

Jezevec to přesně vystihl  :D Nejvíc nakupuji modulární domy ve slevách, třeba takovou banku už mám 8x a palace cinema 6x atd. a pak nejvíce pick a brick. Jinak to co neseženeš na obou třeba jako palmy a speciální kostky tak to už sháním přes bricklink.

Chikos

Trošku jsem přehodnotil rozměry mého modelu  :D a z 2x3m jsem to stáhl na 2x2m, neboť mě sotva napadalo čím to zaplnit už na ty 2x2m.  Níže posílám mapku, jak by to mělo vypadat, pokud by někoho něco napadlo co by tam ještě mohlo být sem s tím  ;D (jeden čtverec na mapě se rovná jedné šedivé podložce 48x48 puntíků pro lepší představu)

peter

Čím bude udělané moře? To je plocha jak hrom.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Chikos

Citace od: peter kdy 04.01.2019, 15:10:16
Čím bude udělané moře? To je plocha jak hrom.

Budu ho dělat PLATEma v provedení tří barev jako první vrstva a druhá bude z 1x2 flat tile transparent

Martins

No teda, obul ses do toho řádně a vypadá to velmi dobře. Plánuješ to někde vystavovat?

Chikos

Citace od: Martins kdy 04.01.2019, 18:52:11
No teda, obul ses do toho řádně a vypadá to velmi dobře. Plánuješ to někde vystavovat?

Díky  :) a přiznám se, že o vystavování jsem zatím ještě ani neuvažoval. Nejsem si jist, jestli to bude mít takovou úroveň  :D