Svérázné obchodní praktiky na Brick-mania(Odstranění NPB na Bricklinku)

Založil Systematik, 05.09.2012, 12:06:06

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

otaznik

Citace od: hawran kdy 14.04.2013, 08:00:00
Kluci nezlobte se ale ukazuje. Nepovažuju se za žádného začátečníka a u nákupu nových setů (myslím sety přímo od TLG) mi průměrná cena dílku vychází z dlouhodobého pohledu na cca 2,50 CZK, kdežto na BL se vyšplhá k cca 4-5 korunám.
Podle tohoto poměru často posuzuji i výhodnost různých "akčních" cen setů... (například akční cena setu s 200 dílky je 300 CZK - parádní poměr 1,50 CZK/dílek) V tomto ohledu je potřeba odhlédnout od cen dílků sérií jako jsou Star Wars nebo Cars kde je cena dílku podstatně vyšíí, ale to asi všichni víme...
Samozřejmě že můžete namítat že jsou dílky podstatně dražší i podstatně levnější, to je pravda, mluvím však o dlouhodobém průměru.
Zde pár příjkladů:
- náklaďák z Technic dílků, 2500 ks , 10000 CZK na BL, průměr 4 CZK/dílek
- parní lokomotiva 900 dílků, 5000 CZK, průměr 5,55 CZK/dílek
- sada osobních vozů 1000 dílků, 4000 CZK, průměr 4 CZK/dílek
- brick-mania - nákup dílků 1200 ks, 3000 CZK, průměr 2,56 CZK ?
Já jsem fakt spokojenej.
Nevím jestli to z toho mého příspěvku bylo ost jasně patrné, ale nakupoval jsem tam s VELKOU nadůvěrou a fakt jsem se bál toho co dorazí... Ale naštěstí to dopadlo moc dobře...
K.
Porovnáváš různé věci a pak ti z toho vycházejí nesmysly.
Jak ti zní to, že Dacia je mnohem lepší prodejce, než Audi, protože v průměru je jejich auto mnohem levnější? Zní to dost blbě, že? Ale podobně argumentuješ ty.

poMOCník

Na BL jsem začal nakupovat teprve loni, takže historii posoudit nemohu. Připadá mi fér zde napsat jeden aktuální komentář pro ty, kdo uvažují o objednávce v tomto obchodě.

Moje zkušenost ze dvou nákupů (celkem 10000 kostek) je velice pozitivní, balík vždy dorazil rychle a kvalita kostek - co dokážu posoudit - výborná.

Na černé listině by podle mě měli být ti, od kterých není radno nakupovat. Já bych naopak obchod doporučil.

Pool

Citace od: poMOCník kdy 27.09.2019, 18:51:55
Na BL jsem začal nakupovat teprve loni, takže historii posoudit nemohu. Připadá mi fér zde napsat jeden aktuální komentář pro ty, kdo uvažují o objednávce v tomto obchodě.

Moje zkušenost ze dvou nákupů (celkem 10000 kostek) je velice pozitivní, balík vždy dorazil rychle a kvalita kostek - co dokážu posoudit - výborná.

Na černé listině by podle mě měli být ti, od kterých není radno nakupovat. Já bych naopak obchod doporučil.
Já na BL nakupuji od konce roku 2016 a z tohoto obchodu jsem nakoupil jednou z prvních objednávek a to bylo jejich jediné štěstí, že jak jsem neměl moc těch obchodů na srovnání. Takže jsem jim nakonec negativní hodnocení nedal, i když jsem o tom tehdy dost uvažoval. A byla to chyba, od té doby jsem horší obchod nepoznal a dnes bych jim dal negativ bez mrknutí. Bílé dílky byly úplně na vyhození, totálně zažloutlé a zkoušel jsem je i vybělit, ale byla to zbytečná ztráta času a výsledek mizerný. U šedých to bylo podobné, takže dost na první pohled zažloutlé a u většiny či spíš tak 90% dílků byly znát známky velkého opotřebí, poškrábání, rýh atd. Bylo to pravděpodobně lego kupované na váhu po nějakých dětech, to by té kvalitě tak odpovídalo. Takže tohoto prodejce bych v žádném případě nikomu nedoporučil, to spíš naopak doporučuji se mu obloukem vyhnout. Jestli se od této doby prodejce zlepšil a nabízí už i něco použitelného, tak to nemohu posoudit, na mé černé listině zůstane už navždy.

ThomasMorta

Schválně jsem se podíval do výpisu svých obchodů a zjistil jsem, že jsem u nich nakupoval třikrát a vždy jsem byl spokojen. Bohužel mám už v historii jen poslední objednávku a to byla velká technicová kola 88517 + pneumatika 11957, která jsem nakupoval pro outdoorového robota, jinak nějaký spotřební spojovací materiál, takže tam je hodně těžké být nespokojený.
Každopádně mohu říct, že minimálně na spojovací materiál do technicu je to výborný obchod.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)