(Vlastní) Tramvaj "Komárek" na duplo koleje

Založil tomaslambo, 06.03.2020, 10:06:05

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

tomaslambo

Zdravím,
Spojením Technic a Duplo vznikl tento Frankenstein :D

Historická tramvaj "Komárek" na Duplo koleje

Funkce:
PF - IR + 2x L-motor
otevírání dveří - manuálně
pantograf - manuálně s gumičkou

Jízda na Duplo kolejích je OK, jen nezvládá vyhybky

Odkaz na stránky předlohy

Pár fotek čerstvě po dokončení (Omluvte prosím kvalitu fotek, pokusím se dodat lepší)





Foton

Pěkné moc pěkné.
Proč to nezvládá výhybky?
Já zkoušel na "nemotorový" duplo podvozek přidělat pohon z PF (aby třením otáčel ty duplo kolečka). Ale bez úspěchu.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Chairudo

Pěkný, nafoť pak i s figurkama ať je lépe vidět měřítko :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

milanv

Tak to je fakt "crazy" nápad :D Líbí se mi to právě kvůli tomu. Když už ale děláš z Technicu "design", tak si neodpustím pár otázek a tipů:

modré piny strašně svítí, aspoň ty světle šedé na boky do bílých kostek a nahradit i ten na střeše, nebo zakrýt.
otázka: existují různé úzké šikmé panely, není nějaký, co by se hodil na tu střechu? Myslím na ty boky sešikmení.

Co myslíš?
Pán na Žlutém hradě

pryb

Výborný. Zajímala by mě fotka podvozku, je to na nějakých normálních technic kolech a proto nezvládá výhybky?
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

poMOCník

Líbí se mi použití tolika technic dílů a přitom tak málo viditelných "děr" pro piny (kromě přední a zadní části střechy, tam by možná stálo za to dát několik šikmých kostek).

tomaslambo

Citace od: Foton kdy 06.03.2020, 10:20:02
Proč to nezvládá výhybky?

Zásadní problém jsou kola, ty jsou větší než na duplo mašinkách a navíc mají k vůli trakci gumu, takže ten pohyblivý element výhybky jednoduše bez povšimnutí přejedou.
Druhý problém je nejspíše v koncepci tohoto vozu, kdy jsou osy náprav pevné (nezatáčejí), rozvor náprav je moc velký a rádius zatáčky na výhybce zase moc malý, takže se vůz pořád snaží jed rovně.
Systém duplo vláčků nikdy nebude fungovat tak dobře jako klasické Lego vlaky, jednoduše proto, že s klasickou koncepcí vlaku nemá nic společného

Citace od: Chairudo kdy 06.03.2020, 10:25:41
Pěkný, nafoť pak i s figurkama ať je lépe vidět měřítko :)

Měl jsem v plánu oživit model alespoň jedním Duplo figem, ale v jedenáct večer jsem nechtěl šmejdit holkám po pokoji. :D

Citace od: pryb kdy 06.03.2020, 11:24:48
Výborný. Zajímala by mě fotka podvozku, je to na nějakých normálních technic kolech a proto nezvládá výhybky?
Fotku podvozku jsem sice udělal, a je na mém rajščet, ale kvalita je v tomto případě opravdu otřesná, tak jsem ji sem raději nedával vůbec
Jako kola používám toto
Citace od: milanv kdy 06.03.2020, 10:46:05
Tak to je fakt "crazy" nápad :D Líbí se mi to právě kvůli tomu. Když už ale děláš z Technicu "design", tak si neodpustím pár otázek a tipů:

modré piny strašně svítí, aspoň ty světle šedé na boky do bílých kostek a nahradit i ten na střeše, nebo zakrýt.
otázka: existují různé úzké šikmé panely, není nějaký, co by se hodil na tu střechu? Myslím na ty boky sešikmení.

Co myslíš?

O nějakých barevných korekcích jsem již uvažoval.
Panel vhodného tvaru i barvy existuje, leč se nenachází v mých zásobách.

Tomik

Moc pěkně postavená tramvaj a zajímavé technické řešení podvozku. Nejsem odborník na Duplo vlaky, ale jezdit s pneumatikami na kolech po kolejích zní hodně vtipně (i když chápu důvody tohoto řešení).
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

tomaslambo

Tak tady je fotka s porovnáním figů


a pár fotek podvozku