Antique Fire Engine

Založil davroman, 09.02.2020, 19:39:27

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

davroman

Recenze setu Antique Fire Engine z Bricklink AFOL Designer Program

Datum vydání: květen 2019
Řada: Bricklink AFOL Designer Program
Autor: Bricklink user Boonelangston, USA
Objednací kód: BL19002-1
Počet dílů: 1279ks / 278 lotů
Cena: cca 3.500,-Kč v předprodeji + cca 900,-Kč clo a DPH při dovozu do ČR

Tento set byl vybrán společně s dalšími devíti sety ve spolupráci Bricklinku a LEGO v rámci AFOL Designer Programu. Program byl oslavou 60-ti let LEGO kostky.

Nad jeho pořízením jsem dlouho váhal, ale manželka mě nakonec přesvědčila, a v rámci předprodeje jsem si jej koupil. Vylosoval jsem si tím set s pořadovým číslem 265.

Krabice setu je dobře zpracovaná a působí celkem luxusním dojmem. Sestává ze dvou částí - vrchní bílý obal zároveň tvoří pozadí s okny staré zděné továrny, vnitřní černá krabice obsahuje kostky a návod. Uvnitř jsou zatavené sáčky s díly číslovanými 1, 2, 3 a 4 a podskupinami A, B, C a D - viz foto.

Bohužel čtyři sáčky byly nedokonale zataveny a díly z jednoho pak vysypány uvnitř krabice (zapomněl jsem to nafotit), ostatní zůstaly po hromadě, ale začaly se sypat při vyndávání z krabice.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

davroman

Návod je kvalitně zpracován, ale v porovnání s originálními LEGO návody je horší. Hlavní rozdíl je v označení nově přidávaných dílů, kde jsem na některých stránkách pátral, kam byl vlastně díl přidán, což se mi u LEGO návodů nestává.
Při stavbě je vzhledem k rozměrům auta potřeba mít více místa na stole a občas vynaložit více síly při domačkávání velkých plate. Jinak stavba bez problémů, některé části, které nejsou později vidět, jsou barevně odlišeny, otázkou je, zda je to opravdu potřeba.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

davroman

Návod v úvodu obsahuje také popis AFOL Designer Programu a vyobrazení všech deseti vybraných modelů, z nichž vznikly sety. Na konci návodu je pak klasický přehled použitých dílů jak ho známe. Navíc je ale přehled barev "Color Guide".

Součástí setu je také exklusivní kostka - Technic Brick 2x4 with 3 Axle Holes s potiskem "60 years".
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

davroman

#3
Stavba zabrala cca 4 hodiny a oproti jiným setům jsem se docela "nadomačkal" kostek a plate.   :) 

Výsledný model je opravdu hodně velký, jak už dříve avizoval Tomik, a byl to i důvod, který mě zprvu od koupě odrazoval. Důvodem jsou asi kola - menší velikost asi nebyla dostupná. Nakonec jsem ale spokojen a model krásně zapadl mezi ostatní modely. Pro porovnání velikosti přikládám společnou fotku s London Bus a s Ford Mustang, který je jedním z největších oficiálních modelů vozů poslední doby.

Závěr: Model je povedený, i když trochu přerostlý, stavba více "silově" náročná, zklamaly mě nekvalitně zatavené sáčky, jinak vše OK. Pokud bych měl bodovat, tak dávám 7 z 10.

PS: Model bude poprvé k vidění na výstavě Svět fantazie z kostek Ostrava a pak všech dalších, kterých se budeme účastnit.   ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Chairudo

Moc pěknej kousek a ta vytrínka vypadá taky suprově  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

davroman

Citace od: Chairudo kdy 09.02.2020, 20:33:18
Moc pěknej kousek a ta vytrínka vypadá taky suprově  ;D

Díky. Vitrínka je vlastní práce a přidal jsem do ní ještě jeden kousek ... viz za chvilku v jiném tématu.   ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

otaznik

Z AFOL Design Programu jsem si pořídil set Skyline Express.
Velmi mě zklamal přístup Bricklinku (prodejce), který mi nebyl schopen doložit cenu dopravy (+ to, že byla v ceně). UPS mi tak naúčtoval při vypočítání cla a DPH k ceně setu ještě cenu dopravy podle vlastních tabulek, zaplatil jsem tak o pár stovek více. Bricklink nešlo nijak kontaktovat, nereagovali vůbec na nic a jak jsem zjistil, nebyl jsem v tom sám.
Tedy za mě už nikdy více.

davroman

Citace od: otaznik kdy 11.02.2020, 09:12:56
Z AFOL Design Programu jsem si pořídil set Skyline Express.
Velmi mě zklamal přístup Bricklinku (prodejce), který mi nebyl schopen doložit cenu dopravy (+ to, že byla v ceně). UPS mi tak naúčtoval při vypočítání cla a DPH k ceně setu ještě cenu dopravy podle vlastních tabulek, zaplatil jsem tak o pár stovek více. Bricklink nešlo nijak kontaktovat, nereagovali vůbec na nic a jak jsem zjistil, nebyl jsem v tom sám.
Tedy za mě už nikdy více.

Jj, to můžu potvrdit, mám stejnou zkušenot. Také jsem to řešil a nakonec oželel cca 150,-Kč.  :(
Navíc mě vadilo, že jsem dostal avízo o odeslání zásilky a měsíc se nic nedělo, prý toho posílají hodně. Až po několikáté urgenci po cca 5ti týdnech se najednou zásilka objevila v systému UPS. Tohle prostě moc nezvládli.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Anatyt

BL toho nezvláda viac. Nereagujú na vôbec žiadne maily.

Tomik

Díky za pěknou recenzi. Při jejím čtení jsem si vzpomněl, jak jsem tento model stavěl v Dánsku a potom hledal způsob, jak dát dokupy jeho drobné nedostatky, aby nakonec postoupil do crowd fundingu. Co se týká sáčků s kostkami, tak u mého setu Imagine it! Build it! to bylo dost podobné. I přes tento drobný nedostatek mi přišlo zabalení setu výborné - kdyby tak LEGO balilo své sety do podobných krabic...
Jinak, já s cenou dopravy pro výpočet cla neměl žádný problém. Na vyúčtování objednávky bylo jasně uvedeno, že doprava je za 0 USD. Jediné, co mě překvapilo, byla výše cla - vycházelo to na více než 1/3 kupní ceny.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

otaznik

Citace od: Tomik kdy 18.02.2020, 19:30:13
Jinak, já s cenou dopravy pro výpočet cla neměl žádný problém. Na vyúčtování objednávky bylo jasně uvedeno, že doprava je za 0 USD. Jediné, co mě překvapilo, byla výše cla - vycházelo to na více než 1/3 kupní ceny.
Výše cla? To určitě ne, spíše DPH. A podle toho poměru ceny, který tu zmiňuješ, ti do částky, ze které to počítali, také napočítali svojí verzi poštovného.